[ bojan_bozovic @ 22.06.2005. 17:37 ] @
1. NetBSSD dolazi sa IPv6 podrskom - kad pokrenem pkg_add sa PKG_PATH ftp://ftp.netbsd.org....../i386/All proba da se veze na IPv6 adresu 4 grupe po 16bita, a ne koristi nameserver mog ISP a (IPv4 host - NT) - da li ce postavljanje IPv6 cache only nameservera da mi resi problem (6to4)?

2. Da izbegnem download sa ftp.netbsd.org probao sam da kompajliram perl (5.8.X) kompilacioja prolazi OK, test suite pada (perl harness)

3. pipe ne mogu da koristim - ls | less radi ali gzip -dc nesto.tar.gz | tar -xv NE! ispisuje da neki uredjaj (/dev/nesto) nije konfigurisan. Iz Linuxa ovo pisem, editovacu ovo kasnije)
[ bojan_bozovic @ 23.06.2005. 05:15 ] @
Evo, imam sad i problem sa pkg_add
pkg_add mi ispisuje da su paketi sa ftp.netbsd.org za 2.0 a ne 2.0.2
ako ga pokrenem sa -f (force) izgleda da ne instalira pakete koji su potrebni vec ih samo markira kao instalirane
2.0.2 paketi postoje samo za amd64 port, i ne pada mi na pamet da ponovo skidam 175Mb ISO sa 2.0 kernelom i osnovnim paketima. pkg_add mi mnogo lici na rpm i uopste mi se ne svidja - ja cu od nule da kompaljiram, amozda instaliram i slackware installpkg i removepkg - ovo je neozbiljno da nemem pakete za 2.0.2
Sistem mi se medjutim bas svidja - nalik je onome sto je SUSE i Slackware bio pre 5 godina - instaliras samo ono sto ti stvarno i treba.
Za problem gore - nakon gzip -dc tar.tar.gz | tar -xv
greska je
tar: Failed to open to read on /dev/nrst0 (Device not configured)
tar: Unexpected EOF on archive file

Ovo je iz Lynx na NetBSD ;)
[ neetzach @ 23.06.2005. 05:22 ] @
gzip -dc <fajl> | tar xf -