[ gristic @ 19.06.2005. 18:13 ] @
Imam bazu podataka u MS SQL-u. Napravio sam projekat u VS i povezao se sa bazom preko ODBC-a. Medjutim, projekat mi nije ucitao sve tabele, nego samo neke. Takodje imenima polja iz tabela dodelio je drugacije tipove podataka ( za promenljivu tipa nvarchar on je dodelio promenljivu tipa bool). Ako pokusam da u nekoj tabeli upisem neki podatak, to se zapise u sasvim drugoj tabeli.
Kako da resim ovaj problem?
[ Riste Pejov @ 19.06.2005. 23:52 ] @
Nemas problem koji trebas resiti, svi ti alati rado besprekorno posto sam i ja toa radio milion puta. Jedino da sve proveris iz pocetka, da negde ne radis neki banalni previd.

I opet, ako problem jos postoji, navedi verziju VS-a, SP, koja verzija SQL Servera koji SP, koji postupak radis da povezes DB u VS, jeli koristis ADO, ako jest, koja verzija, jeli mozda koristis i OLEDB? Ovako kako si opisao problem, niko ti ne moze pomoci :(
[ gristic @ 20.06.2005. 11:07 ] @
Ovako stoje stvari. Ako baza ima samo jednu tabelu koju unosim u VS projekat onda radi sve OK. Ali ako koristim bazu sa vise tabela onda nastaju problemi.

Koristim SQL Server 2000 verzija 5.0 sa SP 4 i Visual Studio C++ 6.0 bez SP.

Koristim ODBC.

U VS napravim projekat sa Database view without file suport. U Data Source odaberem ODBC konekciju i Recordset type podesim da bude snapshot. Zatim odaberem tabele i to je to.

Nakon toga nastaje projekat sa problemom koji sam vec obrazlozio.
[ MilovanB @ 21.06.2005. 06:32 ] @
Veoma cudno! Gde ti je applikacija smestena (na istom serveru gde je baza ili na aplikacionom serveru. Izgleda kao da imas problema sa sistemskim tabelama u master bazi ili sysobjects/sysindexes u tvojoj bazi). Prvo sto bih uradio to bi bila re-instalacija SQL Servera na istoj masini, ali pre toga bih pokusao da se povezem iz aplikacije za bazu na drugom odvojenom sql serveru (koristeci isti ODBC DSN) ili za bazu na istom serveru ali u drugoj instanci sql servera) . Moguce da imas problema sa ODBC-em takodje. Proveri koji MDAC veziju imas instaliranu na SQL Serveru i na applikacionom serveru. Koju verzijy SQL Servera 2000 koristis (Standard/Enterprise). Moras da ides korak po korak kod testiranja jer tvoj problem je neoubicajen.

Pozdrav,
Milovan
[ gristic @ 21.06.2005. 11:08 ] @
Radi se o SQL Server 2000 Enterprise Editon.
Prvo sam probao sa serverom koji je instaliran na mom racunaru gde se nalazi i aplikacija. Zatim sam isprobao i sa sql serverom na drugom racunaru a aplikacija je i dalje kod mene. Ponavlja se isto.

Probao sam i da one tabele koje ne postoje ubacim sam u VS projekat. Onda kad startujem aplikaciju prikaze mi sledece upozorenje:

Line 1:Incorrect syntax near '.'.
Unclosed quotation mark before the character string ']'.
Statement(s) could not be prepared.

Napomenuo bih da imam instaliran i MySQL( koji nije startovan) i ODBC za MySql. Mislim da oni ne bi trebalo da prave problem.

Sta mi dalje preporucujete da bih resio problem.?
[ MilovanB @ 22.06.2005. 00:59 ] @
Prvo sto mi pada na pamet je da za tabele koje ne vidis nije owner dbo. Owner svih SQL Servera u produkciji bi trebao da bude dbo. Budi pazljiv kada kreiras tabele. Idi u query analyser konektuj se na tvoj SQL Server. Proveri ko je owner od tabela na primer:

USE <ime_baze>
GO
SELECT table_name,
table_schema
FROM information_schema.tables
WHERE table_type = 'base table'

Kolona 'table_schema' ce ti dati odgovor ko je vlasnik tabele 'table_name'. Cini mi se da je moguce da tu lezi problem. U slucaju da je vlasnik razlicit od dbo, promeni vlasnika tabele u 'dbo'.

Proveri to i za ostale objekte kao sto su views i stored procedures.
Javi kako napredues!

Pozdrav,
Milovan




[ gristic @ 22.06.2005. 09:00 ] @
Uspeo sam da resim problem. Polja u bazi su mi bila definisana kao nvarchar. Kada sam ih promenio u char sve radi OK. Ne znam zasto je to bio problem, ali vazno je da je problem resen.

Zelim svima da se zahvalim na pomoci u resavanju ovog problema.