[ brcha @ 21.06.2005. 14:00 ] @
Cao,
Zanima me gde se nalaze ikone na Mac OS X-u (Panther)? Pretrazio sam /System i /Library i nasao samo pozadine za desktop. Od ikona ni traga...

Poz
Brcha
[ milke @ 21.06.2005. 15:21 ] @
Citat:
brcha: Cao,
Zanima me gde se nalaze ikone na Mac OS X-u (Panther)? Pretrazio sam /System i /Library i nasao samo pozadine za desktop. Od ikona ni traga...

Poz
Brcha

Koje te ikone zanimaju? Ikone koje predstavljaju program se nalaze u njegovom app bundle-u (ctrl + click na ikonu programa, odaberi "Show Package Contents"), tačnije "AppBundle".app/Contents/Resources/, ili ređe, ako su ikone lokalizovane, u "AppBundle".app/Contents/Resources/"localizedVersion".lproj/, gde je "AppBundle" naziv programa, a "localizedVersion" ime direktorijuma sa lokalizovanim stvarima (English, Dutch, fi, Spanish, German, French...). U istom direktorijumu su i ikone dokumenata, koje program može da otvori/menja. Za svaki tip dokumenta postoji posebna ikona (po Apple HIG-u to treba da bude beli list papira sa magarećim uhom u gornjem desnom uglu, u sredini je smanjena ikona programa kojm se dokument otvara/menja i ispod ikone naziv tipa dokumenta (npr txt, rft, rtfd...). Ako program može da radi sa nekim tipom dokumenta, a developer nije za dokument tog tipa ponudio ikonu, sistem sam dodeljuje dokumentu generičku ikonu, a to je čist beli list papira sa magarećim uhom u gornjem desnom uglu. Isto važi i za sam program: ako se ne ponudi ikona (i smesti u gore navedeni direktorijum) sistem dodeljuje generičku app ikonu, dva lista papira da lenjirom, olovkom i četkicom u obliku slova "A" u donjem desnom uglu (slovo "A" je isto kao i ono koje predstavlja /Applications direktorijum u Finder-u). Ikone u mnogim Carbon programima nećeš moći da potražiš direktno, jer su skrivene u resource fork-u odgovarajućih .rsrc fajlova.
[ SIT @ 22.06.2005. 07:20 ] @
Ikonice su nekada stajale u /System/Library/Frameworks/Carbon.framework/Versions/A/Frameworks/HIToolbox.framework/Versions/A/HIToolbox
proveri
[ madamov @ 22.06.2005. 08:04 ] @
Pokreneš neki resource editor (ResFool, Resourcerer), pa lagano kreneš da kopaš po sistemu i naletećeš na njih, ima ih svuda.
[ DS_Store @ 22.06.2005. 12:30 ] @
Mislim da je covek mislio na ovo:
/System/Library/CoreServices, pa tu imas "SystemIcons.bundle" - iskopiraj to negde pa obrisi ekstenziju ".bundle" i videces da je u pitanju folder. U njemu imas Contents/Resources i tu lepu gomilu ikona.
Ako si uopste to trazio?
Sve najbolje!

P.S. Probao sam da promenim ikonicu Findera, da stavim onu iz Jaguara, jer mi ovaj izgleda totalno retardiran ovako sa ovim priblizenim okicama, i pronasao sam tri Finder.icns fajla sirom sistema i sva tri sam zamenio i opet ostade i u Sistemu i u Dock-u ovaj bilde. Zna li neko gde je taj "kljucni" Finder.icns?
[ madamov @ 22.06.2005. 13:17 ] @
Što da briše bundle kada jednostavno može desni klik pa "Show Package content"?
[ DS_Store @ 22.06.2005. 19:06 ] @
Pa, naravno, sta ko preferira, to jeste to. Nadam se samo da je to ono sto je covek trazio.
Pzdrv
[ MacOS @ 16.09.2005. 18:44 ] @
~/System/Library/CoreServices, pa tu imas "SystemIcons.bundle" -
iskopiraj to negde pa obrisi ekstenziju ".bundle" i videces da je u
pitanju folder. U njemu imas Contents/Resources i tu lepu gomilu ikona.

Ovo je kod Panthera a gde je kod Tigera?
[ SIT @ 16.09.2005. 21:23 ] @
našao je, i zahvalio se
[ MacOS @ 18.09.2005. 04:17 ] @
~na�ao je, i zahvalio se

Opet ti. :) Ajde da ti zahvalim na prvobitnoj poruci ako si na to
mislio al mene i dalje interesuje gde su sistemske ikone kod Tiger-a.

P.S. I jel ti bas toliko tesko da uradis quote nekog dela poruke ili
makar kome odgovaras?
[ SIT @ 18.09.2005. 14:36 ] @
za to "hvala" mislim na sve,
a
(terminal)
Code:
sudo find /System -name "*.icns" -print

i
Code:
find /System -name "*.tif" -print

će prikazati sve moguće fajlove sa extenzijama icns (ikone ) i tif (ikone su nekada i u tiff formatu)

pa ko voli nek izvoli
[ milke @ 18.09.2005. 19:26 ] @
Citat:
MacOS: ~na�ao je, i zahvalio se

Opet ti. :) Ajde da ti zahvalim na prvobitnoj poruci ako si na to
mislio al mene i dalje interesuje gde su sistemske ikone kod Tiger-a.

P.S. I jel ti bas toliko tesko da uradis quote nekog dela poruke ili
makar kome odgovaras?


E, na žalost, iBook mi je "mrtav" već 1.5 meseci i još uvek kod Popa čeka novu ploču (čuveni logic board repair extension program), pa ne mogu da ti kažem tačno, ali sećam se da je u istom direktorijumu "CoreServices", samo bundle ima malo drugačije ime, čini mi se da opet sugeriše na nešto "System.. bal, bla". Pročešljaj sve bundlove u tom direktorijumu i naći ćeš.
[ MacOS @ 19.09.2005. 02:42 ] @
~
Code:
sudo find /System -name "*.icns" -print


Super, radi. Ajd hvala al da jos kazes kako da sve to sto sam nasao
prekopiram na neki drugi disk. Kakva je komanda za to?

P.S. A da, a di su one animacije na istalacionim OSX diskovima?
[ vukk @ 19.09.2005. 08:22 ] @
ovo -print ti je dalo spisak na ekranu, mozes izlaz od find-a da usmeris i u neki file sa

Code:
 . . . >imefajla 


na kraju ili vec sta ti padne na pamet, ali u svakom slucaju dobio si spisak pa kopiraj sta ti treba i gde hoces, nista te ne sprecava da to uradis :-)


[ SIT @ 19.09.2005. 09:09 ] @
ako u rutu napraviš folder
Code:
mkdir /SveIkone 

onda sa ćeš iskopirati sve tamo
Code:
find /System -name "*.icns" -exec cp {} /SveIkone \;

mada ako i dve ikone imaju isto ime
onda će uradi overwrite postojećeg fajla

onda za cp staviti ili opciju -n (ne brisati ) ili -i (čekati za odgovor)
probati .....
[ MacOS @ 20.09.2005. 03:57 ] @
~
Code:
find /System -name "*.icns" -exec cp {} /SveIkone ;

~mada ako i dve ikone imaju isto ime onda �e uradi overwrite postoje�eg
fajla

Ajoj, stvarno nikada nisam voleo da kuckam komande (Spectum je ipak
izuzetak :)) . Ajd, pa hvala, nadam se da necu nista da zeznem.
[ MacOS @ 24.09.2005. 01:53 ] @
~
Code:
find /System -name "*.icns" -exec cp {} /SveIkone ;


Tako mi i treba kad ne razmisljam. Pitam vas i patim se sa kuckanjem
komandi a imam FileBuddy koji je sve to odradio sa par kliktanja misem.
:)