[ trabl @ 19.06.2005. 00:57 ] @
Treba mi preporuka za dobar domaci hosting provajder! Sa kojim ste vi provajderom imali najvise dobrih iskustava...

Sta mislite o...

www.hostingmania.co.yu
www.makehosting.com
www.dream-hosting.org


Help me deside... Treba mi najbolja ponuda (~200MB, MySQL, PHP, 10ak Mail naloga, poddomeni, najmanje 10GB protoka... sve sto je potrebno za dobar Nuke sajt)


Unapred Zahvalan

[Ovu poruku je menjao trabl dana 19.06.2005. u 01:59 GMT+1]
[ DeX-Force @ 22.06.2005. 17:57 ] @

Bilo je već 100 puta al ajde...

Ja bih ti preporučio www.dream-hosting.org jer ga ja koristim i zadovoljan sam, takođe ljudi kažu da je i www.hostingmania.co.yu dobar ali nisam probao, a o www.makehosting.com ne znam ništa.

Eto, nadam se da sam malo pomogao, a na tebi je da odlučiš...

[ LaMpiR @ 22.06.2005. 19:54 ] @
Pogledaj http://www.soloymi.com/

[ trabl @ 23.06.2005. 01:31 ] @
Dream-hosting ima odlinu ponudu, ali nemaju telefonsku podrsku???! Malko zbunjujuce!? A ima li ko od vas istustva sa www.ehost.co.yu ?
[ bojan_bozovic @ 23.06.2005. 05:25 ] @
verat ti je dobar. to je ipak velika firma, pa nece da se desi da te zaj... a imas i mnogo bandwidtha kod njih. Sta da kazem za hosting - jeftino bre! ;) 1500din za hosting + 2000 din za domen (domen jeste malo skup) ali da vidim gde ces na zapadu da dobijes hosting sa 50Gb bandwidtha i domen za 40 evra. Kolicina prostora na disku najcesce nije bitna koliko bandwidth.
[ DeX-Force @ 23.06.2005. 08:12 ] @
Da, ali me te firme koje imaju takve pakete za navlaku užasno nerviraju, na primer Verat ima paket od 50 GB protoka za 1500 dinara a onda je od jednom sledeći paket od 100 GB 7000 dinara, a zašto je tako zato što se oni jednostavno nadaju da korisnici ovog najmanjeg paketa neće potrošiti više od nekoliko GB. Uostalom Verat nema ni kontropanel ni odvojene mail naloge i ja sam sa Verata i prešao na Dream Hosting i mnogo sam zadovoljniji. eHost tu ima još smešniji odnos cena i protoka koliko se sećam, nego sad nemogu da vidim jer im ne radi sajt. :)
[ strba @ 23.06.2005. 09:47 ] @
http://www.loopia.co.yu

super kontrol panel
pod domeni
mail nalozi
.........
idi pa vidi

ja sam njihov korisnik i zadovoljan sam.
[ trabl @ 23.06.2005. 12:32 ] @
Ja sam korisnik Verata vec duze vreme, i po meni imaju uslugu ravnu NULI
(0)... Jer se 100puta desilo da zovnem teh. podrsku i da ne znaju u cemu je
problem i kako mogu da ga resim! Oni su dobri za neke manje projekte, bez
baze i tako tih 'zapetljavanja', ali neki portal ili neka malko veca baza
podataka.. No Comment...

Ja se slazem sa DeX-Forceom, dream-hosting kao i ehost imaju odlicne ponude
sa odlicnim protokom i cenom, koja je definitivno najmerodavnija kod nas!

Ako neko ima jos neki predlog ili neka iskustva sa dosada pomenutim hosting
provajderima, neka se da svoj komentar/ predlog....
[ Mister Big Time @ 23.06.2005. 13:53 ] @
Citat:
trabl :

Ja sam korisnik Verata vec duze vreme, i po meni imaju uslugu ravnu NULI
(0)... Jer se 100puta desilo da zovnem teh. podrsku i da ne znaju u cemu je
problem i kako mogu da ga resim! Oni su dobri za neke manje projekte, bez
baze i tako tih 'zapetljavanja', ali neki portal ili neka malko veca baza
podataka.. No Comment...


Cek, ti bi da se j. a da ti ne udje? E pa ne moze... da si nesto znao pri projektovanju sajta zaobisao bi verat u sirokom luku. I ona stara nasa - kolko' para tolko' i muzike.

A i ima tema o veratu.. brisanje naloga & ostale slucajnosti kod njih... tinuninu tinuninu...
[ bojan_bozovic @ 23.06.2005. 16:51 ] @
@strba

to je 5Gb a to mi je malo. verat mi daje 50Gb

Teh. podrska mi i ne treba bas.
[ DeX-Force @ 23.06.2005. 17:19 ] @
Citat:
bojan_bozovic: @strba

to je 5Gb a to mi je malo. verat mi daje 50Gb

Teh. podrska mi i ne treba bas.

ali oni nemaju kontrol panel ni nezavisne mail naloge... a po meni je to svakom jednostavno potrebno. Uz kontrol panel ti takoreći ne treba podrška... a bez CP-a ti je podrška ponekad neophodna...
[ bojan_bozovic @ 23.06.2005. 17:45 ] @
licno ja sam linuxovac - drugo je kad sam editorom izmenis genericstable i virtusertable (mislim tako se zvase valjjda nisam skoro 5 god podesavao sendmail - razmazise me ovi novi browseri sto sve mogu - POP,SMTP ;) a drugo je kad to radi neka skripta - ne bih voleo da administriram takav sistem. Ako skripta ispolji bug steta ce mnogo veca da bude nego kad preusmeris jedan nalog na nepostojecu e-mail adresu - sve ode! Zato mi se bas i svidja verat, znam kako te skripte/programi - rade - dalje, moraju da budu SUID root tj mali exploit i neko moze ceo sistem da ti obrise - jos su proprietary (cPanel npr.) pa nisis siguran da li je to bagovito ili nije i kako ce da se ponasa recimo na *BSD a ne ha RH enterprise linuxu npr.
Dalje, iskreno, sto ce ti vise od jednog email naloga, oces li yahoo da pravis? Tvoj je sajt tu da posetilac klikne na reklamu. Sve preko je nepotrebno, najcesce. Bandwidth je konkretna stvar (za razliku od 50 MySQL baza koje ce ti trebati ako pokreces svoj free forum/blog hosting - a zato ionako treba namenski server - to je magla kako se neko izrazi ovde na [es] bas kao i 5Gb prostora na disku - je li oces li mirror na 5Gb da pravis (uz recimo samo 10Gb bandwidtha - za mirror treba bar 400Gb protoka a to ti je T1 linija do tvog doma - moze al je papreno!)
Iskreno, to je moje misljenje. Mozes da se slozis ili ne, ja sam se upravo time rukovodio.
[ trabl @ 23.06.2005. 18:06 ] @
Pozdrav svima...
@Mister Big Time... kako tako suvoparno gledash na neke stvari?!
Ako si ti ili ja ili pak bilo ko od nas provajder hosting usluga, ti treba da radish taj posao da zadrzis klijentelu, a ne da ih terash od sebe! pogotovu ako ti ta klijentela vredi i ako sajtovi koji su kod tebe hostovani imaju dobru posetu....

pazi jos nesto, vredjanjem nigde nece da dodjesh...
A to sto si rekao, pa cekaj da te pitam:" Jesi li se ti rodio naucen,majke ti?"
[ LaMpiR @ 23.06.2005. 19:30 ] @
Citat:
bojan_bozovic: (cPanel npr.) pa nisis siguran da li je to bagovito ili nije i kako ce da se ponasa recimo na *BSD a ne ha RH enterprise linuxu npr.

Cpanel je profesionalni panel i svi bugovi se odmah prijavljuju i fino imaju verzije pa posebne sisteme, takodje su napravljene nove verzije koje su posebno pravljene za 64 bitne sisteme...

Verat je prvobitno internet provajder i to mu je glavna usluga.
Licno mislim da su hosting ponude od svih internet provajdera s kojim sam ja imao susreta strasno lose i skupe jer ne nude bas neke napredne opcije...
Ako uzimas hosting gdje ti netreba bas nesto previshe prostora nego ti prvenstveno treba bandwith onda fino pogledaj www.dunex.org
Usluga je odlicna, iz licnog iskustva govorim...
Takodje imaju odlican uptime.
[ DeX-Force @ 23.06.2005. 22:13 ] @
Citat:
bojan_bozovic: licno ja sam linuxovac - drugo je kad sam editorom izmenis genericstable i virtusertable (mislim tako se zvase valjjda nisam skoro 5 god podesavao sendmail - razmazise me ovi novi browseri sto sve mogu - POP,SMTP a drugo je kad to radi neka skripta - ne bih voleo da administriram takav sistem.

U ja se izvinjavam, ti si jedan od onih što žale što je izmišljen točak.

Ajde svi najbolje da uzmemo toljage i polupamo ove kompjutere i ovolike GUI sisteme koje ljudi razvijaju godinama.


[ bojan_bozovic @ 24.06.2005. 07:24 ] @
@dexforce

Nisam bas za tojage, ali... Poceo sam na komodoru 64 koji nije imao nikakav gui (ustvari, imao je gui - GEOS ali za to je trebala disketna jedinica) Sad sam u XP,imam NetBSD i Linux kuci, i nesto mi bre mnogo nije jasno
Konzolu sam koristio pre 18 godina na C64 pa sto ne bih mogao i sad? Bandwidth je bandwidth, ipak :D
[ DeX-Force @ 24.06.2005. 08:13 ] @
I ja sam svojevremeno programirao na komodoru a kasnije u DOS-u, Pascalu i C-u pa sam se i tada trudio da svakom mom DOS programu napravim i GUI, tako da ta priča ne pije vodu. Neki ljudi jednostavno ne vole kad nesto lepo izgleda.

Veruj mi web kontrol paneli su sjajan izum, tačnije bilo kakve web aplikacije.

[ strba @ 26.06.2005. 07:57 ] @
@bojan_bozovic

Mislio sam na loopia business paket on je sa 10 gb protoka.

Pouzdanost je ono sa cime sam najvise zadovoljan kod loopie. Onda tek ide sve ostalo.


U svakom slucaju moja preporuka.
[ di1976 @ 28.06.2005. 21:56 ] @
Ja sam trazila nekog provajdera za sajt moje firme, i posto svi nesto spominjete tu loopiu odoh na njihov sajt da vidim sta se to nudi jer prvi put cujem za njih. Nisam poverovala u ono sto sam tamo videla! Pa oni sada nude hosting skoro za dzabe - 50 dinara za celu godinu! Jel to neka sala ili sta?!?
[ strba @ 28.06.2005. 22:08 ] @
Nije sala. Rođendan im je, a 50 din je hosting. Domen (800din) i pdv(18%) su naknadni troskovi...sto je opet smesno....


Po meni extra popust i super prilika da se proba najbolji domaći hosting provajder.


p.s Naravno ako uzmes yu domen ne placas tih 800 din




[Ovu poruku je menjao strba dana 28.06.2005. u 23:10 GMT+1]
[ LaMpiR @ 28.06.2005. 22:24 ] @
Citat:
strba:
Po meni extra popust i super prilika da se proba najbolji domaći hosting provajder.


Po cemu ?
Imaju odlican uptime jedino.
Sta kod njih dobijes:
1 ftp nalog, ako hoces jos jedan placas
1 mysql bazy, ako hoces jos jednu placas

Cak i restore mysql baze naplacuju iako mislim da je to glupo dosta ali dobro.


Ja upravo prelazim sa loopia.co.yu na soloymi.com.
Soloymi ima napredniji panel( Plesk 7.5.3 ), takodje su uveli live podrsku, naravno imas neograniceno mysql, ftp, mail naloga itd...
Support im je odlican...
[ DeX-Force @ 29.06.2005. 13:46 ] @
Citat:
di1976: Ja sam trazila nekog provajdera za sajt moje firme, i posto svi nesto spominjete tu loopiu odoh na njihov sajt da vidim sta se to nudi jer prvi put cujem za njih. Nisam poverovala u ono sto sam tamo videla! Pa oni sada nude hosting skoro za dzabe - 50 dinara za celu godinu! Jel to neka sala ili sta?!?


Ali ne zaboravi da će te to sledeće godine koštati oko 3.000 din a uz to ne dobijaš statistiku, za nju moraš da doplatiš čini mi se još 500 što je po meni malo previše, a uz to mi se taj njihov kontrol panel uopšte ne dopada. Ali moram priznati da nije loše iskoristiti za jednu godinu za 50 din pa posle preći na nešto bolje a povoljnije. :)

[ loopia @ 30.06.2005. 10:08 ] @
Posto tvrde da su nam cene visoke, trebalo bi da i mi predstavimo nase argumente.
1) Uptime je najvazniji aspekt web hostinga. Ostalo je sminka. Ne vredi vam niska cena ako sajt nije dostupan. To onda kosta mnogo vise. Ko ima bolji uptime od nas?

2) Sto se cena tice, ko nudi jeftiniji windows hosting?

3) Sto se tice usluga, ko nudi neogranicen broj domen i poddomena. Ko nudi kombinovani windows i Unix hosting u okviru jednog paketa. Ko nudi neogranicen broj mail naloga?


[Ovu poruku je menjao loopia dana 30.06.2005. u 11:12 GMT+1]
[ DeX-Force @ 30.06.2005. 11:06 ] @
Kao što sam već rekao www.dream-hosting.org koji koristim za mnogo manje para jer mi je njihov paket od 850 dinara sa uračunatim porezom sasvim dovoljan kao i 5 e-mail adresa i garantovani uptime 99.8%, koliko sam do sada primetio nije bilo nikakavih prekida.

Što se tiče Windows hostinga opet Dream Hosting mnogo jeftiniji

što se tiče tih vaših neograničenih domena, to se po meni zove šminka, ne može biti neograničen broj domena kad je ograničen protokom. :)

Imao sam takođe prilike da za neke svoje klijente koji su već imali hosting kod vas radim održavam sajt, i u par navrata se već sreo sa vašim bagovima. A kao što sam već rekao vaš kontrol panel mi se ni malo ne sviđa.
[ strba @ 30.06.2005. 19:07 ] @
@lampir

Ja sam prezadovoljan jer dobijam sve sto mi treba, ti ako nisi u redu nemam nista sa tim.

A ko hoce da proba loopiu za male pare ima priliku.

[Ovu poruku je menjao strba dana 30.06.2005. u 21:03 GMT+1]
[ pedjagmuk @ 13.07.2005. 23:02 ] @
Citat:
loopia: Posto tvrde da su nam cene visoke, trebalo bi da i mi predstavimo nase argumente.
1) Uptime je najvazniji aspekt web hostinga. Ostalo je sminka. Ne vredi vam niska cena ako sajt nije dostupan. To onda kosta mnogo vise. Ko ima bolji uptime od nas?

2) Sto se cena tice, ko nudi jeftiniji windows hosting?

3) Sto se tice usluga, ko nudi neogranicen broj domen i poddomena. Ko nudi kombinovani windows i Unix hosting u okviru jednog paketa. Ko nudi neogranicen broj mail naloga?


[Ovu poruku je menjao loopia dana 30.06.2005. u 11:12 GMT+1]



Mi dajemo neogranicen broj poddomena, mail naloga, uptime 100% i plus smo najjeftiniji!





[Ovu poruku je menjao pedjagmuk dana 14.07.2005. u 00:04 GMT+1]
[ DeX-Force @ 18.07.2005. 08:13 ] @
@pedjagmuk

Kao prvo uptime od 100% je nemoguć, a drugo na sajtu vam piše garantovani uptime 99% što je malo smešno i možda prihvatljivo za free hosting...
[ ExoduS @ 20.07.2005. 07:41 ] @
Ja bih prvo bezao od domacih hosting provajdera kao djavo od krsta. Ako bas moram da biram od domacih nikad ne bih izabrao www.hostingmania.co.yu zbog problema koji su moji ortaci imali sa njima. Znaci izabrao bih http://www.dream-hosting.org.
[ Born2Kill @ 21.07.2005. 08:49 ] @
Citat:
loopia: Posto tvrde da su nam cene visoke, trebalo bi da i mi predstavimo nase argumente.
1) Uptime je najvazniji aspekt web hostinga. Ostalo je sminka. Ne vredi vam niska cena ako sajt nije dostupan. To onda kosta mnogo vise. Ko ima bolji uptime od nas?

[Ovu poruku je menjao loopia dana 30.06.2005. u 11:12 GMT+1]



Moze li da se publikuje Vas uptime ?

[Ovu poruku je menjao Born2Kill dana 21.07.2005. u 11:09 GMT+1]
[ Born2Kill @ 21.07.2005. 22:11 ] @
Citat:
ExoduS: Ja bih prvo bezao od domacih hosting provajdera kao djavo od krsta. Ako bas moram da biram od domacih nikad ne bih izabrao www.hostingmania.co.yu zbog problema koji su moji ortaci imali sa njima. Znaci izabrao bih http://www.dream-hosting.org.


Pa vidi postoji nesto sto se zove AUP i TOS ili prevedeno na srpski "Korisnicka polisa" ili ti prevedeno na debilski jezik pravila ponasanja i lista dozvoljenih ili ti nedozvoljenih radnji.

E sada ja dodjem kod tebe u gajbu i pravim sranja ti ces da me trpis ?
Oces vraga izbacices me napolje, ali ces prvo da se postaras da za to sto sam pravio sranja budem kaznjen.

E shodno tome nemoj mnogo da pricas i pljujes po necijem radu mislim da to zaista nije u redu.

Ne znam sam sa kojim osnovama si napisao tako nesto niti me interesuje svaki nenormalan covek poput tvojih ortaka ce da kaze u jbte nikad necu da uzmem hosting kod njih; sto meni u potpunosti odgovara da radim sa ozbiljnjim ljudima ...

Izvinjavam se ako sam smorio ali sta da radim kada se osecam prozvanim.
[ MorenoArdohain @ 21.07.2005. 22:17 ] @
Za loopia: neogranicen broj domena i poddomena je sasvim uobicajena stvar na stranim hostovima.. Smesno je to sto nudite samo JEDNU statistiku i ne nudite uvid u potrosen bandwidth.. Dakle, bez obzira koliko sajtova imali u okviru naloga, mozete videti statistiku samo za jedan sajt, a za ostale.. moras da platis, i to papreno.. Za bandwidth ide posebna prica: moram da pisem mail vasem supportu da bih saznao koliko sam potrosio..

Just my 2 cents
[ crews_adder @ 22.07.2005. 08:57 ] @
Za ostvaren bandwidth nije tacno, postoji u statistici i lepo se vidi.
[ ExoduS @ 22.07.2005. 09:50 ] @
@Born2Kill

Izvinjavam se sto se osecas prozvanim. Nije mi bila namera da pljujem ni tebe, a ni tvoj projekat/kompaniju. Ja sam samo odgovorio na temu i rekao sam ono sto bih ja uradio da moram birati domaceg provajdera. Mozda sam bio previse direktan i grub, ali nije mi bila namera da pljujem po tvom radu.
[ DeX-Force @ 22.07.2005. 13:17 ] @
Citat:
MorenoArdohain: Za loopia: neogranicen broj domena i poddomena je sasvim uobicajena stvar na stranim hostovima.. Smesno je to sto nudite samo JEDNU statistiku i ne nudite uvid u potrosen bandwidth.. Dakle, bez obzira koliko sajtova imali u okviru naloga, mozete videti statistiku samo za jedan sajt, a za ostale.. moras da platis, i to papreno.. Za bandwidth ide posebna prica: moram da pisem mail vasem supportu da bih saznao koliko sam potrosio..

Just my 2 cents


Mala ispravka, Loopia nema ni jednu statistiku u Privat paketu, nego se mora doplatiti 500 dinara po domenu, a u Business ima jednu...

[ MorenoArdohain @ 22.07.2005. 17:47 ] @
Da. business ima samo jednu -> za jedan domen! A za ostale domene u okviru paketa moras doplatiti. Nadam se da sam razjasnio ovo..
[ Born2Kill @ 25.07.2005. 13:54 ] @
Citat:
ExoduS: @Born2Kill

Izvinjavam se sto se osecas prozvanim. Nije mi bila namera da pljujem ni tebe, a ni tvoj projekat/kompaniju. Ja sam samo odgovorio na temu i rekao sam ono sto bih ja uradio da moram birati domaceg provajdera. Mozda sam bio previse direktan i grub, ali nije mi bila namera da pljujem po tvom radu.



Ok..


Druga stvar me zanima da li ce neko od momaka iz Loopia da prokomentarise/odgovori na moje proslo pitanje ?

Cisto sumnjam da ce neko da odgovorio a da je neko postavio pitanje tipa koji provider da uzmem neko od njih bi uskocio sa postom koji sadrza link ka njihovom sajtu ... tako da ...
[ malisha @ 25.07.2005. 14:57 ] @
pa posto vidim da se lome koplja oko hosting paketa i kontrol panela.... kao i oko statistika.... a negde je bilo reci i o statickim IP adresama... preporucicu vam (jelda) svoju ¨firmu¨....

http://www.totalwebsitehost.net

za kontrol panel se koristi cPanel, statistike su dostupne za sve domene kroz cPanel, a staticka (fixna) IP adresa kosta (dodatnih) 200 dinara mesecno... broj domena, sql baza i mail naloga je ogranicen i definisan u paketima, a njihova velicina je ogranicena disk kvotom odabranog paketa (sve se sabira)

u sustini mi je ovo najefikasniji i najjednostavniji nacin da imam uvek spreman i meni poznat hosting sistem za sajtove koje radim.... a uvek moze i da se ponudi samostalno

i pre nego sto neko pita... da reseller sam
[ MorenoArdohain @ 26.07.2005. 10:56 ] @
Update za moj post o Loopia:
Nakon njihovog odgovora da mailom ili telefonom mogu da zatrazim statistiku koliko je potroseno bandwidtha za ceo nalog (svi domeni i poddomeni u okviru naloga), nakon sto sam i zatrazio to, dobio sam mail da "nema tehnickih mogucnosti", i da me mogu obavestiti tek kad prekoracim bandwidth.. Sto je stvarno neozbiljno sa njihove strane..

Nadam se da neko od njih ovo cita, da prokomentarise..
[ Born2Kill @ 26.07.2005. 12:12 ] @
Pa vidi samo moj post od 21-og.
Niko da se javi a pre toga se busali kako imaju najveci uptime ...

A da se neko javio i raspitivao za hosting odmah bi neko od njih dosao i postovao da se jave na mail ...

Tako da eto toliko o ozbiljnosti firme ...
[ MorenoArdohain @ 26.07.2005. 12:49 ] @
Born2Kill, mozes li ti da publikujes uptime za svoj hosting?

Hvala
[ MorenoArdohain @ 26.07.2005. 14:07 ] @
Opet update za Loopia:
uz izvinjenje ipak sam dobio trazenu statistiku potrosenog bandwidtha

Jos samo kad bi to moglo da se vidi realtime na sajtu, bilo bi super
[ [nq] @ 26.07.2005. 15:39 ] @
Uzeo sam loopia-u za onih 59 dinara.
Bas sam se iznenadio na gomilu mesta.
Placane statistike ?

Pa ti log fajlovi su moji ! :) Oni treba meni da plate ako hoce da ih gledaju :P
Upravo cekam podrsku da mi odgovori na moj mail, gde sam "olaksao dusu" :))))
[ Mironi @ 30.07.2005. 13:58 ] @
Provjerite www.skynet.ba

Imam par hostanih stranica kod njih. Stvarno su brzi i sto se tice podrske i servera. Stabilnost je isto za pohvaliti.
[ trabl @ 31.07.2005. 02:08 ] @
Posle dosata pregledanja i prelazenja sa firme na firmu zastao sam na
e-host.co.yu stvarno su OK!
[ trabl @ 31.07.2005. 02:12 ] @
Sorry...
Ispravka... Hosting provajder je na adresi www.ehost.co.yu

enjoy
[ Born2Kill @ 11.08.2005. 22:16 ] @
I hoce li se neko od Loopia momaka smilovati da odgovori ili je potrebno da se regujem sa nekim drugim nickom i postavim temu treba mi hosting za site preporucite mi nekog :P
[ trabl @ 12.08.2005. 15:50 ] @
A zasto nih cekati??

www.ehost.co.yu
www.dream-hosting.co.yu
hostingmania.com ili slicno...

jja sam prezadovoljan sa usloogama prvog rovajdera, ali konsultuj i
ostale...
[ DeX-Force @ 12.08.2005. 17:31 ] @
malo si pomešao.

www.dream-hosting.org a ne "co.yu"

www.hostingmania.co.yu a ne ".com"

a ja sam izuzetno zaovoljan sa uslugom Dream Hostinga
[ Born2Kill @ 12.08.2005. 18:11 ] @
trabl ako nisi primetio koji mi site stoji u potpisu ( ja drzim hostingmania.co.yu ).

Druga stvar iznervirao sam se kada su rekli da imaju najveci uptime ...
A garantovano ga nemaju znam pouzdano ...

Tako da me nervira sto sada cute i niko da se javi 20 dana na forumu ...

[ LaMpiR @ 12.08.2005. 19:40 ] @
Citat:
Born2Kill:

Tako da me nervira sto sada cute i niko da se javi 20 dana na forumu ...


FOrum je bio down i to poduze :)


Inace imam iskustva sa loopia.co.yu dunex.org i soloymi.com

loopia ima odlican uptime ali mi se nesvidja njihov panel i to da za neke stvari moras platiti koji bi trebale biti free...

dunex.org hostuje jedan sajt koji sam ja radio i dosad se nije desilo da je bio down sto je za pohvalu stvarno. Jedino mi se nesvidja kontrol panel Ensim...

soloymi.com je moj trenutni hosting provajder na kojem je YumIRC hostovan i doslo je do toga da je server bio down jer sam ja kriv ali dobro. Uglavnom downtime je bio manji od 5 min. Koristi Plesk koji mi se mnogo svidja, veoma jednostavan za koristenje...

[Ovu poruku je menjao LaMpiR dana 12.08.2005. u 20:41 GMT+1]
[ Born2Kill @ 12.08.2005. 21:56 ] @
pa nije bio down 20 dana ...

jebes ga sada mojne ih branis

kada oce se busaju ajd da vidimo stvarno ko ima veci uptime :)
[ Demoritus @ 14.08.2005. 15:59 ] @
B2K uvek posten
[ Born2Kill @ 16.08.2005. 07:50 ] @
Uvek !

[ valajbeg @ 30.08.2005. 21:24 ] @
joj e

NeaWeb

počeliste stvarno malteretirati...

http://www.elitesecurity.org/tema/62165/2#862029
[ Kostolomac.TK @ 01.09.2005. 01:31 ] @
Od sad pa nadalje - http://www.hostingcentar.org

Ne tvrdim i ne obecavam kule i gradove ali vredi probati ako vam treba par GB.

[Ovu poruku je menjao Kostolomac.TK dana 01.09.2005. u 02:43 GMT+1]
[ VladaPA @ 06.09.2005. 23:26 ] @
BASIC
--------------
2000 MB Storage
50 GB Transfer
Unlimited POP3, FTP , SUBDOMAIN, MYSQL, ASP, CGI, PHP.

25€ / Godisnje

SEMI-PRO
---------------
5000 MB Storage
100 GB Transfer
Unlimited POP3, FTP , SUBDOMAIN, MYSQL, ASP, CGI, PHP.

35€ / Godisnje

PROFESSIONAL
----------------
10000 MB Storage
200 GB Transfer
Unlimited POP3, FTP , SUBDOMAIN, MYSQL, ASP, CGI, PHP.

50€ / Godisnje

ADVANCED
----------------
20000 MB Storage
300 GB Transfer
Unlimited POP3, FTP , SUBDOMAIN, MYSQL, ASP, CGI, PHP.

60€ / Godisnje

--------------------------------------

Sta se ukljucuje u svaki plan:

Web Based Control Panel
Instant Account ActivationNEW!
Absolutely No Setup Fees!
Multiple Support Options
Easy-To-Install Scripts
Advanced Support Ticket System
Blazing Fast Servers
99.9% Uptime Guarantee

Features we bundle in
PHP, SQL, CGI, SSI, XML
Frontpage Extension Support
cPanel Control Panel
Fantastico Script Installer
Extensive Mail Options
Numerous site tools
Database Management Applications
Full FTP Access
Web Statistics Software
1 Touch Full Backup Options


ako je neko zainteresovan da kupi ili hoce da zna vise o hostingu nek se javi na privatne poruke ili na email [email protected]

Samo sto sam resio da prodajem hostinge tako da nemam jos uvek napravljen sajt ali mozete naruciti preko emaila ili pitati za bilo sta

[Ovu poruku je menjao VladaPA dana 07.09.2005. u 01:26 GMT+1]
[ SpLaSh89 @ 07.09.2005. 18:16 ] @
http://www.hostingcentar.org/
Ovo neka sala?
1000 mb za 25 evra....
zna li neko nesto o njima? kakvi su? ovo ono ?
[ Kostolomac.TK @ 07.09.2005. 20:48 ] @
Naravno da nije sala, zasto bi bila, sta je tu cudno ako server raspolaze sa 2TB?
Ukoliko zelis vise informacija obrati se tehnickoj podrsci. Hvala na razumevanju.

hostingcentar.org nije najbolji i nikada to nece reci, ali ce ispostovati ono sto
ponudi i novac ce uvek biti vracen ukoliko je musterija nezadovoljna.

Tehnicka podrska je dostupna preko maila, tiket sistema, fixnog (samo za korisnike)
i mobilnog telefona, preko ICQ, i preko MSN. Pomoc je dostupna u svemu.

Placanje se vrsi uplatom na nas racun u postanskoj stedionici ili cak i preko
PayPal ili nekom od kreditnih tipa MasterCard, VISA, DISCOVERY za strance.

Otvaranje naloga i registracija domena se vrsih nakon par minuta od prijema uplate.

hostingcentar.org
Morettes 19b
Prangins, CH 1197
Switzerland

[Ovu poruku je menjao Kostolomac.TK dana 07.09.2005. u 21:53 GMT+1]
[ bra @ 08.09.2005. 02:17 ] @
Ni ja nisam verovao dok nisam probao :)



Zvuchi kao neka reklama za prashak, ali zaista je tako. Tehnichka podrshka je uvek online i pomaze i oko stvari koje nisu bash u njihovoj nadlezhnosti.
[ ekstrem @ 11.09.2005. 23:01 ] @
Citat:
VladaPA: ako je neko zainteresovan da kupi ili hoce da zna vise o hostingu nek se javi na privatne poruke ili na email [email protected]

Samo sto sam resio da prodajem hostinge tako da nemam jos uvek napravljen sajt ali mozete naruciti preko emaila ili pitati za bilo sta

Citat:
Kostolomac.TK: Naravno da nije sala, zasto bi bila, sta je tu cudno ako server raspolaze sa 2TB?
Ukoliko zelis vise informacija obrati se tehnickoj podrsci. Hvala na razumevanju.
hostingcentar.org nije najbolji i nikada to nece reci, ali ce ispostovati ono sto
ponudi i novac ce uvek biti vracen ukoliko je musterija nezadovoljna.


Vas dvojica ste tipican dokaz da danas svaki idiot (da ne kazem nesto gore) moze da prodaje hosting. Izvinjavam se - prodaje maglu.

Ova dva 'postena' hosting provajdera su obicni prevaranti. Sve sto prodaju je kupljeno kradenim kreditnim karticama i paypall accountima koje licno krade gore quotovani gospodin Vlada Babic. Pa onda lepo doticni izvrsi transfer novca kroz nekoliko paypal accounta, brisuci jedan za drugim ziveci laznoj nadi da tako i logovi nestaju.

Posle toga, kupi hosting kod maximumhost.ws provajdera i proda vama.

Medjutim, i toj igri je bio kraj pa su im pogasili sve jer su otkrili sta rade. Tako da ako planirate da uzimate hosting, slobodno zaobidjite ovu dvojicu gore, koji su tipicni prevaranti i ciji je hosting na tankom ledu zahvaljujuci mutnim radnjama koje su im omogucile da kupe sve to. Sve price o 100% pouzdanom hostingu su price za malu decu. Pogotovo sto doticni VladaPa ne moze ni DVD da iznajmi iz video kluba bez roditelja jer je maloletan.

Ista prica vazi i za gospodina koji se potpisao kao KostolomacTK. Imajuci u vidu da rade zajedno i da VladaPa uplacuje deo kesha njemu za kupovinu hostinga. Pa ako cenite sami sebe i ono sto zelite da hostujete, moj iskreni savet, bez ikakvog uvijanja i prljave price o 'konkurenciji' (ja nisam konkurent vec sam upucen u celu pricu) kojoj policija moze svakog momenta da zakuca na vrata, izaberite nekog drugog.

Naravno, hosting ponuda im je bajna. Unlimited hosting ne postoji, a ni hostingcentar.org i jos gomila sajtova koji pripadaju ovoj dvojici mufljuza su 100% prevara. A da, da ne bude i da je ovo tipicno mlacenje prazne slame, KostolomacTK je licno pricao kako dolazi do hostinga i kako za novac koji mu VladaPa uplati njemu uvali neki hardver koji ne vredi ni 50% od toga. A da jesam li spomenuo da zive 15m jedan od drugog? :)
[ valajbeg @ 12.09.2005. 02:00 ] @
EJ AL? FAKAT OFIRNO IZGLEDA

ovaj bra i SpLaSh89
tačno se vidi da ih je neko "napuckao" ko paščad da "laju" na forumu za taj neki hosting... pa fakat moraš bit' idiot da ih ne pročitaš..
"novi članovi" došli malo da se iz reklamiraju nebili klepili koju paru ..


SLINE OBRIŠITE SRAM VAS BILO...



FAKAT GDJE SU OVI ADMINI ŠTO NERADE NEŠTO S OVIM!!!


PostScriptum:
Hvala ekstrem "u ime forumaša"!
[ Kostolomac.TK @ 12.09.2005. 10:38 ] @
Vrlo zanimljiva teorija, daj jos samo neke dokaze o tome i sve ce biti bajno :-)

Tj navedeni jednu osobu koja je prevarena mojim uslugama. U ovom poslu
niti je ista ilegalno niti je ista pokradeno niti imam veze sa doticnim osobama.

A to o gasenju sacekaj par meseci i videces da si pogresio, sve ce uvek biti
online jer niko nije budala da hosting placa ukradenim karticama jer nije to
igracka koja se isporucuje. Zasto toliko rizikovati? Ko je to prevaren?

A tek sto je zanimljiva teorija da sam ja ista licno priznao osobi koji ni ne znam.
A ajde pogledajmo ko je ovde novi clan i ko je tek dosao da mlati praznu slamu.

Bilo bi fer da bilo kakav dokaz o transkacijama izmedju mene i te osobe izneses
i da ovu tvoju pricu potkrepis necim validnim osim praznih reci.

bra je nasih korisnik usluga i to pod www.downloadcentar.com a gospodina Splash prvi put vidim u ovoj temi.
A sto se tice godina, bolje iznesi koliko ti imas godina jer ovako nesto mogu samo deca da potvrde.

Da nismo zajedno 2002god bili u vojsci pa sam ti ja sve priznao ... ahahahha strasno.

[Ovu poruku je menjao Kostolomac.TK dana 12.09.2005. u 12:10 GMT+1]
[ Arsenko @ 12.09.2005. 12:07 ] @
Citat:
ekstrem: Vas dvojica ste tipican dokaz da danas svaki idiot (da ne kazem nesto gore) moze da prodaje hosting. Izvinjavam se - prodaje maglu.

Ova dva 'postena' hosting provajdera su obicni prevaranti. Sve sto prodaju je kupljeno kradenim kreditnim karticama i paypall accountima koje licno krade gore quotovani gospodin Vlada Babic. Pa onda lepo doticni izvrsi transfer novca kroz nekoliko paypal accounta, brisuci jedan za drugim ziveci laznoj nadi da tako i logovi nestaju.

Posle toga, kupi hosting kod maximumhost.ws provajdera i proda vama.

Medjutim, i toj igri je bio kraj pa su im pogasili sve jer su otkrili sta rade. Tako da ako planirate da uzimate hosting, slobodno zaobidjite ovu dvojicu gore, koji su tipicni prevaranti i ciji je hosting na tankom ledu zahvaljujuci mutnim radnjama koje su im omogucile da kupe sve to. Sve price o 100% pouzdanom hostingu su price za malu decu. Pogotovo sto doticni VladaPa ne moze ni DVD da iznajmi iz video kluba bez roditelja jer je maloletan.

Ista prica vazi i za gospodina koji se potpisao kao KostolomacTK. Imajuci u vidu da rade zajedno i da VladaPa uplacuje deo kesha njemu za kupovinu hostinga. Pa ako cenite sami sebe i ono sto zelite da hostujete, moj iskreni savet, bez ikakvog uvijanja i prljave price o 'konkurenciji' (ja nisam konkurent vec sam upucen u celu pricu) kojoj policija moze svakog momenta da zakuca na vrata, izaberite nekog drugog.

Naravno, hosting ponuda im je bajna. Unlimited hosting ne postoji, a ni hostingcentar.org i jos gomila sajtova koji pripadaju ovoj dvojici mufljuza su 100% prevara. A da, da ne bude i da je ovo tipicno mlacenje prazne slame, KostolomacTK je licno pricao kako dolazi do hostinga i kako za novac koji mu VladaPa uplati njemu uvali neki hardver koji ne vredi ni 50% od toga. A da jesam li spomenuo da zive 15m jedan od drugog?

Kako te nije sramota da prichash gluposti?!
Ovde izgleda svaka budala mozze da dodje na forum i da pljuje po drugima,alo moderatori,brishite takve komentare!
Lik (chitajte konkurencija,verovatno) registruje nov nick i pljuje po konkurenciji....sigurno ga ovi iz Hosting centra umlacuju sa prodajom,pa ne mozze "da prodishe".....
A moja iskustva sa Hosting centrom su pozitivna (za nekih 4-5 meseci koliko kod njih imam host www.xprimary.com ) ....Tehnichka podrshka je stvarno maximalno azzurna i prisutna 24h/dnevno.
Od mene toliko pa vi razmislite......


Izmena: Kod njih uskoro uzimam josh 2-3 hostinga (domena)....
A,da,aktiviraju istog chasa po izvrshenju uplate..nema onog da se cheka 48h,za par minuta sve aktivirano



[Ovu poruku je menjao Arsenko dana 12.09.2005. u 13:10 GMT+1]
[ valajbeg @ 12.09.2005. 12:28 ] @
nemojte se vas dvoica "označenih" sad uvrijediti al' fakat
i meni je ovo sumnjivo nešto sam pregledao to što "radite"


a ne znam koje fajde nekom ovdje doć trošit vrijeme to da napiše + ne znam kakva je odbrana reći NISAM JA MAJKEMI...
jer nevidim da ste išta značajnije naveli...
[ Arsenko @ 12.09.2005. 12:32 ] @
Ja sam dokaz da nije rech ni o kakvoj prevari.
[ mkdsl @ 12.09.2005. 12:34 ] @
Dovoljno je sumnjivo to shto tip prodaje hosting preko gmail-a... Ajde shto je smeshno shto nemash sajt a bavish se hostingom, nego je smeshno shto nemash ni mail server na koji mogu da te kontaktiraju... Tuga...

Code:
Domain ID:D107333438-LROR
Domain Name:HOSTINGCENTAR.ORG
Created On:31-Aug-2005 19:11:31 UTC
Last Updated On:31-Aug-2005 19:40:22 UTC
Expiration Date:31-Aug-2006 19:11:31 UTC
Sponsoring Registrar:Inamepro dba Dynadot (R1266-LROR)
Status:CLIENT TRANSFER PROHIBITED
Status:TRANSFER PROHIBITED
Registrant ID:C-3514
Registrant Name:HOSTING CENTAR
Registrant Street1:hostingcentar.org
Registrant Street2:Morettes 19b
Registrant Street3:
Registrant City:Prangins
Registrant State/Province:CH
Registrant Postal Code:1197
Registrant Country:CH
Registrant Phone:+381.63586300
Registrant Phone Ext.:
Registrant FAX:
Registrant FAX Ext.:
Registrant Email:[email protected]


Domen bez imena (nezashticen), registrovan iz Shvajcarske (?), sa mobilnim brojem telefona 063...

Samo napred...
[ Kostolomac.TK @ 12.09.2005. 12:35 ] @
Pa nemam potrebe da se branim jer je sve to rekla kazala. Mogu samo da se
smejem ljudima koji imaju vremena da ispisu gluposti i to bez ijednog jedinog
dokaza. Price u prazno klasika suzbijanje i blatnjavenje konkurencije.

Odbrana je upravo onakva kakav je i napad ... mislim mlate ljudi u prazno.
Dokaze na sunce pa da branimo tj da osporavam, prica u prazno nema smisla.
[ Kostolomac.TK @ 12.09.2005. 12:36 ] @
Kako bre nemam sajt? Nemam mail server o cemu ti pricas covece????
Ti si me ubedljivo pomesao sa nekim. Imas sajt online formulare, sve bre.

http://www.hostingcentar.org

Svaki domen ima svoj mail server??? Kakva smesna izjava.

Firma hostingcentar.org se vodi u Svajcarskoj i nikakve narudzbine ne
idu preko gmaila vec koriscenjem online formulara. Podrska je iz Srbije samo.

[Ovu poruku je menjao Kostolomac.TK dana 12.09.2005. u 13:42 GMT+1]
[ mkdsl @ 12.09.2005. 12:41 ] @
Citat:
Kostolomac.TK: Kako bre nemam sajt? Nemam mail server o cemu ti pricas covece????

http://www.hostingcentar.org

Svaki domen ima svoj mail server??? Kakva smesna izjava.


Nisam tebi rekao, vec o onom iznad tebe, shto trazhi da ga ljudi kontaktiraju na mail za hosting...

I josh neshto...

Citat:
Domain Name:HOSTINGCENTAR.ORG
Created On:31-Aug-2005 19:11:31 UTC


Citat:
Arsenko: A moja iskustva sa Hosting centrom su pozitivna (za nekih 4-5 meseci koliko kod njih imam host ...


Koliko ja zakljuchih, hostingcentar radi ... 12 dana? Kako si uspeo da skupish 4-5 meseci?

[ Kostolomac.TK @ 12.09.2005. 12:46 ] @
U pocetku je bio domen filmovi.org pa je prebacen na hostingcentar.org kako bi imao vise veze za hostingom.

A drugo hosting je je poceo kao http://www.hostprince.biz i tada smo poceli.

Niko nije ni rekao da radimo godinama :-)


[Ovu poruku je menjao Kostolomac.TK dana 12.09.2005. u 13:54 GMT+1]
[ mkdsl @ 12.09.2005. 12:52 ] @
Citat:
Domain ID106464845-LROR
Domain Name:FILMOVI.ORG
Created On:30-May-2005 14:07:43 UTC


Znachi i prethodni domen vam je star... 4 meseca . A pre njega?

Ja bih na tvom mestu pazio shta pricham...
[ Arsenko @ 12.09.2005. 12:55 ] @
Citat:
mkdsl: Koliko ja zakljuchih, hostingcentar radi ... 12 dana? Kako si uspeo da skupish 4-5 meseci?


WTF BRE ?!

Konsoliduj se malo....
[ VladaPA @ 12.09.2005. 12:56 ] @
ekstrem, bolje cuti, smaras ko djavo

priznajem da sam nov u ovome i da se sajt jos uvek pravi ali ne uporedjuj me sa hosting centrom zato sto su oni mnogo bolji od mene a tek od tebe to necu ni da pricam

mnogo si skup a paketi su ti odvratni mislim sta da ti kazem UZAS

ja bih je zatvorio da sam na tvom mestu da se ne blamiram

mislim 15EUR za 200 mb i to mesecno mislim to je ubistvo

kazem ti bolje cuti
[ Arsenko @ 12.09.2005. 12:58 ] @
Citat:
VladaPA: ekstrem, bolje cuti, smaras ko djavo

ja bih je zatvorio da sam na tvom mestu da se ne blamiram

mislim 15EUR za 200 mb i to mesecno mislim to je ubistvo

kazem ti bolje cuti


Bash tako,dranje bre!
[ mkdsl @ 12.09.2005. 13:00 ] @
Nisam ja ni rekao da radite godinama, ali vama nijedan domen nije stariji od 3 i po meseca!

Ne ulazim u to kakvi su vam hosting paketi, i kakva je tehnichka podrshka, ulazim u to shto neko dodje i kazhe "e brate, oni su strava, super podrshka, odma ti otvore nalog, ovo ono...", a vi radite 3 i po meseca, i u toku tog vremena ste promenili 3 domena...

Neozbiljno za nekoga ko bi vam sutra trebao biti klijent...
[ VladaPA @ 12.09.2005. 13:01 ] @
@ mkdsl,

a i ti bih mogao da se kontrolises kada nemas pojma.

hosting kompanija pocela je da radi sa hostprince.biz i onda se premestila na filmovi.org i hostingcentar.info a ti domei su bili regovani preko namecheapa koji je tesko s***** i zatvorili su domene na nepravedan nacin

zato je vlasnik hostingcentra regovao ponovo adresu novu i svi se nadamo da nece bimati problema sa ovom novom

budi siguran da je da je hosting centar ili hostprince kako vec oces mnogo starija nego sto ti mislis

[ Kostolomac.TK @ 12.09.2005. 13:01 ] @
Nemamo nikakvo pravo da poljuvamo druge ovde. Ako neko ima dokaza nek iznese ako ne mislim prica u prazno nema smisla sve dok su musterije zadovoljne.
[ mkdsl @ 12.09.2005. 13:01 ] @
Citat:
VladaPA: priznajem da sam nov u ovome i da se sajt jos uvek pravi ali ne uporedjuj me sa hosting centrom zato sto su oni mnogo bolji od mene a tek od tebe to necu ni da pricam

mnogo si skup a paketi su ti odvratni mislim sta da ti kazem UZAS

ja bih je zatvorio da sam na tvom mestu da se ne blamiram

mislim 15EUR za 200 mb i to mesecno mislim to je ubistvo

kazem ti bolje cuti


Prvo nauchi razliku izmedju web i shell hostinga (kojim se ja bavim), pa cemo da prichamo... U protivnom, shut the phuck up...
[ bra @ 12.09.2005. 13:02 ] @
To sto neko ima malo postova ne znachi da je novi chlan.

Ja sam hosting uzeo nedavno i za sada je sve OK, ukoliko primetite nisam pisao nsihta o uptime jer sam malo vremena proveo da bih izneo ljudima neke verodostojne podatke o tome, rekao sam samo da je podrshka uvek tu, da je veoma ljubazna i da se dobije sve ono shto je naznaceno u reklami.


Pravo da vam kazhem, bash me briga kako neko ko mi izdaje hosting dolazi do njega ... meni hosting radi ono sto mi je potrebno i sto sam platio, ja bih slagao kada bih rekao suprotno ...
[ Kostolomac.TK @ 12.09.2005. 13:04 ] @
Ajde prvo da razgranicimo ko koga ovde pljuje, prosto se ne zna ko sta.
Ajde naznacite da li namenjeno hosting centru, doticnom vladi ili nekom trecem.

Sav se zbunih bre???
[ mkdsl @ 12.09.2005. 13:10 ] @
Citat:
VladaPA: @ mkdsl,

a i ti bih mogao da se kontrolises kada nemas pojma.

hosting kompanija pocela je da radi sa hostprince.biz i onda se premestila na filmovi.org i hostingcentar.info a ti domei su bili regovani preko namecheapa koji je tesko s***** i zatvorili su domene na nepravedan nacin


Code:
existenz@guru:~$ whois hostprince.biz |grep Registration
Domain Registration Date:                    Mon May 23 06:26:51 GMT 2005


Code:
existenz@guru:~$ whois filmovi.org |grep Created
Created On:30-May-2005 14:07:43 UTC


Code:
existenz@guru:~$ whois hostingcentar.org |grep Created
Created On:31-Aug-2005 19:11:31 UTC


Hocesh da kazhesh da se sa hostprince.biz na filmovi.org preselila nakon 7 dana rada??? Kako mozhe neko da ti zatvori domen na nepravedan nachin??? Mislim, chitash li se???

Citat:
zato je vlasnik hostingcentra regovao ponovo adresu novu i svi se nadamo da nece bimati problema sa ovom novom


Nadaj se...

Citat:
budi siguran da je da je hosting centar ili hostprince kako vec oces mnogo starija nego sto ti mislis


Da... 3 meseca i kusur...
[ Kostolomac.TK @ 12.09.2005. 13:14 ] @
E mislim da nema potrebe da neko prica u moje ime. Firma je otvorena 23 maja
i za par dana je uveden dodatni domen. Nista komplikovano zar ne?

A sto se tice zatvaranja ima topic na benchu gde se to jos nekim likovima
dogodilo. Znaci klasicno, nasa zemlja je u njihovoj black listi i kraj.
[ mkdsl @ 12.09.2005. 13:18 ] @
Citat:
Kostolomac.TK: Znaci klasicno, nasa zemlja je u njihovoj black listi i kraj.


Vidish, ti ako platish svojim parama neshto, i taj neko ti oduzme to a ne vrati ti pare... Znash i ko je i shta je... Sem ako nije do tebe...

Ostavicu vas nadalje same, ja samo skrecem pazhnju ljudima koji dolaze ovde jer ima svakakvih ljudi a svi se trpaju u "Pouzdan domaci hosting provajder"... A takvih ima veoma malo...
[ Kostolomac.TK @ 12.09.2005. 13:22 ] @
Brate sta ti mislis da se ja nisam konsultovao sa svojim pravnikom??
E vidis onda mi je rekao da se sudovi ne isplate i da bolje da odustanem.

E ja sam poslusao njega i nastavio dalje i nisam uzeo da kukam zbog toga.
Nisam dosao ovde da pljujem nikog i necu jer sa vecinom nasih pouzdanih
provajdera. Ja mogu sa razlogom da pohvalim dunex i dream-hosting jer
sam imao pozitivna iskustva. Toliko o tome ali takvi smo ljudi lakse je
pljuvati nego nekom izaci u susret i pomoci ako zatreba.
[ VladaPA @ 12.09.2005. 13:29 ] @
sto jes jes
[ Palaryel @ 12.09.2005. 16:42 ] @
Koliko ja ovdje vidim, puno se prica, bez konkretnih dokaza (naravno). Ovako, ja mislim da se nekima ne svidja sto imaju konkurenciju, pa onda krecu u akcije provokativnih napada na osobe koje, kao prvo, ne znaju, a ni nemaju dovoljno argumentovane dokaze za ono sto pricaju. Osobu, ovdje znanu kao Kostolomac.TK (a koju neargumentovano napadate), ne poznajem dugo vremena, ali za ovo kratko vrijeme koliko komuniciramo stekao sam utisak da je osoba koja ne "mlati praznu slamu" (kako neki ovdje vole reci).
Gospodo, napadanje bez osnovanih dokaza nije lijep, a ni posten nacin. Doticni vec 4. godine vodi jedan od uspjesnijih foruma, potpuno o svom trosku, bez ikakvih reklama i inih gluposti (sto dovoljno govori o njegovoj ozbiljnosti). Njegov host servis izgleda smeta onima koji nisu u stanju da mu efektivno konkurisu, pa onda, putem nepostenih metoda, pokusavaju da mu uniste ugled.

Zamislite se malo, kako bilo da neko vama pokusava unistiti ono sto ste svojim radom uspjeli napraviti.
Neka neko od vas, koji tako uporno tvrdite da je doticni neposten, na raspolaganje stavi bar jedan "potkovan" dokaz. Nadjite nekoga ko ce stati iza vasih tvrdnji, ko ce reci da ga je doticni prevario, i to dokazati. Lako je, sakrivati se iza nicka, tako da niko ne zna ko ste zapravo, i onda napadati iz zasjede.
[ Kostolomac.TK @ 12.09.2005. 17:29 ] @
Prvi hosting servis je zapoceo davno jos na www.kostolomac.org i ima godinu dana skoro.
Domeni su se menjali ali je hosting usluga ostala ista i to nije uticalo na musterije.

Hvala na razumevanju,
[ Jozzy @ 12.09.2005. 19:40 ] @
e pa drugari evo jedan odgovor svima...
svako ko je izneo svoju pricu, veruje u nju samu...

pa cu tako i ja verovatu u svoju...
osobu pod kostolomac.tk znam duze vreme...
isto tako znam da nije u fazonu da bilo koga osteti...
sigurno ne korisnike njegovog hosta...

pratim njegov rad... stvarno dosta dugo je na nasem internet nebu...
i sam sam korisnik hostinga kod njega... i za sada, a to traje 8 meseci, sam prezadovoljan...
svaka cast svim hosting centrima koji prodaju host kod nas....
ali da rascistimo nesto...
to sto se neko pojavio sa jeftinim hostingom ne znaci da je losh u svom poslu...
pa pogledajte verat.net sta nudi za 1000 din godisnje...
bio sam korisnik i kod njih, ali su cesto zakazivali... pa posto sam ja korisnik jeftinih hosting paketa, probacu i ovaj...
i u slucaju da me zaj***, pa vala zaj**** i ja njega... jer meni propada posao zbog toga

ali posto ga licno znam, ne pricam gluposti, sigurno nece nikog ostetiti prilikom kupovine hostinga...
[ ekstrem @ 12.09.2005. 20:08 ] @
Citat:
Arsenko: Kako te nije sramota da prichash gluposti?!
Ovde izgleda svaka budala mozze da dodje na forum i da pljuje po drugima,alo moderatori,brishite takve komentare!
Lik (chitajte konkurencija,verovatno) registruje nov nick i pljuje po konkurenciji....sigurno ga ovi iz Hosting centra umlacuju sa prodajom,pa ne mozze "da prodishe".....
A moja iskustva sa Hosting centrom su pozitivna (za nekih 4-5 meseci koliko kod njih imam host www.xprimary.com ) ....Tehnichka podrshka je stvarno maximalno azzurna i prisutna 24h/dnevno.
Od mene toliko pa vi razmislite......


Koji si ti lazov, baron i jos 100 uzas reci :) Hostingcentar ne postoji 5 meseci :) Dakle pokrij se usima i cuti :)

Citat:
Arsenko: Ja sam dokaz da nije rech ni o kakvoj prevari.


Ti si dokaz koliko su oni jadni i bedni a samim tim i prevaranti.

Citat:
mkdsl: Dovoljno je sumnjivo to shto tip prodaje hosting preko gmail-a... Ajde shto je smeshno shto nemash sajt a bavish se hostingom, nego je smeshno shto nemash ni mail server na koji mogu da te kontaktiraju... Tuga...


Pa naravno, svako sa imalo mozga bi posumnjao u to. Koliko je meni poznato, svi ozbiljni hosting provajderi imaju mejlove za potrebe prodaje na svojim serverima a ne na nekom GMAIL-u :)
Ah da, jeste pitali gospodina 'tako sam nevin i ozbiljan' zasto www.hostingcentar.org nije na njegovom hostingu vec...

Tracing route to hostingcentar.org [216.180.252.34]
over a maximum of 30 hops:
....
16 276 ms 268 ms 289 ms gig0-1.l3-atl-1.gnax.net [209.51.131.6]

...na gnax.net-u? :)

Pogledajmo www.kostolomac.co.yu....

10 277 ms 268 ms 257 ms eqash11.defenderhosting.com [204.157.0.72]
11 255 ms 268 ms 267 ms unknown232.36.157.204.defenderhosting.com [204.1
57.36.232]

Cekaj, nemamo poverenja u SVOJ hosting? Ili mozda ako nas zatvore necemo moci da vratimo sadrzaj?

Citat:
KostolomacTK: U pocetku je bio domen filmovi.org pa je prebacen na hostingcentar.org kako bi imao vise veze za hostingom.

A drugo hosting je je poceo kao http://www.hostprince.biz i tada smo poceli.

Niko nije ni rekao da radimo godinama :-)


Ha ha ha :) prebacen? Hoces reci, kada su ugasili filmovi.org zbog toga sto su izvalili sta radite? To ce biti pre istinito. Mislim, niko nije ocekivao da cete reci 'e da ja sam prevarant'. Da ne kazemo da su Splash89 i bra vasi nalozi koji tako naivno pitaju za hostingcentar a onda kazu kako je do j... i bas slucajno se ti ubacujes :) Bas 'slucajnost'.


Citat:
VladaPA: ekstrem, bolje cuti, smaras ko djavo

priznajem da sam nov u ovome i da se sajt jos uvek pravi ali ne uporedjuj me sa hosting centrom zato sto su oni mnogo bolji od mene a tek od tebe to necu ni da pricam

mnogo si skup a paketi su ti odvratni mislim sta da ti kazem UZAS

ja bih je zatvorio da sam na tvom mestu da se ne blamiram

mislim 15EUR za 200 mb i to mesecno mislim to je ubistvo

kazem ti bolje cuti


Ne znam o kakvim evrima i megabajtima pricas, ali je ocito da si sada beo kao zid dok sedis i buljis u ekran svog monitora i pitas se kako su me izvalili majku mu? Da te ne uporedjujem sa kim? Daj nemoj da se foliras...

Citat:
VladaPa: hosting kompanija pocela je da radi sa hostprince.biz i onda se premestila na filmovi.org i hostingcentar.info a ti domei su bili regovani preko namecheapa koji je tesko s***** i zatvorili su domene na nepravedan nacin


Imas srece sto tebe nisu zatvorili posto si pokrao tolike pare preko paypall-a. A ako tako nastavis i ihoce, veruj mi :) A cekaj, kako ti to znas kada si malocas rekao da nemas veze sa njima? :))))

Mislim dajte ljudi, ukljucite mozak. Svi mi zelimo da prodjemo sto jeftinije a da dobijemo ne znam sta. Ok, ajde da se osvrnemo malo na net.
Pogledajte koliko kosta najjeftiniji Dedicated hosting koji odgovara hosting paketu koji Kostolomac prodaje za 60e. Moze da se nadje za 70$ mesecno bez Fantastico-a, CPANEL-a, Backup FTP prostora i svega onoga sto doticni nudi. I kada se sve to sabere, izadje vas mesecno preko 200 USD!
Ako ne verujete, eto vam Google pa racunajte.
I sad ce neko da mi kaze da ce placati dedicated server oko 200 USD mesecno a prodavati njegove kapacitete za 60e (85 dolara) godisnje? Aham VAZI! Samo ako ste Bill Gates, pa cak ni on nije toliko blentav. Znaci, postena varijanta otpada. Sta ostaje? Ako kupite sve to kradenom lovom i onda prodajte budzasto, imate cist kes a ulozili ste crno ispod nokta.

Idemo dalje, neko je rekao kako je doticni dosledan, posten i sl.
Ovo pise na hostingcentar.org sajtu:
Citat:
Strogo je zabranjeno koristiti nase servere za slanje SPAM poruka drugim licima, za hostovanje XXX, WAREZ, DIVX, CRACK, MP3 ili bilo kojih drugih vrsta piraterije ili u bilo koje druge ilegalne svrhe zabranjene zakonom. Prijavom krsenja pravila koriscenja, sajt se automatski povlaci sa mreze i privremeno suspenduje sve dok se doticni sadrzaj ne ukloni sa servera. Podaci ce biti sacuvani jos narednih 48h na nasim serverima i u slucaju da ih sami ne uklonite vas sajt ce trajno biti uklonjen sa nasih servera bez mogucnosti povracaja novca. Ukoliko se nakon uklanjanja ilegalnog sadrzaja slicna stvar vise ne ponovi, vas sajt ce biti ponovo aktiviran. Ovo je gest dobre volje, nije nasa obaveza.


Hm. Warez. Ok. A vidi ispod njegovog imena stoji sajt www.kostolomac.co.yu. A tu vidi pise da zaobidjete sajt ako pripadate nekoj vladinoj organizaciji :) Zanimljivo zar ne.
Pogledajmo sada potpis gospodina VladaPA...wuforums :) kad mi tamo a ono medjutim! Shvatate sta hocu da kazem?

[Ovu poruku je menjao ekstrem dana 12.09.2005. u 21:10 GMT+1]
[ Kostolomac.TK @ 12.09.2005. 20:30 ] @
hostingcentar.org stoji na mom serveru kao i svi ostali ali nazalost ti ne izvaljujes da ja imam 4 servera a ne 1 tako da si se tu malo zajebao u proracunu.

A za optuzbe oko provere validnosti ostalih naloga voleo bih proveru IP adresa.

Za sve ostalo pustimo da vreme pokaze svoje pa ce se videti ko je u pravu a ko
ovde mlati slamu na osnovu neceg licnog izmedju nekih ljudi ovde.

Hosting centar postoji od 23 maja i tu ima vise od 5 meseci tako da ne nazivaj coveka baronom bez razloga.

Ovde se vidi cista stvar ljubomore, ja ne vidim i dalje nikog prevarenog a cim je
tebi toliko stalo da oblatnjavis iako nemas dokaze da je iko prevaren vidi se da
je tvoj razlog drugaciji tj da sve vise i vise korisnika odlaze od tih usluga.

I dalje nastavljas da mesas vise razlicitih osoba u jednoj, to je vec tvoj problem :-)
ne znam samo stvarno sta si nasao zabranjeno na sajtu www.kostolomac.co.yu

Ovde je veoma lican razlog i nema bas veze sa uslugom koja se pruza. I dalje nisi
naveo ko je prevaren osim mozda tvog ponosa ili loseg profita istih usluga.

Ja mogu i dzabe da dajem ako hocu i ti tu nista ne moes da uradis, mozes samo da
places i kukas sto ti to nemas i sa slobodno zatvoris tu tvoju bednu hosting ponudu.
[ valajbeg @ 12.09.2005. 20:34 ] @
:-) jo ekstrem fakat si ekstrem
:-)


ne ba ljudi fakat "uloviliste se!" na pogrešno mjesto..
bolje vam je bilo bježat odavde neće ba niko to vaše čudo i vozdra...


molio bih administratore da "brišu ove sve blesave postove" i da lista postane zaista lista
a ne mjesto za prevare, obmane i svađu...
[ valajbeg @ 12.09.2005. 20:37 ] @
kostolomac hajd ti napiši koga ti hostaš
za tih 5 mjeseci koga si privukao na tolike servere
da mi to provjerimo ako nije problem ...
:-)
ako si tako dobar sigurno imaš pun bar jedan server ili bar 100 korisnika
i bar upola toliko reg. domena...


hajd hajd samo napiši
[ Kostolomac.TK @ 12.09.2005. 20:37 ] @
Jedino pametno sto sam zakljucio odavde je sto zna ko je iza ekstrem naloga
tj taj cuveni korsinik YUBC kojeg znam banovanog odavno zbog nekih trecih
razloga. Ne brini i dalje nisi bezbedan. 404 ne moze spasi nikog pa nece ni tebe.
[ Kostolomac.TK @ 12.09.2005. 20:40 ] @
Ja nemam razloga da bezim i nikada to nisam radio. Ali i dalje cekam tu osobu
da se javi koju sam ja prevario. Sve se vrti oko istog ali i dalje dokaza nema.

A ja da listam svoje korisnike ovde zasto? Besplatna reklama? Sami ce se javiti oni.

A jos jedno, nikada nisam tvrdio da sam najbolji ali sam uvek ispunjavao ono sto
obecam sto je ovde retkost. A bez dokaza tj cinjenica sve pricate u prazno.


[Ovu poruku je menjao Kostolomac.TK dana 12.09.2005. u 21:41 GMT+1]
[ valajbeg @ 12.09.2005. 20:53 ] @
haha NISI NIKOGA PREVARIO ZATO ŠTO I NEMAŠ NIJEDNOG KLIJENTA


imaš samo ovog nekoga na forumu ("a možda si to i ti kad si ustanju vršiti takve prevare") ko SE KAO IZČUĐAVA PONUDI PA ONDA TI KO ŠERLOK HOUMS RAZOTKRIVAŠ KAKO JE "ZAISTA MOGUĆE DA POSTOJI TAKAV DOOBAR" hosting


daj ba idi izštampaj letke pa podjeli po obdaništu...
[ Kostolomac.TK @ 12.09.2005. 20:59 ] @
Nemam?? heheheh do jaja ovo ti je najbolja provala ... :-)

I sta ja sad kao trebam odmah da padnem na tu foru i da ispisujem
linkove??? ma daj medju postovima ovde imas bar 3-4 korisnika.

[Ovu poruku je menjao Kostolomac.TK dana 12.09.2005. u 22:03 GMT+1]
[ OffShore @ 28.09.2005. 23:52 ] @
http://www.elitesecurity.org/tema/137765/0#897502

nesto mi ne djeluje pouzdano

a kao sto vidim ni ostali domeni ne rade (fraud)

http://whois.sc/filmovi.org
http://whois.sc/hostprince.biz
http://whois.sc/hostingcentar.info
[ vescera @ 29.09.2005. 12:43 ] @
[/quote]Vas dvojica ste tipican dokaz da danas svaki idiot (da ne kazem nesto gore) moze da prodaje hosting. Izvinjavam se - prodaje maglu.

Ova dva 'postena' hosting provajdera su obicni prevaranti. Sve sto prodaju je kupljeno kradenim kreditnim karticama i paypall accountima koje licno krade gore quotovani gospodin Vlada Babic. Pa onda lepo doticni izvrsi transfer novca kroz nekoliko paypal accounta, brisuci jedan za drugim ziveci laznoj nadi da tako i logovi nestaju.

Posle toga, kupi hosting kod maximumhost.ws provajdera i proda vama.

Medjutim, i toj igri je bio kraj pa su im pogasili sve jer su otkrili sta rade. Tako da ako planirate da uzimate hosting, slobodno zaobidjite ovu dvojicu gore, koji su tipicni prevaranti i ciji je hosting na tankom ledu zahvaljujuci mutnim radnjama koje su im omogucile da kupe sve to. Sve price o 100% pouzdanom hostingu su price za malu decu. Pogotovo sto doticni VladaPa ne moze ni DVD da iznajmi iz video kluba bez roditelja jer je maloletan.

Ista prica vazi i za gospodina koji se potpisao kao KostolomacTK. Imajuci u vidu da rade zajedno i da VladaPa uplacuje deo kesha njemu za kupovinu hostinga. Pa ako cenite sami sebe i ono sto zelite da hostujete, moj iskreni savet, bez ikakvog uvijanja i prljave price o 'konkurenciji' (ja nisam konkurent vec sam upucen u celu pricu) kojoj policija moze svakog momenta da zakuca na vrata, izaberite nekog drugog.

Naravno, hosting ponuda im je bajna. Unlimited hosting ne postoji, a ni hostingcentar.org i jos gomila sajtova koji pripadaju ovoj dvojici mufljuza su 100% prevara. A da, da ne bude i da je ovo tipicno mlacenje prazne slame, KostolomacTK je licno pricao kako dolazi do hostinga i kako za novac koji mu VladaPa uplati njemu uvali neki hardver koji ne vredi ni 50% od toga. A da jesam li spomenuo da zive 15m jedan od drugog? :)[/quote]


Da smo samo videli ovo ranije! Nije ni čudo što i ne primaju kreditne kartice iz naše zemlje upravo zbog količine ovakvih prevara. Ovo treba prijaviti policiji odmah.
[ LaMpiR @ 29.09.2005. 17:47 ] @
Citat:
Index of /

Name Last modified Size Description

[DIR] Parent Directory 29-Sep-2005 07:41 -
[DIR] cgi-bin/ 29-Sep-2005 07:40 -

Apache/1.3.33 Server at www.hostingcentar.org Port 80

Kostolomac, sta je reci ?
Mislim da posle ove teme, hostingcetar nece imati korisnika uopste.
@vesceram ja sam recimo neutralan ovde i mislim da stvarno se**s. Inace mislim da je ova tema otvorena kako bi ljudi mogli napisati svoja pozitivna iskustva sa "domacim" hosting provajderima kako bi novim korisnicima bilo lakse izabrati sto kvalitetniji hosting za njihov website. Recimo da @kostolomac.tk ima hosting kompaniju za koju trenutno ne postoji sajt, barem ne jedan koji radi niko nebi kupio hosting. Jer npr da ja kupujem hosting i fino im napisem e-mail kako bi saznao vise o njihovim uslugama i oni mi odgovore sa gmail-a, pa sigurno nebi kupio hosting kod njih!
Sto se tice sajta za hostingcentar.org, mozemo li dobiti tacnu adresu koja radi, tj na kojoj se mogu pogledati ponude tvoje hosting kompanije kostolomac ?
Ovde pricas o poslovnoj ozbiljnosti a ni nemas svoj sajt ? Pa na to se samo mogu nasmijati...
[ milos3m @ 21.10.2005. 13:01 ] @

Sto se hostinga tice VERAT je sasvim ok, desava se da serveri popadaju kao sad u nedelju i ostanu "dole" ceo dan ali za te pare takve stvari moraju da se tolerisu. Podrska je ok, vecinu stvari resavaju odmah - u hodu. Na mail odgovaraju prakticno odmah... Dakle kad se sva sabere, oduzme, pomnozi Verat je sasvim ok.

Edit by FlyLord: Uklonjen flame

[Ovu poruku je menjao flylord dana 24.10.2005. u 12:32 GMT+1]
[ Kostolomac.TK @ 23.10.2005. 16:49 ] @
(1) Ko neovlašceno, u celini ili delimicno, reprodukuje, prikaže, izvede, predstavi, prenese izvodenje ili predstavljanje, umnoži, stavi u promet, emituje, da u zakup, ili na drugi nacin iskoristi autorsko delo ili predmet srodnog prava zašticenog zakonom, kaznice se zatvorom do pet godina.

(2) Ko stavi u promet ili da u zakup primerak autorskog dela, snimak interpretacije, emisiju, fonogram, videogram, odnosno bazu podataka, za koje zna da su neovlašceno objavljeni, snimljeni ili umnoženi i time pribavi protivpravnu imovinsku korist za sebe ili drugog, kaznice se zatvorom od jedne do pet godina.

(3) Ako je delo iz stava 2. ovog clana izvršeno organizovano, organizator i neposredni izvršilac, kaznice se zatvorom od tri do osam godina."
[ flylord @ 24.10.2005. 11:36 ] @
Svadje su sa ovim mojim postom zavrsene na ovom forumu. To se apsolutno vise nikad nece tolerisati.
[ g@rfild @ 29.03.2006. 12:12 ] @
Trenutno jedan sajt hostujem kod www.ehost.co.yu i veoma sam zadovoljan a drugi kod novog provajdera Linka ciju ponudu mozete videti ovde ovde
pozz
[ valajbeg @ 29.03.2006. 14:57 ] @
Ej. izvinite neću dugo...
samo da vas podsjetim ko je ovaj kostolomac..

ČOVJEČE bolje mjenjaj nick provaljen si ti i tvoji kompanjoni ovdje na ovom forumu zato bolje furajte odavde ako ste opet aktivni zbog prevara
da tako nazovem to što ste vi muljali jer zaista nije ništa drugo!!!...

Pozdrav ostalima
P.S. možda bi bilo vrjeme malo da se prečisti ova tema da neko povadi i bar ukratko analizira dosada postavljene linkove...

----
flylord
izvini nisam vidio opomenu ali zapravo se slažem sa tim..
i moj eje prijedlog bar neka opomena kostolomcu..
a ponavljam temu bi zapravo trebalo urediti... ko će to uraditi nije bitno vjerovatno naj logičnije onaj ko ju je i započeo...

[Ovu poruku je menjao valajbeg dana 29.03.2006. u 16:05 GMT+1]
[ crews_adder @ 29.03.2006. 15:03 ] @
offtopic:

Zar ne bi trebalo pre pisanja poruke proveriti datum prethodnih...?
[ shocky @ 29.03.2006. 18:30 ] @
Zanimljiva stvar - sajt kostolomac.org, koji sada izgleda ovako, nekada je izgledao ovako.
[ inodius @ 29.03.2006. 21:41 ] @
Citat:
noki@: @g@rfild

Interesantno da ides od foruma do foruma i postujes ovu poruku...Koga ti reklamiras :)
Naplacuju uz taj paket jos domen koji kosta 20eur. :D


Ne znam zasto li ti nekoga optuzujes kad ti ides od teme do teme i od foruma do foruma i reklamiras uniwebhosting.com i fantasticno.com :)

[ noki@ @ 30.03.2006. 00:46 ] @
i soloymi,bluehost,visionwebhosting.net...
Tako da samo opusteno care.

@valajbeg

Mislim da imas pravo...





[Ovu poruku je menjao noki@ dana 30.03.2006. u 02:57 GMT+1]
[ trabl @ 30.03.2006. 06:26 ] @
Ja imam 2 sajta kod Guruserve-a i extra sam zadovoljan
[ g@rfild @ 30.03.2006. 09:02 ] @
Da ne ispadne da reklamiram samo gore dva pomenuta provajdera, da kazem da sam ranije jedan sajt hostovao kod Kostolomca i da nisam imao problema, standardna usluga ali sam posle promenio provajdera jer su mi se druge ponude vise svidele.To isto vazi i za Verat
[ inodius @ 30.03.2006. 09:07 ] @
@Noki@

Da, verovatno ste svi u istoj ekipi spamera, ili ponekad pomenes i ove druge da se ne provali da reklamiras svoj.

Samo napred "care"... :))
[ noki@ @ 30.03.2006. 11:27 ] @
@inodius

Ok,nije ni bitno,da se sad pravdam...svako ima svoje misljenje :)

Pozdrav care.









[Ovu poruku je menjao noki@ dana 30.03.2006. u 13:07 GMT+1]
[ inodius @ 30.03.2006. 11:57 ] @
@noki@

A znas sta je jos zanimljivije, pogledati tvoje prethodne postove...

http://www.elitesecurity.org/tema/128290

http://www.elitesecurity.org/tema/165290

http://www.elitesecurity.org/tema/150117

I onda kada si sve to resio pojavljuje se baner "uniwebhosting.com" i ti sa spamovanjem i u svakoj poruci pominjes bas uniwebhosting.com ali pored dodajes i po neke random lose provajdere i upravo tako "iz druge zemlje" i mislis da su ovde svi toliko glupi :)

Suvise si najvan i providan a ako si mislio da su ljudi ovde toliko glupi onda mogu reci da si i bezobrazan...

[ noki@ @ 30.03.2006. 12:24 ] @
poznajem dosta prodavaca hostinga... i prijatelji su mi,ali da ih reklamiram... inace www.visionwebhosting.net mi je prijatelj,tako da ce biti preporuka i za njega :))
Inace ja i priznajem da preporucujem ljude ,eto to moze da se kaze i da ih reklamiram :)) ipak se poznajemo.
Kraj teme care.
[ inodius @ 30.03.2006. 12:33 ] @

Vazi, kao sto rekoh, samo napred... ;)

[ bojan_bozovic @ 30.03.2006. 13:13 ] @
@shocky

Zato je http://kostolomac.co.yu/ ostao isti. Dalje od Kostolomca i njegovog Hostingcentra ovde smo ga vec provalili (registrovao je vise nickova da se reklamira).
[ zeca015 @ 01.04.2006. 19:14 ] @
@g@rfild

Citaj prijatelju:

Ja sam juce presao kod soloymi,3 meseca pre isteka starog hostinga.Stari host (ehost.co.yu) prvo su mi iskljucili sajt u petak uvece na par sati bez ikakvog razloga niti obavestenja,da bi ga zatim vratili.A to je 20 put u zadnjih mesec dana.Muka mi je vise od njih tako da sam morao da predjem na nov hosting.A kada sam im rekao da mi preusmere DNS dobio sam zanimljiv odgovor.

----------------------------------------------------------------------
Postovanje,

DNS preusmeren! Vas nalog ce biti obrisan sa naseg servera u roku do 3h
nakon slanja ovog tiketa.

Zao mi je sto ste se prevarili i zakupili drugi server posto je Vas
nalog sinoc bio prebacen na veci i brzi server :)


Hvala Vam sto ste koristili eHost usluge.

Srdacno Vas pozdravljamo,
------------------------------------------------------------------------
Prvo su mi hostovali sajt na slabom serveru (intel celerron 2.53ghz 256mb rama) sa jos kako kazu 100 sajtova(bilo ih oko 40-ak),a kada sam presao kod solojmija,oni(ehost) mi kazu kako su me prebacili na brzi server.Mislim,smesno.Ukoliko imate sajt koji koristi bazu,pazite se,ne preporucujem ih.Stavise bilo je jos njih koji su imali problema sa bazama kod njih,ali kazu da su se na to navikli.Jbg,ja nisam.Ok je da nekad ne radi,ali ne tako cesto.

Kod solojmija je extra podrska koja je stalno online,a svi znamo koliko to znaci.Jeftini su takodje.Sada sam kod njih i hvala Ivanu koji je radio transfer do jutra.Toliko od mene.

Pozzz
[ trabl @ 01.04.2006. 23:50 ] @
Stvarno moram da se ukljucim...
Ja sam bio kod njih otprilike godinu dana i imao sam samo problem 1. put...
Momci su prema meni bili ok, ali iskustva su razlicita ;)
[ zeca015 @ 02.04.2006. 02:20 ] @
Pa jbg prijatelju.Sajt je radio normalno kada je bilo 5 ljudi online,ali cim je bilo preko 60-70 online,server je naprosto pucao ili sta vec i to uglavnom vikendom kada ima najvise ljudi online (petak,subota,pogotovo nedelja).A i kazes da si bio.Jel to znaci da vise nisi????

Inace kontaktiraj me preko msn-a moram nesto da te pitam.Moj je [email protected].

Pozdrav kolega
[ kupidisk @ 02.04.2006. 09:55 ] @
Ja sa takodje na ehostu. Imamo veliku bazu (70mb) i solidnu posecenost. Vreme generisanja strana je vise nego pristojno (u dnu svake strane sajta se ispisuje).
[ zememe @ 23.06.2008. 20:34 ] @
Pozdrav, posle dosta loseg iskustva sa veratom odlucih da registrujem novi domen i uzmem hosting kod nekog domaceg provajdera, e sada posto sam i bg kontam da to bude u bg ali eto ne mogu da se odlucim a lista domacih provajdera je duga pa mi je potrebno da me neko uputi.

Naime potrebno mi je da ima kontrolni panel (po mogucnosti cpanel jer sam navikao na njega), posto verat nema kontrolni panel...
dalje potrebno mi je da NEMAJU svoj server nego da iznajmljuju neki americki server jer ne zelim da razmisljam na kakvim masinama drze servere...
da imaju podrzano pisanje sajta bez prefiksa www.
i da registracija domena bude do 10 godina i bez stalnih godisnjih placanja za domen

u onoj listi (http://www.elitesecurity.org/t...sta-DOMACIH-hosting-provajdera) sam nasao par ovakvih sajtova al me zanima da li neko imao
slicne zahteve kao ja i za koji se odlucio.

Unapred hvala!
[ D.i M.e @ 24.06.2008. 09:07 ] @
Kakve veze ima to što si ti u BG-u, ne moraš da ideš da lično plaćaš njima, valjda svi imaju opciju da plaćanja preko bankarske uplatnice. Ti možeš i da uzmeš karticu za plaćanje na internetu, sada su dostupne u više banaka, ne mora nešto mnogo da se uloži, nije komplikovano i da direktno kupiš hosting u inostranstvu.

Ovo za domen ne mora da ima veze sa hostingom, uradiš lepo transfer domena na neki od večćih domen registra koji ima opciju višegodišnje registracije, tamo uplatiš koliko ti treba godina i posle si sa te strane miran.
[ J.C. @ 12.07.2008. 10:59 ] @
Moja preporuka je Sezam hosting
www.sezamhosting.com
imaju totalno cool nacin rada, prijavis se preko neta i uplatis i oni te samo upale. ako registrujes .rs samo im pustis sliku prve strane APR-a i to je to.
znaci prakticno ne moras ni da se vidis sa njima tj. da ides do njih, sve zavrsis online (jedino do banke da odes)
Posebna pohvala za Control Panel (mada sam ja odusevljen jer sam prvi put koristio takav Cp)
Prosto na disku i transfer je sasvim dovoljan, kao i broj baza (mada zavisno od paketa koji uzmete)
Odnos cena/kvalitet je po mom misljenju odlican, tako da preporucujem svima
Jedinu veliku zamerku bih uputio na tehnicku podrsku koja radi samo radnim danima, tj. pitas u petak i odgovor stize tek u ponedeljak :(

I dodao bih da priliokom kupovine hosta dobro razmislite da li je firma registrovana ili je to hosting kompanij "dva drugara i komp"
[ neStwarna @ 15.08.2008. 10:28 ] @
Ja imam losha iskustva sa sezamom tako da ga nikome ne preporuchujem :)
[ Sezamhosting @ 15.08.2008. 14:36 ] @
Citat:
neStwarna: Ja imam losha iskustva sa sezamom tako da ga nikome ne preporuchujem :)


Poštovana,

Iz teme koju ste pokrenuli jasno se vidi da ste sa svim hosting provajderima imali problema. Evidentno je da na shared hostingu ne možete hostovati sajt. Molimo Vas da ne iznosite informacije koje nisu istinite i druge korisnike mogu dovesti u zabludu.

[ Vladimir Petrovic @ 30.08.2008. 03:35 ] @
Citat:
Kakve veze ima to što si ti u BG-u,


Npr, ukoliko imas problema sa provajderom, kao ja sa Loopia, koji se nalaziu Nisu, a podrsku ne mozes nikako dobiti telefonom. Da su u Bgdu ostisao bi licno, a ovako cu izgleda morati da saljem nekog tamo.

Sto se tice pouzdanih domacih provajdera, ja sam imao losa iskustva sa Veratom, te sam presao na strane provajdere, pre par meseci sam presao na Loopia, i sve je delovalo ok, medjutim poslednje dve nedelje je ocaj. Posto planiram da sada predjem sa Loopia na nekog novog provajdera citao sam malo postove na ES, ali na zalost jos uvek nisam nasao provajdera za koga bi se opredelio. Mozda cu se opet vratiti na neki strani server, mada bi mi najvise odgovarao neki sa 24/7 podrskom iz Beograda.
[ griva @ 30.08.2008. 08:24 ] @
Citat:
Vladimir Petrovic: Mozda cu se opet vratiti na neki strani server, mada bi mi najvise odgovarao neki sa 24/7 podrskom iz Beograda.


Ako je dobar hosting tehnicka podrska ti nije ni potrebna.
Ja sam koristio dugo domace hostinge i ni sa jednim nisma bio zadovoljan, od kako sam presao na strani hosting nemam razmisljanja nikakvih. Ako te zanima inostrani kontaktiraj me na PP da ovde ne reklamiram.
[ Man @ 08.07.2010. 09:20 ] @
Sezam apsolutno treba izbegavati, ograničavaju procesorsko vreme na 2% iako to nigde nisu naveli u ugovoru, tehnička podrška je očajna, bolje reći i da je nema... najobičniji problem danima rešavaju, i samo u radno vreme od ponedeljka do petka.

[Ovu poruku je menjao Tyler Durden dana 08.07.2010. u 11:52 GMT+1]
[ mima_cool @ 20.07.2010. 08:05 ] @
Da li neko zna kakva je sad situacija sa Uniweb hostingom, jesu li se vratili u normalu posto razmisljam da se vratim kod njih ?
[ mima_cool @ 03.02.2011. 17:15 ] @
Posle ponovnog prelaska na Uniweb hosting mogu da kazem samo ovo: najiskrenije preporuke od mene za Uniweb i ekipu ! Ne samo zbog povoljne cene vec prvenstveno zbog stabilnosti rada vise sajtova koje hostujem kod njih, kao i efikasnosti njihove podrske. Podrska je 24h online i uvek se trude da pomognu i izlaze u susret cak i za probleme koji nisu u njihovoj nadleznosti.
[ ZanLepen @ 03.02.2011. 17:33 ] @
kažu da su izašli iz Zvezdarske šume, javljaju se na telefon, odgovaraju na mejlove, Teo dobio otkaz (otpustio sam sebe). uposlio neku ribu..aj neka mu je sa srećom.
[ mima_cool @ 03.02.2011. 17:43 ] @
Citat:
ZanLepen: kažu da su izašli iz Zvezdarske šume, javljaju se na telefon, odgovaraju na mejlove, Teo dobio otkaz (otpustio sam sebe). uposlio neku ribu..aj neka mu je sa srećom.


Teo je i dalje tu i najbolji je ! Pozdrav za njega, jer da njih nije bilo ja bih dusu ispustila sa Cirtex hostingom.
[ mima_cool @ 03.02.2011. 17:49 ] @
Citat:
ZanLepen: kažu da su izašli iz Zvezdarske šume, javljaju se na telefon, odgovaraju na mejlove, Teo dobio otkaz (otpustio sam sebe). uposlio neku ribu..aj neka mu je sa srećom.


Teo je i dalje tu i najbolji je ! Pozdrav za njega, jer da njih nije bilo ja bih dusu ispustila sa Cirtex hostingom.
[ ZanLepen @ 03.02.2011. 17:59 ] @
Znači vratio se. Pa ona žena je pisala da je otpušten...i meni su nekada bili ok...dok nisu krenuli da fušere i j..ljude u mozak
[ mima_cool @ 03.02.2011. 18:21 ] @
Problem koji su imali je bio privremen. Zato su sada jos bolji nego sto su bili pre problema. Znam to, jer sam i pre i posle toga bila kod njih. Nije korektno da je ona tema zakljucana, jer su na njoj ostala samo pljuvanja, a sa druge strane ima i nas dosta zadovoljnih koji hostuju kod njih.
[ dimitt @ 01.04.2011. 19:49 ] @
jednom sam nešto, kad mi je bilo prvi put, hostovao kod Verata, a onda sam našao spads u Eutelnetu. ( http://www.eutelnet.com ) i od tada sve što sam ikada hostovao bilo je kod njih. Sjajna ekipa, vrlo ažurno praćenje svih potreba, cene jako pogodne, usluga bez zamerke, naprotiv za pohvalu, Cpanel, stabilni serveri, šta bi još?
[ Damiao @ 03.04.2011. 22:42 ] @
Ja mogu da pohvalim Orion Telekom (bivši Sezam)... Ne znam kakvi su bili ranije... Moje iskustvo je - dobra i brza tehnička podrška (pričam kao biznis korisnik), cPanel i lepo optimizovani serveri za CMS-ove (u mom slučaju Joomla), što mi je i bilo najvažnije posle paćenja sa Loopiom.
[ Dusan Filiferovic @ 04.04.2011. 23:44 ] @
Moje zapazanje prethodna dva posta: prva dva coveka koji hvale eutel i orion :)
[ Damiao @ 05.04.2011. 22:09 ] @
Ja kao što napisah, ne znam kakvi su bili ranije (nikada ih nisam koristio do pre 2 meseca), ali sam za sada prilično zadovoljan sa Orionom. Dakle pričam iz ličnog iskustva. Još nisam naišao ni na kakav problem sa njihovim hostingom. Sa druge strane sa Loopiom sam imao samo loša iskustva - očajni su za CMS-ove.
[ Dusan Filiferovic @ 06.04.2011. 11:03 ] @
Pregledaj ES malo za orion posebno. Za eutel ne mogu da se setim trenutno ni jednog posta.
[ ZanLepen @ 06.04.2011. 15:18 ] @
Sezam je uvek hostovao neke indijance i čak im davao vps sa ciljem da šalju spam mejlove..telefonirao sam kukao, molio, jedva se posle tri meseca setili da ugase svog ludaka.