[ Guertch @ 20.06.2005. 18:24 ] @
E ovako - nasao sam jedan zvucnik.Naglasavam nasao - ne bas na ulici ali nije ni bitno.
I dakle pocepana mu je membrana uz samu ivicu i neki ludak uzeo parce kartona nekako zaglavio nabudzio sbudzio - nepitajte. I ja nisam mogao da verujem zvucnik ladno radi. Naravno da ne sme da se pojaca mnogo ali nekako radi cak ni ne krci mnogo u stvari vrlo malo. E sad mene zanima sledece:
Da li je ikako moguce zakrpiti membrnu zvucnika tkaninom lepkom cime god...
Ja licno mislim da ne moze, ali reko ko zna, mozda me neko prosvetli :)
[ Aleksandar Đokić @ 20.06.2005. 19:47 ] @
ako je bas pri kraju moze, i to dvokomponetnim lepkom
[ Proko @ 20.06.2005. 20:06 ] @
Dvokomponentni lepak nije najpogodniji za to.
Isečeš karton, što je moguće sličnije debljine i tvrdoće, tako da stane u rupu, zalepiš selotejpom sa jedne strane, i zatim premazuješ spoj (više puta) sa tigrom ili sličnim lepkom. Kada se spoj osuši, odlepiš selotejp.
[ Guertch @ 21.06.2005. 00:21 ] @
Da ali zvucnik je skroz urnisan kao da ga je progrizao mis, ako mi neverujete evo dole slike u atachmentu za download, ja uopste nekapiram kako ovo idalje radi, mozda zato sto je dvosistemac??? Ne znam, nisam strucnjak.
[ Proko @ 21.06.2005. 21:34 ] @
I to može da se sredi pomoću tkanine. Prvo je dobro "uštirkaš" na nekom profilu koji odgovara krivini membrane, a kad se osuši ubaciš u rupe na membrani i sve fiksiraš tigrom. I tkaninu premaži tigrom po celoj površini. Pretpostavljam da su kretni kalem i donja (fiksirajuća) membrana ispravni, jer inače je mnogo teža popravka.
[ Guertch @ 22.06.2005. 01:58 ] @
Da ispravni su.
E sto se nisi javio malo ranije :)
Zvucnik sam vec uzeo da krpim samo namesto tkanine sam stavio karton, jebiga bolje bi bila tkanina nije mi palo na pamet.
Pa dobro videcu kako ce da bude pa cu da javim - zivo me interesuje.