[ Aleksandar Bojkovic @ 21.06.2005. 23:29 ] @
Primetio sam da mnogi pitaju kako da oc-uju Ati kartice.Pa stoga odlucih da vam dam kratko uputstvo:

SVAKA KARTICA SE MOZE OC-ovati.

Nabavite AtiTool i 3DMark03(nadjite ih google-om mrzi me da trazim link).Zatim:
1)Instalirajte ih.
2)Startujte 3DMark kliknite na "RUN 3DMark" i cekajte.
3)Kada se benchmark zavrsi zapamtite rezultat.
4)Startujte AtiTool
5)Kliknite na Core Max. ,zatim kada se Core Max zavrsi zapamtite koju je vrednost Core clock dostigao.
6)Startujte Memory max i postupite kao na 5)
7)Kada se Max testovi zavrse imacete uvid u mogucnosti vase kartice.
Recimo,ako su vam pocetni clock-ovi 250/200 a max vase kartice u AtiTool-u 260/220 i sami vidite da necete mnogo postici oc-om.Ali ako dobijete 470/320 (A9600GE recimo) stvar je drugacija.
8)Pokusavajte da eksperimentisete sa clock-ovima dok ne nadjete savrsenu kombinaciju.Nikada ne postavljajte vrednosti koje ste dobili u max. vec uvek 20-ak Mhz manje.Tokom testiranja pazite na temperaturu (dodirom(prethodno dodirnite rukom neku metalnu povrsinu)).Ukoliko se tokom testiranja u 3DMark-u pojave greske,dodje do restarta, ili primetite da je graficka izrazito topla - prekinite test i smanjite clock-ove one komponente koja je vrela (core ili memorija) za 15-20 Mhz,tako cete naci savrsenu kombinaciju clock-ova.

Ukoliko ne primetite vecu razliku u 3DMark-u izmedju default i idealnog clock-a vratite sve na default

PRILIKOM TESTIRANJA ATITOOL-om NEMOZETE OSTETITI SVOJ HARDVER JER ON PRESTAJE SA DIZANJEM CLOCK-ova PRILIKOM NAJMANJE GRESKE (artifecta) ALI NISTA VAM NEMOGU GARANTOVATI

OC se nevrsi u BIOS-u tako da nije potrebno dirati magistralu od 66/33 niti agp napon.

Sto se tice stetnosti OC-a procitajte TOP temu (zadnje pitanje)

http://www.elitesecurity.org/t...clock-FAQ-pocetnici-procitajte

Ukoliko vam neki deo nije jasan ili ukoliko imate neki problem prilikom oc-a slobodno pitajte.

Nadam se da sam vam pomogao. :) :) :)

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Bojkovic dana 22.06.2005. u 21:12 GMT+1]
[ Patronus @ 22.06.2005. 19:38 ] @
Citat:

PRILIKOM TESTIRANJA ATITOOL-om NEMOZETE OSTETITI SVOJ HARDVER JER ON PRESTAJE SA DIZANJEM CLOCK-ova PRILIKOM NAJMANJE GRESKE (artifecta) ALI NISTA VAM NEMOGU GARANTOVATI


I nemoj da garantiraš, jer sam ja svjedok da se može spržiti ( provjereno)
[ Aleksandar Bojkovic @ 22.06.2005. 20:11 ] @

Moram ti priznati da znam kako ti je.
Meni je pregorela FX5600 pre 6 meseci a bio sam tako srecan kada sam je kupio,smrc.
[ carina @ 01.05.2006. 22:58 ] @
imam radon 9550,zanima me dal se to opce isplati i koliko od maximalne vrijednosti smijem stavit?hvala
[ Janmix @ 03.05.2006. 12:48 ] @
Naravno da se isplati,a te granice moras sam otkriti...

Imas na Videokarte i monitori mnooogo tema o 9550 pa lupi search...
[ THEPRODIGY @ 13.07.2006. 20:04 ] @
kada sam stavio max core testiralo ga je nekih 7 minuta i kada sam pipnuo svoj 9600 pro on je bio VREO! do koliko stepeni sme da se ide!
[ Miso Kovacevic @ 15.07.2006. 11:12 ] @
I kod mene je kartica bila vrela dok nisam stavio aktivni hladnjak i hladnjake na memoriji. Do koje temperature se smije ici to ne znam jer 9600pro nemaju senzore za temp. Ako nisi u mogucnosti da mjenjas hladjenje onda stavi jednu osmicu da duva preko VPU i memorije.

Pozdrav!