[ Cika_Sile @ 19.06.2005. 11:14 ] @
Prije dva dana uveo sam Wireless Internet preko WiFi 802.1b uredjaja.
Jedno mi nije jasno ,, nemam svoj ip nego idem preko proxy ,, tj. spojen sam preko lana na provajdera. Posto sam laik i ne razumijem se u te stvari ,, pitanja su i realnost je ovakva :
Na konfiguracijama na WLANU (TCP/IP protocol) Obtain an ip adress automatically.
Mogu preko IE ici na internet (podesio sam u IE lan proxy settings).
Na MSNM mogu ici jer sam ukucao proxy server i port.
Igre na internetu ne mogu da igram ,, ali rekao mi je radnik provajdera da ce moci kada on otvori port i ukljuci jos neke opcije.
Da li cu za svaki program koji ide na internet morati kucati PROXY?
NEKA MI NEKO OBJASNI STA JA ZAPRAVO IMAM ,, kakvu konekciju ??
je li to pravi wireless ili ,,
KADA SAM NA MSNM i kada posaljem poruku drugu ,, njemu ne dodje odma nego nakon par sekundi ,, do ceka je to ??? neka mi neko objasni sa cime imam posla pls.
Recimo ne mogu da pregladam mail preko Outlooka a prije sam mogao ,,,
[ Milos Stojanovic @ 19.06.2005. 13:19 ] @
Veza ka internetu ti je ograničena verovatno zbog činjenice da si iza NAT routera (koristi malo pretragu za NAT na forumu) i blokiran ti je sav saobraćaj koji ne ide preko proxy-ja. Što znači da sve tvoje aplikacije moraju da na net idu preko proxy-ja. Pitaj svog provajdera da li nudi SOCKS proxy, jer bi ti to bilo rešenje za neke igrice i ne-standardne servise. Drugo rešenje je da tvoj provajder "pusti" portove za mail i neke igre ko što si sam rekao.
Znači, ili SOCKS proxy ili propuštanje portova koji tebi trebaju za mail (to su 25 i 110) i za igrice (recimo za CS ti je potreban port iz opsega TCP 27000-27015 ili 27030-27039, a mislim da je potreban i UDP 1200,27000-27015, zavisno od CS servera)