[ acatheking @ 21.06.2005. 16:56 ] @
Postoji problem da preko MySQL Front-a ne mogu u polju tabele unositi naša slova (npr. Č mi pretvori u C), a preko web stranice i sql-a radi, upisuje ih.
Probao sam i Navicat i isto se dešava.
Šta sam za*ebao? Treba li nešto dodatno podešavati?
[ ivica75 @ 25.06.2005. 22:24 ] @
Koliko znam mysql front ima problema sa prikazom nasih(mozda i drugih) slova.
Probaj sa phpmyadmin, on radi odlicno. Ja sam ranij koristo mysql front, ali kako se u zadnje vreme bavim web programiranje(web) koristim iskljucivo phpMyAdmin, i prezadovoljan sam njime.

[ sojic @ 28.09.2005. 16:40 ] @
Pretpostavljam da je problem kod tebe u Regional settings. Postavi u Regional Options Serbian (Latin) i u Advanced isto.
[ semsudin @ 10.10.2005. 06:16 ] @
pozdravi

ne vjerujem da ce to pomoci, pogotovo ako se radi o mysql 4.1.x koja ima one charsetove za polja i pravi i ovako normalno dosta problema sa nasim slovima.

I ja sam nekada davno probao front mysql ali nije mi s svidio bas iz istog razloga, tada nije imao podrsku za ova nasa slova, ne znam da li sada ima

[Ovu poruku je menjao semsudin dana 10.10.2005. u 07:17 GMT+1]
[ Legion@r @ 10.10.2005. 07:45 ] @
Nisam siguran za mysql-front (zadnji put kad sam ga koristio nije podrzavao unicode) ali zato pomocu Navicat 2005 provereno mozes da unosis nasa slova u polja. Potrebno je samo da prilikom pravljenja konekcije na bazu u Advanced settings tab-u promenis Encoding sa Default na UTF-8