[ T-Jay @ 18.06.2005. 16:36 ] @
Zdravo ljudi!
Znam da je ovo malo glupo pitanje...al nikad se ne zna.
zanima me dal se može nekako povećati brzina download i spajanja jer znate i sami da kad nešto downloadujete da na početku brzina zna biti i 20kb/s pa onda pada...zašto se ta brzina ne može zadržati?
dal je neko pokušao ugradit 2 modema u komp i nekako se preko oba spojit na net pa da sve bude duplo brže...
[ DaChaS @ 19.06.2005. 02:31 ] @
Preko Dial up-a ne ochekuj brzine downloada ( mislim na one konstantne) vece od 4-6 kb ...nije moguce sa 2 modema zato shto to ne funkcionishe bash tako kako si zamislio...pozdrav
[ tdjokic @ 19.06.2005. 03:24 ] @
Citat:
T-Jay: Znam da je ovo malo glupo pitanje...
Nije glupo. Ali, da postoji pozitivan odgovor to bi brujalo na sve strane, sigurno bi vec saznao. U tome je trik. O takvim stvarima se sigurno prica. Verovatno da tu postoje nepremostiva tehnicka ogranicenja i zato su isli u razvoj ADSL-a. E, sad, sto ADSL kod nas kasni 10-tak godina to je vec druga prica. (i bezicni, i kablovski, i bog zna sta jos). Strpi se jos malo, bice ADSL svuda.

Evo, radi cak i na Linuxu Zar nije vec dosao u Pulu?
[ Marcony @ 19.06.2005. 14:40 ] @
Naravno da mozes spojiti 2 modema na kompjuter, ali ti trebaju 2 odvojne telefonske linije. Na taj nacin ces dobiti duplo veci protok.

Mislim da se ta opcija zove Multilink.

[ T-Jay @ 19.06.2005. 16:43 ] @
znači...kad bi spojio 2 modema dobio bi nešto kao isdn?
jel to neko od vas ikad isprobao?
[ DaChaS @ 20.06.2005. 17:55 ] @
Da neshto kao pod uslovom da imash dve odvojene linije kao shto je neko reako...a meni se chini da je to previshe muchenja za neshto shto ne vredi toliko al ajde sad ..
[ tdjokic @ 20.06.2005. 18:10 ] @
@T-Jay - dobro, imate li u Puli ADSL, ISDN, kablovski internet, bezicni ili ista slicno? Ubedjen sam da bi ti bilo koja varjanta bila brza od dial-up modema. Ljudi su sigurno iscedili maksimum iz dial-up modema, to je vec dugo prisutan uredjaj i verujem da ga poznaju do najskrivenijih detalja.
[ Riblja corba @ 21.06.2005. 23:20 ] @
dok dodje ADSL kod svih (englezi koriste vec VDSL) ima da bude opterecenja pa ce mi protok biti ko sad na 56K modemu sve mi se cini...

Ili to ustvari pohlepa ljudska,za brzinom,zaslepljuje?!
[ T-Jay @ 22.06.2005. 17:27 ] @
ma dostupan je adsl u puli al ja sam mislio da se možda može nekakvom tehničkom preradom izvući još više iz 56K modema.
[ musicmaster @ 28.06.2005. 22:09 ] @

Ej,T-Jay....

Ja sam moj modem platio 650 din.....

Pretpostavljam da ni tvoj nije nesto skuplji...mozda i jeste......neki external.....

sh'a mislish koliko na dve obichne zichke moze da se istera......