[ Kretosh @ 21.06.2005. 20:35 ] @

1.Posto je moguce podesiti timer koji ce u odredjeno vreme npr ugasiti racunar,pitam se da li je moguce napraviti i tajmer koji ce se u odredjeno vreme konektovati na internet?

2.Da li je nekako iz mIRC-a(i uopste nekog script jezika) moguce pristupti registry-ju i editovati neke vrednosti u njemu?

3.Da li je moguce u mIRC-u napraviti skriptu koja ce u odredjeni txt fajl beleziti sve sto je kucano preko tastature u nekom vremenskom periodu,ili ako je to vec nemoguce onda skriptu koja ce beleziti koje se web stranice posecivane preko web browsersa?

Hvala.
[ Picsel @ 21.06.2005. 21:01 ] @
1. Ovo nema direktne veze sa mIRC-om, ali moglo bi da se podesi verovatno. Ipak to nije toliko povezano sa IRC-om.
2. Mozes da ga pokrenes komandom "//run regedit" (bez navodnika). Sto se tice menjanja, to vec prevazilazi oblast IRC-a.
3. Sta je kucano preko tastature, nije moguce. A stranice koje su posecivane mozes videti u History-ju web browsera. A praviti skriptu za mIRC da vidis history u text fajlu verovatno nije jednostavno, a i verovatno ima nekih drugih nacina za to koju su laksi i ne ukljucuju mIRC (ili IRC uopsteno).

Mislim da se u svim ovim slucajevima ne bi trebao toliko vezati za mIRC jer ove stvari nije tako lako izvesti preko mIRC-a. A ako zelis da na drugima "isprobas" sve ovo, nadji neke druge nacine. IRC protokol nije najbolji za ovakve stvari...
[ Kretosh @ 22.06.2005. 22:36 ] @
A jel se moze editovate registry preko VBS-a ili Java script-a?
[ neca @ 23.06.2005. 09:26 ] @
Registry?
Zasto kad je dovoljno da u RUN-u ukucas samo "regedit".

[ Kretosh @ 23.06.2005. 10:35 ] @
Da,ali od toga nema koristi ako zelim da izmenim neke parametre u registriju na svom remote kompu,na kojem imam potpuni pristup kao user sa odgovarajucim levelom kojem je to dozvoljeno.

Tako da ako bi se registry mogao menjati preko java ili vbs skripti,onda bih jednostavno mogao na remote kompu sa svog kompa napraviti txt. fajl sa napisanim kodom.
[ yolja624 @ 23.06.2005. 18:18 ] @
Nabavi program Remote Administrator 2.2 i radis na remote racunaru ko da je na tvom stolu!

Pozdrav!
Yolja
[ LaMpiR @ 23.06.2005. 19:21 ] @
Preko remote administrator-a mozes pristupiti kompjuteru i preuzeti kontrolu jer ti se otvori fino prozor koji ti prikazuje desktop remote comp-a. Ja sam to probavao u lanu ali ne znam moze li online ali sigurno moras imati odlicnu vezu za to...

Za logovanje rijeci koje su kucane pa sigurno ima program za to, cak mislim da sam ga nashao bio ali pogledacu pa cu ti javiti...