[ Predrag Damnjanovic @ 03.08.2002. 23:41 ] @
Da li ste zainteresovani za probijanje algoritma za kriptovanje koji sam ja napisao u PHP-u ?
Okacio bi skripticu na net pa bi stalno mogli da kriptujete po zelji svoje reci i da tako probate da provalite algoritam...
Da napomem da je nemoguce izvrsiti dekriptovanje, dakle algoritam kriptuje samo u jednom pravcu.
[ RooTeR @ 04.08.2002. 01:32 ] @
Ja jesam , tako da sto se mene tice okaci scriptu .
[ MoHicAn @ 04.08.2002. 02:47 ] @
Citat:
Predrag Damnjanovic:
Da li ste zainteresovani za probijanje algoritma za kriptovanje koji sam ja napisao u PHP-u ?
Okacio bi skripticu na net pa bi stalno mogli da kriptujete po zelji svoje reci i da tako probate da provalite algoritam...
Da napomem da je nemoguce izvrsiti dekriptovanje, dakle algoritam kriptuje samo u jednom pravcu.


A cemu onda svrha toga ? Cemu svrha enkripcije kad ni osoba koja enkriptuje ne moze ponovo doci do svojih podataka ?

Sta lupis lepo random char u asci kod-u za svaki uneti char i to nema nikakvog smisla niti je moguce to dekriptovati i kao sto rekoh nema svrhe.
[ Ivand @ 04.08.2002. 09:46 ] @
pa ima

recimo mozes da skladistis passove kriptovane
i kada korisnik unese nesto to kriptujes pa uporedjujes sa onim skladistenim
ili tako nekako
[ Predrag Damnjanovic @ 04.08.2002. 14:40 ] @
Citat:
MoHicAn:
A cemu onda svrha toga ? Cemu svrha enkripcije kad ni osoba koja enkriptuje ne moze ponovo doci do svojih podataka ?
Sta lupis lepo random char u asci kod-u za svaki uneti char i to nema nikakvog smisla niti je moguce to dekriptovati i kao sto rekoh nema svrhe.


Niti je random char [da jeste uvek bi dobio razlicit rezultat], a niti je beskorisno.
Nisi cuo za crypt f-ju u PHP-u, koja je takodje nepovratna, i koja se jako mnogo koristi za uporedjivanje passworda?
Na zalost crypt ne radi na svim host-provajderima, pa sam zato napisao slicnu f-ju.
Dakle, jer ima jos neko zainteresovan?
[ MoHicAn @ 05.08.2002. 00:43 ] @
Citat:
Ivand:
pa ima

recimo mozes da skladistis passove kriptovane
i kada korisnik unese nesto to kriptujes pa uporedjujes sa onim skladistenim
ili tako nekako


Pa po ovome mome nebi mogao nikako jer bi svaki unos bio drugaciji zbog random() f-cije

A sto se tice scripte da vidis to mi nije palo na pamet
[ skajfes @ 30.04.2003. 23:57 ] @
1. mene bi zanimalo probijanje tog tvog algoritma
2. kako nema smisla (MoHicAn je tako reko)
Pa zar nisu i passwordi u UNIX-ima enkriptirani pomocu DES ili čeka već, a to je isto jednosmjerna enkripcija! Mislim kad ti, u recimo Linuxu, uneseš username i password on pomocu algoritma i usernamea šifrira pa onda provjeri sa onim što je napisano u .passwd fileu! Ne postoji obrnuti algoritam za DES!

Pozdrav, Sale!
[ igac @ 01.05.2003. 00:20 ] @
imas u php-u md5 :) znaci dekripcija - zdra'o ; samo enkripcija :)
[ rivan @ 05.05.2003. 01:30 ] @
postoji dekripcija za DES...
[ dr ZiDoo @ 05.05.2003. 08:26 ] @
Citat:
igac:
imas u php-u md5 znaci dekripcija - zdra'o ; samo enkripcija


+ base64_encode
base64_decode



[ dr ZiDoo @ 05.05.2003. 08:29 ] @
Ma iskreno mislim da je to gubljenje vremena. Kriptografija je čitava nauka koja je podobro uvrnuta, za koju se treba razvaliti matematikom. Opšte poznato je da agencije tipa CIA, NSA, FBI i ostale svijetske policije bez problema otključavaju najjače komercijalne enkripcije. Ostane ti samo još da napišeš svoje algorite pa da ih ona kačiš na net...
[ AelTHeGriN @ 05.05.2003. 13:06 ] @
Citat:
dr ZiDoo Opšte poznato je da agencije tipa CIA, NSA, FBI i ostale svijetske policije bez problema otključavaju najjače komercijalne enkripcije


Odkud ti to? Ne vjerujem ja bas... Mozda DES ili neke starije, no stvarno mi je tesko vjerovat u ovo...
[ dr ZiDoo @ 05.05.2003. 13:18 ] @
Vjeruj mi...
Imaju odredjene "makine" koje prosto jedu algoritme, a i vecina strucnjaka iz tog polja radi za "vladu"...
[ CONFIQ @ 05.05.2003. 13:54 ] @
Brale, nema mašine ni mozga koji može da enkriptira mcrypt.
Stavi na recenicu koju hoćeš da kriptuješ key (pogledaj link) i na to što je kriptovano još neki key i + na to još jedan key.

Zaboravi na Brutal-force zato što imaš doble-key,ustvari zaboravi da iko kriptuje ovakav mcrypt dok ne znaš key :)
[ AelTHeGriN @ 06.05.2003. 00:37 ] @
Citat:
dr ZiDoo:
Vjeruj mi...
Imaju odredjene "makine" koje prosto jedu algoritme, a i vecina strucnjaka iz tog polja radi za "vladu"...


Ma dobro radi za vladu, ali to nista ne dokazuje. U principu vecina je algoritama javno dostupna, tako da im strucnjaci sa tog podrucja malo mogu pomoci protiv puke matematike. Ajde, da vidim makinu koja ce razbit neciji one time pad (mislim da je oko 2^256 za jedno jedino slovo, ali nemojte mi vjerova)! Naravno, uvijek se moze isprijecit visa sila, kao some guy tampered with our entropy source i te spike, ali ja mislim da je to nemoguce... Ma mnogo je algoritama neprobojno ukljucujuci i mcrypt:)
[ igac @ 06.05.2003. 11:06 ] @
ma jebo crypt :) ili jos bolje, imas pismeni iz srpskog i sve kriptujes sa mime ;) i das key prof. da procitra rad... zidoo da base64 :) ... ima kripcija koje nisu pravljene da se dekriptuju pa tako da mislim da ne zavisi od mashine sa kojom se dekriptuje jer ne isplati se za***. oko algoritma ako neznas ni kako "otprilike treba" da ispadne... :)