[ MatezYU @ 22.06.2005. 21:37 ] @
Imam trenutno automatika i interesuje me koji skuter mi preporucujete do 50 kubika... Hteo bih da se vozim sa jos jednom osobom... A opet da ne bude nesto previse para... CUo sam za Sprint skutere - kineske pa me interesuje sta mislite o tome... Koliko je to kvalitetno i koliko moze dugo da izdrzi... Da li ima neko vec iskustva o tome?
Da li motor moze da izdrzi dve osobe?
Cuo sam da ima i jos nekih kineskih skutera a da su malo skuplji, mozda i bolji?
Koji motor mi vi preporucujete za dve osobe a da je do 50 kubika i da nije preterano skup?
Hvala unapred

[Ovu poruku je menjao momsab dana 18.01.2007. u 03:01 GMT+1]
[ creepy @ 04.07.2005. 18:47 ] @
Takodje zelim da kupim sprint, ako kupimo istovremeno dobijamo popust, umesto 750, placamo 650e
[ lancia88 @ 04.07.2005. 22:42 ] @
Pozdrav,

ukoliko kupujes novo, obrati paznju da najverovatnije necxes moci da registrujes na SO tablice a sa dva sedista vec samo sa jednim. Sto se tice fizicke kondicije motorica da iznesu dvoje na sebi, vecina ih je sposobna i to nesto bolje od Tomosa automatica. Cifra koju pominjete je jedna od najnizih na trzistu, ja ganjam povremeno Kymco Dink koji je sjajan (iako ja ne varim skutere, vozim chopper) i koji garantovano nosi dvoje podebljih sa svih 60-70 km/h i ne smeta mu suvise ni uzbrdica. Ipak, on je nov 2000 eura pa stoga i ne treba da o njemu suvise pisem, ipak je to vrh ponude a licno mislim da svi skuteri koji se nude danas zadovoljavaju ono sto trazis, pa i Sprint.
[ MatezYU @ 05.07.2005. 20:27 ] @
Resenje je mozda ORION... 49 kubika, cetvorotaktna masina, vodeno hladjenje, nosi dve osobe kao od sale, 4 brzine i potorsnja od 1,1l na 100km... Cena 750e
Sta mislite o ovome?

ps: kako mislis ako kupimo zajedno da mozemo da dobijemo za 650e skutera?
jel to neki popust?
[ hakinen @ 05.07.2005. 22:16 ] @
Da za dva sprinta dobije popust od 200 evra!!! A koji to orion-skuter ima za 750 evra??
[ Trajkovic @ 05.07.2005. 22:58 ] @



Ovo su neki ORION, mada proizvodjac je TBG.
Ako neko zna neka da link prema karakteristikama tih "oriona".



[Ovu poruku je menjao Trajkovic dana 06.07.2005. u 00:00 GMT+1]
[ MatezYU @ 06.07.2005. 21:35 ] @
Jel zna neko od onog ORION motora desno detaljnije karakteristike ili lneki zanimljiv link?
Gde moze da se kupi?

Poz!
[ creepy @ 07.07.2005. 00:40 ] @
SPRINT - TEHNIČKE KARAKTERISTIKE

Motor

Tip - četvorotaktni, jednocilindrični
Hladjenje - vazdušno
Max. Snaga - 2,8 kW / 8000 (o/min)
Max.obrtni moment - 3,7 Nm/5000 (o/min)
Stepen kompresije - 10 : 1
Max.brzina - 50 km/h
Potrošnja goriva - 1,8L/100km
Starter - elektro i mehanički

Električni sistem

Akumulator - 12V/4Ah
Osigurači - 10 A

Transmisija

Spojnica – kvačilo - automatsko
Upravljački ugao - 45 stepeni (levo – desno)
Prednji pneumatici - 3,00 – 10 4 PR
Zadnji pneumatici - 3,00 – 10 4 PR
Kočnice - napred doboš (opciono dis), nazad doboš

Dimenzije

Dužina - 1650 mm
Širina - 640 mm
Visina - 1010 mm
Osovinski razmak - 1170 mm
Klirens - 90 mm
Težina - 81 kg

Kapacitet

Rezervoar za gorivo - 4 lit.
Količina ulja u motoru - 0.8 L
Maximalna dozvoljena težina - 161 kg

http://www.massetehnic.com/mod...nt&pa=showpage&pid=103

[ creepy @ 07.07.2005. 00:42 ] @
Pa ako neko zeli da kupi sprint za 650e neka mi se javi!!!
[ MatezYU @ 07.07.2005. 07:42 ] @
Zar Sprint ima cetvorotaktni motor?!
A jel zna neko karakteristike ORION motora?!
Kazu da ovi sprint jako lose idu.. Posle predjenih 5000km crkavaju, treba da se radi generalka... Neki ne predju ni toliko...
Pozdraw
[ MatezYU @ 14.07.2005. 20:54 ] @
Nemoj kupovati SPRINT skutera... To ti je kinesko sr*nje!
Cuo sam od dosta ljudi da se kvare... Pazi ovo, za 650e dobijes SPRINT motor koji ima napred diskove, imas alanser, imas akumulator... I to za 650e! To mi je malo sumnjivo... Nov Automatic ti je oko 1100e! On nema nista od toga a skoro je duplo skuplji...
Ja sam uzeo ORION motor i mogu ti reci da je to najbolji motor koji sam mogao pazariti za 800e! Imao sam ranije automatic-a i ORION GIZMO je neuporedivo bolji...
To je cetvorotaktna masina, 48ccm, 2,4kw tj. 3,3 konjske snage... Ima vazdusno hladjenje i kapacitet rezervoara oko 3,5l... Motor se sklapa u Kragujevcu po Indijskoj licenci a motor je HONDA i samo ga ubacuju... Ja sam se odusevio sa masinom... Radi kao preslica... Sada ga razradjujem i presao sam 200km... Vodio sam ga do 60km/h i leti... Moze i do 85km/h ali necu dok ga ne razradim... Presao sam u cugu 100km i jako su mi dobri utisci...
Moj savet je ne kupovati SPRINT-a! Jeste da lepo izgleda ali je macka u dzaku... Jel ima neko SPRINT-a vise od godinu dana da cujem utiske?
Ja sam cuo od prijatelja da su jako losi... Moj drugar hteo da menja ulje i kada je ispustio posle nije mogao da sipa... Nesto se zacepilo...
Pozdraw!
[ lancia88 @ 14.07.2005. 21:22 ] @
Pozdrav,

lafcino, nema nista od Honda motora pogotovu po nekakvoj indijskoj licenci. Honda i Suzuki su na odredjeni nacin prodali licence za neke svoje starije masine ali po sistemu da mozes da iskopiras motor a da te oni ne tuze zbog toga uz obavezan nekakav dodatak. Prema tome, ko god da Ti prica price o Hondi itd. neka Ti samo pokaze iti jedan deo na kome stoji Hondin znak ili uopste ono Made in Japan. Ovo ne znaci da su to losi motori, naprotiv, cisto malo da budemo precizni jer postoji i onaj faktor da deo koji je izradjen za Hondu prolazi silne kontrole radi brand-a a ovi djindji-mindji Hondu/Hounda itd. nemaju ni izbliza takve kontrole te ni poseban kvalitet mozda ne treba ocekivati. Uostalom, svi ti skuteri pa do najskupljih choppera od 250ccm kostaju u Kini u dijapazonu od 250-470$ te tako price o niskoj ceni padaju u vodu. Info je proverljiv preko interneta, ja sam bas tako kontaktirao par fabrika ove zime.

Ne znam kakva su konkretna iskustva sa Sprint motorima ali forum i jeste mesto gde se ta iskustva razmenjuju. Ja sam samo prokomentarisao Honda "licence" i cene, to je vise-manje za svaki motoric isto.
[ MatezYU @ 18.07.2005. 11:05 ] @
Evo sajta sa karakteristikama tog Gizmo motora...

http://gizmo.vprdeli.com/

To je Indijski motor i tamo se kompletno pravi samo se sklapa ovde kod nas u Kragujevcu. Motor je radjen po Hondinoj licenci... To je prvi motor na svetu sto je radjen sa 48ccm a da je cetvorotaktni... Pokazao se kao jako dobar. Ima samo vazdusno hladjenje a ima odlicne karakteristike... Ja sam do sada presao vec oko 400km i menjao fabricko uilje... Prelazio sam u cugu sa dve osobe vise od 100km i odlicno radi. Lepo vuce...
Mozda je malo ruzan ali je stvarno jako dobar... I jako malo trosi... Manje od 1,5 litre na 100km na otvorenom kada nas je bilo dvoje...
A onaj kineski Sprint je tesko g*vno... Posle godinu dana drugaru riknuo akumulator i sada ne moze da ga upali i tako... Mora da menja akumulator. Jest motor lep ali ne daj boze nesto da se pokvari mozes ga odmah baciti...
Ovaj GIZMO je kao automatic... Prost, mozes sam popraviti sve...
Meni se licno jako dopao motor i jako sam zadovoljan...
A sto se tice HONDE lepo pise na sajtu da je njen motor... Ne govorim na pamet..
Pozdraw
[ lancia88 @ 18.07.2005. 23:05 ] @
Pozdrav,

...a pise na sajtu da je Hondin motor? E to je vec druga stvar, cim pise na internetu mora da je tako.... samo me zbunjuje zasto onda Hondini skuteri kostaju dva do tri puta vise, ali valjda ne treba obracati paznju na to
[ MatezYU @ 19.07.2005. 20:11 ] @
To je HONDIN motor ali se radi po licenci... A svi ostali delovi su Indijski... A taj motor i u Indiji kosta 800e kao i kod nas... Mi ga samo sklapamo i verovatno ovi nasi dobijaju neki procenat... Dobio sam racun koliko su nasi platili te motore i bilo je u dolarima... Ukupno je bilo 122 GIZMO motora cetvorotaktna, 60-tak dvotaktnih - nesto slicno kao automatic i jos nekih skutera... Kada sam podelio sumu i preracunao dolare u evre izaslo je tacno 800e! A Peugeot skuter najslabiji model mozes da kupis vec za 1150e!
Zasto bi onda Indijski motor bio skuplji?
SPRINT ti je 650e... Zavisi o kojem motoru pricas...
Pozdraw
[ Trajkovic @ 19.07.2005. 23:36 ] @
Citat:
MatezYU
Ja sam do sada presao vec oko 400km i menjao fabricko uilje... Prelazio sam u cugu sa dve osobe vise od 100km i odlicno radi. Lepo vuce...
Mozda je malo ruzan ali je stvarno jako dobar... I jako malo trosi... Manje od 1,5 litre na 100km na otvorenom kada nas je bilo dvoje...


A jesi li probao da ga vozis uzbrdo (ako imas nehnickih mogucnosti) malo duze? Zanima me kako vuce uzbrdo. Ja sam vise za opciju motora koji ce malo duze vreme da posluzi kao prevozno sredstvo, a ne da samo bude "fensi".

[Ovu poruku je menjao Trajkovic dana 20.07.2005. u 00:37 GMT+1]
[ lancia88 @ 20.07.2005. 11:37 ] @
Pozdrav,

nimalo ne sumnjajuci da u motoru jesu zaista delovi koji su potpuno isti kao Hondini, jer jesu i to na vise skutera, samo sam napomenuo o kakvoj se licenci radi. Kada kupis licencu za proizvodnju necega, dakle bilo cega. u obavezi sa da stalno postujes odredjene kriterijume koji su propisani od strane prodavca licence. To znaci da niposto licencni proizvod ne sme biti slabiji ni po cemu od originalnog i onda posle kontrole kvaliteta prodavac licence staje iza licenciranog proizvoda. Tada imas u deklaraciji proizvoda, a ne na sajtu na internetu, sertifikat od prodavca licence, u ovom slucaju Honde. Takav sertifikat nemas, kao nijedan kineski motor koji se pojavio kod nas a koristi motore/delove koji specifikacijski zadovoljavaju neki Hondin motor. Takodje, u slucaju prodaje licence postoji klauzula kojom se na medjunarodnom nivou regulise koliko ispod cene originalnog proizvodjaca smes prodavati licencirani prozivod i to za najmanje tri podrucja: na podrucju kupca licence, na podrucju prodavca licence i na opstem svetskom trzistu. Da ne ulazim dalje u detalje, skraticu pricu na to da se na osnovu usvojene odredjene licence moze napraviti i vlastiti proizvod uz odredjen procenat preinaka i drugacijih tehnickih resenja zavisno od prioriteta definisanih u samoj licenci, te takav proizvod zastititi kao vlastiti brand i na taj nacin dobijama motor koji je ustvari kopija/plagijat nekog starijeg Hondinog motora. To je ustvari sve sto sam zeleo da kazem. Ukoliko budes imao mogucnosti, pitaj nekoga iz servisa ima li iti jedan deo na sebi oznaku Honde ili Made in Japan zig i bice Ti plasticnije pojasnjeno sve sto sam ovde napisao.

Opaska o voznji na uzbrdici je veoma bitna, posebno kako se ponasa sa dvoje na sebi.
[ MatezYU @ 21.07.2005. 12:20 ] @
Pa evo ovako, ja zivim u ravnici ali par puta sam se penjao na nasipe i brdasca i super vuce... Vozio sam ga u cugu 100km bez stajanja sa dve osobe i jako se lepo ponasao... Ali nas dvoje kada sednemo na motor mi smo imali bar 160kg... Koliko ja primecujem motor ima snagu ali nema toliko ubrzanje... KAda stavis u prvu brzinu garantovano da moze da se popne bilo gde sa maksimalnim opterecenjem... Jedino sto su mu kratke brzine... Prva samo da krenes, druga je za jako polako, treca recimo do 30-35km/h o posle cetvrta do kraja... U cetvrtoj kada ides sa 45-50km/h jako lepo radi... Ne cujes motor...
Iskreno mislim da je motor jako snazan i da moze da vuce i na brdo...
Jedino sto mi se ne dopada su i svecice koje jako tesko mogu da se nadju, neke sa kratkim navojem ali su jako uske... Jedva sam nasao neku BOSNU T90 je oznaka cini mi se...
Inace motor je 2,4kw tako bar pise u saobracajnoj... Pise i da ide do 50km/h ali je to samo fora zbog registracije da moze da se registruje na male table... Inace ja sam ga vec przio do 75-80km/h...
Maksinalno mu je ugravirano 85km/h... Imam poznanika koji je kupio motor pre dve godine cini mi se i presao je sa njim vec oko 11,000km... Isao je x puta u Madjarsku sa zenom i svaki dan ga vozi... Ide na pecanje sa njim i veoma je zadovoljan...

A sto se tice Honde u pravu si... Mada pise na sajtu da je po Hondinoj licenci... Ali za 800e koliko kosta super je to motorcic...

Poz!
[ Munja666 @ 25.07.2005. 15:23 ] @
Evo i mene zanima neki skuter do 50cc,da ne otvaram novi topik,resio sam da se nadovezem na ovaj.
Pazario bih nesto do 1000 evra(a moze i manje).Znam da za tu lovu ima brdo kung fu skutera,ali ja sam vise za varijantu nekog proverenog polovnjaka,sto je sigurno sigurno,da ga ja ne "razradjujem".Razmisljam logikom "bolje polovan nemacki ili japanski auto star 10 godina nego nov Jugo",valjda to vazi i za skutere :) :)

Znaci preporuka za neki polovan skuter do 1000 eura, tipa neka honda,peugeot,piaggo ako uposte moze za te pare da se nadje neki dobar polovnjak.
Nisam naveo kriterijume koje bi skuter trebalo da zadovolji, a to su:

1. Da ne trosi mnogo, benzin je i vise nego skup ovih dana i bice sve skuplji :)

2. Da moze bez nekog preteranog mucenja da prevozi dve odrasle osobe, pogotovo da je dobar na uzbrdicama,tamo gde ja zivim jedva se kolima izlazi "drugom" :)

3.Da nije plastikanac, vek kvalitetne izrade,dizajn nije bitan,da nije bas preterano ruzan,i da nema one male tockice, pa da mi se noge vuku po zemlji

4. Ovo je u principu najbitnije,ono gore su ipak finese, a to je da se skuter ne kvari,znaci samo da sipam benzim,promenim ullje i uzivam,a ne da se zamajavam sa majstorima i popravkama...

Mozda ovo sto trazim za 1000 evra je mnogo,ali posto nisam neki poznavalac i strucnjak za iste reko da pitam mozda i ima...
[ Munja666 @ 27.07.2005. 06:44 ] @
Ajde ljudi imate li neki predlog, dok se ja nakanim da nesto pazarim proci ce leto :)
[ motto cooltywator @ 28.07.2005. 13:33 ] @
http://www.bikez.com/bike ovde imas brdo skutera najbolji su ti yamaha , aprilia , i piaggio . peugeot kako su mi rekli serviseri nista nevalja. ja vozim Piaggio NRg mc3 i zadovoljan sam za grad su extra malo trose ...

Da li neko zna gde mogu da kupim kacigu ali malu kao kacket ne one velike. vecina ljudi sada nosi te kacige nigde nemogu da nadjem?
[ Munja666 @ 29.07.2005. 11:28 ] @
Jesi uzeo novog ili polovnog tog Piaggio-a i ako nije tajna koliko si ga platio?

Ma Peugeot ne bih ni uzeo, nego sam ga cisto nabroajo kao brend, jer nikako ne bih uzimao ove kineze pa makar oni i kao novi bili jeftiniji nego gore pomenuti polovni...
[ motto cooltywator @ 29.07.2005. 12:13 ] @
Uzeo sam novog platio sam ga 2700 eura sa porezom
nikad ne bih uzeo polovan skuter ko zna kolko je puta padano sa njega sta mu je sve radjeno ti kitovi , budzenja itd...
Bio sam u fazonu kada dajem tolike pare onda da kupim pravu stvar a ne nekog kineza ili tako nesto mozda gresim...
[ MatezYU @ 30.07.2005. 09:23 ] @
Vidjao sam po Peugeot prodajnim mestima dobre skutere do 1300e... E sada imas ti u toj klasi i skutere od 50ccm sa vodenim hladjenjem ali oni su vec oko 2500e... Zavisi sta zelis... Ima jedna devojka ovde Peugeot Vivacity i sluzi je vec vise od 2 godine. Nije imala nikakvih problema. Bilo sta drugo uzmes bolje je nego kineski skuter... A ako hoces ozbiljnu masinu za dve osobe i ako te ne mrzi da prebacujes brzine a potrebna ti je snaga uzmi Gizma...
A sto se tice skutera i ja mislim da ne uzimas polovnjaka... Bolje uzmi novog i to je to. Skuteri su od plastike i ko zna koliko je puta padano sa njih. A o samom motoru i da ne pricam... Isnjakano i iskoristeno...
Pozdraw
[ Munja666 @ 30.07.2005. 10:37 ] @
Znas kako i ja bih vrlo rado uzeo novog ali me budzet nazalost ogranicava na isto, za 1000 evra mogu jedino da kupim novog nekog kineza plastikanca ili polovnu hondu ili slicno.
Pa ako je mahom stalno padano sa skutera to se valjda i da primetiti, a sto se tice samog motora to vec ne znam koliko moze da predje i koliko su izdrzljivi na akanje...

Ali opet mislim da je bolje polovna honda ili neki brend nego nov kinez, ne znam mozda gresim...
[ Munja666 @ 14.08.2005. 03:14 ] @
Nakon sto sam video cene novih skutera, u ovih 1000 eura se ne uklapaju cak ni "Kinezi" i oni su preko 1000 eura, jedino jedan model Keeway-a i mozda neki Tomos..

Tako da mi ne preostaje nista nego da pazarim neki polovnjak, ali kako se krecu cene bogami cu tesko za ove pare nesto dobro naci!!!!

Nego recite mi sta mislite o Hondi Dio, prodaje je klinac iz kraja za 600 evrica sa sve kacigom. Skuter je 2004. godiste i presao je 4000 km.
Da li ovo cudo vredi 600 eura, ne izgleda mi lose osim sto mi se cini da onako mala tesko da ce moci mene da izvlaci na uzbrdicama???

[Ovu poruku je menjao Munja666 dana 14.08.2005. u 04:15 GMT+1]
[ Killy Blinton @ 14.08.2005. 14:08 ] @
Prije par dana sam prodao Peugeot SpeedFight 2 koji sam vozio 3 godine bas za tu cifru.

Inace se bavim popravkom skutera, pa ti mogu reci da sto se odrzavanja tice peugeot je najjednostavniji za odrzavanje iako ima mnogo mana.

Ako uzmes Peugeot (pogotovo 50ccm) obrati paznju na servisnu knjizicu. U njoj jasno pise da se karike moraju mijenjati na 2500-5000 zaviso od stila voznje tj predjene kilometraze. Ako se ne budes toga pridrzavao (iako ce ti u ovlascenom servisu reci da je to napisano reda radi) prije ili kasnije ces morati da mijenjas auspuh.

Ali ako ne zelis da brines o svemu ovome, za te pare kupi polovnu Gileru Runner i ne treba ni o cemu da razmisljas jer je to po mom misljenju najkvalitetnije resenje.

P.S. O motorima tipa TGB ili CPI nemoj ni da razmisljas.

Pozdrav
[ Munja666 @ 14.08.2005. 14:23 ] @
Ok hvala, a kakva je ova Honda Dio vredi li to icemu, cena za polovnu kao sto sam vec rekao je 600 eura, hitno mi je!!???

P.S. Koliko se krece polovna Gilera Runner, okvirno?
[ motto cooltywator @ 16.08.2005. 17:44 ] @
Bas mi je ortak kupio sada neki skuter 50 za 1000 e ,a od 150 za 1800 neki kineski ali neizgleda uopste lose sklapaju se u Italiji kada budem saznao ime javicu
[ Munja666 @ 17.08.2005. 11:34 ] @
Hvala na savetu, danas sam isao da probam, stvarno je ova Honda Dio minijatura Razz Posto sam relativno visok i krupan, na ovoj Hondi sam se osecao kao na nekom trotinetu, izgleda da je ona predvidjena za decu ili osobe sitnije gradje, ali da ide ide, cepa pa razbija ali dzaba kada jedva i mene nosi a kamoli da poteram jos nekoga.
Tako da ona otpada samo zbog toga, inace mi se svidja to sto ispod sedista moze da se stavi brdo stvari, sve ostalo je na nivou za decu do 12 godina...

Sto se tice Peugeot-ovih skutera suvise su mi sminkerski i nakon sto sam video koliko je klinac iz kraja puko love na popravke, ko da vozi kola, a ne skuter, definitvno cu zaobici Peugeot-ove skutere prilikom kupovine.
A za ostale cu da vidim, za sada mi se svidjaju Piaggio NRG 50, Aprilia SR50 i Gilera Runner 50 SP. Cene su im priblizne kako novih tako i polovnih, tako da cu da izaberem najverovatnije jedan od ova tri...

P.S. Svaka informacija u vezi ova tri modela je zlata vredna!!!
[ Killy Blinton @ 17.08.2005. 15:27 ] @
Piaggio NRG i Gilera Runner ti je ustvari isti motor tj. masina je ista samo se sklapanje razlikuje. To ti je nesto kao Audi/VW ili Peugeot/Citroen. Sve je isto, samo se izgled razlikuje.

Moje preporuka ti je ako vec neces Peugeot (koji ja toliko volim) onda definitivno uzmi Gileru i ne razmisljaj ni o cemu drugom.

Pozdrav
[ motto cooltywator @ 17.08.2005. 19:55 ] @
Ja mislim da jedino aprilia sr 50 ditech moze da parira Nrg jer ona ima direktno ubrizgavanje (jedini od 50 kubika) a piaggio je kupio gileru tako da izaberi izmedju aprilie i Nrg yamahom i nisam nesto odusevljen. Bas sam danas video u blicu veliki popust za apriliu oko 2300 e za 50 kubika i 2200 za 150 kubika ako negresim proverite
Pozdrav
[ Munja666 @ 18.08.2005. 05:47 ] @
Pa u principu po nekim testovima koje sam video, ova tri skutera su veoma slicna po karakteristikama i performansama...Jedino je Aprilia SR 50 (Ditech varijanta) nesto superiornija od svih ostalih serijskih 50cm skutera zbog direktnog ubrizgavanja i neverovatno male potrosnje... E sad koliko je tacno ovo za potrosnju... to me bas zanima da li je bas tako malo kao sto kazu, i da li je dosta manja od Piaggio-a i Gilere?

Osim toga Gilera valjda ima 12'' tockove, dok ova dva imaju 13". Mada vecina ostalih stvari i nije toliko presudna koliko to koji je od ova tri modela najzahvalniji kao polovnjak (star par godina), odnosno najmanje sklon vecim kvarovima, jeftinije cene odrzavanja i delova..???

Jos nesto, da li su modeli Aprilia SR50, Piaggio NRG 50, Gilera Runner SP 50 koji se sada nalaze u prodaji, odnosno 2005. godiste identicni onim iz '98-2000. godine kako po izgledu tako i po po ostalim karakteristikama...????
[ SBSL @ 25.08.2005. 20:50 ] @
Bas zanimljiva tema..

Mene licno zanima kolika je cena novog PEUGEOT skutera, onog modela SPEEDFIGHT 2, ili pak JET FORCE..?!

Planiram da uzmem skuter.. za sad mi je u opciji KEEWAY MATRIX on je oko 1500 eura, pa ne znam da li vredi dati 'malo' vise para za PEUGEOT..

PoZdRaV

[Ovu poruku je menjao SBSL dana 25.08.2005. u 22:38 GMT+1]
[ Gajacomputers @ 26.08.2005. 13:03 ] @
Ljudi nemojte se zavaravati sa tim kineskim sranjima .......PEUGEOT Speed Fight 2 je zakon. Uopste se ne kvari ..redovan servis je malo skuplji nego kod ostalih al kad se uzme da van redovnih nemas vanredne servise isplati se !!!!Cena mu je pre 2 godine bila oko 2000 eura u full opremi (kaciga , jakna , kodirani kljuc , sajla koja se izvlaci iz gepeka , alarm).Sto se tice snage i brzine ...... sa blokadom ide 50 na koliko se fabricki ogranicava.Posle isteka garancije skines prvu blokadu a on vec ide oko 65-70 skines drugu sa auspuha ide 100 i ima mnogo bolji zvuk ..Prica se da pored blokada na auspuhu i karburatoru ima jos jednu al ja ne znam da vam kazem koju .
A mesta ima za 3
[ SBSL @ 26.08.2005. 14:30 ] @
Jer si siguran da je kostao 'samo' 2000 e..? Toliko bi trebao onda i da je sad.. Nesto mi malo to...
[ motto cooltywator @ 30.08.2005. 01:00 ] @
http://www.bikez.com/bike/rating tu imas sve za skutere.
Peugeot je samo sminka i nista vise.
Meni se svideo jedan kinez MotoZeta ima 150 kubika lici na Piaggio X9 ogroman samo 1800e 4taktni ima diskove samo je vazdusno hladjenje ali lepo izgleda.
[ SBSL @ 02.09.2005. 14:03 ] @
Ljudi, jer znate nekog zastupnika u nasoj zemlji (pozeljno u BG-u) za DERBI skutere..?! Zanima me onaj model GP-1.. I cena naravno!

[ zikba @ 05.09.2005. 14:07 ] @
e ljudi, ja se ubacujem na kraj teme :)
kad je najbolje vreme za kupovinu skutera, odnosno kada su oni najjeftiniji, dal im je ista cena sad, na kraju sezone i recimo u decembru...?
shta mislite o peugeot ludix-u, drug ga ima, meni se svidja... do dushe spor je dok mu se ne skine blokada, ali posle ide ok, do 70 recimo... [ima blokadu na 45 :)]
ima neka 4 modela, one, snake, elegance, i blaster, blaster je najbolji, ima i vodena hladjenje...
ako je neko chuo, ili imao nekakva iskustva sa ludixom neka mi plz napishe... hvala u nepred...
[ Arrow @ 06.09.2005. 00:42 ] @
Ja kupio skuter, Baotian BT49QT-7 dvosed, izuzetno veliki, za 200 eura manje od cene u novinama, kod glavnog uvoznika. Veze vezice i naravno, kraj sezone. tako da sam uspeo da "iskukam" bolju cenu.
Iako cene drze kao i pre, sada se moze cenjkati pomalo za cenu, ali ne ocekujte toliko drasticne padove cena.
Necete verovati da se po oglasima prodaju motori stari godinu i vise za vece pare nego novi? Ne znam kakav je to fenomen... Ja gledao i cudom se cudio... Recimo Popcorn proslogodisnji, cena 900 eura. I tako slicno.

Pogledaj te Baotian skutere, ubedise me jer se prodaju po norveskoj uvelio, i engleski ARGOS (robna kuca) ih prodaje, a isto tako ima ih i u nemackoj na Ebay-u. Licno proverio, nije fora.

Ako mislite da kupite, sada je vreme, da ugrabite jos koju nedelju voznje, posle je smrzavanje, pa nema brm brm :)


Arrow
[ zokish @ 06.09.2005. 18:15 ] @
evo malo i ja da doprinesem sa linkovima ka domaćim dilerima

keeway http://www.keeway.co.yu/
CPI, TOMOS http://www.mototradegroup.com/
gilera http://www.gilerasrbija.com/
peugeot http://www.verano.co.yu/skuteri/index.html
vespa http://www.motodavor.co.yu/prodaja.htm
kymco http://www.kymco-scooters.com/ http://www.kymco.co.yu/skuteri.html
HYOSUNG http://www.kart-in.co.yu/home.html
HONDA http://www.centars.co.yu/honda/moto/index.html

razni http://www.skuter-centar.co.yu/ (Aprilia, Gilera, PGO, Yamaha...)
polovni http://www.aleksjug.co.yu/Skuteri.html

sto se tice cena negde pise, a negde treba zvati

review
http://www.bikez.com/mopeds/index.php GB
http://forum.svijetskutera.com/ HR
http://www.motosvet.com/katalog/scooters.php SLo


Da li se neko možda vozio skuterom marke Beta, model Beta Eikon Team 50, ili starijim modelom Beta ARC AC? Da li znate okvirno cenu i zastupnika eventualno kod nas? Po meni imaju nejlepši dizajn.

evo i linka:
http://www.betamotor.com/media/scooter/scooter00.html

šta kažete?

[Ovu poruku je menjao zokish dana 07.09.2005. u 12:33 GMT+1]
[ nibleri @ 24.10.2005. 00:57 ] @
Pozdrav,

imam "kineza" nešto više od godinu dana i veoma sam zadovoljna (kod nas se zovu ZHONGYU a isti su ko Baotian) jer ipak je razlika od 900 eura do 2000 eura velika!
[ motto cooltywator @ 24.10.2005. 10:11 ] @
koliko para toliko muzike sta reci
[ creepy @ 31.10.2005. 13:13 ] @
Kupio sam Sprint pre dva meseca (NOV) i vec sam presao 2500 km, zadovoljan sam njime.
[ MatezYU @ 31.10.2005. 17:25 ] @
Sprint moze da nosi samo 100kg zar ne? Kako se ponasa kada ga duze
vozis, da li se greje? Isao si na duze puteve? Kako se ponasa kada
nosis drugu osobu? Koja je max brzina SPRINT-a? Koliko trosi?
[ ticma @ 31.10.2005. 17:39 ] @
Zanima me kakva su ubrzanja, u prospektu kod nas pise za snagu motora 2,8 kw a nasao sam na netu u engleskoj ga prodaju sa ovim podacima
Max Power
1.5kw / 6000rpm

Max Torque
3.5Nm / 3500rpm

A ne znam kako da ubacim sliku da vidite, izgleda potpuno isti kao kod nas sto se prodaje, link je http://cgi.ebay.co.uk/X-Stream...4QQcategoryZ9939QQcmdZViewItem






[ nibleri @ 31.10.2005. 18:05 ] @
Pozdrav,

iz mog jednogodišnjeg iskustva sa "kinezom" mogu reći da mu je brzina skoro ista sa dvije osobe kao i sa jednom 50km/h a takođe uzastranu je poprilično dobar, potrošnja je oko 2,5 l a sve ovo bez skinute blokade motora.
[ ticma @ 01.11.2005. 00:22 ] @
Zanima me koliko mu treba da ubrza do tih 50 km da li je to jako sporo ili ...
[ nibleri @ 01.11.2005. 11:17 ] @
Pozdrav,
ne znam tačno koliko mu treba za to ubrzanje ali je veoma startan!
[ MatezYU @ 01.11.2005. 18:53 ] @
Znaci moze SPRINT da nosi dve osobe?
Negde sam procitao da moze da nosi samo do 100kg, ali mozda nije
istina... Izgleda mi majusno sprint... Mali tockovi, i sav je tako
neki malen...
Koliko si ga vozio najduze? Mislim u jednom cugu?
To je cetvorotaktni motor zar ne?
Koliko staje goriva u njega?

Pozdrav
[ nibleri @ 02.11.2005. 10:43 ] @
Pozdrav,
može da vozi vrlo dobro dvije osobe, čak i tri (od toga su dvije djeca), i nije toliko malen. Vozila sam ga najduže u cugu 10-ak km i jeste četverotaktni a ja sam najviše u njega sipala 5 l benzina, mislim da mu je zapremina rezervoara 6,5 l.
[ creepy @ 02.11.2005. 12:26 ] @
Max brzina 70 km/h, skinuta blokada. Rezervoar 5l. Potrosnja oko 2l/100 km
Ubrzanje od 0 - 50 veoma brzo, ostalo je kada se zaleti. I jos nesto NE postoji auto, motor ili bilo kakva masina sa unutrasnjim sagorevanjem koja moze isto da ide uzbrdo i nizbrdo. Uz duze nagibe me nosi oko 40 km/h, nizbrdo ide preko 70, oko centimetar dalje u desno mi dodje skala.
[ lancia88 @ 02.11.2005. 13:37 ] @
Pozdrav,

pa naravno da ne postoji takva masina, isto kao i masina koja vuce dvoje kao i jedno, to je sve izvodljivo samo do jedne granice a ona zavisi od rezerve snage koja je na raspolaganju. Ta rezerva je kod 49ccm klase ili izuzetno malena ili je cak i nema, sve drugo su bajke. Pojedini modeli se mogu naterati i preko 100km/h ali kada si sam na njemu, kada imas 50-ak kg vlastite tezine i kada ga dugo vozis po ravom ili sa prethodnom cak blagom nizbrdicom...pa i onda nekako kad se motoru hoce. Onako, sednes sa svojih 80-ak kila na motor, ukrcas iza sebe jos nekoga od 50 kg i uprtis se da vozis na blagojk uzbrdici od nekih pola kilometar, motor ce lipsati a o vuci da ne pricamo.
[ MatezYU @ 02.11.2005. 13:55 ] @
E ovako, ja imam onaj GIZMO motor gore pomenuti. To je isto
cetvorotakna masina. Evo nekih iskustava. Inace masina je slicna kao
kod sprint-a 2,8kW s'tim da motor nije automatski nego ima 4 brzine.
Ima vece tockove i manji kapacitet tanka, samo oko 3,5 litara.
Kada ga vozim sam (imam oko 90kg) uspeo sam ga naterati do nekih
70-75km/h... Kada smo dvoje na njemu (jos plus 60kg) onda nisam mogao
ici preko 60km/h. Potrosnja kada sam samo ja na motoru je oko 1,6
litara a ako nas je dvoje onda je oko 2 litre. Isto tako zavisi i od
rezima voznje sto je normalno. Kada se penjem na uzbrdicu sa jos
jednom osobom oseti se kako motor gubi snagu. Ako je blaga uzbrdica i
recimo idem sa 50-55km/h onda se oseti kako polako pada i stabilizuje
se na 40km/h. Ja sam u cugu prelazio oko 50-60km i to sa dve osobe.
Ovaj GIZMO ima samo vazdusno hladjenje, nema ventilator nego prirodno.
U jednom danu sam prelazio 180km sa jos jednom osobom i jako je lepo
isao... Jedina zamerka mi je menjac koji je jako lose uradjen. Meni je
vec jednom zezao pa sam ga nosio u servis... Ostalo je super...
Jedno pitanje, kod ulja za podmazivanje (tice se i sprint skutera) da
li mogu da stavim sinteticko (bio sam u servisu za kola pa mi ostala 1
litra) 10w-40 sinteticko GOLD selenia ulje. To je za italijansko ulje
za fiatova vozila... Da li to moze da naskodi motoru sto je sinteticko
ili je samim tim bolje? Inace pise u knjizici da bi trebalo 20w-40 ali
takvo ne mogu da nadjem nigde...
Sta da radim?
Pozdraw
[ nibleri @ 02.11.2005. 14:24 ] @
Citat:
creepy: Max brzina 70 km/h, skinuta blokada. Rezervoar 5l. Potrosnja oko 2l/100 km
Ubrzanje od 0 - 50 veoma brzo, ostalo je kada se zaleti. I jos nesto NE postoji auto, motor ili bilo kakva masina sa unutrasnjim sagorevanjem koja moze isto da ide uzbrdo i nizbrdo. Uz duze nagibe me nosi oko 40 km/h, nizbrdo ide preko 70, oko centimetar dalje u desno mi dodje skala.


Zanima me da li je ovo blokada kod ovih motora http://billig-scooter.dk/viewtopic.php?t=49 ili ima još nešto da se uradi?


[ creepy @ 03.11.2005. 08:50 ] @
Brate koji je ovo jezik? Nemam pojma sta pise!
[ lancia88 @ 04.11.2005. 09:05 ] @
Pozdrav,

sipaj slobodno to sinteticko ulje i ne sekiraj se, specifikaciju koja je preporucena ces tesko pronaci danas kod nas ali to zaista nema nikakvog stetnog uticaja (mrzi me sada da pojasnjavam viskozitet, rezime voznje i fladno-toplo vreme).
[ nibleri @ 04.11.2005. 10:23 ] @
ono je danski jezik. Da li si sam skidao blokadu ili su ti to drugi radili?



Pozdrav!



---------------------------------
Yahoo! FareChase - Search multiple travel sites in one click.
--0-2001497379-1131051291=:64916
Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1
Content-Transfer-Encoding: 8bit

<DIV><BR><BR><B><I>creepy &lt;[email protected]&gt;</I></B> wrote:
<BLOCKQUOTE class=replbq style="PADDING-LEFT: 5px; MARGIN-LEFT: 5px; BORDER-LEFT: #1010ff 2px solid">
<P>Brate koji je ovo jezik? Nemam pojma sta pise!<BR><BR>--<BR>http://www.elitesecurity.org/p...R><BR>Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/p...e#123172<BR><BR>Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<BR>esauth:123172:c894d6ad350ac81d4595d6b8fa975588<BR>
[ MatezYU @ 04.11.2005. 13:20 ] @
Ajde objasni mi to hladno toplo vreme, viskozitet i tako to... Bas me interesuje jer ne mogu da nadjem nigde takvo ulje kao sto pise u uputsvu nego samo ovo sinteticko ili neko drugo mineralno ali ni jedno nema takve karakteristike kakve meni trebaju... Da li je ovo sinteticko bolje od tog sto je tamo navedeno, tj. da li imas siri opseg dejstva?
[ motto cooltywator @ 04.11.2005. 18:08 ] @
> Ja koristim Motul 100% sinteticko kosta oko 1200 din ali kazu da je
> najbolje
>
> __________ NOD32 1.1275 (20051103) Information __________
>
> This message was checked by NOD32 antivirus system.
> http://www.eset.com
>
>
[ creepy @ 04.11.2005. 21:45 ] @
Ako si u Beogradu, imas preko puta ulaza za parking sportskog centra Pionir salon, i servis za tvoj Sprint. Meni su skidali blokadu dok je bio pod garancijom, pa sam izgubio garanciju. Ali bez frke presao sam nesto preko 2500 km bez problema za dva meseca. Dnevno i po 130 km. Iz cuga oko 70 km. Malo trosi i dobro ide.
Najverovatnije cu moj da prodam da bih kupio neki autic.
[ vojin prole @ 07.11.2005. 22:41 ] @
koji se kineski skuteri smatraju najkvalitetnijim


ja sam video dosta modela identicnih sprintu ali razlicitih proizvodjaca u cemu je razlika

da li neko zna da li su pustili cene za KYMCO Super 9s sa 1690E
[ nibleri @ 07.11.2005. 23:03 ] @
Pozdrav,
kod nas se prodaju dvije vrste "kineza" tzv. sprint ili ZHONGYU zy50qt-7 i oni su kao nešto bolji a koštaju oko 900 eura a druge, ne znam naziv, baš ne hvale i nešto su malo manji (neznatno) a koštaju oko 450 eura. Ima još jedna vrsta slična zhongyu ali dvotaktni i dođu oko 800 eura a nisu na lošem glasu. Kimco super 9 je 1500 eura.
[ ticma @ 08.11.2005. 16:05 ] @
U Novom Sadu Sprint kosta 750 evra, a na plakatu pise da odobravaju popust za dva komada (onda je 650 po komadu)!
[ nibleri @ 08.11.2005. 21:06 ] @
Pozdrav,

Je li cjena sprinta sa pdv-om?

[img][att_url][/img]

Evo kako izgleda onaj "ne tako loš" dvotaktni kinez dok je četverotaktni sa bijelim žmigavcima,malo drukčijim sicom i prednji točak ima drukčiji sistem kočenja.









[Ovu poruku je menjao nibleri dana 21.11.2005. u 11:29 GMT+1]
[ ticma @ 08.11.2005. 22:14 ] @
da cena je sa PDV-om, mozes pogledati na www.massetehnic.com
zanima me da li si merila potrosnju je li stvarno 1,8 l/100km kao na reklami, ne verujem bas ali rekoh mozda...
Naravno ako je tvoj model sa 4 takta! Ovde ima samo takav.
[ nibleri @ 08.11.2005. 23:35 ] @
Pozdrav,

potrošnja je oko 2.5l. Taj sprint je stvarno jeftin još ako imate kakav "normalan" servis koji mi nemamo kupujte odmah! Ipak cjena govori u njegovu korist a za 1-2 godine se svakako zasiti pa se poželi promjeniti motor pa ti bar nije žao da ga prodaš u pola cijene dok kod onih skupljih puno više gubiš.
[ ghetto superstar @ 09.11.2005. 09:12 ] @
Pa ako je u pitanju kupovina skutera do 50 ccm,ja bi se najradije odlucio za Aprilia SR 50,jer aprilia je tata za sve ostale u klasama 50,125 i 250ccm,mozda malo kod 250 moze honda da se nosi sa njom,ali 50ccm je Aprilino carstvo!!!
Pozdrav
[ nibleri @ 09.11.2005. 09:24 ] @
Pozdrav,
onaj ko hoće da kupi nešto trba da kaže koliko ima para jer je stvarno smješno upoređivati jedan motor koji košta 650 eura i drugi koji je 3-4 puta skuplji! Pa vjerovatno je taj skuplji i bolji (što opet ne mora uvjek da i jeste) ali ja lično mislim da za 650 eura sprint vrijedi, naravno ako ima odgovarajući servis! Kod nas je ova firma morala vratiti novac za 6 prodatih motora od oko 1700 eura jer im je regler bio kontra skopčan a njihov serviser to nije bio u stanju otkriti!
[ nibleri @ 09.11.2005. 11:23 ] @
Pozdrav,
[img][att_url][/img]
onaj lošiji "kinez" otprilike izgleda ovako i kao što sam rekla nešto je manji od sprinta a i slabije kvalitete. Sic mu je već propao iako je star par mjeseci tako da mislim da nije vrijedan pa makar bio 450 eura!








[Ovu poruku je menjao nibleri dana 10.12.2005. u 17:54 GMT+1]
[ ticma @ 09.11.2005. 15:25 ] @
Ono mi se svidja
"ja bi se najradije odlucio za Aprilia SR 50,jer aprilia je tata za sve ostale"
a ja mislim ko u onom filmu I TATA BI SINE , samo ima jedna sitnica, ustvari dve, ako nabavim toliku lovu ostaje jos zena, kako objasniti toliko para za skuter, a onda jos dati mojim klincima (samo trojica) da zuje sa takvom spravom, tako da ipak ima nekih prednosti jeftinija varijanta.
Ima dosta jeftinih polovnih skutera preko, pa pokusavam da nabavim tako neki!
www.mobile.de
www.motoscout24.de
[ ticma @ 09.11.2005. 15:28 ] @
Ili odmah da skocite na pretrazivac, samo ukucate sta zelite i proceslja Nemacku


http://www.motoscout24.autoscout24.de/Public/Search.aspx
http://mobile.de/cgi-bin/searc...mp;category=1300&sprache=1
[ nibleri @ 09.11.2005. 22:24 ] @
Pozdrav,
pa ako baš hoćeš polovan motor lakše-bliže ti jedoći do Mostara i imaš izbor boli glava! Jedan Talijan kod nas dovozi "regulara" skutere čak sa izmirenom carinom i porezom po 400-500 eura. Sad je samo pitanje koliko se isplati kupiti jedan takav motor jer prvo sve su zvučnija imena te su za njih dijelovi skupi da te glava zaboli a drugo ti motori su prešli ko zna koliko jer naravno ili mu je kilometar sajla zapela na nekih 5-6 hiljad km a ako i nije zapela onda je garant vraćen kilometar sat. Kad ja u Mostaru koji nema ni širine ni dužine više od 5-6 km pređem za godinu 3-4 hiljade km možeš zamisliti koliko se prelazi za par godina u nekim njihovim recimo selima koja su najmanje po 20 - 30 km dužine ili ti širine! A naravno, kao u svih polovnih stvari, garancija je do preko vrata!
[ ticma @ 10.11.2005. 11:41 ] @
ima tu istine, ali mislim da ces pre naci recimo klip za aprilliu nego neku sitnicu za kineza.
Sad tu treba prevagati da li ce kvalitetni polovni motor vise preci od polovnog kineza.
Kod nas ima samo jedan servis za Sprint i to u Temerinu, selu 20-tak km od Novog Sada.
Sve u svemu dobro sto je sada zima pa imamo vremena do toplih dana!!
Sto se tice vracanje sata, tu vise verujem Nemcima, kod njih je to krivicno delo tako kad napise da je toliko presao, onda to mora stvarno da bude toliko, jer svaki servis upisuje kilometrazu pa ako neko vrati... Sad za mopede bas ne znam, oni nemaju tehnicki svake godine pa bi mogli da muvaju.
[ nibleri @ 10.11.2005. 14:58 ] @
http://www.thansen.dk/ ovo je jedan link, jest da je danski ali ima i drugi ali ga trenutno ne mogu naći a cijene su u dolarima. Ovde se može kupiti i najmanji šarafić što se tiće "kineza". Meni je moj serviser dao regler sa drugog motora, vjerovatno da se ne pegla sa nabavkom, mada tvrde da u Sarajevu imaju glavno skladište i da imaju sve djelovo. U Hrvatskoj, tačnije u Makarskoj, ima salon za prodaju raznih motora među kojima ima i "kineza" pa sam malo razgovarala sa vlasnikom i on tvrdi da nema problema sa rezervnim dijelovima a da nisu ni skupi.

Pozdrav!
[ ticma @ 10.11.2005. 16:34 ] @
kako nadjes kineske modele, tamo su sve brand imenan, pod kojim nazivom se vodi taj Sprint, to je valda neki domaci naziv retko se gde napolje srece!
[ nibleri @ 10.11.2005. 19:19 ] @
Baotian mu je kao "evropskiji" naziv, tako se prodaje i u Hrvatskoj, a evo onog linka: http://www.scootusa.com/

Pozdrav!
[ KiWi90 @ 11.11.2005. 15:41 ] @
Ja sam zainetesovan da kupimm skuter do negde 1700e pa sta vi mislite da je dobro, ali me zanimaju samo novi skuteri. Najvecu paznju su mu privukli cpi hussar i peugeot traker sta vi mislite
[ ticma @ 11.11.2005. 18:47 ] @
To je vrlo nezahvalno odgovarati, niko od nas nije vozao sve pa da moze racionalno odgovoriti! Sa vise strana se culo da Pezo bas nije na nivou sa skuterima.
Posto je to granica sa lovom, odluci sta je sledece ogranicenje, dizajn, popularna marka, vrsta motora 2T/4T, snaga, i nesto dosta bitno da li ima obezbedjen servis i rezervni delovi.
Kad pogledam CPI lepo izgleda.
http://www.peras.co.yu/peras_cpi_program.htm
Za te pare bi se mogao uzeti i Kymco super 9.
[ zokish @ 11.11.2005. 21:23 ] @
Gilera Ice 1800EU
Hyosung SF50R 1650EU
PGO T-Rex 1870EU
PGO BigMax 1490EU
Aprilia Sonic 1700EU
Keeway ARN 1700EU
Keewaz Matrix 1350EU
CPI Husar 1500EU
CPI Oliver 1300EU
Piaggio ZIP 1450EU (bio neki popust, ne znam da li je u toku)
Piaggio Typhoon 1700EU (bio neki popust, ne znam da li je u toku)
Kymco Super9 1690EU (bio a sad?)
Peugeot traker 1800EU (ima više varijanti)
itd...

cene su bile aktuelne pre mesec dana, kad sam se ja raspitivao
Pežo se masovno kupuje, čini mi se najviše zbog imena (ako se prošara po forumima vidi se da ima dosta ne baš zadovoljnih, osim ako nisu ovi iz više klase), a CPI pominju u smislu brzog raspadanja plastike i loše urađene elektrike (a i Keeway).
Prenosim ono što sam video sa više stranih foruma, ne mora da znači.
KiWi90 treba da se upita šta očekuje od skutera.

[ nibleri @ 11.11.2005. 21:47 ] @
Pozdrav,

moj savjet ti je da se prvo raspitaš ko ima najbolji servis odnosno servisere, naravno koji je tebi blizu. Svaki motor, pa i onaj najnajnaj može da te potrefi sa nekim "lapsusom" a onda ukoliko nemaju dobar servis ima da izgubiš kilo živaca. Neko voli ime neko izgled a meni je recimo moj "kinez" po volji jer ima dosta prostora ispod sica, razmak između upravljača i sica, a ima i veći džep ispod upravljača tako da mogu transportovati svašta nešto jer mi za to prvenstveno i služi tako da mi recimo Pežoa neko pokloni ne bi mi koristio jer ne mogu fino staviti neki sandućić kao na "kineza". Prvo moraš znati namjenu a onda tražiti šta ti odgovara.
[ ticma @ 11.11.2005. 21:56 ] @
Citat:
nibleri: Baotian mu je kao "evropskiji" naziv, tako se prodaje i u Hrvatskoj, a evo onog linka: http://www.scootusa.com/

Pozdrav!


Vrlo zanimljiv sajt, ima kompletne tehnicke crtese komponenata motora, samo da li je 139QMB americka oznaka za Baotian?
[ nibleri @ 11.11.2005. 23:07 ] @
Pozdrav,
na onom sajtu ima djelova za više vrsta motora (ne znam da li su sve "kinezi") a pošto sam ja bila probni pilot za mog "kineza" dok su moj muž i rođak skidali blokadu variomata i čeprkali oko karburatora prepoznala sam dosta dijelova za moj motor. Za ovu vrstu ima toliko naziva da im se ne zna broja ali u svakog je zajedničko 50qt samo ispred toga, izgleda, svak sebi po potrebi stavlja oznaku ili neko ime.
[ KiWi90 @ 12.11.2005. 12:51 ] @
Pa ovako meni treba skuter prvenstveno za voznju do skole i od skole oko transporta znaci nista. Ali nebi voleo da to bude nesto malo kao sto je keeway hurricane. Bio sam u cpi prodavnici u nisu i oni mi kazu da je to jedan od najkvalitetnijih skutera na nasem trzistu, a reko je i da kinezi kao sto su keeway i jos neki nemaju rezervnih delova u nisu, a i tesko je naci ih i u celoj srbiji, nego moze svaki ciga hvali svoga konja.
[ lancia88 @ 12.11.2005. 15:29 ] @
Pozdrav,

za sve skutere je tesko u Srbiji probaci delove nacelno. Ipak, kada posteno pricamo, Keeway je na ovom polju dosta jak. Ima delova, cak jos uvek na zalihama. Mozda ne bas svih ali osnovnih ima i sada kada je prosla sezona a kamoli u sezoni. Kod skutera je najproblematicniji komutator i samo se na njega ceka neko odredjeno vreme. Naravno, ovo se odnosi na Keeway motore.
[ KiWi90 @ 12.11.2005. 20:11 ] @
Ja sam se malo raspitao oko servisa u nisu i jedini servisi su peugeot i cpi ja sam jedino i njih video u salonima posto vec duze vreme gledam da kupim skuter sad je jedino pitanje peugeot traker ili cpi hussar evo i linkova

http://www.mototradegroup.com/cpi/hussar.php

http://www.verano-bih.com/skuteri/trekker.php ima malo vise detalja nego srpski verano
[ nibleri @ 13.11.2005. 00:52 ] @
Pozdrav,

meni onaj momak na pežou izgleda povelik ili je motor mali! Baš sam gledala u mom prospektu po veličini nije velika razlika od "kineza" samo što izgleda veći - moćniji, mislim da nije baš za komotnu vožnju u dvoje.

Citat:
ticma: Vrlo zanimljiv sajt, ima kompletne tehnicke crtese komponenata motora, samo da li je 139QMB americka oznaka za Baotian?


Upravo sam u prospektu vidila u tabeli karakteristika pod oznakom model:139QMB dok je na prednjoj strani Model ZY50QT-7.
[ ticma @ 13.11.2005. 13:21 ] @
Citat:
KiWi90:  jedino pitanje peugeot traker ili cpi hussar



Ako biramo na osnovu izgleda lepsi je CPI
[ zokish @ 13.11.2005. 14:44 ] @
Ako biramo na osnovu izgleda lepši je Pežo :) (O ukusima... )
[ ticma @ 14.11.2005. 12:06 ] @
u Mostaru se lepo vozati pa nam pravis zazubice :-))
Kolika je temperatura tamo, ovde bas ovih dana nije bilo za motor.
Zanima me koliki su tockovi na tvom motoru, ovde se prodaje u dve verzije sa 10 i 12 cola.
[ nibleri @ 14.11.2005. 13:53 ] @
Pozdrav,
upravo sam ušla u kuću i mogu vam reći da nije baš ni ovdje nešto toplo. Jest da je sunčano ali na motoru se može samo ako se malo utopli pa čak i rukavice nisu na odmet i po danu. Opet je kod na vjetar zeznut pa više on smeta za ugodnu vožnju jer na ovakvim prdavcima nije sigurno. Sve u svemu da se iskoristiti motor sigurno desetak mjeseci ko je uporan!
Kod mene su točkovi 10" a po ovom sajtu http://www.scootusa.com/tire_tube.htm bi se reklo da se prave 8" i 10" mada je moguće da ima i 12" za kineze.
[ lancia88 @ 14.11.2005. 14:12 ] @
Pozdrav,

ja se vozim u Beogradu skoro svaki dan, doduse, biram doba dana ali moze se.
[ StORM48 @ 14.11.2005. 20:12 ] @
'Oćeš da izgledaš mlad ili voliš da teraš inat vremenu? ;)

Pozdrav
[ lancia88 @ 14.11.2005. 21:13 ] @
Pozdrav,

he,he, ovo leto je bilo nikakvo, po svim kriterijumima a ja mnogo novaca izdvajam za leto, naravno, za uzivanja. Obzirom da mi je pokvarilo sve planove leto, pokusavam da se naplatim ovako ujesen :)
[ nibleri @ 14.11.2005. 21:34 ] @
Pozdrav,
ja vozam motor uvijek ukoliko ne pljušti kiša ili ne puše jači vjetar. Nije bitno koja je temperatura samo se dobro utopliš i riješen problem. Meni je prvenstveno potreban za obavljanje razno-raznih poslova a da se baš po zimi nešto vozikam bez veze nisam ali mislim da ni to nije problem. Nabaviš još kakve zimske gume i može i po snijegu. Motor je zakon!
[ lancia88 @ 14.11.2005. 23:34 ] @
Pozdrav,

Citat:
nibleri: Nabaviš još kakve zimske gume i može i po snijegu. Motor je zakon!


Da, da, videces kada prvi put posteno padnes. Koje su to zimske gume za motore? Imaju li i lanci? :)
[ nibleri @ 15.11.2005. 00:03 ] @
Recimo da ih ima više na http://www.thansen.dk/products.asp?c=622705272&n=282593908 ima još jedan link sa ekserima al' ne mogu trenutno da ga nađem. A vidite šta ljudi daju za cca 1250 eura http://www.thansen.dk/products.asp?c=622705272&n=1426202783

Pozdrav!
[ nibleri @ 15.11.2005. 00:21 ] @
Ove su dobre [img][att_url][/img] samo šteta što kod mene nema snijega (a i ako ga ima to je vrlo kratko a i malo).

Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao nibleri dana 21.11.2005. u 02:54 GMT+1]
[ lancia88 @ 15.11.2005. 10:22 ] @
Pozdrav,

da, moja greska, zaboravio sam naglasiti da ne pitam za polarna, skandinavska i slicna podrucja....tako mi i treba kad ne pitam ima li kod nas negde takvih gima koliko da asociram kako je popularna voznja po snegu...ja i sad vec tesko palim motor, mogu misliti kako to izgleda na nekom -5/10 stepeni, a kamoli voznja.
[ StORM48 @ 15.11.2005. 13:56 ] @
Jeste off-topic, ali moram da kažem...

Vožnja zimi, ako se posledice ne jave odmah (zbog mogućih problema sa kičmom i unutrašnjim organima, kada su u pitanju teškaši, "zujalice" i "krstarice, a koji se mogu javiti zbog teških oblika prehlade), prouzrokovaće probleme koji će se sigurno javiti kasnije.

Svako ko ne veruje i ko želi da se lično u poznijem životnom dobu u to lično uveri, što se mene tiče - neka ga.

A što se vožnje po snegu tiče, Nibleri, uz dužno poštovanje, ne verujem da si nekada probala i iz sveg srca Ti, najiskrenije preporučujem da odustaneš od takve ideje, dok Ti je glava još na ramenima. S te strane, skuteri su još i lošiji od svoje "teške rodbine".

Motor je totalno različit od automobila, oslonci nisu fiksirani u dve ose (kao kod auta) i nije potrebno neko veliko neznanje, kako bi se završilo na zemlji. Budući da sam siguran da nemaš opremu specijalizovanu za vožnju motora (karbon-kevlarske obloge, posebne čizme i štitnici), ne bih Ti preporučio da, zarad zadovoljstva, testiraš granice bilo kog dvotočkaša. Ni jedno zadovoljstvo nije vredno toga.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 15.11.2005. u 14:58 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 15.11.2005. u 15:01 GMT+1]
[ nibleri @ 15.11.2005. 14:24 ] @
Ali kod nas je i kad snijeg pada sunčano! Naravno šala mala! Kad nam padne snijeg kod nas je blokada totalna jer mi ni nemamo grne za snijeg pa čekamo da se neko smiluje da nam pošalje jednu tako ako se snijeg zadrži slabo se i auta vozaju. A pravo da vam kažem Mostarci ne znaju baš ni hodati po snijegu, u stvari snijeg se vrlo brzo pretvara u led jer stvarno poslije snijega obično brzo dođe sunce pa sve to topi a onda puhne vjetar i zakuje nas u led i na pojedinim mjestima leda bude i po čitav mjesec. A što se tiče vožnje po hladći to je isključivo radi obaveza a ne zadovoljstva i ne pada mi na pamet da se zaljećem nego polako 20-30 km/h naravno uz odgovarajuću odjeću jer ipak kod nas je minus rijedak.

Citat:
lancia88: ...ja i sad vec tesko palim motor, mogu misliti kako to izgleda na nekom -5/10 stepeni, a kamoli voznja.


Pa koji je to kod tebe motor!?

Pozdrav!
[ lancia88 @ 15.11.2005. 16:03 ] @
Pozdrav,

ja vozim choppere a supruga ima jedan Keeway na taj fazon model Knight50. Njen zacudo sada pali super a ostali malko zabusavaju ukljucujuci i skuter Kymco Dink. Danas su palili bez problema i dan je bio sjajan za voznju, supruga i ja bili na sajmu ali sutra definitivno povlacimo i ova dva u garazu, ostali su vec u njoj.
[ nibleri @ 15.11.2005. 17:14 ] @
Što moj kinez mora na kurblu hajde de ali tvoj!!!???

Pozdrav!
[ lancia88 @ 15.11.2005. 22:08 ] @
Pozdrav,

ma kakva kurbla, rec je i dalje o anlaseru, kurbli ne pribegavam rado, mator sam za to, ocas posla se noga omakne :)

Sala ali zaista je ipak jos uvek rec o anlaserskom paljenju ali valjda se smrzli motori preksinoc, sta li...
[ nibleri @ 15.11.2005. 23:08 ] @
Daj mi reci jel se smrzne akumulator ili alnaser? Ja mislila akumulator al' izgleda da je alnaseru hladnije.

E sad je moj zaključak sljedeći: kupite kineza jer izgleda da većina motora šteka kad im je hladno - zašto bacati pare kad ćeš i one "bolje" morat kurblat!

Pozdrav!
[ MatezYU @ 15.11.2005. 23:35 ] @
Ljudi nemojte se zezati sa zdravljem. Motor je za leto. Moze doduse i
sada da se vozi ali samo na kratke relacije. Obuces se toplo, obavezno
sal, rukavice, duplu trenericu itd... i polako vozis...
Evo moj prijatelj dobio upalu pluca. Sada ide na injekcije... Sa time
se nije zezati... Sada si mlad i ne osecas nista ali kroz 10-tak
godina ce ti se sve to vratiti nazad...
Pozdrav!
[ nibleri @ 15.11.2005. 23:45 ] @
Citat:
MatezYU:  Obuces se toplo, obavezno
sal, rukavice, duplu trenericu itd... i polako vozis...


Ma koje trenerke ma koja trenerka samo montovka ili kakva skijaška a još bolje nordijskog porijekla!

Pozdrav!
[ lancia88 @ 16.11.2005. 00:18 ] @
Pozdrav,

oh, pa daleko bih ja dogurao u svojim godinama, sa svojim zdravljem i tom Vasom opremom :)

Ja imam kompletnu opremu, sve je od koze sa svim raspolozivim stitnicima, motore vozim mnogo godina i davno sam platio danak zdravljem, sada me popravljaju. Kada smo vec kod toga, zaista je moj savet svim motoristima da obrate paznju na takve stvari i leti a kamoli u ova varljiva doba godine.
Nibleri, Kinezi uopste nisu losa investicija, na kom god nivou da pogledas. Problem su za neke nove tehnologije ali za ovo staro nema problema. Naravno, zavrsna obrada i uopste finalizacija su katastrofa ali vremenom se naviknes na takve stvari i odmah predupredis sta se moze preduprediti. Nas je najveci problem ustvari sto odmah trcimo blokade da skidamo a na srafove, bolcne i skakljivu plastiku koja visi o casnoj reci ne obracamo paznju. Inace su sustinski dobri Kinezi.

Paljenje po hladnom vremenu se odrazava na sve sto vozi negativno, nisu motorcikli jedini podlezni tome. Ne smrzava se konkretno nista posebno ali je zaista komplikovano da sada pojasnjavam kako funkcionise sistem karburatorske smese (smese zimi pri paljenju i nema zbog sauha), te paljenja putem svecice/svecica itd. ali u svakom slucaju nista neuobicajeno. To sto svoj motor palis na kurblu, najverovatnije imas zahvaliti akomulatoru, ne znaci obavezno ali najverovatnije jeste.
[ nibleri @ 16.11.2005. 00:31 ] @
Ma ne da mi se da kupim novi akumulator da se uvjerim, imam namjeru i prođem pored dućana dnevno 5-6 puta! Motor me od početka zezo sa paljenjem (mo'š mislit koji mi je serviser) da bi nakon više od godine drugi majstor otkrio da je regler crko. Dali su mi novi regler ali je vjerovatno akumulator istrpio godinu dana pa slabo drži.
Ja sam svog kineza platila 900 eura (previše) ali cjena kod vas je više nego povoljna i stvarno mislim da se isplati ono "malo" nerviranja kad te nešto zeza za onoliko para koliko ostane kad se računaju cijene "boljih" motora.

Pozdrav!
[ lancia88 @ 16.11.2005. 00:53 ] @
Pozdrav,

heh, pa ne moras kupovati novi akomulator da bi isprobala da li je ispravan postojeci, dovoljno je da prikacis taj svoj na kablove i sa drugog samo pokusas da startujes na anlaser preko kablova. Sada si se navikla na kurblu ali kada dobijes ponovo anlaser, nece Ti biti skup akomulator i da je duplo od svoje cene :)
[ nibleri @ 16.11.2005. 10:41 ] @
Pozdrav,
akumulator je 15 eura a on meni bali normalno kad se malo ugrije ali hladan neće.
[ lancia88 @ 16.11.2005. 17:48 ] @
Pozdrav,

u tom slucaju ce se prica najverovatnije svesti na malko dodatnog cackanja jer novi akomulator mnozda i ne popravi tu situaciju mada kod tako malenih masina sasvim moguce da bas u tome i bude uzrok mnogo cemu.
[ nibleri @ 16.11.2005. 20:58 ] @
http://www.eumoppe.se/index.asp?mainId=64&show=64
evo ga i za snijeg!

Pozdrav!



[Ovu poruku je menjao nibleri dana 21.11.2005. u 03:07 GMT+1]
[ nibleri @ 16.11.2005. 21:05 ] @
http://www.saenen-zaunbrecher.de/webshop/index.htm

evo jednog linka za rezervne dijelove i to u Njemačkoj.


Pozdrav!
[ KiWi90 @ 18.11.2005. 18:22 ] @
auu ja kupi skuter ono sneg poce da pada ...
[ lancia88 @ 18.11.2005. 22:52 ] @
Pozdrav,

au, pa koliko Vas je:
http://www.elitesecurity.org/korisnik/profil/pajaja

[ nibleri @ 18.11.2005. 23:14 ] @
Šta ovo bi?

Pozdrav!
[ lancia88 @ 19.11.2005. 01:04 ] @
Pozdrav,

pa zar ne vidis: blizanci :)
[ zokish @ 19.11.2005. 11:30 ] @
podeljena licnost :)
[ KiWi90 @ 19.11.2005. 15:15 ] @
zanimljivo hahahah
[ ticma @ 19.11.2005. 22:01 ] @
Neko je pricao da ima linkove sa cenama kineskih skutera, ako nije problem da ih posaljete, imam mogucnost da mi posalju par komada u kontejneru sa nekom robom pa mi treba konkretno modeli i cene!!
Pozdrav Zoran
[ nibleri @ 19.11.2005. 22:39 ] @
Ma imaš ih mali milion! Izgleda da možeš narućiti ime koje hoćeš a osnovna oznaka im je 50qt, bar koliko ja kontam. Uglavnom ovaj tip je u Srbiji najjeftiniji 650 eura.

Pozdrav!
[ lancia88 @ 20.11.2005. 09:53 ] @
Pozdrav,

sto se tice nekog "prebudzivanja" startera sa drugog motora, ovo zaista moze da se odgovori samo na osnovu fizickog uporedjivanja i konkretne probe. Kinezi su jos uvek valjda svetlosnim godinama udaljeni od standarda pa je to tako tesko prognozirati. Koliko se meni cini, vecina stvari se proizvodi u svega par fabrika a samo se prodaju pod raznim imenima pa tako posmatrano, mozda je skroz izvodljivo. Proveru akomulatora mozes izvrsiti i u bilo kojoj opremljenijoj elektricarskoj radnji mada je najjednostavniji nacin nakaciti akomulator na kablove. U jednom slicnom slucaju pre par meseci ja sam isao dotle (obzirom da je upalio na kablove) da sam prebacio sa jednog na drugi motoric akomulator i na taj nacin konstatovao da treba dopuniti problematicni jer sam ponovo, samo sa drugim akomulatorom, uspeo upaliti na startes bez potrebe za kurblom. Ipak, kada se stavi na brzi punjac, pokazuje uskoro da je akomulator pun sto je ukazivalo na defekt samih celija a nisam imao tada drugih akomulatora na raspolaganju. Vremenom, nedugo zatim, posle nekoliko dana voznje recimo, odjednom je poceo da pali na starter i i danas radi tako (kuc,kuc). Od tada je ovaj motor presao vise od 2000km (paljenjem na starter) pa sam zakljucio da je ipak ispravan akomulator ali se punio na neadekvatan nacin.

ticma, kada razmisljas o skuterima iz Kine, imaj u vidu da tesko da ce to neko da Ti donese, svi kazu, nema problema, stavicu ja kod mene u kamion kada se vracam bla,bla ali Ti treba da organizujes da mu ih neko uopste isporuci, prvo da platis tom nekom sto je rizicno i pomalo komplikovano, drugo, da Ti odobri manje od jednog kontejnera (20koamda kod vecine), trece da se dogovoris za rezervne delove i tehnicku dokumentaciju za servisiranje (ovde moras znati delove, alternative, vrednosti zatezanja, elektro standarde primenjene na konkretnom modelu i stosta od toga), a delove dobijas tako sto na svakih 10 komada dobijes i jedan u delovima sto je inace stiro a i mora podleci korekciji. Naredni problem je u carinjenju, morali bi ti skuteri imati uopste sertifikate za EU (ovo nije precizno receno ali da ne zalazim sada u detalje, nas Zavod za standardizaciju priznaje jedan akt koji sam ja sad proglasio sertifikatima EU) da bi izvrsili homologaciju tog modela ili da ides na varijantu uvoza na fizicka lica (Vas nekoliko) ali onda ponovo imas odredjene probleme na carini koje ces uz nesto muke ipak prevazici. Ipak, koliko mi je poznato, i ta izmena zakona je u proceduri ili je predlozena pa ceka na proceduru (ovaj info nije pouzdan) pa je mozda i ta mogucnost za narednu godinu uskracena.

Eto, malo pravih problema da znas da li da se mucis sa sajtovima koje gledas...:)
[ nibleri @ 20.11.2005. 14:51 ] @
Citat:
nibleri:sto se tice nekog "prebudzivanja" startera sa drugog motora, ovo zaista moze da se odgovori samo na osnovu fizickog uporedjivanja i konkretne probe. 


Pošto je ovo dboko off topic postavit ću ja novu temu.

Hvala, pozdrav!
[ ticma @ 20.11.2005. 16:17 ] @
Mislio sam da nadjem bas ovaj modela sto ima kod nas da se kupi, Sprint ili 50qt. Za uvoz mi je obecao dobar komsija koji uvozi vece stvari iz Kine i kaze da nije problem ubaciti u kontejner par stvari za prijatelje!! Ali mu treba model i cena u Kini za pojedinacni komad!! Nalazio sam cene ali samo kad se kupuje ceo kontejner. I da li neko zna da li Kymco ima u Kini to je valda Tajvanac a to je skoro kineski!!
pozdrav
[ nibleri @ 20.11.2005. 16:40 ] @
http://www.zymotor.com/
ovo im je aljda jedna od tvornica pa ih probaj kontaktirati.

Pozdrav!
[ ticma @ 20.11.2005. 16:44 ] @
zanimljivo sta jos prave kinezi


[http://img.alibaba.com/photo/50191017/Motorcycle.jpg][/http://img.alibaba.com/photo/50191017/Motorcycle.jpg]

ocito ne znam da uvucem sliku direktno!!

[Ovu poruku je menjao ticma dana 20.11.2005. u 17:45 GMT+1]
[ nibleri @ 20.11.2005. 16:49 ] @
Gdje ovo ima za kupit - koliko košta?



Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao nibleri dana 21.11.2005. u 02:01 GMT+1]
[ ticma @ 20.11.2005. 17:14 ] @
http://benzhougroup.en.alibaba...191017/Motorcycle/showimg.html

Detailed Product Description
Specifications:
1) Maximum speed: 80km/h
2) Maximum payload mass: 200kg
3) Fuel capacity: 9.5L
4) Brake type: disk/disk
5) Starting system: electric and kick start
6) Tire size: F/R: 4.00-12-4PR, 4.00-12-4PR
7) Battery size: 12V/8Ah
8) Engine type: 4 strokes, single, air-forced cool
9) Displacement/power: 149.5ml/7.0kW
10) Engine mode: BZ157QMJ
11) Brake control type: F/R: hand/hand
12) Dry weight: 135kg
13) Exterior dimensions: 1,950 x 780 x 1,660mm
14) Wheel base: 1,440mm


nigde ne mogu da nadjem cenu ni za jedan, kad naletim na one kuke-kvake bas se ne snalazim!!

[ lancia88 @ 20.11.2005. 22:52 ] @
Pozdrav,

i ja sam zapoceo svoje prv kontakte bas preko ovog sajta :)

Mora im se pisati za cenu ali je problem koji sam naveo sa kontejnerskom ponudom. Poslace oni i cene na komad ali nece hteti da ih prodaju na komad tako da dzaba cena. Uzgred, prevoz jednog komada brodom do Bara je cca 400$ a citavog kontejnera od 20 komada 2200$ dok je 40 komada moguce dobiti fco Bar za 4000$ - drasticna razlika vec u samom prevozu a cena prevoza se racuna u osnovicu za obracun carinskih dazbina.
[ nntom @ 24.03.2006. 22:33 ] @
Zdravo zivo ! Ja se primio na KYMCO Vitality 2t !!!!! Nesto mislim da je to ipak zlatna sredina , sredina izmedju Gilere,Pezoa,i ostalih jakih i - kineza !!! Velik taman koliko treba,skida se odma blokada , vazi garancija 2 godine sa skinutom blokadom, zatim , meni je lep , svetlo tj far je ogroman i jezivog dizajna.Nasli su kompromis izmedju nabudzenog,extra sportskog look-a i elegantnog . Voleo bih da mi neko prenese svoja iskustva ili iskustvo nekog koga znaju da ga vozi.
Ovde , u Beogradu ih koriste masovno kurirske sluzbe i kupuju ih skoro svakodnevno.Neki dan sam cak i pitao na semaforu iz kola momka koji je vozio Vitality -ja za jednu veliku kurirsku sluzbu kako ide motor i rekao mi je da ide odlicno i da se dobro pokazao kod svakodnevnog akanja po gradu i da moze da ide o do 85 na sat.
Sta vi mislite , posebno me zanima misljenje nekog servisera i da mi kaze da li za 1590 evra mogu da kupim nesto novo , lepse i pouzdanije od Vitality-ja.

Pozdrav svim scooteristima



[att_img]



[Ovu poruku je menjao nntom dana 24.03.2006. u 23:50 GMT+1]
[ sasa pg @ 25.03.2006. 17:55 ] @
Sad sam sa sajma i pun sam utisaka o KYMCO modelima. Uzmes garanciju na 25 mjeseci i neki dobar kredit i ne razmisljas o carini, pdv-u i sl. ako bi se odlucio za nekog neprovjerenog kineza. Definitivno bih birao izmedju njihovih modela. Jos ako im upale pregovori sa Kymco fabrikom da im garancija bude 20 000 km ili 25 mjeseci (sto se prije navrsi) to je tek onda pun pogodak.
Pozdrav i srecna kupovina
[ nntom @ 25.03.2006. 23:49 ] @
Hvala majstore :)

[att_img]

[Ovu poruku je menjao nntom dana 26.03.2006. u 00:53 GMT+1]
[ jablan @ 27.03.2006. 09:35 ] @
Da ne otvaram novu temu, ima li među vama neko sa iskustvom čuvanja skutera u zgradi? Gde čuvate, koliko se kradu, čime se štitite od krađe itd?
[ Mirko_C @ 27.03.2006. 11:47 ] @
Odlicno pitanje. I mene interesuje isto.

[Ovu poruku je menjao Mirko_C dana 27.03.2006. u 12:48 GMT+1]
[ motto cooltywator @ 27.03.2006. 12:30 ] @
ja ga cuvam u garazi placam 400 din mesecno.

imam lanac njega sam platio 1500 din ko ga presece svaka mu cast jednino sa nekom masinom. i ima onaj disk blok to mi ortak rekao da ima da se uzme za 500 din kod beogradjanke negde al ne znam de :(

ne moze da se kasko osigura a mnogo ga je lako ukrasti
[ Jungle_Boy @ 08.04.2006. 18:32 ] @
XFsdfasdfSDFASDFASFASDFADFASSDFASDASDFASDFASFASDFA
[ nntom @ 19.04.2006. 01:46 ] @
KONACNO !!!!!!!! MOJ Kymco Vitality!!!!
Ljudi , odlican je. Lep , masivan,udoban, siguran, stabilan, skinute blokade, ide ko lud , startan, veliki gepek ispod sedista. Evo i moje slike Vitalityja sa beogradskog Usca i neka se nauce vajni prodavci , shatro shmekeri i marketing menageri i ostale dobro placene tatine i mamine devojcice i decaci i jajare kako se promovise proizvod i kako treba da izgleda njegova fotografija. Ko ima sta da pita nek izvoli. Pozdrav

[att_img]

[Ovu poruku je menjao nntom dana 19.04.2006. u 02:49 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao nntom dana 19.04.2006. u 03:04 GMT+1]
[ zokish @ 20.04.2006. 13:11 ] @
Daj konkretne karakteristike, nemoj taj marketing fazon (lepo, startno, brzo, ludo...)
[ nntom @ 23.04.2006. 09:00 ] @
Ne znam brate sta ti znace te karakteristike. Stavis Jugu motor od 5000 kubika , stavis mu neke spojlere , sranja , ali on je i dalje - KOFA. Ali ajde , da probam. Skinute su mu 3 blokade. Jedna na varijatoru , tj zamenjen prsten, druga u karburatoru ,zamenjena glavna dizna vecom i posle nekih 600 km su otsecene dve cevi sa auspuha, jedna slepo crevo i druga za euro 2. Sada startuje mnogo brze , na semaforu sam zakon do 50 km na sat. Sa lakocom dolazi do 60, a do 75 zbog vec otpora vazduha mu treba samo malko vise. Lepo i to dosta lepo vuce dve osobe. Uzbrdice su mu sala. Za mene ,odlican motoric za tu klasu i veruj mi da ne bi u zivotu kupio speed fight samo zbog nekoliko kilometara vece brzine ili nedaj boze nekog sprinta. Gde god da ga parkiram ljudi se okrecu za njim i sa uzivanjem slusam komentare. Farba mu je metalik i zavrsna obrada vrhunska. Stabilan je u krivinama , obara se strava, tezak je 100 kila , ne trese , ne seta zadnji deo, udoban jezivo, rupe ne oseca. Trosi mi izmedju 3,3 i 3,7 na 100. Trosio je i 5 , ali sam ga kidao i izgleda da sam mu mnogo nauljio filter za vazduh.O tome moram jos da se raspitam jer sada trosi manje mnogo kako sam mu malo oprao filter. Nemam iskustva sa skuterima i ne znam u kolikoj meri treba da je "vlazan" filter za vazduh. U uputstvu kaze da treba da se potopi u ulje i da se iscedi sto vise moze rukom. Ja tako uradih , ali kazem ti , trosio mi je 5 litara na 100 sto mi sa potrosnjom ulja znaci - 6 ! Sada je to dosta manje i podnosljivo , a kazu mi da na 1000 km treba i da mu se presteluje karburator zbog skidanja blokada na auspuhu. Ja se u to ne razumem pa ce to da mi urade u servisu. Ako neko ima iskustva voleo bih da mi objasni dosta toga oko skutera i njegovog odrzavanja u par recenica.
Eto , ako te zanima jos nesto ili jos neka fotka , nekog detalja javi se. Cao
[ zokish @ 23.04.2006. 11:59 ] @
Očigledno si kupio skuter prema izgledu.
Takođe mislim da imaš veću potrošnju baš zbog te veće dizne jer je ona, čini mi se, namenjena za kombinaciju motora sa rezonantnim auspuhom (dovodi više vazduha pa je potrebno još goriva). A ako si ga "kidao" u prvih 500km (svojstveno mlađem naraštaju) onda mislim da si pogrešio jer si ipak trebao da ga voziš na blažim režimima zbog perioda razrađivanja i trajnosti.
Ja imam Super9 i još mu nisam poskidao blokade (što je gre'ota, priznaćete) čisto zbog razrađivanja, a sad sam na 700km.
[ nntom @ 24.04.2006. 11:36 ] @
Zdravo Zokish ! Drago mi je da si mi brzo repliicirao. Super 9 je sjajan skuter.Mnogo mi se sviodje i odradjen je bash bash. Ja sam ipak ona starija generacija pa mi je malo bio prebudzen izgledom za moje godine ( 42 heheehhe). Sto se tice razradjivanja rekli su mi da mogu da vozim lepo bez skidanja trece blokade i isao je oko 60. Veruj mi da nisam mogao da izdrzim jer sam bio odusevljen motorom. Do sada sam se muchio , ali bukvalno sa glupim Tomosom automatikom i njegovom kvarovima i kad sam seo na ovo bio sam raspamecen promenom. Hvala ti za komentar u vezi dizne u karburatoru i voleo bih kad bi jos nesto vise pojedinosti cuo o toj stavci jer i ja mislim da bi mozda trebalo naci manju diznu , ali , naravno , vecu od originalne.Voleo bih da cujem tudje iskustva po pitanju brzine i potrosnje.

Cujemo se, Cao
[ FIFI-DREX @ 13.06.2006. 17:47 ] @
Posto i ja ocu da kupim skuter ali sam bio zainteresovan za Sprinta ali sada sam ovde ugledao Kymco Vitality-ja pa bih vas pitao za cenu i za neke njegove karakteristike i koliko ide kmh?

Poz!
[ nntom @ 17.06.2006. 01:07 ] @
Fifi majstore, ja sam prezadovoljan.Presao sam oko 2500 km.Ne znam sta da ti kazem.Nemam mnogo iskustva sa skuterima da bih mogao da ti poredim ovaj sa jos nekim, ali skuter je velik , masivan , tezak oko 100 kila, stabilan , ja ga vozim brzo i obaram u krivini ko veliki. Meni se strasno i dopao i ma sta drugi sada rekli , mislim da je to jedan od nejlepshih skutera. Naravno , govorim o odnosu detalja sto je strasno vazno kada je dizajn bilo cega u pitanju. Po meni to je jedan elegantan skuter sa sportskom notom. Krasi ga veliki far kao i masivan niklovani izduv . A sto se tice brzine , ja imam 80 kila i mene vuche 75 na sat sa skinutim blokadam na auspuh cevi i promenjenom prstenu na varijatoru ( prenosu) koji dobijes uz motor i promenjenom diznom ( sa 0,75 na 0,85).Posto ga voze masovno kurirske sluzbe po Beogradu , mislim da je to pravi izbor za pare koje se daju i za ono sto pruza. Sa cetvrtinom gasa ides 60 ladno. Neki mi kazu da im ide i 85 na sat sto ja nisam uspeo. Mozda sam ga malo zeznuo jer ga nisam razradjivao prvih 1000 km vec sam ga odma kidao i skinuo blokadu sa auspuha vec posle 600 km (isao do tada max 65 na sat).Vratio sam mu diznu 0,75 i isto mi ide kao sa 0,85 ali dosta manje troshi.Trosio mi je od 3,7 do 3,9 litara na 100 km, a sada trosi od 3 do 3,2 litra. Vitality kosta 1590 evra a sada je mozda 1650 sto mu i jeste bila cena pre vansezonskog pojeftinjenja. I molim te , nemoj da kupujesh tog Sprinta. Ovaj skuter dobro radi i ozbiljno izgleda.Vec od njih italijani uzimaju mashine i stavljaju u svoje skutere.Tako , ako te nesto jos zanima slobodno pitaj. Cao
[ FIFI-DREX @ 17.06.2006. 15:50 ] @
Neznam brate taj skuter je veoma dobar ali je barem za mene skup, jer sam ja racunao na sprinta od 950e a ne od duplo vise.
[ nibleri @ 19.06.2006. 09:41 ] @
evo ja kupila Kimco Agility 50 za 1190 eura pa mislim da ti je pametnije skupiti još koju paru jer sam vlasnik i sprinta i mislim da je 950 eura previše za taj motor

lani se sprint mogao kupiti za 600 - 650 eura i za te pare motor vrijediali mislim da je stvarno previše 950 eura
[ MatezYU @ 19.06.2006. 09:47 ] @
Slazem se sa tobom Nibleri u potpunosti... SPRINT ne vredi te pare...
A zasto ne uzmes nov automatic?! Sada je na snizenju, cini mi se da je nov novcijat oko 650e ako se ne varam?!
Pozdrav
[ grotto @ 19.06.2006. 11:46 ] @
Da li neko zna nesto o Moto Zeta skuterima,trenutno kod nas je aktivan model Rally 50,kosta 935 E i Italijan je?
http://www.motozeta.com/Dettag...;IdProdotto=4&M1=3&M2=
4T,vazdusno hladjenje,abs disikovi na oba tocka....itd
Pitam se da li vredi?
[ MOSLER @ 19.06.2006. 22:49 ] @

Danas videh u jednoj prodavnici neke kineske skutere od 50cc.Nisam zapamtio marku,uglavnom kostaju 900 evra i za te pare pristojno izgledaju.E sad sto se kvaliteta tice???
[ nibleri @ 20.06.2006. 09:25 ] @
ako je taj kinez tipa sprint boutani ili ti ga zonyang nije vrijedan tih para već je spomenuto

[ nntom @ 22.06.2006. 10:21 ] @
FIFI brate , i meni se tresla ruka ko budali dok sam brojao 140 hiljada dinara, ali razmisli ; od 950 eura do 1600 imas samo 2 mesecne plate razlike !!!!!!! Kupi bre motorce za kojim ce da se okrecu i koji ce da ti bude siguran, bar sigurniji mnogo od tog Sprinta, a znash i sam kako je zajebato na dva tocka i koliko znaci stabilnost. Kymco Vitality je dugacak , verovao ili ne 1,80 !Video sam Sprinta i ne bi ga kupio u zivotu jer bi to smatrao bacanjem para. Mozes da se raspitas koliko kosta Peugeot Vivacity, on se mnogo isto vozi po gradu. Nije los izgledom , ali ne znam kakav je kvalitetom. Manji je od ovog Vitalitija i sigurno i laksi. Narvno , vidis da ti ne spominjem , s razlogom , Gileru , Apriliju i ostale "trkache" jer su oni dosta skuplji i odlicni naravno. ali i dosta laksi i manji po mom misljenju, da bi se iz njih izvukao maximum u performansama. Njihov izgled i dizajn su takodje remek delo , ali su sa veoma naglasenim sportskim crtama. Kad sam se vec raspricao , mislim da je Gilera runner tu nasla sjajan kompromis u linijama, formi oklopa , fara i ukupne mase dok se Peugeot svojski potrudio da unisti novog speed fight-a.

Sem ovog , zeleo bi da se javi neko ko ima dosta iskustva sa skuterima , sa odrzavanjem i sa forama koje bi trebalo da se znaju. Zanima me , takodje, da li se neko igrao tegovima na varijatoru i oprugom. Koliko vam trose skuteri i koje je najbolje ulje i koliko vam traje litar ulja i da li se trajanje , tj potrosnja ulja menja kupovinom kvalitetnijih ulja koja kostaju oko 1250 dinara /lit. ja sam nekoliko x sipao Seleniju , full sintetic i kosta 850 dinara i traje mi malo jace od 1000 km. Da li cu dobiti manju potrosnju ulja , kako mi kaze onaj momak iz servisa ako kupim Iponn ili neko drugo od onih skupljih jer mi rece da moze da mi ta litra traje i 1800 km usta malo sumnjam.

Zelim ti da nabavish pare i da iza tebe sedi neka plavusica , ali ne na Sprintu jer bi izgledali ko dva slonceta na biciklu :)))

[att_img]

[Ovu poruku je menjao nntom dana 22.06.2006. u 11:32 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao nntom dana 22.06.2006. u 11:35 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao nntom dana 22.06.2006. u 11:37 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao nntom dana 22.06.2006. u 11:46 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao nntom dana 22.06.2006. u 11:54 GMT+1]
[ GuarD @ 22.06.2006. 12:52 ] @
pozdrav svima...........

Imam 15 godina i htio bi da kupim neki skuter za sebe najverovatnije polovan koji ce se kreca ti do 1000eura....
E sad takodje tu ima i jos jedan problem rodijtelji kao i svaki roditelji su panicni....A mene interesuje da li zaista mogu da budu tokliko opasni skuteri od 50ccm?
P.S hitno je
[ zokish @ 22.06.2006. 13:26 ] @
Velika većina polovnih skutera ima skinute blokade i teraju preko 60km/h k'o od šale. Znači, mali točkovi, velika brzina, lagani & mlađani vozač i panični roditelji su kombinacija za obostranu sekiraciju. Aki si ti sinko uverio roditelje i sebe odgovornim ponašanjem po pitanju svoje i tuđe bezbednosti u saobraćaju a i šire onda je moguć pristup skuteru. Naravno sa vraćenim blokadama.
[ lancia88 @ 22.06.2006. 15:07 ] @
Pozdrav,

inace, bez obzira na tacnost sustine u prethodnom postu, blokade ipak sluze motoru da se razradi pravilno, ne bezbednosti u saobracaju. Relativno malo nesreca se desava sa preko 60km/h, uglavnom se desava na manjim brzinama i uglavnom su te i pogubnije.
[ nibleri @ 23.06.2006. 21:37 ] @
Citat:
GuarD: pozdrav svima...........

Imam 15 godina i htio bi da kupim neki skuter za sebe najverovatnije polovan koji ce se kreca ti do 1000eura....
E sad takodje tu ima i jos jedan problem rodijtelji kao i svaki roditelji su panicni....A mene interesuje da li zaista mogu da budu tokliko opasni skuteri od 50ccm?
P.S hitno je



zar se uopšte smije voziti skuter sa 15 godina?!?!?!?!!?!?!

mislim da se za skuter do 50 kubika mora imati položen vozački a preko posebno za motore a samim tim moraš imati 18 godina


@nntom kolko sam skontala kupio si nov motor pa me zanima da li je još pod garancijom?
zašto onda eprkati oko njega?

ja sam svoj Kymco Agiliti preuzela prije par dana i za cijenu od 1200 eura sam zadovoljna prvim utiscima

jedino što smo odmah uočili da je alnaser isti kao i kod sprinta (kod nas im je to mana) ali se nadam da je kvalitetom bolji a ako ništa drugo ima 2 godine garancije pa će valjda biti sve u redu

[ nntom @ 25.06.2006. 10:54 ] @
[ NIBLERI] ,
zelim ti da se lepo vozish na tvom novom Agilitiju, a sto se tice mog prchkanja , znash, ja vozim auto 18 godina, motor vozim 20 i sve odrzavam SAM ! A kada neko sam sve radi,razume se u motore, radi generalnu na kolima(odrzavanje izrazeno u dinarima=0) , a da ne spominjem motore i uz to ne veruje bash majstorima , onda , morash priznati da mi je tesko da sedim skrstenih ruku. Nesto jednostavno mora da se cheprka :))))
Tvoj Agility je sladak mororcic, mislio sam cak i njega da uzmem, ali kad sam ga video uzivo ( posle slika na netu) nisu mi se svidela neka resenja i odustao sam , a kao drugo , on je cetvorotaktan, a to znaci da je sporiji , lenj, (manje troshi!), skuplje odrzavanje(?). A opet, kolko vidim , i ti si malo cheprkala po alnaseru i videla ono sto ja nisam , a to je da je isti alnaser kao u Sprinta:)))) Jos jednom , zelim ti da se slatko i bezbedno vozish na tvom skuterchetu :)))))))

[ GuarD ]
tj Marko , voziti motor daleko je od zajebancije...Eto , Zokish ti je lepo odgovorio , a ti malo razmisli kako ces ubediti roditelje da ti dozvole tako nesto u tim tvojim , nazovi godinama. Ako se vec resish da ga kupish i roditelji ti daju zeleno, onda ti savetujem da uzmesh sto tezi skuter, upravo zbog stabilnosti.Da li da skines blokade veoma je diskutabilno a svoje misljenje ti je dao i [ Lancia88 ].Ja mislim da je 40 na sat prilicno bedno , a uz to nije bezbedno. Nekada treba jednostavno "bezati" od problematicnih situacija, a to znaci da nece bas svaki vozach da te shalje da vozish po shahtovima, staklu i kamencicima pored ivicnjaka.Zatim , treba da se naucis lepom ponasanju u saobracaju , a ti treba da si pristojniji od ostalih jer si na tom komarcu i ne treba da provocirash one shmekere u automobilima.Ja neki dan preticem kolonu sasvim polako , a dvojica bizgova u starom Kadetu iz suprotnog pravca koji imaju mesta kolko oces zavrnuse volanom na kratko prema meni , kao da me uplashe. Imas strasno mnogo ljubomornih pacenika i to je ono cega treba najvise da se plashish. Strasno ih nervira kad na semaforu dodjes niotkuda ispred njih , a oni su recimo cekali 15 minuta u koloni od 100 metara.Zatim dolaze kamencici ,pesak,otvaranje vrata na kolima u koloni na semaforu ili parkiranog automobila, a najpodmuklije je "belo" , a to su ti pesacki prelazi i pogotovo oni sa slojem plastike, oni trajni....... I jos mnogo toga. Pamet u glavu, shlem na glavu i trebalo bi da bude sve u redu... :))))))) cao mali



[ vladimirt @ 25.06.2006. 14:10 ] @
Citat:
zar se uopšte smije voziti skuter sa 15 godina?!?!?!?!!?!?!

mislim da se za skuter do 50 kubika mora imati položen vozački a preko posebno za motore a samim tim moraš imati 18 godina


Ne znam da li se nešto drastično menjalo prethodnih godina, ali još je u staroj SFRJ važilo da sa 14 godina možeš da voziš 50ccm i 50km/h, uz položen ispit o poznavanju saobraćajnih propisa, a da ti je za sve preko toga potrebna A kategorija i najmanje 16 godina, odnosno, za motore preko 125ccm, navršenih 18 godina.

I, ako već imaš B kategoriju, možeš da voziš 50ccm.
[ nibleri @ 26.06.2006. 00:13 ] @
@nntom hvala na ljepim željama

za sada sam na Agylitiju primjetila da je dosta tvrđi na rupama za razliku od Sprinta ali je puno startniji i čini mi se i brži mada majstor kaže da ima blokade

može ići preko 50 km/h ali nismo ispitali koliko pošto se motor tek razrađuje pa nastojimo da ga pripazimo do 1000 km
[ reject @ 26.06.2006. 00:38 ] @
Kad vec pricate o bezbednosti na skuteru, nemam nikakva iskustva sa tim, ali me
uvek nerviraju kad se provlace na semaforu, a ja moram da cekam :). Dok nisam
od jednog lika cuo da ni skuterasima nije bas sve tako lepo i jednostavno u saobracaju,
cak sam ih i mrzeo. :)
Inace bih zabranio voznju bio kakvog motora, skutera i slicno do 21. godine mladosti
jer cak i na najgoroj krsini od kola imas kilo lima ispred i iza tebe pa i ako se spucas u bagrem
imas vise sansi da prezivis nego na skuteru. A i ako te sa 21 ne prodje ludilo za motorom,
onda nece nikad, tako da ti nema leka nego da si uzmes motor. :P

Btw, za 1200e moze da se uzme Yugo k'o casa da bude i jos da ti pretekne para.
Iako Yugo nije auto, i brzi je i sigurniji od skutera.

Boze, o sigurnosti vam prica idiot koji je godinu dana vozio auto kome je hvatala
samo prednja leva kocnica, pa nije morao da skrece u levo kad je malo klizavije nego
samo na kocnicu, a krsina sama - automatski - skrece de mu gazda kaze.
[ lancia88 @ 26.06.2006. 08:09 ] @
Pozdrav,

pa i ako se ne provuce na semaforu, moras da cekas onda u istoj onoj guzvi i njega da krene, uz ogranicenje vozila koje ima ispred sebe sa njegovom startnoscu, ume da bude prilicno iritirajuce ono pocetno zanosenje, naglo kocenje (jer je startniji od vozila ispred sebe) i sve propratne manifestacije vezane za kretanje skutera u samoj koloni. Mnogo, mnogo opasnije nego da je prvi na semaforu i krene na cistu ulicu svom svojom "snagom".

Inace, sedi slobodno danas u bilo koji Yugo od 1200 eura, ukljuciv i kabrio i odmah ces editovati svoj post u delu u kome poredis Yugica i dvotockasa ;)


....a za one tvrdokornije, uvek mogu da pokusaju da udju, recimo, na Adu sa Yugom...:)
[ reject @ 26.06.2006. 10:00 ] @
Citat:
lancia88:pa i ako se ne provuce na semaforu, moras da cekas onda u istoj onoj guzvi i njega da krene, uz ogranicenje vozila koje ima ispred sebe sa njegovom startnoscu... Mnogo, mnogo opasnije nego da je prvi na semaforu i krene na cistu ulicu svom svojom "snagom".

Istina, ali na 30 i kusur stepeni iza autobusa koji dimi to ne izgleda bas tako. Zapravo, izgleada kao "sta sad ovaj izvodi". :)
Citat:
Inace, sedi slobodno danas u bilo koji Yugo od 1200 eura, ukljuciv i kabrio i odmah ces editovati svoj post u delu u kome poredis Yugica i dvotockasa ;)
....a za one tvrdokornije, uvek mogu da pokusaju da udju, recimo, na Adu sa Yugom...:)

Znam, znam, motor ima svoj feeling i mnogo prednosti, mada ih ja ne volim, verovatno zato sto se plasim pada. :)
[ nibleri @ 26.06.2006. 16:08 ] @
evo izvoda o propisima za upravljanje mopedima (skuteri do 50 kubika) i za motore do 125 kubika, za ostalo treba dozvola A ili B kategorije bar kod nas:

- motociklom sa motorom čiji obim ne premašuje 125 cm3, radnim strojevima može steći osoba koja je navršila 16 godina života i položila ispit iz poznavanja saobraćajnih propisa

ali je zakon dopunjen pa kaže:

- U podkategoriju A1 spadaju laki motocikli čija zapremina motora ne prelazi 125 m3, a snaga ne prelazi 11 kW

što znači da se za sve preko 50 kubika mora imati vozačka


- mopedima i motokultivatorima može steći osoba koja je navršila 14 godina koja je položila ispit iz poznavanja saobraćajnih propisa


EDIT: e na 40 stepeni vani nema nikakvog filinga ni na motoru, vjerujte mi upravo oprobano!
[ vladimirt @ 26.06.2006. 17:16 ] @
Pa to je to. Uglavnom su sve bivše republike preuzele Zakon o saobraćaju SFRJ.

Mislim da slično važi u većem delu Evrope, osim možda u Italiji, gde su, čini mi, propisi liberalniji (ograničenje brzine za 50ccm). Zato i postoje blokade.
[ lancia88 @ 27.06.2006. 00:47 ] @
Pozdrav,

blokade sluze za razradu motora, da je za nseto drugo, ne bi bile blokade vec trajno ogranicenje uslovljeno knstrukcijom.

Nibleri, pokusaj sa vecom brzinom, ume da izleci tih spornih 40-ak Celzijusa ;)

[ zokish @ 27.06.2006. 07:15 ] @
Blokade i razrada motora...?
Skeptik sam po pitanju veze ova dva pojma. Ako je tako u uputstvu bi pisalo nakon cca 1000-2000km skinite blokade jer se ocekuje da je motor razradjen, a to ni u jednom uputstvu za odrzavanje ne pise (a imam servisersko uputstvo na 100 i kusur strana). Pise da prvih 1000km vozite ispod 50km/h, da ne dajete naglo gas, da menjate ulje u transmisiji itd. Dalje, kada imate nov skuter uvek se pitate koje blokade su postavljene. Ako je do razrade, bila bi dovoljna samo jedna, tj. ona koja odrzava broj obrtaja ispod nekog tzv. kriticnog. Ovako neki imaju i po tri blokade. Kupac koji nema pojma o motorima i razradjivanju vozio bi skuter po defaultu i nikad ne bi usao u posao skidanja "parazita" koji oduzimaju snagu skuteru.
Po meni stvar je u propisima o bezbednosti saobracaja i uznapredovalim performansama motora malih kubikaza tako da u okruzenju strogih propisa motorima se sputavaju kW. Rejting proizvodjaca, baziran na performansama ne blokiranih motora, se gradi kroz izvlacenje maksimuma iz malih masina, tako da se svesno kupcu nudi ustrojena masina, a vi ste uvereni da ste kupili jaci proizvod od deklarisanog i imate osecaj da ste prevarili/provalili i propise i proizvodjaca skidanjem skrivenih blokada.
[ lancia88 @ 27.06.2006. 09:13 ] @
Pozdrav.

zanimljivo to sto ne preporucuju u razradi da se ne prelazi 50 km/h a ispada, recimo, da je to granicna brzina koju moze da dostigne vozilo predvidjeno da se registruje kao bicikl sa pomocnim motorom te na osnovu toga i ogranicenja broja putnika na jednog dobija mogucnost trajne registracije i kupovinom polise osiguranja na vlastitu savest.

Nekoliko blokada se stavlja upravo iz razloga sto se obavezno nadju mudrijasi koji posle desetak kilometara naidju na nekog brzeg od sebe i puni kompleksa trce kod nekog komsije ili druga kod kojeg su videli gedore u ostavi jer taj zasigurno zna kako se skida blokada. Vidis, na servisima posle 1000 kilometara predjenih se na motoricima skida blokada, ukoliko Ti to nije poznato, slobodno telefon u sake i zvrckaj i proveravaj (ako bas nemas telefone, poslacu Ti ja na PP, poznajem vecinu ovdasnjih uvoznika licno pa mozes da se informises i na taj nacin). Skidanje blokade posle 1000 km predjenih tesko da je kategorija deklarisana zbog bezbednosnih propisa, a i da jeste, tesko da je servis nadlezan za obezbedjenje tih istih propisa. Cak stavise, i prilikom tehnickog pregleda ovlasceni pregledac uvidom u dokumentaciju zakljucuje da vozilo ne moze razviti preko 50 km/h a ne tako sto sedne na njega i potera ga nizbrdo da vidi koliko moze.

Ja, recimo, juce podigoh motor sa popravke i moram ponovo da ga vozam do 60 km/h (generalna zamena pa mora razrada) iako Ti i ja zajedno njime moze ici duplo brze.....naravno da se ne radi o skuteru/motoricu ali sam to upotrebio kao primer.
[ MatezYU @ 27.06.2006. 09:27 ] @
Motor da bi se pravilno razradio, treba ga voziti prvih 1200km umereno (lagana kulturna voznja). Dakle, treba polako ubrzavati, ne voziti ujednacenom brzinom (preporucljivo je blago ubrzavati), menjati ulje na prvih 300km, pa onda na 1200km i posle redovno... A sto se tice tih blokada one su stavljene da sacuvaju motor i da duze traje...
[ MatezYU @ 27.06.2006. 13:34 ] @
Jes, tako je... Ali to su stari zakoni puni rupa. U zakonu stoji da na trajnu registraciju idu motocikli do 50ccm, koji ne postizu brzine vece od 50km/h. Ali to je prastar zakon i sada svi gledaju kroz prste i kada registrujes. Svesni su oni da ovi novi skuteri mogu da razviju mnogo mnogo vece brzine. Cak i dozvoljavaju na motocikle da se registruju za dve osobe. Inace koliko sam citao nove masine se razradjuju tako sto se vozi do max 45km/h a posle predjenih 1200km mozes koliko hoces ;) Pozdrav...
[ nibleri @ 27.06.2006. 21:17 ] @
kod nas se sada svi motori pa čak i tomos registruju svake godine
[ nntom @ 27.06.2006. 23:31 ] @
UUUUUUUUUUUU :)))))

Drago mi je da je "oziveo" ovaj nash forum , tj tema. Cujemo razna misljenja i kritike.To je konacno dobilo svoju pravu razmeru i smisao. A ono Niblerijino 40 stepeni !?. Jeste , toplo je i na motoru, ali nije motor izmisljen zbog rashladjivanja. U pitanju su stvari koje nekom ne mozete da objasnite. Svi cemo se sigurno sloziti da je u pitanju onaj cuveni adrenalin. Automobilom necete u zivotu osetiti ono sto mozete na motoru, ali - nikada !!!!! Oboriti motor u krivini je ravno samo , verujem voznji ferarija ili porshea. Ovo ostalo tipa skoda fabija , golfovi pa i moj ford su samo kofe koje su nam stvarno neophodne(da ne spominjem ONO iz Kragujevca) , ali u kojoj nema uzivanja koje ostvarite na motoru. Ja sam neki dan vozio po nezapamcenom pljusku, padao je grad i ulicama su tekle bujice . Dosao sam kuci mokar kao da sam skocio u bazen i izasao. Neki kazu - ovaj lud. Pa sta .Neka kazu.Zateklo me i sta sad. Ali to je nesto neobjasnjivo. Ja sam sisao s motora kao da sam izasao iz kola. NIsta.Pa da se tako lako nerviram zbog toga bio bi stvarno kreten.Pa nije valjda da sam ocekivao da cu da vozim motor 20 godina a da nijednom ne pokisnem. A opet, treba nesto covek i da ima za secanje , pa makar to bilo i pokisnjavanje jer je zivot smesno apatican i zalim ljude koji nemaju osecaj za avanturu... Tako Nibleri, nemoj voziti motor da bi se rashladila jer i sama vidish da ne mozesh, vec da bi bila drugacija, da bi te mrko neki gledali (na semaforu hehehe) da bi uzivala u vetru . Poskidaj blokade i teraj. Pamet u glavu i otvori cetvore ochi.

PS.......Obozavam crveno na semaforu , da stanem ispred svih i da svi ostanu zaprepasceni startom i obozavam stari obrenovacki put pored Ade ciganlije oko 7 uvece kada se svi vracaju sa Ade kada od shpica do Cukarice kolima treba sat vremena najmanje, a nama to donosi jedan lep osecaj , a to je da niste bespomocni i zarobljeni u kolima i da vam uz diku i ponos treba najvise 5 minuta. :)))))

PPS.....ljudi , pisite bre o vasim iskustvima sa raznim 2 T uljima. To me zanima.Koliko vam traje koje ulje i koje mislite da je najbolje ili najisplativije. Gde je u Beogradu po vama najbolji benzin, itd.....Danas sam bio na Batajnickom drumu u Zemun polju gde je s leve strane onaj veliki salon opreme za motore i motora sto novih tako i polovnih. Imaju Pirelli gume za skutere i uopste nisu skupe u odnosu na ostale...120/70-12 je mislim 2800, 130/70-12 je oko 3500 a imaju i 140/70-12 i mislim da cu tu staviti pozadi kad se moja 130-ca potroshi :)))

[ MatezYU @ 28.06.2006. 06:10 ] @
A odakle si ti Nibleri? Malo mi je bezveze taj zakon da mora svake godine da se registruje do 50ccm... Dodatni troskovi... :( U pravu si za tu voznju sa motorom, ne moze da se poredi sa kolima... Mada ima i auto svojih prednosti ;) Pogotovo po kisi ili kada je napolju zima... Ipak imas krov nad glavom ;)
[ motto cooltywator @ 28.06.2006. 10:56 ] @
Ja sipam Motulovo 2t ulje kazu da je najbolje ali i najskuplje (1200 din).Neki lik mi nudio neko austrijsko ulje koje mirise na jagodu meni je to malo pederski bar meni :)) . A za gume meni su 13 vozim motor 2 godine i kad bi trebalo da se menjaju presao sam 6500 km(vozim Piaggio NRG) poz
[ nibleri @ 28.06.2006. 11:11 ] @
@nntom nisam uopšte pričala o rashlađivanju na motoru nego sam nekome poredila znojenje u autu
ovih dana sam i ja znojna iako se vozam motorom jer je pakleno vruće

i još nešto, ovde je ipak rječ o skuterima do 50 kubika tako da je meni smješno pričati o nekim jurnjavama i uljetanjima, meni je dovoljno da odradim poso koji trebam a da se nemislim gdje ću parkirati auto ili koliko ću čekati u nekoj koloni a uz to i isplativije je što se tiče potrošnje goriva

kao što sam rekla motor je nov i još nismo probali puni gas i meni je sasvim dovoljno brz, a za sve drugo ima i veča kubikaža pa ožeži


@MatezYU ja sam iz Mostara, BiH, i upravo sam juče registrovala novi motor (oko 60 eura) a idući mjesec trebam ovaj stari (oko 50 eura)


EDIT: e da nikako da pohvalim ovaj moj novi Kymco Agiliti jer mu je sic iz dva djela tako da se zadnji dio može podiči kao naslon i pravo je ugodno tako se voziti, naravno kad si sam na motoru
[ MatezYU @ 28.06.2006. 12:02 ] @
@nibleri A jel to svuda u Evropi sada vazi taj zakon za registraciju do 50ccm?! Nesto mi skupo to 50e. Kod nas su motori od 200ccm oko 4500din... Sto mu dodje isto oko 50e. Pozz...
[ nibleri @ 28.06.2006. 14:10 ] @
ne znam za Evropu kod nas je tako

125 kubika je oko 60 eura ako je prva onda još 15 eura za tablice i saobraćajnu
[ vojin prole @ 28.06.2006. 22:23 ] @
nibleri koji si motor registrovala
[ nibleri @ 28.06.2006. 23:26 ] @
Kymco Agyliti 50
[ nntom @ 28.06.2006. 23:44 ] @
@ NIBLERI
ok , mala je to bila shala , a sto se tiche brzine , uletela si medju muskarce koji vole malo i brzinu . Mada , po Beogradu devojke voze nazujane skutere i voze kao sumanute. A Mostar je poznat inache po jezivim vrucinama i nema sta , mislim da ti nije lako. :))))))

@motto cooltywator
Majstore, vidim trosis Motulovo ulje.I meni se rekli da je dobro, a to jagodichasto je ono , ako se ne varam IPONN. Ali mene zanima , koliko km predjesh sa litrom tog skupog Motul ulja, jer mi onaj u Kymco-u reche da ako kupim to IPONN da ce mi trajati cak oko 1800 km jer kao, pumpa sama odredi koliko ce da dozira jer prepoznaje kvalitet ili viskoznost??????????????? Evo ja sam sipao Selenia ( 860 dinara) i ne vredi, koje god da sipam trosi mi litru na 1000 km. Sledece cu da kupim to Motulovo pa cu da vidim kako ce da se ponasha u odnosu na ova predjashnja.
[ smina @ 28.06.2006. 23:49 ] @
Cime se vi smarate u ovo doba?Puni love,a?
[ nntom @ 28.06.2006. 23:53 ] @
hahahaahahahahaha Aaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahaahahahaahahah

eeeeee JAco Jaco........
[ smina @ 29.06.2006. 00:04 ] @
Ma,salim se ja,malo.Nista licno!
[ nntom @ 29.06.2006. 00:17 ] @



LJUDI, sta mislite , bar vi iz Beograda , da li bi bilo moguce organizovati jedan SKUTER WEEKEND !!!????? Okupljanje recimo , na Uscu ujutru i choporativna voznja do Novog sada, ili nekog lepog mesta , recimo zamka Dundjerski ili na neko jezero, mozda na reku Pek da napravimo logorovanje i ispiramo pesak i trazimo zlato hehehe. Sto da ne ? Mislim da bismo mogli da se organizujemo. Ponesemo klopu ili kupimo negde usput pa roshtiljamo...Odredimo pravila ponasanja u voznji i inache...Uchipimo se po , ne znam 50 dindzi , 100 , koliko ko moze , kupimo pice , klopu......Ajd
[ nntom @ 29.06.2006. 00:20 ] @
JACO, duh je uvek dobrodoshao ... :))))))
[ vojin prole @ 01.07.2006. 23:44 ] @
Bio sam kod majstora za moj keeway HURRICANE i video sam 4komada Agility kaze da se brzo kvare i da je u njegovoj prodavnici svaki drugi reklamacica i kaze da je za skutere zakon 2T motor ali vecina ljudi se odlucuje za njega zbog primamljive cene kod nas je 1150E koliko je kod vas

[Ovu poruku je menjao vojin prole dana 02.07.2006. u 22:51 GMT+1]
[ vladimirt @ 02.07.2006. 10:55 ] @
Je li, dečko, kakvu ti ocenu imaš iz srpskog jezika? Mislim, postoje tamo neki znakovi interpunkcije i tako to.
[ vojin prole @ 02.07.2006. 21:50 ] @
da se ti manes mog srpskog jezika i nemoj se praviti pametnim
ovde se govori o motorima a ne o pravopisu
[ vojin prole @ 02.07.2006. 21:54 ] @
i kada smo kod srpskog jezika i knjizevnosti to tvoje *i tako to* u srpskom jeziku se ne smatra knjizevnom frazom
[ vladimirt @ 02.07.2006. 22:10 ] @
Aloooo! Povuci ručnu. Radi se o tome da je ono što napišeš teško za čitanje. Na to je neko morao da ti ukaže.
[ vojin prole @ 02.07.2006. 23:02 ] @
a taj neko si ti a to sto si ti nevest u citanju nije moj problem
[ vladimirt @ 03.07.2006. 10:22 ] @
Dečko, to i jeste tvoj problem! Ne pišeš sam sebi, nego ostalima na forumu.

A svoje manjkavosti, probaj da ukloniš, a ne da ih pripisuješ drugima.

Hoćeš li da ti pokažem kako pišu deca koja su upravo završila II razred osnovne (imaju od 8-9 godina)? Moglo bi da ti posluži kao primer.
[ lancia88 @ 04.07.2006. 09:49 ] @
Pozdrav,

ne vidim sada vise svrhu ove rasprave, cim naidje neko odgovoran pobrisace ovo a Vas dvojica cete samo jedan prema drugom nadalje osecati negativne vibracije. Ja se slazem da je bez interpukcije tesko ispratiti sta je napisano a jos teze sta je namereno time da se kaze, ali razumem i da je veoma neugodno opominjanje na formu kada je primar u pisanju bila sustina. Dakle, ne vidim zaista potrebu da ovoliko skrenemo sa teme ali kako hocete.
[ nntom @ 05.07.2006. 00:25 ] @
Vladimire sine, oladi malo ! Sta si navalio? Ostavi decka na miru.Ovo je forum gde se razgovara o motorima , a ne o pravopisu.Koga bre briga za pravopis ako se razumemo.Iskuriraj bre malo.Nabicesh sebi secer. Kada bi svi , recimo na chetu , morali da vode racuna o tim glupostima 99% njih bi se samoubilo , kako ja to volim da kazem. Sta si navalio bre k`o da su te uvatile nejebice. Mani se bre sranja i ostavi decka na miru.Ako ti se prica o motorima , pricaj. Ako ne, onda pali. Jer , mi tako ovde volimo.Ako i ne volimo ,onda nam i ne smeta . Omalovazavas decka i poredish sa decom iz drugog razreda. Pa bas si preterao. Ostavi bre pametovanje za neko drugo mesto , za neki drugi, fancy forum. Mi smo ovde mozda glupi, ali tako nam se svidja.
I kao sto reche Lancia88, tesko je nekad razumeti , ali to ne znaci da treba nekom da iskopash bre ochi. Mogao si da kazes decku da nisi razumeo dobro i da ga zamolis da ponovi sa znakovima interpunkcije , a ne da skaces ko neka neuka , iskompleksirana i isfrustrirana mamina maza. Za sve postoji upravo lep nacin. A to tako treba da bude i po tome treba da se razlikujemo od onih sa kajlama. Budish u dobrim ljudima bez potrebe ono najgore u njima i ono prikriveno u svakom , pa i u onom najpitomijem , a to je bes i revolt. Sta ce ti to i ostavi ga bre na miru, sa naglaskom na ono `bre` .
[ vladimirt @ 05.07.2006. 09:22 ] @
nntom,

za tvoju informaciju:

Obraćaš se čoveku od 42 godine koji već desetak godina po raznim forumima (od Serbian cafe-a, 1997.) čita polupismene i nepismene postove nadobudnih klinaca, a čija ćerka je upravo završila II razred osnovne.

Moderatori, gde ste? Brišite sva ova prepucavanja.
[ nntom @ 05.07.2006. 23:12 ] @
Vladimire , brate, obracas se coveku od 42 godine koji je po raznim forumima desetak godina , sto stranim , sto domacim , ali mozda ponajvise stranim zbog raritetnih muzickih dela koje trazim i pomazem ostalima da istima upotpune svoje kolekcije.Govorim nesto stranih jezika, imam nesto skole , nesto muzicke skole,aktivnog bavljenja sportovima, da ne nabrajam, ali brate , brate,ovde si na forumu za motore i skutere i ovde si neko koga zanima samo to: koliko trosi , kako ide , koja je dizna bolja , koje je gorivo bolje, koliko gde kostaju gume,koji je skuter best buy, a ne da tu kao neki nadrndani profa srpskog kome ne daju vise da ode u penziju grdish bre nekog decka koji je ovde gost i u istom smo razredu i koji se trudi da da svoj koliki - toliki doprinos temi ovog foruma. Ovde nema ja sam ovo - ti si ono . Ovde nema inzenjera i paora, matoraca i klinaca. Ako nisi do sada shvatio da je jedna znacajna vrlina coveka da se PRILAGODI drustvu , mestu i situaciji , onda nisi BRE nizagde i nizasta. Saces da udjes u neku seosku kafanu i davaces kecheve seljacima u birtiji i lupaces im samare,cupati za brkove,vaditi svesku i olovku i objashnjavati im da su prosli pola veka zivota , a nisu naucili kako se pravilno nesto izgovara ili komponuje samo zato sto nisu nesto ispravno rekli. Pa bre da si neka vlast ti bi urezivao zvezde petokrake ljudima na celo. Ma ajde molim te. Idi majke ti na EXIT pa uci omladinu da ne treba i da nije lepo i da nije zdravo da motaju vutra i da se bodu u venu. Jebote , bre , `de ti zivish i ko te je tako najaho pa si tako nervozan i dzangrizav. Dosao si na forum za motore i skutere i ja bih te zamolio da se okrenes tome i bilo bi lepo, ljudski i primereno tvojim godinama , ako vec patis od perfekcije da kazes bar onom decku da ti je zao i da si preterao. Znas li ti koji je procenat populacije koji ne zna sta su padezi , a kamoli da ih pravilno koristi? ! Idi malo na jug pa ces da vidish kako se prica.Pa to je da umres od smeha , ali sta ces. Neces valjda da ih sve vratis u skolu ovde na forumu?
I na kraju , jes` da se recenica ne pocinje sa `I`,daj svoj sud o nekom motoru , o nekoj mashini , reci nam nesto o tvom skuteru , sto ce da nam pomogne da proniknemo u tajne boljeg odrzavanja i tjuninga nasih malih ljubimaca. Ovde ces naci mnogo prijatelja , ne samo ovde vec i na drugim forumima samo, i samo ako budes malo opusteniji i prihvatish ljude koji ti ne cine nikakvo zlo onakvima kakvi jesu. Ako mislis da smo mi ovde neke budaletine dokone onda idi i ostavi nas na miru jer takvih `baja` kao sto si ti i pametnjakovica ima, brate, mali milion.

pozdrav, gene
[ nntom @ 07.07.2006. 11:08 ] @
A sada , posle ove moje kolumne vracamo se na ono cemu i sluzi ovaj forum...

ovo je slika svecice koja je , kao sto vidite , opasno istopljena. Podeljena su misljenja...Majstor kaze da je zbog loseg benzina, a covek koji vozi skutere 15 godina i probao svasta kaze da je samo zbog ulja koje je lose i ostaje nesagoreno do kraja na svecici.Ja koristim Seleniju full syntetic , a majstor mi kaze da to ullje nije full synt vec polu. Na polu synt pise semi synt pa mi sada vec nije nista jasno.Opet, onaj momak kaze da je ubedljivo najbolje ulje Castrol TTS, da je probao sva najskuplja ulja pa cak i za Motul kaze da nije to to , a pak majstor isto kaze za Motul(1250 din) da nije vise kao sto je nekad bilo i da ce da izgori auspuh....Neki dan mi je majstor pokazao skroz istopljenu svecicu i klip koji je , najverovatnije usled otpadanja komadica elektrode probushen i rupa je pozamasna... I tako , evo slike pa bi voleo da mi neko kaze sta misli o ovoj pojavi, sta je uzrok tome.

[att_img]
[ zokish @ 07.07.2006. 20:28 ] @
http://www.dansmc.com/Spark_Plugs/Spark_Plugs_catalog.html#1

Pa ako malo znas engleski sve ce ti biti jasnije.
[ nntom @ 08.07.2006. 01:09 ] @
Hvala ti Zokish ! Nasao sam jos nekoliko sajtova pa cu , koliko mi vreme ( i umor) dozvoli da se pozabavim tom temom. Sajt za koji si mi dao link je odlican i vidim i na ostalim sajtovima da je otprilike najvise za neciste svecice odgovoran odnos vazduh - benzin. Mene zanima sta je sa uljem?!! Koje ulje? ...: " 2S(2stroke) are different from 4S. 4S require more babying as they are low rpm performers versus 2S high rpm performers. A lot of people on web attempt to apply automotive rules and knowledge to 2S. Use TCW3 oil and forget all the Synthetic stuff. You only need Synth if you have a hopped up 2S. In any case the oil is burned with the fuel so the things that make synth necessary do not apply to a 2S..." Zanimljivo...Idem dalje :) Pozdrav
[ peca91 @ 10.07.2006. 01:06 ] @
Kazi te mi kakav je Sprint City on je najpovoljniji 1050E a lepo izgleda
[ nibleri @ 10.07.2006. 08:49 ] @
pa mislim da je već nekoliko puta rečeno da je sprinta dobar za nekih 600 - 700 eura

sve preko toga je puno za njega
[ vojin prole @ 10.07.2006. 23:32 ] @
ako kupujes sprin kupi samo osnovno sprint sprint ili sprint sport , od svih sprinteva su najkvalitetniji ,a neki kazu da isti agregat ugradjuju u sve nezavisno od velicine
[ vladd @ 11.07.2006. 15:29 ] @
@ nntom

Ona svecica dobro izgleda sto se tice sagorevanja. Razlog ostecenosti moze biti da je fizicki otpalo parce, ili je bio prevelik zazor, a elektronsko paljenje je "uradilo" svoje. Sve u svemu, ti si kriv, nisi kontrolisao stanje motora. Usrafi drugu svecicu i proveri je posle nedelju dana. Pazari sa predpodesenim zazorom, ili ako kupis svecicu da ima oznaku -11, podesi zazor koliko treba za tvoj motor (stvar paljenja a ne proizvodjaca svecica). Nakon provere ces videti sta je "uzrok", i da li uopste ima necega problematicnog. Kod motora ne vazi bas pravilo da se svecice menjaju na 5 ili 10 000 km. Rade se cesci pregledi i menjaju po potrebi.

Poz.
[ nntom @ 12.07.2006. 00:53 ] @
@Vladd, hvala ti na odgovoru. Reci mi samo kako da kontrolisem stanje motora sem da cesce proveravam stanje svecice. A , mislim da je svecica istopljena jer da je parce otpalo lako bi se moglo desiti da mi parce razbije klip sto sam vec video; otopljena svecica bez elektrode i bez gornjeg pipka kojoj je otpalo parce i napravilo rupetinu od 1,5 cm u klipu. Sta je razlog tome , ne znam. Svecicu sam kupio i kupio sam onu koju mi preporucuje proizvodjac , a to je NGK br8hsa i ima vec nastelovan 0,7 zazor. Pozdrav
[ kyo @ 19.07.2006. 17:35 ] @
prvi put pishem i molio bi vas da mi odgovorite.uskoro trebam da kupim skuter pa vas molim da pomognete.imam oko 3500-4000 KM pa vas molim da pishete i da vas pitam da li je speedfight 2 dobar motor za te pare
[ apex @ 19.07.2006. 20:11 ] @
speedfight 2 je extra skuter
[ motto cooltywator @ 19.07.2006. 20:21 ] @
Kolko sam ja cuo pezo je sminka uzmi gileru yamahu ili piaggio oko 2500e
Sipaj neko kvalitetno ulje i vozi.

Postoji li neka mogucnost da mi se skuter preregistruje na 2 mesta posto mi je registrovan za 1.
[ kyo @ 20.07.2006. 12:46 ] @
pa to mi je preskupo mislio sam negdje oko 3500- 3800 maraka znaci negdje oko 1800e.gledao sam gileru runneru preskup,mozda polovnu nadjem usput sta mislite o polovnim.a o kojoj yamahi govoris aerox je skup
[ MatezYU @ 20.07.2006. 13:17 ] @
Sto se tice registracije za 2 osobe, ja sam uspeo na mali motor da registrujem za 2 osobe. Inace, nas zakon od ko zna koje godine to ne dozvoljava, ali ako ti u uputstvu motora pise da je predvidjen za 2 osobe onda lepo pokazes ovima na tehnickom pregledu i uz malo ubedjenja uspes da ga registrujes za 2 osobe..
[ torress @ 20.07.2006. 20:43 ] @
pozdrav


prvi put pisem na forum pa zelim da vas pitam koji skuter da kupim sebi zelim sebi kupiti peugeota speedfight 2 ili aprilliu pa sta vi mislite
[ Deluxer @ 21.07.2006. 00:08 ] @
Citat:
torress: pozdrav


prvi put pisem na forum pa zelim da vas pitam koji skuter da kupim sebi zelim sebi kupiti peugeota speedfight 2 ili aprilliu pa sta vi mislite


to uopste nije bitno , sta god da uzmes nisi pogresio :) , a inace pored toga ja ti preporucujem "YAMAHA AEROX" bilo koja verzija, ako mene pitas to ti je najaci skuter , moj drug ga ima od 2000 godine , oduvao je 28000km a motor i dalje radi ko zvonce .
[ torress @ 21.07.2006. 01:38 ] @
znali ko gdje ima kupiti nov aprilia sr 50 u bosni i srbiji
[ kyo @ 21.07.2006. 11:39 ] @
aprilia sr 50 je preskupa frajeru znas li ti cijenu koliko je?ja znam negdje oko 7500 KM pa ti vidi jeste direktno ubrizgavaNJE ali ja mislim da je preskupo za skuter od 50ccm.i da odlucio sam kupicu speedfight 2
[ Deluxer @ 21.07.2006. 22:39 ] @
Momci moze li neko da mi kaze do koje to temperature sme da se greje skuter sa vodenim hladjenjem , jel 75c normalno ? ja mislim da nije, ali se nerazumem.
[ kyo @ 22.07.2006. 18:28 ] @
jel iko zna gdje se u bosni ili malo sire moze kupiti yamaha aerox i zna li neko odtprilike kolika je cijena???
[ MatezYU @ 24.07.2006. 06:14 ] @
Pa normalna tempperatura automobilskih motora zavisi od tipa do tipa modela ali se krece oko 90 pa sve do 95 stepeni... Mislim da je to normalna tempreratura motora...
[ maratonac13 @ 25.07.2006. 10:23 ] @
Da li mi ko moze odgovoriti je li mnogo 15.000 predjenih kilometara za vespu Piaggio free 2000.god.?I koliko su cene delova i generalne motora?I ima li servisa u Srbiji?
[ srkyy @ 25.07.2006. 22:04 ] @
kupi KYMCO AGILITY 1150 EURA, 10000 km ili 25 meseci garancije. Mnogo bolje resenje nego polovnjaci sa zapada stari 6-7 godina i sa 20000-30000 km
[ RIM @ 26.07.2006. 09:37 ] @
Ja bih ti preporucio mog Italjet Dragstera za 1000 EUR, sve sa kacigom. Ima 49 ccm i radi se o modelu koji tesko da ima konkurenta u svojoj klasi.
[ nntom @ 31.07.2006. 00:12 ] @
Hej Rime , majstore , daj jos neku fotku i daj neke karakteristike. :)))
[ RIM @ 31.07.2006. 13:48 ] @
http://www.italjetdragster.com/links.html

[Ovu poruku je menjao RIM dana 31.07.2006. u 15:05 GMT+1]
[ jegger @ 12.08.2006. 12:38 ] @
evo vec duze vremena trazim skuter....imate li neki prijedlog ...prvo sam trazio gilleru runnera al onda sam odustao skup je oko 2.000 e ...a treba mi neki od 50 kubika do jedno 700 eura...pa imal neko neki prijedlog nije bitno jel polovan ili nov....
[ ticma @ 12.08.2006. 18:12 ] @
Kupi Piaggio free za 350 evra, polovan, vrlo dobra investicija, odlicno
ide, lak za odrzavanje, nije bas atraktivan ali je pouzdan.


[Ovu poruku je menjao ticma dana 13.08.2006. u 16:20 GMT+1]
[ dejan @ 12.08.2006. 19:24 ] @
RIME, Italjet dragster zaista izgleda revolucionarno, ali si zaboravio da kazes da firma koja ga proizvodi vise ne postoji, tako da moze da bude veliki problem za delove...
[ chips @ 07.01.2007. 23:51 ] @
Da li ima neko nekakve servisne knjige za odrzavanje i popravku CPI-POWER skutera ili bilo kakve manual-e za skutere u PDF formatu. Moze i linkovi gde mogu da ih skinem.

Evo jedan za vespe: http://www.scooterhelp.com/serial/service.VSB1T.html
[ dukiduki @ 11.03.2007. 03:01 ] @
Vidim da je tema zamrla pa hajde da je obnovim:-) Vec par nedelja pratim ovaj sajt i par tema vezanih za skutere. Da budem kratak i jasan: Budzet mi je 650 eura,zeleo bih da kupim skuter nov ili polovan,dilema je sledeca: Da li da kupim polovan Piaggio free 50(ofarban,sredjen-koliko je to pouzdano?) ili Sprint Sport ???


Pratio sam i prelistao ovu temu a i temu vezanu za Piaggio Free,pa ne znam za sta da se odlucim,napominjem da mi je budzet ogranicen


Pitanja:
1.Na primer da Piaggio free sa carine,koliko kosta i sta je sve potrebno da se taj motor dovede u pristojno stanje?
2.Koliko ce me sluziti?Koliko kosta generalna,delovi itd?
3.Kakva su vasa iskustva sa Sprint Sportom(citao sam sve prethodne postove i NI JEDAN razlog nisam nasao protiv tih skutera vec samo predubedjenja i predrasude jer je to "kinez",hocu konkretno:Kakve su mu vrline a kakve mane???
[ nntom @ 11.03.2007. 23:10 ] @
Pitanja je baki sta ti je najvaznije.Sigurno je jedno , a to je da hoces i da bude lep i da bude kvalitetan HEHE Ali ajd sad konkretno, onaj Free je odlican sto se tice motora , kocnica itd. Zabar je to i tu nema dileme oko kvaliteta. A ja onaj Sprint ne bi uzeo ni da mi ga poklone. Mali , zdepast , mali tockovi - nikakav.A opet, ja sam prso za nov Kymco1600 eura ali mi se svideo jako i video sam mnogo toga u njemu sto mi treba. Vidi , razmisli, ali koliko vidim delova za free imas koliko hocesh . Malo surfuj po forumuma... Ajd polako samo
[ vladd @ 12.03.2007. 10:26 ] @
Ja mislim da sa 650 evra treba biti malo realniji. Kupiti motor, imati ili nemati kacigu, brinuti o generalki i odrzavanju, pa sa 650 evra, jako tesko. Tesko je dati i pametan odgovor.

Realno, nemoguca kombinacija. Ako niko u familiji nije mehanicar, ili ti sam da si spreman na masne ruke, ako se nema resursa za nabavku delova, ako nema sledecih prihoda i ulaganja u motor, 650 evra je zanemarljiva svota za neki "kvalitet". U toj ceni se ne moze dobiti ni jedan "bonus". Cak ni za 50ccm.

Ili da uzmes nesto pa da "sredjujes", pa da kasnije imas dobar i pouzdan motor, ili da se zadovoljis sa tomosom, malo novijim, da se izvozas, jednu do dve sezone, vidis kako ti se bajkerski zivot svidja, nadjes sebe, pa novi, drugi, ozbiljniji bajk. Automatik, apn, ili neka 15-ica, su za te pare u solidnom stanju.

Neki "fensi", na glasu i popularni kod sminkera, tesko da su u dobrom stanju, za te pare. Zamisli sebe, da si platio 1500-2500 evra za motor-moped, kakav bi trebao da bude, da ga prodas za 650 evra.

Moped nije kao auto, da se kupi, da traje, da malo trosi, da ima veliki gepek, vozi se sezonski, sa 50ccm ne mozes ocekivati kruzera, zabava, laki prevoz, druzenja...

Posmatraj to kao "trosenje" para

Poz.
[ dukiduki @ 12.03.2007. 18:03 ] @
Pa do sada sam vozio Tomos automatik pa ga sad prepustam caletu:-)tako da sam vec "mastio"ruke mnogo puta a i volim motore,koristim ih sezonski bez nekih vecih relacija vec samo u lokalu, Imao sam par ponuda da kupim Piaggio Free 50 sredjen za 450-600eura i mislim da cu izabrati tu varijantu,sprint sport jel lep motoric ali mi je sumnjiv(pogodnost je to sto se u mom mestu nalazi i prodavnica i jedan od tri ovlascena servisa za Sprint u Srbiji),e sad svestan sam da za te pare nema nekog dobrog saveta,najradije bih kupio Kymco Agility za 92000din ili 1150E sa 25 meseci garancije ali mi je to mnooogo. Najverovatnije cu pazariti sredjen Piaggio Free pa sta mi bog da.Cisto sam hteo da pitam za savet POZDRAV
[ Machor1 @ 13.03.2007. 00:27 ] @
imam 900 evra. ako kupim nov motor da mi bude kao za firmu onda tje mi PDV biti refundiran u vidu smanjenja poreza za firmu (koliko sam ja uputjen shto nije neki zavidan nivo ali ajde) tako da bih mozhda mogao da priushtim sebi neki nov motor do 1100E.
shta mozhe za te pare da se kupi? vidim spominje se tu Spirit taj mi je bash gadan. hotju da je ipak malo vetji. mislio sam ako mozhe neshto kao KW Matrix ali mislim da je to malo skuplje. Prodavac mi je nudio nekog kineza neki Dzon Vejn (: omg?! ili tako neshto ali to mi je skroz sumljivo ..
i to mi nije jasno 2 taktno 4 taktno (mislim shta je bolje za skuter 50cc?).. ma sve u svemu nemam veze o skuterima shta da pazarim novo za 1000-1100E i nemam vishe para .. znachi nishta 1200 1300 1400 simorashtvo .. :P
..hvala.. ;)
[ lancia88 @ 13.03.2007. 11:30 ] @
Pozdrav,

PDV ces imati refundiran iskljucivo ako motoric imas kao osnovno sredstvo....a sam smisli da li je i kako to moguce. Standardni slucaj apsolutno ne dozvoljava refundiranje PDV-a za motocikle i putnicka vozila. Naravno, voznja iskljucivo uz adekvatne papire, kazne visestruke i dvojake (i za firmu i za vozaca ponaosob) itd. su samo deo sjajne lepeze uzivanja ponudjene u svetlu kupovine skutera na ime firme.
[ Machor1 @ 13.03.2007. 12:26 ] @
to je shto se tiche PDV .. hvala na odg xtra sam se smorio sad :P
drugi deo odgovora na moje pitanje glasi ? ;)
[ ticma @ 13.03.2007. 13:53 ] @
Citat:
Machor1
i to mi nije jasno 2 taktno 4 taktno (mislim shta je bolje za skuter 50cc?).. )


To su velike polemike padale na skupu motorasa, vecina starih zaljubljenika motora tvrdi da cetvorotakna masina ne razvija svoje najbolje osovine na zapreminama manjim od 250 ccm, tako da ako to poslusamo onda 2T ima prednost.
Prednosti su jos lakse odrzavanje, manje pokretnih delova, samim tim mana mogucnost kvarova, veca snaga. A prednost 4T je u manjoj potrosnji goriva, tisem radu.
[ grozda @ 18.03.2007. 01:32 ] @
Vidim ima da se kupi kod nas i Vespa ZIP 504T za 1295e a na nekom snizenju je bila i za 1100 ako se ne varam.
Nekako mi se cini da je bolje uzeti ovu vespu nego bilo kojeg kineza? Mozda gresim? Valja li ova Vespa



*************************************
Zip 4
Engine Single cylinder, 4 stroke – Hi-Per 4
Bore 41.8mm
Stroke 39.3
Capacity 49cc
Compression ration 11.5:1
Fuel Unleaded
Starter Electric with back up kick starter
Lubrication Automatic with separate oil tank
Cooling Forced air
Transmission ‘Twist and go’ with automatic clutch and
continuously variable transmission (CVT)
Front suspension ∅ 30mm telescopic forks
Rear suspension Single hydraulic shock absorber
Front brake ∅ 175mm disc brake (hydraulic)
Rear brake ∅ 110mm drum
Front wheel Die cast aluminium alloy 2.15” x 10”
Rear wheel Die cast aluminium alloy 3.00” x 10”
Front tyre Tubeless 100/80 – 10”
Rear tyre Tubeless 120/70 – 10”
Length 1690mm
Width 680mm
Seat Adjustable to three different heights
Wheel Base 1215mm
Fuel Tank 7.5L
Running Weight 86Kg
*************************************


Pre neki dan sam video neke skutere sa hunday motorom, garancija 2 godine bez ogranicenja kilometraze za 1500e.

Napravite neku rang listu sta vredi i po kojoj ceni ...
[ vladd @ 18.03.2007. 10:53 ] @
A zasto je pa cena "toliko" vazna. Da bi se nesto vozilo a da bude "pametna" kupovina. Pa jos da kupujemo po tabeli.

Mopedi, kao ovaj, nisu "nuzna" potreba, da bi se "ekonomisalo". Sluzi za zabavu. Ne pravimo ni rang listu utakmica ni koncerata, ni po ceni ni po "kvalitetu", moguca su iznenadjenja...

Moped, ili jos bolje motor, se kupuje, najcesce, iz zadovoljstva "bavljenjem" motorima, voznjom, druzenjem..

I kupuje se prema prilikama, raznim, koliko se moze platiti, podici kredit, dobiti popust, koji se motor ili moped svidja, i najvaznije, za sta "treba". Da li samo da se bude "u trendu", neko bi rekao "komercijala", ili sentis, za dusu...

A tada "dobra kupovina" ne gleda na cenu, placa se i malo vise, ali je bajker zadovoljan...

"Sminkeri" nisu nikada..uvek se pojavi novi model..."lepsi", "povoljniji"...

Poz
[ nibleri @ 18.03.2007. 15:56 ] @
Citat:
grozda: Vidim ima da se kupi kod nas i Vespa ZIP 504T za 1295e a na nekom snizenju je bila i za 1100 ako se ne varam.
Nekako mi se cini da je bolje uzeti ovu vespu nego bilo kojeg kineza? Mozda gresim? Valja li ova Vespa



*************************************
Zip 4
Engine Single cylinder, 4 stroke – Hi-Per 4
Bore 41.8mm
Stroke 39.3
Capacity 49cc
Compression ration 11.5:1
Fuel Unleaded
Starter Electric with back up kick starter
Lubrication Automatic with separate oil tank
Cooling Forced air
Transmission ‘Twist and go’ with automatic clutch and
continuously variable transmission (CVT)
Front suspension ∅ 30mm telescopic forks
Rear suspension Single hydraulic shock absorber
Front brake ∅ 175mm disc brake (hydraulic)
Rear brake ∅ 110mm drum
Front wheel Die cast aluminium alloy 2.15” x 10”
Rear wheel Die cast aluminium alloy 3.00” x 10”
Front tyre Tubeless 100/80 – 10”
Rear tyre Tubeless 120/70 – 10”
Length 1690mm
Width 680mm
Seat Adjustable to three different heights
Wheel Base 1215mm
Fuel Tank 7.5L
Running Weight 86Kg
*************************************


Pre neki dan sam video neke skutere sa hunday motorom, garancija 2 godine bez ogranicenja kilometraze za 1500e.

Napravite neku rang listu sta vredi i po kojoj ceni ...


misli da ovo nisu Vespini motori nego je neko pametno naljepio ono ZIP pa mnogi pomisle na Vespu a u stvari su isto "kinezi"
[ grozda @ 18.03.2007. 18:36 ] @
Ne znam, prodaje ih kuca (da ne reklamiram sada) koja radi samo Piaggio i ima motore od 1290 - 5650e tako da ne verujem da je tajvan ili kinez.

evo cenovnika bez reklame:
http://img480.imageshack.us/img480/857/vesparw2.jpg
[ nibleri @ 18.03.2007. 20:09 ] @
ma viđam ja te motore po gradu i vidim da svi imaju oznaku ZIP ali nigdje nema da piše VESPA pa mi nije jasno kako ljudi zaključiše da se radi o vespama

najjeftiniji je kod nas 900 eura i mislim da mu i sama cijena govori da nije vespa
[ grozda @ 18.03.2007. 20:33 ] @
Lapsus ... ja nekako Vespu povezujem sa Piaggio ... tako da nije Vespa nego Piaggio.
[ nibleri @ 18.03.2007. 20:46 ] @
ma ista stvar, ne piše ni piaggio samo zip i još neka oznaka
[ LUC1FER @ 27.03.2007. 22:11 ] @
Sta mislite o Kymco Grand Dink 50ccm?

Jel ima nesto bolje za isti novac?

Da napomenem, ne interesuje me nikakav styling, stunt voznja i sl...

[Ovu poruku je menjao LUC1FER dana 28.03.2007. u 00:13 GMT+1]
[ urade @ 28.03.2007. 16:03 ] @
jel video neko koji je ono skuter sto se prodaje na sajmu za 500 i kusur eura?
[ slavkoni @ 30.03.2007. 18:43 ] @
Verovatno najbolji izbor bi bio Piaggio. Zbog čega ? Verovatno zbog toga što je kod njih najbolji odnos cene i kvaliteta a ujedno su i jedni od jeftinijih za održavanje. Međutim, danas je zaista veliki izbor raznoraznih modela. Na sledećoj adresi možeš pronaći veliki broj modela, pa odluči ...


[Ovu poruku je menjao bakara dana 09.06.2007. u 19:12 GMT+1]
[ angelos @ 01.04.2007. 13:53 ] @
Pozdrav narode,konacno sam odlucio da uzmem sebi neki motorcic pa sam u nedoumici.

Nasao sam Pegeot,Ludix blaster(ima istu snagu kao i JetForce 4,9 ks,za razliku od njega kosta 1700 eura,ima zadnji dobos i nema ABS).<otorcic je nekako simpatican,ima neki blesav dizajn.
Piaggio NRG Power
Gilerra Runner Racing Replica
Aprilia SR 50 R
Yamaha Aerox Race Replica

I na kraju sam naleteo na CPI 50 R 49 m3 ,motor od 6,3 Ks za razliku od ostalih skutera (4,9)od 50 m3,gume 17".

Dosta ljudi mi je reklo da zbog kvaliteta goriva ne uzimam varijante sa dir. ubrizgavanjem nego sa karburatorom.

Da li mi mozete reci vasa misljenja o ovim modelima,iskustva sa servisima,garantnim rokovima,kvarovima........


[ motto cooltywator @ 01.04.2007. 15:18 ] @
> Ja vozim Nrg i prezadovaljan sam sa njim, meni su rekli da ne valjaju
skuteri sa direktnim ubrizgavanjem ja bi ti preporucio Nrg ili Aprlilu


[Ovu poruku je menjao bakara dana 01.04.2007. u 19:11 GMT+1]
[ nntom @ 01.04.2007. 22:08 ] @
Jedino sto bi izostavio sa ovog spiska su Peugeot skuteri. Ostalo je sve, mislim u domenu dizajna jer su ostali "kandidati" stvarno odlicni skuteri. Posavetovao bih ti da odes na neki od skuter foruma pa da se tamo malo raspitash o razlikama izmedju tih modela. I svakako model sa karburatorom...

Pozdrav , i zelim ti dobru kupovinu,lepu, sigurnu voznju i uzivanje u svakom kilometru :)
[ motto cooltywator @ 03.04.2007. 11:04 ] @
JEL IMA NEKO neke sajtove iz italije sa polovnim skuterima i motorima??

pozdrav
[ ticma @ 03.04.2007. 17:37 ] @
probaj na ebay.it
[ duki13 @ 12.04.2007. 21:50 ] @
Da li je neko vozio Sprnt skuter? (ili ga poseduje)
[ nibleri @ 12.04.2007. 23:12 ] @
pretraga pa sprint pa ćeš vidit da ima dosta o ovom motoriću

pozdrav
[ Mladen001 @ 13.04.2007. 17:47 ] @
Evo ja sam jedan od vlasnika Sprint Sporta i mogu vam reci da sam jako zadovoljan. Presao sam s njim skoro 1500km bez ikakvih problema. Znaci samo sam jednom menjao ulje bas kako i u listu o motoru kaze. Skuter bez problema ide. A ono sto sve zanima je sigurno i potrosnja. Motor stvarno malo trosi. max 1,5l na 100 km. izgraviran je 80km/h a ja sam ga vozio max 70km/h.

Iako skuter izgleda jako mali bez problema vozi dvoje i to sa solidnom brzinom do 40 na malo vecoj visini pa cak i do 60 na pravom putu.

Ja sam jako zadovoljan i ne bih ga menjao.

Pozdrav
[ Saleoo1 @ 16.04.2007. 10:40 ] @
Mala pomoc.Imam 1000e i kupio bih skuter kineske proizvodjnje(iz razloga jel nemam novac za polovnog italijana).E sada izbor se suzio na sledece skutere:

1.Generic-XOR
2.Sprint-Max
3.neka nova marka se pijavila u nisu skuteri su Falcon i Fabius(bas imaju lep dizjan)
4.Polovan Kymco super 9 uvezen iz Italije 2004 godiste sa predjenih 18100km
5.Keeway Focus
ili ako znate nesto interesantno i dobro za te pare predlozite
Koj bi ste vi uzeli?????
--------------------------------------------------------------------------------
[ perun61 @ 16.04.2007. 12:38 ] @
Ako za te pare mozes kupiti polovan kimco super 9 (koji nije izakan) onda je to pravo resenje. Ovo govorim iz subjektivnih razloga, vec trecu godinu imam taj skuter i pre zadovoljan sam. Nego, zna li neko od iskusnijih moze li se na kimco super 9 montirati motor od 125 ccm , da li je neko vec radio takve "avanture"?
[ nibleri @ 16.04.2007. 13:03 ] @
@Saleoo1

moj ti je savjet skupi još 200 eura i kupi agiliti 50

[att_img]

jer novo je novo

ovo ti govorim iz iskustva jer znam da se mnoge stvari nemogu viditi na motoru a mogu se zamaskirati

inače imam ovaj motor i za 1200 eura koliko kod nas košta motor je odličan

pozdrav
[ ticma @ 17.04.2007. 11:55 ] @
Da ti jos zakomplikujemo evo jos neki za razmatranje
Piaggio Free, polovni iz Italije, moze se naci lepo sredjen. Cene od 400 do 650 eura.
Sigurno su pouzdani i kvalitetni, nisu bas neki lepotani, ali za grad su idealni.
[ bukovski @ 17.04.2007. 13:36 ] @
Citat:
Saleoo1: Mala pomoc.Imam 1000e i kupio bih skuter kineske proizvodjnje(iz razloga jel nemam novac za polovnog italijana).E sada izbor se suzio na sledece skutere:

1.Generic-XOR
2.Sprint-Max
3.neka nova marka se pijavila u nisu skuteri su Falcon i Fabius(bas imaju lep dizjan)
4.Polovan Kymco super 9 uvezen iz Italije 2004 godiste sa predjenih 18100km
5.Keeway Focus
ili ako znate nesto interesantno i dobro za te pare predlozite
Koj bi ste vi uzeli?????
--------------------------------------------------------------------------------


keeway matrix je idealno resenje Focus pak nesto nije iskreno. MAda je keeway sa Sprintom najbolja kineska "marka" kod nas ! Vido sam te nove u Nisu i iskreno bezi sto dalje od toga. Za keeway imas servis u Nisu ( Branka MIljkovica pa odi i pitaj majstore direktno ) drug ima Sprint 3 godina i nije imao nikakav problem sipas i nemislis. Polovnjak hmmm ko zna to je rulet ipak nije to nesto oko treba razmisljati , skuter je za do trafike jezera reke... i vazno da ide i da se nekvari a ako i lepo izgleda onda extra
[ Saleoo1 @ 18.04.2007. 17:27 ] @
Ma ja sam gledao ovaj Sprint Max i ne znam nekako on mi je najpovoljniji.Citam na forumu kritike i pohvale ali zna li neko neko iskustvo neke osobe sa tim motorom:)
[ vladakru @ 24.04.2007. 10:43 ] @
jel pristojna cena od 600e za Hondu SFX 50 1998god.


evo i nekih specifikacija hondinih motora
http://www.hoc.org.uk/gallery/press/1998/1998press.html
[ vladd @ 24.04.2007. 12:13 ] @
Da li je dobra cena zavisi od stanja motora. A to je najtezi deo posla za saznavanje.

Pronasao sam CPI GTR50, i to je, po meni, najbolji skuter na nasem trzistu. A i cena mu nije mala, 2500€ za 50ccm, medjutim nisam mu nasao nijednu manu.

A sto se tice goriva i kvaliteta, pa ne vidim nesto da se ne kupuju automobili sa ubrizgavanjem, dizele da ne spominjem.., a "rizik" je za mnogostruko vece pare. Tako da prazne price, nadri poznavaoca i majstora prosto ne stoje. Previse je njihovog neznanja ugradjeno u "los benzin" i "divca ulje"...

Poz.
[ vladakru @ 24.04.2007. 20:36 ] @
recimo da je motor dobar na ovoj hondi i da je lepo ocuvana, jel cena od 600e dobra ili velika? malo sam skepican zato sto je ipak motor `98god.
[ lancia88 @ 24.04.2007. 23:42 ] @
Pozdrav,

nastojacemo da izbegnemo postove koji imaju za cilj samo cenu, ipak je ovo tehnicki forum pa bih voleo da se diskusija spontano usmeri prema toj determinanti foruma.
[ dukiduki @ 26.04.2007. 01:56 ] @
Posle dugog razmisljanja i naravno stekanja novca odlucio sam da kupim Kymco Agility 50,kakva su vasa iskustva,kakav je Kymco po kvalitetu,da li je velika razlika izmedju Sprint Maxa i Kymco Agilitija
[ H@usto® @ 28.04.2007. 01:11 ] @
Sada da i ja postavim jedno slicno pitanje... :)
Premisljam se izmedju:
1. Sprint Max
2. Sprint Filly
3. Rieju Toreo 50
4. Kymco Agility 50

Svi su kineski, ali opet ne znam koji je najpristojniji medju njima. Koji najbolje vuce, koji bolje radi i tako to... Ako neko moze da mi kaze, tj. imao je konkretna iskustva sa njima, neka napise. Za ovaj Rieju nikad nisam ni cuo, ali ne izgleda mi lose, Kymca bije dobar glas, a za Sprinteve nemam pojma, tako da... Hvala unapred!!
[ kion @ 28.04.2007. 14:12 ] @
OK,ljudi i ja imam istu dilemu... rieju (TOREO 50) ili neki peda (DESIRE 50) ili kymco (super 9 ili agilitiy).Sve su to ponositi kinezeri kolko ja razumem ali ja imam jedva 1100 e ,tako da mi je to limit.Treba mi dobar savet ,po mogucstvu na osnovu iskustva ,a ne rekao mi mlekadzija:>
ne razumem se u skutere ,ali koliko sam skapirao bitna je snaga TOREO ima 2.4 KS za sta mislim da je jako malo,jer ovaj lik kaze da ide 45 kmh sa blokadom...inace toreo je bas dobrog izgleda,2taktni,sve isto kao i kod ostalih ,za dvoje ,cena 970e ...RIEJU su Spanci,oni prave offroad motore ,a ovo im je neki prvi skuter!!!
za taj desire ,u novom sadu ,imam ponuda za 800e NOV ,jaci je 3.4KS ,lep takodje ,ali garancija mu je 12 meseci ,isto kao i za TOREA.bitan je i servis da bude pristupacan,ja sam iz panceva,al ne bi hteo da se drkam da idem preko pola zemlja ,za neku sitnicu ,ako dodje do kvara....POMAGAJTE!!!!
[ tzak @ 28.04.2007. 20:44 ] @
Skuter sam video ovde u Zrenjanin....lep je. I cujem da ima sevice u Zrenjaninu... e sad za Pancevo ne znam. Dvomim se izmedu njega i Sprinter Max....


[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 29.04.2007. u 11:19 GMT+1]
[ nibleri @ 29.04.2007. 00:40 ] @
Kimco nije kinez nego tajlananin pa kažu da je kvalitetniji a imam oba i mogu vam reći da je agiliti 50 puno masivniji i komotniji za vožnju u dvoje čak i od mnogih pežoa i drugih poznatijih imena

agiliti za 1200 eura nov, moja preporuka

ispod ove cifre neki polovan uz majstorovu preporuku

pozdrav
[ dukiduki @ 02.05.2007. 22:49 ] @
Nibleri da li bi mogao da mi opises iskustva sa Kymco Agilitijem,da li on vredi tih 250e od Sprint Maxa.da li je dovoljno udoban za dvoji,da li ima dovoljno snage za dvoje,kako se ponasa u saobracaju(startnost,potrosnja,kvarovi).kakva su tvoja iskustva sa kvarovima,koliko su cesti kvarovi i da li ih uopste ima pri normalnom koristenju


Pozdrav i hvala
[ dekster2 @ 02.05.2007. 22:53 ] @
H@usto®
Koliko kila imas?
[ nibleri @ 03.05.2007. 00:23 ] @
kod mene nije naziv SPRINT ali po svemu sudeći ti motori su skoro isti a ima više naziva, zavisno od područja prodaje


taj motor imam več treću godinu i od početk me je zezalo paljenje (i drugi su mi se žalili na isto) a što se tiče vožnje solidno ide, poslje skidanja blokade oko 65 km/h

za Kimko Agility 50 nemam pokude jer za nepunu godinu mi se nije desio nikakav problem a isto tako ni kod drugih nisam čula da ih ima

razlika je ogromna u veličini ova dva motora i n kimku se može komotno voziti dvoje odraslih (ja sjednem dvoje djece bez gužvanja) i točkovi su veći

meni je lično draži sprint jer je manji i lakši za manevrisanje a kimko je preporuka u svakom slučaju ako se može "protegnuti" toliko love

kod nas su se pojavili neki "moćni" motori yamahati ili nešto slično koji joštaju 1000 eura od 150 kubika i stvarno izgledaju preljepo i fino zvuče ali stvarno je rano davati ocjenu jer zanekih mjesec dana od kad se vozaju nemože se dati ocjena za kvalitet ali izgled i zvuk je za 10+


pozdrav
[ H@usto® @ 03.05.2007. 01:44 ] @
Citat:
dekster2: H@usto®
Koliko kila imas?


Ne znam da li to ima neke veze, ali ne bih se vozio stalno sam. Uvek bi visio neko iza mene.. :) Najverovatnije cu uzeti Sprint Filly, jer ima najbolju liniju, a i ovako nije los. Cekao bih i Falcon, ali on stize u zemlju tek posle 25. maja, pa mi je to malo kasno. E sad, da li cu se pokajati, nemam pojma, ali cu vam javiti svoje utiske, pohvaliti ga i pokuditi ga, naravno. Pozdrav...
[ nibleri @ 03.05.2007. 08:23 ] @
e ovaj falcon je izgleda onaj yama-nešto što sam ga spominjala u prijašnjem postu

stvarno izgleda za 10 a o kvaliteti će se vjerovatno još pisati

ja sam ga vidjela i prvi utisak je da je plastika-maska dobro tanka u odnosu na KIMKO ali ni to nemora da znači loše jer je moj prijatelj imao "nezgodu" sa sličnim motorom i nakon što je kadeta pošteno nagrdio motoru nije bilo ništa pa je možda plastika s razlogom tanja - radi fleksibilnosti a ne radi jeftinoće

i još nešto, ovaj što sam ga ja vidjela je 150 kubika a ovaj na ponudi je 50 kubika

[att_img]
[ nibleri @ 03.05.2007. 08:27 ] @
ipak mislim da je ovaj što sam ga ja vidjela MAX

[att_img]
[ nibleri @ 03.05.2007. 08:42 ] @
recite mi jel ovo max

[att_img]
[ nibleri @ 03.05.2007. 08:57 ] @
evo sam malo preletila po netu i vidim da je stvar ista što se tiče "kineza"

motori su skoro pa isti a nazivi su drukčiji pa su moguće razlike u nekim detaljima izgleda kao i samog motora

što se tiče cjena stvarno su smješne u odnosu na skutere sa "imenom" pa samim tim nemože se puno ni očekivati (osim ako niste neki zanesenjak) a moja preporuka je: kupiti kod provjerenog prodavača a ne nekog ko prodaje sve i svašta

ovo "provjerenog" mislim nekog sa tradicijom prodaje i servisiranja motora jer moje iskustvo sa kineskim rezervnim djelovima je očajno a to je najbitnije

sad se sjetih da je kod nas neko pametan nazvao ove kineze "ZIP" i mnogi se naložili na njih jer misle da je piago ( ili neki drugi talijan) a pojavili su se prošle godine i do sada sam čula da su osjetljivi na vlažno vrijeme

neki im se filter zasiti vlagom i neće da upali dok se malo nepročeprka (nadam se da mi nećete zamjeriti kako sam ovo opisala :) ipak sam ja samo vozač motora kojem treba brz prevoz od tačke A do tačke B )

pozdrav

EDIT: moram smanjit ove slike pa da se vide fino



[Ovu poruku je menjao nibleri dana 03.05.2007. u 17:02 GMT+1]
[ dukiduki @ 03.05.2007. 11:05 ] @
Nibleri jel ovo tvoj agility?mnooogo je lep,fali mi jos malo para pa cu ga kupiti ima crveni,sivi,i plavi jos se nisam odlucio za boju,kakva mu je potrosnja
[ nibleri @ 03.05.2007. 15:53 ] @
za potrošnju ti nike ne može tačno reči jer nije isto kad se vozi 30-40 km/h ili 70 km/h ali mislim da je kod mene neka 3 litra na 100 km a većinom je sporija vožnja

evo i mog "sprinta"




pozdrav


EDIT: moram smanjit ove slike pa da se vide fino
[ kion @ 03.05.2007. 20:18 ] @
Ljudi,ja ponovo oko toga,jel zna neko nesto o firmi Rieju(*spanci)i njihovom modelu TOREO 50(snaga mu je 2.4 KW,ja kapiram da je to malo ???),jer mi je taj zapao za oko ,cena mu je oko 1000e pa me zanima dal ima smisla uzeti to ,ili PEZOVOG V-clic(navodno,ja u to ne verujem da je ceo PEZO,al ajde ) za 1100.
to je najjeftiniji u ponudi ,a ti KYMCO su 1300 pa na gore!
Jel moguce da se za 1100 ,uzme PEUGOT!!!!
DAJTE neki Komentar na PEUGOT cene - kvalitet ! i tog Spanca TOREO50!
[ drasko1 @ 03.05.2007. 20:25 ] @
Na nedavno održanom sajmu motocikala u Novom Sadu, video sam i jedan interesantan skuter - radi se o modelu pod nazivom Desire. Zbog njegovih karakeristika (3.4 kw, potrošnje oko 2,2 lit/100 km., max. brzine oko 75 km/h) i veoma prihvatljive cene od 799 eura, poželeo sam da ga kupim. Medjutim, pošto se radi o kineskom proizvodu, a u njih baš i nemam neko veliko poverenje, voleo bih kada bi se javili vlasnici ovog modela i da nam svima iznesu svoje utiske. Usput, uporedjivao sam karakteristike motora Desire-a 50 i Matrix-a 50 i meni liči da je to ista mašina. Da li sam u pravu?
[ nibleri @ 03.05.2007. 21:12 ] @
[att_img]

evo cjena nekih pežo skutera u KM ( podjeli sa 1,95 i dobit ćeš eure)

ovaj V-clik mi liči na običnog sprinta dokludix na kymco agiliti a VIVACI sam vidjela u živo i malo je veći od sprinta ali opet manji od agylitija

o kvaliteti stvarno namogu govoriti ali mislim ako imate dobar pežoov servis u gradu da je sigurnije kupiti V_CLIK nego nekog kineza
[ nibleri @ 03.05.2007. 21:16 ] @
evo redosljeda specifikacije od gornje slike

[att_img]
[ nibleri @ 05.05.2007. 13:52 ] @
ljudi mojei bježte od ovih kineza!

upravo sam sada malo bolje pogledala jedan od kineza izledom sličan ovome

[att_img]

i vidljivo loša plastika koja se rastavila tj. iskrivila već nakon desetak dana

sirena je već crkla a i sic je vidno omekšo

kod nas se zovu YAMASAKI
[ chupa @ 05.05.2007. 16:54 ] @
pitanje je prosto? KOLIKO SU SIGURNI KINEZI? .. citao sam u novinama..da je povucena ogromna kolicina robre iz KINE! ... cak su povuceni i oni mali motocikli, replike!

stvarno bih se plasio da vozim neki kinez... ipak je glava u pitanju!

a sto se tice skutera do 50 kubika! .. smatram da je piaggio free idealan... ( polovan) ... cena klvalitet!

best buy prosle i ove godine!
[ tajsonmen @ 05.05.2007. 17:36 ] @
Uvek je bilo koliko para toliko muzike e sad ni najbolji nisu sto su nekad bili cast izuzetcima.i ja sam skeptik prema kinezima ali vozio sam i kineski auto nesto malo a bogami povise kineski traktor e ide to pogotovo motori i nisu tako losi .Drugar ima KIMCO neki jeftiniji oko 1100 e i presao je 11000 km bez kvara e sad gusi mu taj filter pogotovo kad je vlazno ali ide a vidjao sam PEUGEOT posle 5000 generalna e sad ima tu velika stavka odrzavanje i tako .moj savet kad kupujete motor ne zalecite se sa novim modelima na trzistu nego prodjite kroz grad pitajte vlasnike pa skupljajte iskustva,provozajte se koji krug pa ce te i sami primetiti razliku i ko pita ne skita.e sad sigurno da cete sa kineskom plastikom biti malo manje zadovoljni nego evropskom ali ce te je i manje platiti isto tako prekidaci se cesce kvare ali motori im stvarno i nisu tako losi.
[ nibleri @ 05.05.2007. 21:30 ] @
ma ja sam se pogrešno izrazila: bježte ljudi od jeftinih kineskih skutera!

moj kinez je 900 eura dok ima tih istih ( naizgled istih ) za 400 eura i razlika je ogromna u kvaliteti plastike i sličnog

moj sic je još uvjek kao nov dok je kod ovog jeftinijeg propo za neka dva mjeseca

mislim da je najezda ovih jeftinijih kineza prevelika pa da će se u masi loših izgubiti i neki možda bolji kinezi tako da je teško dati preporuku na neviđeno

opet napominjem iz iskustva naj bitnija je serviserska podrška jer ako nema servisa i rezervnih djelova ni honda nije dobra

pozdrav
[ filip_aprilia @ 10.05.2007. 20:44 ] @
Skuter koji Vam preporucujem da kupite ja Aprilia Sr 50cc.motor izvlaci do 100km/h naravno uz male dorade. ovakvi motori mogu da se nadju polovni za nekih 1000-1200eura. bolje je kupiti ovakav polovan nego neki kineski nov jer su ovo italijanske masine koje mogu da predju kilometra koliko i tri kineska kad saberes!
[ sprint-user @ 10.05.2007. 21:22 ] @
Jezivo ste skeptichni prema kineskim skuterima. Oni od 400, 500 evra jesu loshi, a recimo Max koji koshta 900e je dosta bolji, lik koji prodaje i servisira skutere mi reche da je probleme imao samo sa dotichnim Philly (ili kako se vec pishe), a ni jedan max mu se nije pojavio na servisu. Verovatno je bolja izrada, i motor i sve ostalo. Ne kazem da su bolji od nekih italijana ili francuza (niti ce ikad biti bolji) ali za tu cenu stvarno odradjuju posao.
[ autolpedja @ 12.05.2007. 14:48 ] @
Citat:
filip_aprilia: Skuter koji Vam preporucujem da kupite ja Aprilia Sr 50cc.motor izvlaci do 100km/h naravno uz male dorade. ovakvi motori mogu da se nadju polovni za nekih 1000-1200eura. bolje je kupiti ovakav polovan nego neki kineski nov jer su ovo italijanske masine koje mogu da predju kilometra koliko i tri kineska kad saberes!
Lepo receno inace bilo koji kineski skuter je problematican mislim na kvarove elektronike-elektrike to je iz iskustva jer radim skutere par ovlascenih servisa i distributera ako vec hocete skuter poslusajte coveka zna sta prica a i jos jedna cinjenica govori da italijanski skuteri su medju najboljima jer su oni prvi i napravili skuter.pozzzzzzzzzzzzz
[ grubori @ 19.05.2007. 11:48 ] @
Citat:
sprint-user: Jezivo ste skeptichni prema kineskim skuterima. Oni od 400, 500 evra jesu loshi, a recimo Max koji koshta 900e je dosta bolji, lik koji prodaje i servisira skutere mi reche da je probleme imao samo sa dotichnim Philly (ili kako se vec pishe), a ni jedan max mu se nije pojavio na servisu. Verovatno je bolja izrada, i motor i sve ostalo. Ne kazem da su bolji od nekih italijana ili francuza (niti ce ikad biti bolji) ali za tu cenu stvarno odradjuju posao.


Mozda je stvar u tome sto se max prodaje mnogo manje nego ostali modeli jer je skuplji, pa je i manji udar na servis.
[ sprint-user @ 19.05.2007. 12:45 ] @
Za ovih mesec dana u Uzicu ih je prodato oko 30 komada, pa cemo videti ;)
[ marrkom @ 20.05.2007. 13:08 ] @
UPOMOC! Dobio sam ponudu za Apriliu SR 50 R a N E Z N A M nista o njemu. Da li neko moze da mi pomogne? Zanimaju me i neki tehnicki podaci bilo sta...
[ gerix @ 20.05.2007. 16:06 ] @
Uh!Procitao sam sve strane i vidim da kinezi imaju negativnu ocenu.Ali sta kupiti za 1000e maksimalno?Toliko ja imam i ni evro ne mogu vise da dam.Za te pare tesko da moze koji nekinez.Molio bih za konkretne odgovore:::Sta bi ste vi kupili da imate 1000e i jako ste se primili na skutere ?
[ nibleri @ 20.05.2007. 21:19 ] @
da li je ko provjerio cjenu pežoa u Srbiji (na predhodnoj stranici ima cjenovnik iz BIH sa ponudom za 1000 eura)

pozdrav
[ ciciferi @ 22.05.2007. 16:55 ] @
Mislim sta reci jeste da za 750 eura imas SPRINT skuter ali ja sam se odlucio na Apriliu SR50 iz 95god. vertikalna mashina sa vazdusnim hladjenjem.Pravo da vam kazem kupio sam je od drugara za 450eu.trajno registrovana ali nije bash bila u nekom zavidnom stanju.Skoknuo sam do ZOO Techa u BG-u i kupio neke adekvatne delove tipa-Polini kit sport 70cc,auspuh nemacki ixil za 70cc,karburator dellorto 21mm,rolnice 4gr.paknove prednje i zadnje Malossi MHR cisto da bih mogao da se zaustavim,nove gume Mishelin sport.Sad moja kosilica za travu se cuje kao husqvarna i ide slabih 120kmh i pored svega toga ja i drugar koji imamo oko 190kg na pravac ili uzbrdo skoro nema razlike ide isto.Sa farbanjem i josh kojim sitnicama motor ce me kostati nekih 1100 do 1200eu.A za te pare dobijam mashinu koja ide kao bolesna sa malke vecom potrosnjom od 4,5l na 100km i ne brinem nekih 20 000km.Za kraj mogu reci za momke koji nece toliko da se cimaju nego da kupe jeftin motor za kesh kupujte samo Kymca malke je skuplji od konkurenata tipa Sprinta i shta vec ali je provereno naj bolji od svih shaolin skutera,ako ga odrzavash po propisima moze da te sluzi veoma dugacko-provereno.
[ gerix @ 22.05.2007. 22:49 ] @
A sta kazete za Keeway motore?Vrede li cemu?Vidim da su polovnjaci stari oko 2-3 godine po 1000e, pre svega modeli Huricane i Matrix.Ovaj Huricane mi je nesto....bljak, zato ovaj Matrix izgleda......Kakva su iskustva???
[ marrkom @ 23.05.2007. 09:42 ] @
Citat:
ciciferi: Mislim sta reci jeste da za 750 eura imas SPRINT skuter ali ja sam se odlucio na Apriliu SR50 iz 95god. vertikalna mashina sa vazdusnim hladjenjem.Pravo da vam kazem kupio sam je od drugara za 450eu.trajno registrovana ali nije bash bila u nekom zavidnom stanju.Skoknuo sam do ZOO Techa u BG-u i kupio neke adekvatne delove tipa-Polini kit sport 70cc,auspuh nemacki ixil za 70cc,karburator dellorto 21mm,rolnice 4gr.paknove prednje i zadnje Malossi MHR cisto da bih mogao da se zaustavim,nove gume Mishelin sport.Sad moja kosilica za travu se cuje kao husqvarna i ide slabih 120kmh i pored svega toga ja i drugar koji imamo oko 190kg na pravac ili uzbrdo skoro nema razlike ide isto.Sa farbanjem i josh kojim sitnicama motor ce me kostati nekih 1100 do 1200eu.A za te pare dobijam mashinu koja ide kao bolesna sa malke vecom potrosnjom od 4,5l na 100km i ne brinem nekih 20 000km.Za kraj mogu reci za momke koji nece toliko da se cimaju nego da kupe jeftin motor za kesh kupujte samo Kymca malke je skuplji od konkurenata tipa Sprinta i shta vec ali je provereno naj bolji od svih shaolin skutera,ako ga odrzavash po propisima moze da te sluzi veoma dugacko-provereno.



95 god??? Prema ovome ovom sqt nema ravnog... Jednostavno KLASA!
[ b.o.s. @ 26.05.2007. 11:08 ] @
Ja kupujem za 4 nedelje peugeot-ov skuter JetForce 50 .Da li je to dobar skuter od 50 kubika ?
[ savva @ 01.06.2007. 17:38 ] @
Planiram da kupim sprint sport,kakvi su utisci o njemu?
ima li ko neki predlog sta kupiti do 900evra.
samo nov skuter dolazi u obzir.
[ b.o.s. @ 05.06.2007. 20:27 ] @
pa za 900 evra ne znam sta mozes da kupis,verovatno nekog kineza.Nego sto neskupis jos 500 i kupis keeway matrix 2007. godiste nov ,stvarno je to mnogo bolje od nekog sunny skutera ili nekog slicnog.......mislim to je tvoje misljenje ja sam ti dao predlog pa ti razmisli.

[Ovu poruku je menjao b.o.s. dana 05.06.2007. u 21:52 GMT+1]
[ CyberGastarbaiter @ 08.06.2007. 01:16 ] @
Citat:
b.o.s.: ....Nego sto neskupis jos 500 i kupis keeway matrix 2007.....


Uz dužno poštovanje ali kao da pare padaju sa drveta pa će pored jedva zarađenih 900 da "skupi" po livadi još 500.

Za 900 evra sve što ima garanciju bar godinu dana valja.
[ savva @ 08.06.2007. 12:27 ] @
Keeway matrix je extra skuter,ali sam naveo do 900evra. jos 500evra je vise od polovine?!
To je isto da hoces da kupis juga za 3000evra a neko ti kaze,''dodaj jos 1700 i kupi...''
video sam sprint sport za 750,ali jos se dvoumim.hvala na predlozima
[ Arrow @ 13.06.2007. 16:06 ] @
U velikoj plavoj robnoj kuci sa zapada imate Baotian skutere za manje od 600 eura.
Model je Sprint Sport ili kako ih drugaciej zovu.

[ autolpedja @ 13.06.2007. 22:03 ] @
Jezivo ste skeptichni prema kineskim skuterima. Oni od 400, 500 evra jesu loshi, a recimo Max koji koshta 900e je dosta bolji, lik koji prodaje i servisira skutere mi reche da je probleme imao samo sa dotichnim Philly (ili kako se vec pishe), a ni jedan max mu se nije pojavio na servisu. Verovatno je bolja izrada, i motor i sve ostalo. Ne kazem da su bolji od nekih italijana ili francuza (niti ce ikad biti bolji) ali za tu cenu stvarno odradjuju posao.
--------------------------------------------------------------------------------
Evo ovako prvo kinezi su najlosi, a kao a francuzi kaskaju za njima,ali to je vas izbor kao serviser motocikala sto se tice elektike i elektronike na istim to je definitivno moje misljenje.A drugar mi drzi servis mehanike za motore ne samo skutere njih najmanje ali otprilike kada neko kupi skuter kinez mi ga zezamo da nema cep na rezervoaru kad covek pita zato mi mu kazemo da ide toliko koliko mu fabrika naspe goriva.malo sale.Kupujte sta vam je volja ali mozda ce te nekada i reci da sam bio u pravu.pozzzzzzzzzz

da i da nezaboravim decko sto je kupio apriliju pravi skuter cestitam na izboru.p[ozzzzzzzzzzz
[ lancia88 @ 14.06.2007. 06:47 ] @
Pozdrav,

autolpedja, imas na tastaturi uglavnoms a desne strane znake interpukcije (, . ; : ? itd) pa vidi da ih upotrebljavas jer tesko citamo ovako napisano, kao nekadasnji telegrami samo bez reci STOP na kraju recenice....

Inace, sve sto pises je verovatno na bazi licnih iskustava, verovatno na tome pocivaju i te sale. Danas je relativno tesko kupiti skuter koji u potpunosti valja, posebno sa navedenim budzetskim ogranicenjem. U ovo se uklapaju i polovni skuteri, od italijanskih, preko francuskih pa sve do japanskih. Kinezi jesu generalno nesto losiji od proseka ovako izvedenog (novi Kinez Vs. polovni bilo koji) ali pruzaju prednost da su novi, imaju garanciju i onaj dizajn kakav je dizajner i osmislio. Ne moras juriti retrovizor ili migavac vec u startu po oglasima, radnjama ili pijacama. Znas tacnu kilometrazu koja je predjena i sta je sve radjeno na motoru, tj. nista nije radjeno jer je nov. Kineski skuteri su se masovno pojavili na domacem trzistu tek pre dve godine i jos uvek nema objektivnih i uporedivih iskustava o njihovoj sveukupnoj izdrzljivosti iz cega bismo mogli i zaokruziti poredjenje. Ipak, cak i da im je vek trajanja ogranicen na svega 5 sezona recimo, svojom cenom "reciklaze" kompenzuju to itekako dobro - ako opdvojis 40 dinara dnevno, ili 1200 mesecno, imas ponovo nov skuter posle tog roka. Uz te uslove, ko bi jos vozio skuter star 5 godina kada moze kupiti potpuno nov skuter? Naravno, ovo je racunica izvedena samo za ovakvo budzetsko ogranicenje (900 eura) a ima i jeftinijih opcija.

Da probamo da izvedemo tu racunicu na nekom Japanci, Francuzu ili Italijanu od par hiljada eura? Oni sigurno mogu da izvuku 5 sezona ali cemo sestu najverovatnije voziti isto to, samo bez jednog retrovizora dok je drugi izlepljen izolirkom, bez jednog migavca a sa jednim zadnjim neuparenim, sa malko odlomljenim parcetom vizira, sedistem koje se rasilo na par mesta, cudnim zvukom motora, neusaglasenim paljenjem lampice za ulje ili prespojenim crklim uloskom brave za paljenje....naravno, jer smo za 5 sezona uspeli ustedeti samo za novog Kineza, jelte ;)
[ savva @ 14.06.2007. 10:21 ] @
za 900 evra, kinez je mozda najbolji izbor.Ionako planiram da ga vozim do oktobra,pa onda u garazu do marta/aprila sledece godine.bar ima garanciju i niko ga nije vozio pre mene,a svi znamo kako se voze skuteri do 50ccm(pun gas-kocnica) Ima li iskustava sa SPRINT SPORT-om,malo je skuplji od sprinta (obicnog),koja je najveca razlika,osim u boji i nalepnicama,i malo vecim tockovima. Lancia88 odgovori,ako nije problem.
[ lancia88 @ 14.06.2007. 11:10 ] @
Pozdrav,

zao mi je, nemam licna iskustva sa navedenim modelima. Uopsteno, skutere uglavnom testiram, retko ih vozim iz drugih razloga a vec neko vreme nijedan od motora iz mog moto-parka nije iz te kategorije...ustvari, sve su chopperi sada kad bolje razmislim :)
[ Arrow @ 14.06.2007. 14:24 ] @
Evo ako mi dozvolite, imao sam iskustava sa Baotian skuterima, od pre 1-1,5 godine.

Dakle, sve sto kazem iza toga stojim.

Kupio sam u to vreme nov i povoljan skuter Baotian 50ccm, model BT 49 QT-7, crvene boje.
Nov, pristojno je radio i nije imalo nije bilo nikakvih pa ni najmanjih problema sa njim.

Dosta je udoban, daleko udobniji od keeway-a i slicnih koje sam probao, motor se dosta manje cuje jer se 4T masina.
Prilicno je veliki za 50ccm, pa 2 sedi na njemu bez vecih problema. Tacnije mene od 95kg i suprugu od 65kg je vukao.
Jedva ali je vukao. Zaboravite na uzbrdicu sa 2 takve osobe. Da bi krenuli trebalo je da se "pedalira" malo. Ali je kretao i isao.
Ne vise od 20km/h na vecoj uzbrdici (od stankom trznog centra na B.Brdu uzbrdo recimo).
Vec posle 200km predjenih skuter je stao sam od sebe, pa sam ga gurao nekih 3,5 km sto po ravnom sto po uzbrdici da bih stigao do servisa koji je na srecu bio u mom kraju. Prvi bes.

Drugi bes: skuter je prilicno ne-startan. Keeway trzne kad das gas, ovaj je prilicno lenj.

Treci bes: posle nekih 30 minuta voznje, staza kosutnjak, kada se krene na uzbrdo pored Hajducke cesme,
sam sam na motoru, jedva 20km/h ide. Trce psi zamnom i stizu me i grizu nogavice. Uzas. Gas ne reaguje nista.
Kako izadjemo na ravno - sve je ok. Ponovo 50km/h bez problema.
Taj fenomen mi se REDOVNO desavao. Milsim da nas je bilo 2 na motoru da bi ga gurali uzbrdo.

Prilicno iritiran ovom pojavom otisao sam kod uvoznika i prodavca, jer servis nije nista mogao da uradi.
Vrlo prijateljski su mi dali drugi skuter da probam, ali rezultat je bio jos gori.
Ispostavilo se da je onaj moj skuter bio jedan od brzih. Bummer.
Svejedno, meni je neprihvatljiv bio.

Uz doplatu sam zamenio za model od 125ccm. Takodje Baotian.
Dosao kuci, posle 15 km, ne radi sirena.
Otisao u servis, oni sredili, posle par dana. Imali su kao guzvu, jer skutere rade tek kad nemaju drugog posla.
Sledece nedelje stop svetlo non-stop sija.
Opet servis. Opet cekanje. Ok. sredjeno.
Posle 200km pukla je sajla za kilometar sat.
Odgovor iz servisa je: vozi tako, nemamo rezervnih delova.
Na moju nervozu sredili su i to. Sada cajger skace ko magarac, ali kilometraza radi. Tu uslugu su mi naplatili !!!!
Obrazlozenje je bilo da je sajla potrosni materijal i da se placa njena zamena kao i sam deo (sajla). GRRRRR !!!! (oko 1200 dinara).
Ok ako sam platio, hocu da mi se namesti da radi kako treba a ne ovako blesavo.
Resenje je bilo da ja zovem uvoznika da kupim sajlu kod njega pa da dodjem u servis da mi oni zamene.
Akumulator je crkao posle 4 meseca. Novih nije bilo tada. Sada ih ima oko 30 eura su.
Zadnje stop svetlo i dalje stalno gori.

Dakle moje iskustvo je bilo sa uvoznikom IZUZETNO dobro, ali servis je bio UZAS.
Nikada nisam vise otisao kod njih u servis. Ako sve vec moram da platim idem bar gde ne moram da nauljim bulju da me ne bi ..... razumete?

Prvi servis na 277km su mi naplatili prvi put oko 3000 dinara (na prvom skuteru). Na drugom sam sve sam odradio.


Inace skuter je za te pare dobar. I sve te sitnice ako imate dobrog druga koji se bar malo razume u motore su smesne.
Veci problem su srafovi koji rdjaju i oblajznu posle 2 srafljenja. I plastika koja treba da se sklopi kako treba, nekim cudnim molitvama :)

Ali zato kosta 1/2 cene drugih "boljih" skutera. I nize.

Pre sam vozio Pezo Rapido. Ni on nije bio nesto mnogo kvalitetniji ali je bio dosta startniji od adekvatnog 50ccm modela.
PA onda nekig kineza, novog kupljenog. Sto sam se sa njim izvozao to je bilo cudo. Nikad nista nije pravio problema, a bio je prost, kao oni stariji modeli, ako razumete.

Danas vozim Baotian 125ccm, i sluzi me fino. Sada sam 80% stvari sam naucio da uradim na njemu i eto, nemam problema, a ako imam, sam to sredim.


Pozdrav.
[ bozamc @ 28.06.2007. 02:26 ] @
Ocoravih se po raznim forumima i sajtovima u nadi da cu kao kompletni laik saznati nesto vise o skuterima, u principu svi kazu ne kineze, ali ni oni nisu losi kad nemas lovu.
E sad ovako, trazih, trazih i nadam se nadjoh, ali to sto ja nadjoh kod nas se slabo pominje. Austrijski skuteri GENERIC (koliko su austrijski necu da zalazim, ako neko zna neka kaze), konkretno model XOR, 50ccm, dvotaktni, disk/dobos, vazdusno hladjenje, odlicno izgleda, 1300eur sa 2 god. garancije.
Opet napominjem da kao totalni pocetnik u celoj prici znam jako malo o skuterima, ali se ovi GENERIC bas slabo pominju kod nas iako proizvodjac kaze da je XOR jedan od najprodavanijih skutera u klasi.
Svaka pomoc je dobrodosla, pozdrav
[ markosvaba @ 29.06.2007. 22:36 ] @
Evo ti moja mala pomoc moj drug ima taj skuter kako on kaze njemu radi odlicno posle predjenih 1000km skinuo je prvu blokadu i mene od 90kg i njega od 70 vuce lagano 75km/h
[ chips @ 29.06.2007. 23:11 ] @
Koju prvu blokadu?
Gde se to nalazi?
Kako se skida?
Gde su ostale i koliko ih ima?
[ jonniebravo @ 29.06.2007. 23:15 ] @
Tema je poprimila na obimu pa nisam citao nista pre , zato postujem ovaj link, unapred se izvinjavam ako je vec neko to uradio:

http://www.elitemadzone.org/t221532-Skuterom-od-kubika-na-more

eto vam skutera.

[ markosvaba @ 30.06.2007. 10:06 ] @
Koliko znam ima 3 blokade e sada imas na auspuhu i ne znam tacko gde jos.A skidanje hmm...
Pa nebi ti preporucio da skidas sam odneses gde si ga kupio i posle predjenih 1000km oni ti skinu
[ vladd @ 30.06.2007. 10:53 ] @
Jedna blokada je na auspuhu u vidu sajbne koja smanjuje protok, druga su "tegovi" na centrigugalnim varijatoru, ako je drugaciji varijator, onda nema blokade, a treca je na paljenju, cesto se ne koristi, a eventualna cetvrta (ili treca kod nekih) je na karburatoru, ogranicavanje sajle za gas, ili kakogod, ogranicavanje "otvaranja" karburatora..

Poz.
[ markosvaba @ 30.06.2007. 11:01 ] @
E ovako toliko ste me namamili da kupim skuter da ne znam ni sam vise sta da kupim
E ovako budzet mi je 1200eura
Ne znam sta da kupim nebi vozio ko lood kao moj drug 70-75 nego oko 30 cisto zajebancija
E ne znam sta da kupim?Da li bi neko preporucio nestom npr v-click je oko 1100 a ne znam sta bi vi preporucili
Mene interesuje da ima ako moze vodeno hladjenje
[ savva @ 30.06.2007. 14:30 ] @
ja sam se odlucio za sprint max,900 evrica,treba da ga pokupim u ponedeljak.Koliko kosta registracija za skuter od 50ccm,treba li tehnicki pregled i sl. kao kod kola????
[ markosvaba @ 30.06.2007. 14:49 ] @
Jel valja sprint sport?U cemu je razlika izmedju max i sport osim sto je sport brzi
[ Leonardo_89 @ 30.06.2007. 14:53 ] @
e jel vazi jos uvek ona varijanta za sprint motore da kad se kupe dva da se dobijaju jeftinije ?
[ ticma @ 30.06.2007. 14:59 ] @
Moras uraditi tehnicki pregled, skoro kao za kola, platiti taksu, saobraćajnu i tablicu, (u NS ne treba osiguranje) i sve košta oko 2200 din.
[ savva @ 01.07.2007. 22:04 ] @
Max malo veci od sprint sporta(max-1730mm,sport 1650mm duzine),sto se tice brzine nisam siguran mislim da je max sporiji za oko 5km/h kada su skinute blokade.
[ markosvaba @ 02.07.2007. 23:37 ] @
jER MOZE neko da mi kaze koliko kosta generic xor nov u beogradu
[ bozamc @ 06.07.2007. 22:34 ] @
1315 eur.
[ speedfight2 @ 07.07.2007. 15:27 ] @
Jooooj kupite sebi Peugeot speedfight2 IRON-X,,skuter boli glava.....lijep izgled,preformanse sa blokadama nisu bas nesto ali kad ih otklonite sve tri kao sto sam i ja nakon 2500km ide oko 110/115 km/h a uz to moze da vuce cetvoricu ljudi uz nekakvu strancugu a kamoli kad si sam.....ja ga nisam na servis nikako vozio i nije mi se kvario a preso sam 8000 km...skuter je dobar a vi sad kako god...pozzzz
[ Velisavljev @ 17.07.2007. 12:41 ] @
PoZz,da vas pitam zelim da kupim Apriliu SR 50 R, pa me interesuje kakav je to motor posto sam cuo da je mnogo dobar?!Interesuje me jos da li ima obrtaje i koliko moze da ide kada se skine blokada?I ako neko zna da li ima aprilia centar u Beogradu? Hvala....
[ Bata @ 18.07.2007. 08:15 ] @
Ako si iz Pančeva, onda ti je blizu Skuter-centar, evo ti pa pogledaj stranicu
http://www.skuter-centar.co.yu/

Meni se (estetski) sviđa Aprilia Mojito...
[ robins 72 @ 19.07.2007. 13:41 ] @
Evo moga iskustva,
video sam prvo sprint skutere (sport, max...) ali sam ipak odlucio da ako dajem vec 1000 evra - kupim nesti kvalitetnije....

...nisam ljubitelj brzine, sportskog dizajna...
posle malo traganja - raspitivanja i trcanja po internetu...

kupio sam (metalik sivi) Kymco Agillity 50, 1150 evra
presao sam za 3,5 meseca 1800 km
- za sada sam zadovoljan, blokada skinuta na 300km, izvuce maximalno 70km/h
mada nisam ljubitelj brze voznje...

merio sam - trosi 2,1 l bezolovnog na 100km

...video sam onaj Sprint Falcon - izgleda opasno i 200 evra je jeftiniji od mog kymca...ali 13 meseci manja garancija...tezak 115kg...
ko kako voli...ukusi su razliciti...

vreme ce pokazati sta je kvalitetnije...

P.S. inace nedavno sam procitao da je upravo ovaj model najprodavaniji u Italiji ove godine...
http://www.motoblog.it/post/72...-50-il-cinquantino-piu-venduto
[ Miladinovic @ 16.08.2007. 21:54 ] @
Ja imam već više godina Piaggio Zip4, motor četvorotaktan i zadovoljan sam.... Imam Malaguti ali opet nekako ovaj Piaggio radi lepše... ipak nije 2 taktan motor
[ booole @ 07.09.2007. 14:06 ] @
POZDRAV,,
Kao sto vec rekoh, imam skuter Sprint Max 50cc, Motor se jako dobro pokazao,
znam dosta ljudi koji imaju Sprint Skutere i svi su zadovoljni. Pezoovi dobri skuteri kostaju preko 2000e i ne mislim da je Sprint bolji od njih, ali za jedan Peugeot vi mozete da kupite 3 Sprinta. Prosta matematika...
Inace mi mislimo da ako je nesto doslo iz kine mora biti lose... Tu se varamo, kvalitetom ne zaostaju za nama tzv. Evropljanima.
A svi motori koji se prodaju u Srbiji moraju da imaju Homologaciju za Evropsko trziste, to znaci da zadovoljavaju sve Evropske standarde.
Ako je neko za TEST DRIVE neka mi se javi pa da se dogovorimo.
Hvala.
[ sprint-user @ 07.09.2007. 15:44 ] @
I ja hvalim i ubedjujem ljude po raznim forumima da je sprint max dobar skuter, ali niko ne veruje u to. Ljudi su jednostavno zaslepljeni performansama ali i cenom njihovih skutera i ne pada im na pamet da shvate da jedan kineski skuter moze jednostavno da valja. Niko ne veruje da sa semafora startuje bolje od spidfajta, niko ne veruje da uzbrdo (nakon ugradnje 80ccm3 kita) ide brze od fajta, niko nishta ne veruje. Ali neka ih. JA znam kako on ide i kako me sluzi. :)

pozdrav.
[ robins 72 @ 10.09.2007. 10:22 ] @
Ok, mislim da su najvažniji utisci i iskustvo korisnika, meni je to trebalo kada sam hteo da kupim skuter, ali nisam naišao na ljude koji su duže vreme koristili Sprint-skutere.
Naravno da nije sve Kinesko loše, mene je od Sprinta odvratila mala garancija (godinu dana - ako se ne varam) i to što nisam naišao iskistvo starije od godinu ipo dana.
Nisam pronašao ni oficijalni sajt Sprinta ni nikakav podatak o fabrici... ali
važno je da vas oni služe, vaša (iskrena) iskustva će pomoći ljudima koji razmišljaju o kupovini skutera.

Ja sam ipak kupio Kymco Agy.50 (25 meseca garancije) sa dužom tradicijom i web prezentacijom u svim (razvijenim) državama.
možda je to manje-više isti motor kao kod Sprinta (max, falcon), ali kad treba dati 1000 evra nisam hteo da rizikujem.

Uživajte u vožnji !

šta vas briga šta misle drugi.
[ AstralPro @ 13.09.2007. 21:41 ] @
Cetvorotaktni sprint(valjda je model max ne znam tacno) ubrzava ocajno.Treba mu vecnost da izadje na svojih maksimalnih 65-70 na sat.
Jeste da malo trosi al je mrcina samo tako.
U klasi od 50 kubika ja sam iskljucivo za 2T masine zbog togo sto su startniji a to mi je za gradsku voznju i preticanje ipak najvaznije.

@sprint user-ugradi na speedfight kit makar od 70cc pa da vidis dal ces onda da ga dobijes ;)

Offtopic-imam Piaggio Free50 koji je ruzniji od vecine novih kineskih skutera al je zato i startniji i jeftiniji i ima vecu max brzinu.Delovi jeftiniji nego za kineze jedino sto trosi preko 3.5l na 100km jer uvek vozim na 2/3 gasa.
[ ljove91 @ 18.09.2007. 15:42 ] @
Kupi Apriliu rs skuter on je the best!!!
[ lancia88 @ 18.09.2007. 18:23 ] @
Pozdrav,

hajde lepo argumentuj taj svoj odgovor da ga ne bih brisao. Koliko si skutera probao, testirao i na osnovu cega si zakljucio da je taj bas najbolji?

U suprotnom, ode poruka kao i sve neargumentovane ovakvog nadobudnog tipa.
[ motto cooltywator @ 18.09.2007. 19:20 ] @
> Realno Aprlia,Piaggio(Gilera),Yamaha su najbolji skuteri. Brzi su,
> kvalitetniji motori skuplji su
> ali vredi dati pare. I pre bi kupio polovnu Yamahu... nego novog kineza
> posto sam se uverio kakvi
>su kinezi posle god dana raspo se auspuh, bolje voziti nista nego kineza :)
[ BioSQUAD @ 19.09.2007. 23:04 ] @
Vozim Peugoet SpeedFight 2 sa TechnoGas auspuhum, vise nego zadovoljan.
[ Stole_sto_ljubi_zene_gole @ 19.09.2007. 23:40 ] @
Citat:
BioSQUAD: Vozim Peugoet SpeedFight 2 sa TechnoGas auspuhum, vise nego zadovoljan.


Za te pare naopako da ne budes ...
[ robins 72 @ 20.09.2007. 07:49 ] @
...mislim nije realno govoriti "KINEZI" globalno - ima tu nekoliko proizvodjaca, a da ne pominjem Tajvan i Koreju.
Vremena se menjaju, treba gledati odnos cena - kvalitet.

mada, koliko je ovde uopšte likova koji uživaju u voooožnji motorom...
...ili su to klinci koji se pale na brzinu...startnost....

kako to samo zvuči - SpeedFight-TechnoGas... Turbo folk ?

hm
[ HoT_Steppa @ 19.01.2008. 17:52 ] @
Sprint Falcon ima li ko?
[ AstralPro @ 20.01.2008. 10:48 ] @
Ima moj drug Falcon-a. Mislim da mu je na 2500 km crklo el. paljenje i zmigavci pa sad pali na kurblu. Platio ga je 1200 evra letos negde u julu/avgustu, jeste da je lep na izgled ali videcemo sta ce kad prodje garancija a pocnu problemi.

Sto se tice voznje za pohvalu je mala potrosnja i sto vuce 180kg bez problema ali ubrzanje je smesno.
[ HoT_Steppa @ 20.01.2008. 15:23 ] @
Sad je 950e
[ RS TURBO @ 20.01.2008. 17:01 ] @
Ako hoces kvalitetan motor onda imas samo jedno talijan to su ljudi koji ga znaju napraviti. Ja imam vespu ET2 50 kubika piaggio 2000 godiste do sada nijednog kvara nisam imao nijednom mi scooter nije stao i nikad me nije osavio na putu. Sa njim sam za 4 godine ( sad ga slabije vozam jer sam vise u autu) presao 70 000 km i nikad joj nije nista bilo osim sto sam mijenjao potrosne materijale (valjcice,remen,disk plocice,zadnje pakne). Jos danas uvijek pali na kick (anlaser) i uvijek pali iz prve, jos nikad nije bilo da nisam mogao upaliti (koliko god da stojala) ili da sam morao 5-6 puta verglati da bi upalio (kurblu uopste ne koristim nikako). VESPA je Mercedes medju motorima :) jer ja ne znam ni jedan scooter da je presao ovoliku kilometrazu ( 70 000 km ) a da jos uvijek pali na anlaser iz prve (bilo ledeno ili toplo vrijeme) ili da je presao 70 000 km da da ide uopste i da moze ikako upaliti, i da ide kako je isao i kad je dosao sa 0 km i da vuce isto i da trosi isto i da je sve ostalo kakvo je i bilo prije kad je dosao sa 0 km. Zato ne kazem bezveze Mercedes medju motorima. Dajem glas za piaggio (pogotovo za vespu) jer oni znaju kako napraviti kvalitetan i dugovjecan scooter koji ce da predje sa fabrickim dijelovima (ne tuning dijelovima) bar 100 000km bez problema.



pozzz
[ HoT_Steppa @ 20.01.2008. 17:17 ] @
I japanci su odlicni ;)
A Piaggio pored pravi motore i za Apriliju, Gileru, Derbi (sve je to Piaggio grupa, nesto kao Fiat ili VW grupa) i jos neke japance.
[ shomi276 @ 30.01.2008. 16:07 ] @
Zanimame jedno koliko piaggio typhoon trosi?
[ AstralPro @ 30.01.2008. 17:41 ] @
Bolje polovna Yamaha Aerox za 1100-1300 evra stara do 6 godina nego nov kung fu kinez za 950 jer ce yamaha da zgazi 50.000 km a za kineza se ne zna da li ce biti ziv 3000 ili 33000km
[ shomi276 @ 31.01.2008. 05:02 ] @
Ljudi danas nista nije sigurno cak se i neki Peugeot-ovi motori sklapaju u Kini
[ HoT_Steppa @ 02.02.2008. 14:00 ] @
Ima li neko ovaj motor ili kakva iskustva:

http://www.moto-berza.com/katalog_prikaz.php?id=273&trazi=1

kosta 1900 evra, najjeftiniji enduro ako ne racunam one decje igracke malih dimenzija, znaci enduro normalnih dimenzija.
[ vladd @ 02.02.2008. 15:38 ] @
Sjajan motor, gde si ga samo iskopao. I cena je ok, a kivi je jedan od najkvalitetnijih "kineza". Mislim da o "kvalitetu", najvise brinu nasi "trgovci", da kupe sto jeftinije, da bi zarada bila mljac..

Mada, kada se zamislim, za nas "careve drumova", kinezi su ipak kosmicka sila, i tehnoloski i po svemu su 50 god ispred nas(ne racunam broj stanovnika, previse smo lenji).

Poz.
[ HoT_Steppa @ 02.02.2008. 15:53 ] @
Oni su tajvanci :) ali volimo da ih trpamo u isti kos sa svim kinezima iako po ceni i kvalitetu sigurno to nisu. Keeway ima ubedljivo najbolji servis kod nas od svih ovih kineza u sirem smislu. I ovaj je zanimljiv ali ne verujem da moze da se kupi kod nas, a trebao bi da kosta slicno:

http://www.bikez.com/motorcycles/cpi_supercross_50_2004.php
[ vladd @ 02.02.2008. 19:42 ] @
GTR 50 je 2500 evra, ovaj bi trebao da bude znacajno jeftiniji. Mada ga nema u ponudi kod uvoznika.

Poz.
[ HoT_Steppa @ 02.02.2008. 20:06 ] @
Ima ga na sajtu uvoznika ali ne radi link za taj model, mozda je prestao da se pravi pa ga vise i ne uvoze. Da, GTR je 2500 evra ali je vec na popustu 2250 a ovaj opet ne moze da bude mnogo jeftiniji, tu oko 500 evra je moje misljenje.

P.S. ima noviji model:
http://www.bikez.com/motorcycles/cpi_sx_supercross_2007.php
ovaj bi trebali da imaju
[ HoT_Steppa @ 05.02.2008. 18:20 ] @
Ima i ovo za oko 1650 evra, austrijska firma:

http://www.bikez.com/motorcycles/generic_trigger_sm_2006.php

jeste da nije 50cc ali ima i kinroad XT200GY za 1100 evra, ja mislim da je to najjeftiniji enduro od nas.

Ako naletite na jos neki kineski enduro ili supermoto do 50cc slobodno napisite.
[ shomi276 @ 06.02.2008. 15:53 ] @
Evo vam Endura ovde ne pise da je Tajvanac nego kinez mozete ga pronaci na www.made-in-china.com evo direktan link http://www.made-in-china.com/s...t-Bike-EEC-A29B50M-Black-.html
[ HoT_Steppa @ 06.02.2008. 18:10 ] @
I ja sam malo prelistao taj sajt pre par dana, naisao sam na taj model, samo sto je mali, pogledaj Wheel base: 1150mm
[ shomi276 @ 08.02.2008. 10:06 ] @
Koji bi mi vi skuter preporucili nemora da ide brzo a da je lep.Ovako,ja imam piaggio free sredjen i mogu da doplatim jos 250e.
[ HoT_Steppa @ 08.02.2008. 13:03 ] @
Evo jednog kineskog 50cc endura:

http://www.loquo.com/pe/cars-m...ike-latest-model-50-cc/7150541

Nema ga kod nas ali se ocekuje za 2 meseca kod Kinroad uvoznika. Cena jos nepoznata, ali ne moze da bude visa od 200cc istog modela (1100e).

Mali pogled na Kinroad ponudu:

http://www.kinroad.net/product/product.htm
[ vladd @ 08.02.2008. 13:50 ] @
Pa kada pogledas nabavne cene, da je normalna trgovina, imao bi nov trajal bajk za manje od 700 evra.

A toliko kostaju sada Tomosove krsine sa bar 20 godina krljanja

Poz.
[ HoT_Steppa @ 08.02.2008. 14:13 ] @
Za one koji bi skidali blokade sa kineskih motora, nesto moze da se nadje ovde:

http://www.thechinesebikeforum.com/forum/default.asp
[ gory82 @ 10.03.2008. 00:29 ] @
Da li ima ovde vlasnika Grand Dink-a od 50cc.Ozbiljno sam zainteresovan za njega.Koliko vidim na svim forumima ga ljudi blate zbog male kubikaze, osim vlasnika koji ga hvale i kazu da sasvim solidno moze da poteraTreba mi za neko zujeanje po gradu u guzvi,ne interesuje me neka brza voznja...Visok sam 190cm pa izgledam smesno na nekoj kineskoj zujalici.Znam da je dosta tezak za tih 50cc pa me interesuje da li moze da tera 100kg tereta (koliko sam tezak) do nekih 50km/h (koliko mi je potrebno)?Kolika je potrosnja?Hvala...
[ pajosk8 @ 15.04.2008. 23:27 ] @
Za FREE nije puno 15000 ako dobro radi,moze da ide do 30-35 000 ladno.ne kupuj kineze...ne brini za free
[ zombie666 @ 21.04.2008. 18:08 ] @
evo slucajno naleti na ovu temu i vidim da dosta ljudi ima lose misljenje o kineskim skuterima,sto je i kod nas u bosni isti slucaj! pa da i ja nesto kazem,
ovako vozim taj yamasaki 150 ccm, proizveden 2006 godine, uzeo sam ga novog iste 2006. godine u maju...u robotu(sarajevo) bio sam jedan od prvi kupaca kad su stigli u robot jer imam nekog u rodbini koji je uzimao od "robota" vise tih skutera, presao sam sa njim vec 18000 km, nikada nisam imao problem sa motorom a ni sa elektronikom,osim sto sam promijenio prednju masku,plastike jer sam ih razbio! i mogu reci da im felge i gume nisu bas najkvalitetnije dovoljno je da su dvojica na motoru i da naletis na manju rupu felga ce da se iskrivi, znaci ako se pazi motor moze da bude dugo, mozda je kvaliteta plastika losa ali nemoj upadat i bi ce ok, evo jedan prijetelj je kupio bas ovaj Keeway Matrix 150ccm mozda prije par mjeseci i vec mu se poprilicno istrosio prednji disk od kocnice, a primjeti se da ima vec na nekim mjestima i korozije, stvarno sam se iznenadio kad sam vidio da mu motirc pocinje da hrđa,jer svi misle da su ti keeway motori punoo bolji od ostalih kineza, ne bi rekao! dok kod mene ima samo korozije na nogarama XD nije sad da branim nesto ovaj yamasaki, vec govorim sto je realno...i napominjem da ga nisam nikad ni odveo ni na servis...

evo i neki specifikacija ovog mog skutera:

Tezina bez opterecenja: 115 kg
Maksimalna vucna tezina: 165 kg
Maksimalna brzina: 85 km/h
Zapremina rezervoara: 6.5 l
Model motora: 1 cilindar,zracno hlađenje, cetverotaktni
Snaga: 6,2 KW
Paljenje: Elektricno i nožno
Velicina guma: 130/60-13
Akumulator: 12V 7 Ah

i jos nesto u prospektu pise da mu je maksimalna brzina 85 km/h, dok sam ga ja vozio i 105 km/h, a graviran je 120 km/h

et toliko od mene...
[ dragumilo32 @ 22.05.2008. 20:11 ] @
Ljudi ja sam nov u ovoj prici o motorima. pokusavam da skupim nesto para za neki skuter od 50 ccm. od prilike nekih 1400e. razmisljam da kupim keeway matrix. pa me interesuje da li neko ima iskustva sa ovim motorom? a i sta drugi misle o njemu? Sta bi ste mi vi preporucili? Hvala u napred....
[ gogili87 @ 23.05.2008. 01:02 ] @
Da li neko ima Sprint Exactly? Zanima me kakav je u odnosu na Max-a? Moj drugar ima Max-a od 2006, presao je 7000km do sad bez problema, jedino mu je pukla sajla od gasa i to je to, nista ozbiljnije. Motor i dalje vuce 65-70km/h. Meni je to sasvim ok, za motor te cene, Pa me zanima da li je bolji Exactly koji je skuplji 80e, ali jaci je i lepsi i deluje kvalitetnije.
[ yu1ny @ 23.05.2008. 08:04 ] @
Max je nešto kraći i ima 4-taktni motor, Exactly ima 2-taktni i nešto jači motor, to su osnovne razlike. Drugar je kupio Exactly pre neki dan, prezadovoljan, mnogo je startniji nego Max i ide do 65 km/h bez velike muke, a i više...
Razmisli i o Sprint Phantomu, duži je od max-a više od 20 cm, sedište je duže i sasvim udobno za dve osobe, motor 2-taktni, 2.8 KW, nema nikakvih fabričkih blokada, ide oko 70 i nešto, ako ti je i to malo u servisu hoće da promene rolnice i time se dobije još desetak km/h...Izgleda mnogo veće i "ozbiljnije" nego Max.
[ gogili87 @ 23.05.2008. 23:15 ] @
Iskreno, meni je Exactly lepsi, lici na Apriliu, a iste karakteristike motora kao i Phantom, tako da bi se pre odlucio za Exactly-a. Hvala u svakom slucaju, videcu jos sta cu uzeti. Sta god da uzmem, bice do 1000e, jer sam skoro uzeo nova kola, pa nemam bas puno i za motor:)
[ dobrovoljski @ 30.05.2008. 07:03 ] @
Evo nesto za neverne tome!!!!! Skuter kao sto je Sprint Sport,ne treba pljuvati samo zato sto mu je dodeljen epitet ,,kinez,,.To sto su kinezi uznapredovali ne znaci da nemaju kvalitet.A ja mogu da garantujem da su kinezi kupili zastavu mi bi bili za 5 godina mala nemacka.Ako niste upuceni,naj skuplje delove i bilo koju proizvodnju japanskih delova radi se bas u kini.To sto ima puno krs kineskih prodavnica po srbiji sto se onih gluposti tice-djindjeri-mindjeri,ne uporedjujte sa njihovop privredom.Da nepominjem tehniku npr.televizore.Da nije kine danas bi sony tv platili 500 eur kao nekad,danas ta ista kompanija i sve ostale sklapaju u kini.Kini se ne dozvoljava izvoz njihovih proizvoda jer pomislite sta bi bilo sa ostalim velikim kompanijama?Da ne pominjem klime i ostalo...
Sto se skutera tice, t o p l o p r e p o r u c u j e m s p r i n t s p o r t . Skuter doduse sa 1.5kw snage ali isto 49 kubika.Sportskog izgleda i sto je naj vaznije sa puno ravnijim sedistem sto je daleko vaznije od svega.Vozio sam skutere razne i morao sam nogama da se neprestano odgurujem da sa sedista nebih spao sto ne ostavlja mogucnost da tur smestite malo vislje a ne da sedite kao na wc solji.Motor je provereno odlican.Cetvorotaktno luce ubrzava bez problema.Prelazi do 5000 bez sale i kvarova(a dalje cu vam javiti).Veoma mocnog izgleda i mozete ga videti na http://www.sprintscooters.com/Sport%20(3).jpg. Dvoje vozi bez problema istina je da nemozete od 45 kubika ocekivati potpisivanje na asfaltu.Zadnju svetlosnu grupu ima izvanrednu kombinacija crvene i bele plastike kao i automobili vrhunskog dizajna.Prednja svetlosna grupa odlicno uklopljena.Boje netreba ni spomenuti,odlican izbor.A to sto na njemu pise ,,sprint,, to nije mana vec buducnost.
Sto se ostalih proizvodjaca tice evo nesto i o njima tek da ne kazu da smo ih zaboravili:
R E I J U skuteri koje mozete kupiti u prodavnicama ke waj(mozda pravopis?) a koje su toliko hvalili i koji kosta 750 eur,nije docekao prvi servis,a bio je 4 puta do 800 predjenih kilometara.
-crevo za gorivo je bilo savijeno
-filter za vazduh je bio pokidan kao da ga je neko nozem presekao na pola
-akomulator iscureo
-pomesao ulje i benzin(crkla pumpa za gorivo a c )
-sada se cuje stalno u voznji prednji disk(dobos) iskrivio se
-anaser ne izbacuje uvek pa se nekad mora startovati po 3.4 puta
-kada se ponekad u voznji pusti gas desava se da se ugasi sto nije prijatno u gradu
....i tako dalje
Pa hocete jos pljuvati kineze ili cete ih kovati u zvezde jer da nije njih ni vi danas ne bi vozili gotovo dzabe.Da ne zaboravim,Sprint ima i vecih i skupljih modela pa izvolite a ako vam nedoumica neda mira,javite mi se. [email protected]
[ Oroku @ 23.06.2008. 21:25 ] @
Evo ja imam pitanje koje je neko vec postavio,ali nije dobio konkretan odgovor.
Da li je bolje kupiti novog kineza,korejanca,tajvanca ili ipak skuter star nekoliko godina ali od neke poznatije,kvalitetnije firme,yamaha(aerox) ,aprilia(sr) ,piaggio(nrg) ,Gilera(runner) itd.
Hvala unapred.
[ Sc0rp10 @ 23.06.2008. 23:33 ] @
Sto se mene licno tice ja bih pre polovan kvalitetan.Za koji dan uzimam Aerox...
[ Oroku @ 25.06.2008. 13:05 ] @
Pa i ja sam vise za tako nesto,planiram da kupim Apriliu SR verovatno,mozda i Peugeot speedfight,sta konkretno mislite o ta dva skutera,koji je bolji,zasto,cene delova,odrzavanje...HVALA
[ underwood @ 30.06.2008. 13:25 ] @
ja sam se dugo dvoumio izmedju polovnog skutera tipa aprilia, piaggio, yamaha, Peugeot...itd ili novog kineza...na kraju sam ipak odlucio da uzmem novog kineza iz prostog razloga: obicno ti polovni brendirani skuteri koji dodju kod nas iz inostranstva su manje vise urnisani, vozili su ih likovi koji su se izivljavali nad njima i sada su resili da prodaju staro gvozdje! naravno ima izuzetaka ali je mene nesto mrzelo da se cimam i sanjam da li je u stvari taj motor ok, ili ipak moram da dodam jos 200 evra i sredim ga kako bi bio ok! posto je meni motor trebao iskljucivo kao prevozno sredstvo od tacka a do tacke b vise mi je prijala varijanta i novog kineza sa kog nije padano, koji nije greban i koji manje vise izgleda ok (mislim na kvalitet plastike) a i sasvim solidno vuce odlucio sam da pazarim sprint Exactly...
inace lokalni diler koji ih prodaje u mom gradu je i prijatelj mog oca i bas su dugo razgovarali na temu kineskih skutercica...covek rece da je bas ovaj model od pocetka vozne sezone prodao u 170 primeraka, a reklamacije i nekih velikih kvarova nema! e sad razumem ja likove koji kupe novi peugeot speedfight i plate ga 2500 evra i dodju da nacrne kineza od somica kako bi opravdali svoj ulozen novac! moje iskreno, doduse subjektivno misljenje je da se zaista isplati kupiti kineza osim ako ne patite od brendiranih stvari! sasvim solidno vuce, lepo izgleda a trosi malo, sto je najbitnije i malo kosta! e sad stvar licnog ukusa je ono u sta ne ulazim, meni je ovako odlicno
[ Sc0rp10 @ 30.06.2008. 18:10 ] @
Aha i sad kinezi ispadaju bolji i kvalitetniji od brendiranih? :| Ta Aprilia ili Yamaha sto predje 20,000-30,000 km je losija od kineza kod koga je pitanje da li ce preci 15,000km?Bolje vazdusno od vodenog hladjenja?Bolje ono kinesko sediste od koga utrne d*pe ko da sedis na dasci preko koje je nalepljen skolski sundjer?Ortak pre mozda godinu-dve (nisam siguran) kupio keeway focus koji sad ide 40km/h,tako da ga mozes i biciklom obici.Uostalom svako kupuje ono sto misli da je dobro.Ja na kineza ne sedam :)
[ Laki_czv @ 30.06.2008. 18:57 ] @
Evo ja se isto dvoumim.Izmedju polovnog SR-a i novog kineza(bas tog exatly-a)...I stvarno ne znam sta je bolje,sta god da uzmem strahovacu da mi ne stane negde na putu :D...I kako citam tu po forumu,mozda i kinezi nisu toliko losi...Ali evo mog iskustva,mislim drugovog,znam da je on kupio prosle godine sprint city i za 3-4 meseca presao je oko 6/7000km,znaci stalno je bio na motoru,ali je imao i vrlo mnogo kvarova,stalno je bio na servisu,i posle ta 4 meseca,on ga je prodao zato sto nije hteo da mu motor bude vise u servisu nego sto ce ga voziti. I zato me i jeste strah uzeti kineza !
[ underwood @ 30.06.2008. 21:25 ] @
Sc0rp10, jesi li ti probao Exactly-a pa znas da ima tvrdo sediste...ili jesi li zaista probao bilo koji kineski skuter pa tako pricas (ne kazem da nema loshih), ja sam vozio i jamahin i apriliin skuter tako da mogu da postavim paralelu i izvucem neko licno iskustvo iz dosadasnje voznje...a da li vodeno hladjenje vredi hiljadu evra vise moj odgovor je da NE (meni ne treba motor koji ide 90 i koji cu voziti 100km u cugu, plafon 5km-a)! pazi, da se razumemo ako si napaljeni klinac kome scoot treba da ga dize na zadnji tocak i pokazuje pred curicama sve mi jasno...meni treba brzo i jeftino prevozno sredstvo! a ako lepo nisi procitao moj post govorio sam o POLOVNIM motorima koji uglavnom stizu u privatnoj reziji gastosa i priucenih bajkera gde su prednje vile krive a auspuh korodirao a sve u cilju kako bi izvukli put! naravno i dalje je sve stvar licnog izbora i preferencija...i naravno u obzir treba uzeti i procenat kineskih i ostalih skutera, 70:30 posto za kineze tako da i sam broj kvarova tih skutera nije nesto bitno veci od ostalih jer je sasvim logicno da ce biti vise kvarova gde postoji vise vozila, nadam se da me razumes!

ps. kinezi jos nisu stigli da predju tih 20-30 000 jer i dalje nemaju deset godina starosti kao ti motori o kojima ti pricas (jednostavno nisu toliko dugo na trzistu)...cekamo kineze jos koju godinu pa da vidimo stanje stvari :D
e i da...pogledaj na etiketi tv-a gde je sklopljen...mozda pise kina...a mozda i na kevinom mixeru ili caletovoj busilici...ako su kinezi uspeli da naprave rolsrojs, ferari...i mig 29 jbt mogli su i jedan pisljivi skuter od 50kubika! da nisu valjali danas se ne bi pravili...trziste bi ih unistilo ;) koliko para toliko muzike...meni svira celi dan za manje od soma jevreja :D
[ Sc0rp10 @ 30.06.2008. 23:47 ] @
Licno nisam vozio nesto mnogo exactly,ali sam skoro svaki dan isao sa ortakom u skolu tj. sedeo sam pozadi.Na putu od kuce do skole meni obavezno utrne d*pe :) kako mislis vodeno kosta 1000 evra vise?Pricamo o novom kinezu i polovnom brendu.Oni su u istom cenovnom rangu.Skuter kupujem prvenstveno zbog voznje za sta je vec i namenjen,ne sigurno da bih muvao devojke na njega.Ne znam uopste odakle ti ta ideja?!Inace zivim u Macvi tako da mogu 'ladno da jurim 90 bez mucenja uzbrdo i nizbrdo.Svaka cast za muziku.Pitanje je koliko ce svirati ;) mada ti zelim da ne prestaje svirka bar 4-5 god. :)
[ underwood @ 01.07.2008. 12:13 ] @
kinez u principu kosta manje i od polovnog brendiranog motora s ozbirom da ces u ovaj uloziti jos 200 evra minimum kako bi mu eventualno zamenio zadnju gumu, nesto malo ga nasminakao ili morao da cackas oko karika, klipova, nov akumulator itd...a sto se tice kineza...neka svira 5 godina i moze slobodno u penziju jer ce za to vreme sigurno amortizovati svoju vrednost i ulozen novac u njega...a posle toga neki nov scoot i problema nema (nikada nisam niti cu jedan scoot voziti 15godina)! samo zaista nisam sreo nijedan scooter do 50 kubika koji je udoban pozadi jer ih je inace i vecina registrovana za jedno...doduse, izuzetak je Peugeot Elyseo (vozio samo onaj od 50 kubika) e on mi je kraljevski, ne zbog performansi vec prvenstveno velicine!
inace ne znam da li si znao ali scooterima je zakonom zabranjena voznja preko 50 km/h pa razmisli malo i o tome...90 na sat sa gumama od 12" ili 13" je vise nego opasno ;)
[ Sc0rp10 @ 01.07.2008. 12:50 ] @
Nisam znao za to.Hvala za info ;) doduse izgleda da ne znaju ni policajci koji nas zaustavljaju,posto samo pisu kazne za kacigu :)
[ wasssup @ 10.07.2008. 23:29 ] @
Ljudi imam veliku dilemu.....Trebao sam da kupim novi skuter,ali moji hoce samo sprint da mi kupe,a ja necu!I dogovorili smo se za neki polovni!E sad,da li da uzmem Apriliu sr 50(da li di tech malo stariju ii ovu novu?Koja je brza od te dve?) ili Piaggio nrg???Koji je bolji,jaci?Koji brze ide?Molim vas da mi pomognete sa vasim misljenjima,iskustvima....HVALA U NAPRED!!!
[ ticma @ 11.07.2008. 10:18 ] @
Koji je bolji od dva modela Aprillia SR ili Piaggio NRG je tesko odrediti, to su dva modela koja imaju dosta istih delova na agregatu posto su to objedinjene fabrike. Mislim da je veci rizik kupiti stari di tech motor koji se bas nije pokazao kao dobro resenje. U startu je imao dosta problema i kvarova. Kad tome dodas nase nekvalitetno gorivo na sistem ubrizgavanja koji to ne trpi, mislim da ces imati puno problema sa tim motorom.
Sad koji je brzi? Ako imaju fabricke blokade koje su obavezne po zakonskim propisima idu max 45 km. To verovatno skidaju u startu, ali pitanje je kako je to uradjeno, koje auspuhe i koje rolnice su ubacivali prethodni vlasnici i najvaznije koliko si ti spreman na tom motoricu juriti 90 km po gradskoj guzvi. I malo roditeljskog saveta, vozi oprezno par meseci dok ne upoznas dobro motor i mogucnosti da ti to ne bude zadnji skuter.
[ wasssup @ 11.07.2008. 14:43 ] @
Pa i ja sam tako mislio da motori sa direktnim ubrizgavanjem nisu bas za nasa ova goriva!Ja bih najpre uzeo ovu novu Apriliu(od aprilia)jer prilicno lepo izgleda!Ali je dosta skup i polovan jer ga ima tek od 2006 ili 2007 godista...A meni su malo oganicena sredstva pa bih uzeo motornajvise do 1500 a moze i manje:-))))))>A sta mislite o Aprili 2002-3 godiste ali da nije di-tech?I jel bi mogla oba motora(sr i nrg) da idu 90?Ali bez ikakvih kitova i ostalih sr**a?Jer planiram da nadjem normalan,fabricki skuter!Ako je to uopste moguce.....Hvala Na odgovoru
[ pudar @ 12.07.2008. 00:38 ] @
Vi mora da imate puno love kad hocete da bacite somica na kineza!? Kupite bilo kog italijanskog-francuskog polovnjaka(nebitno godiste) sa Minarelli motorom(kosta <= 1000) i vozite se 90/h(bez budzenja), bez kvarova,kao CAREVI!!!
[ wasssup @ 12.07.2008. 13:28 ] @
Citat:
pudar: Vi mora da imate puno love kad hocete da bacite somica na kineza!? Kupite bilo kog italijanskog-francuskog polovnjaka(nebitno godiste) sa Minarelli motorom(kosta <= 1000) i vozite se 90/h(bez budzenja), bez kvarova,kao CAREVI!!!
Pa u tome i jeste stvar,nemamo puno love!!!A koji su ti skuteri sa Minarelli motorom?Kako da ih prepoznam?
[ pudar @ 13.07.2008. 22:42 ] @
Ima tu,verovatno,jos modela,ali ovo moze da se nadje kod nas vrlo lako.Bolja je varijanta vodeno hladjenje(neumorni su!),ali i vazdusnjaci su vredni paznje.Habana,Nitro,Booster su malo sporiji(Yamaha i MBK imaju vertikalne motore),ali su jako pouzdani i vrede svaki ulozeni EUR-o.Ne mora da bude 2005,ima jako lepo ocuvanih motora iz uvoza '97,'98,'99-samo strpljivo.Naravno,ako hocete da prodjete povoljnije,motor se kupuje van sezone. Nadam se da sam malo pomogao...

Aprilia:
SR50 AC/LC
Rally AC/LC
Habana
Area 51

Benelli
491
K2

Yamaha/MBK
Aerox/Nitro/Booster
Neo's/Ovetta

Malaguti
Phantom
FireFox
[ wasssup @ 14.07.2008. 13:32 ] @
Uuuu gde da nisi!!!!Hvala stvarno!Nasao sam sad kod jednog coveka Aerox 2001,2 ne znam tacno za oko 1000!I mislim da necu da se zajebem,a?Moze li aerox preko 80 i jel moze da vozi dvoje,jer sam na slikama video da je u drugi deo sedista smesten otvor za gorivo...A sta mislite o Speedfight 2?I njega ima za 1000 dobar da se nadje,cini mi se...Pozdrav!!!
[ yu1ny @ 14.07.2008. 13:39 ] @
Klasika.

Ako kupiš, kajaćeš se...
Ako ne kupiš, kajaćeš se....

Cilj je samo da se što više voziš bez kvarova.

Ajd' sad pa budi pametan?
[ wasssup @ 14.07.2008. 14:23 ] @
Citat:
yu1ny: Klasika.

Ako kupiš, kajaćeš se...
Ako ne kupiš, kajaćeš se....

Cilj je samo da se što više voziš bez kvarova.

Ajd' sad pa budi pametan?
Hehe!Pa ko tu moze da bude pametan?!?!Jedino da kupis i da se nadas da neces da se kajes
[ Laki_czv @ 14.07.2008. 19:42 ] @
Ne,ne mozes samo da kupis i da se kajes manje nego sa drugom varijantom =))))
Meni je inace aerox mnogo bolji od speedfighta,i mislim da je yamaha sama po sebi bolja od peugeot-a...
[ pudar @ 14.07.2008. 23:43 ] @
Slazem se!
[ wasssup @ 14.07.2008. 23:55 ] @
A jel znate mozda dal Aerox moze da vozi dvoje?Jer mu je onaj drugi deo sedista neobican,ima otvor za sipanje goriva...To me sad malo muci
[ BioSQUAD @ 15.07.2008. 00:00 ] @
Po cemu mislis da je Aerox bolji od Speedfighta? Izgleda? Brzine? Cega?
[ ludaci @ 18.07.2008. 15:35 ] @
Hteo bi da kupim Spirnt skuter ovaj Exactly pa me zanima ako neko ima iskustva sa tim skuterom da mi kaze nesto vise o njemu zanima me koliko je braz i na koliko mu je blokada. UNAPRED HVALA
[ yu1ny @ 18.07.2008. 21:03 ] @
Malo prelistaj poslednjih nekoliko strana ove teme a i ove: http://www.elitemadzone.org/t1...danje-blokade-kineskih-skutera .

Ja imam Sprint Phantom, ima isti motor kao i Exactly, samo što je duži 15 cmm.

Nema nekih blokada, bar ja ih do sad nisam našao, ide oko 70-75 km/h, lep motor.
[ pudar @ 22.07.2008. 11:21 ] @
Aerox-singl sediste.
[ Sc0rp10 @ 22.07.2008. 16:02 ] @
Moguce,ali ja bogme vidim da ga jasu dvoje :)
[ Danijelvr @ 22.07.2008. 23:17 ] @
pozdrav svima
imam jedno pitanjce koliko trosi ovaj exactly posto se meni cini da malo vise trosi odnosno rezervar ceo na 100km
inace presao sam sa njim vec 500km i mogu da kazem da nije los ide solidno po ravnom sa dvoje 70-75 na manjem usponu oko 50km
[ tadic.svetozar @ 01.08.2008. 09:26 ] @
Ja sam uzeo sprint exactly i da vam kazem ja san za 2 meseca presao 4000 km bez problema nisam mu ni servis radio samo dvaput promenio ulje ja sam,a to sto pricaju za kineze da nevaljaju to samo mogu biti ludaci meni je svaki kinez lepsi i od yamahe i aprilie i tek piaggia da ne pricam.ja i moj brat kada sednemo on vuce odlicno ja imam 110 kg a moj brat 60 kg i odlicno vuce ali za te pare nikada neces kupiti novu yamahu ili apriliu ili piaggia moj brat je imao skuter gelly i kada god hoce moze da dodje da se potrkaju i yamaha i aprilia i piaggio koji god hoce motor,gelly ide 85 km/h ali nista nije budzeno 60 km/h je grafiran ja znam da aprilia neka 49cc ide 90 km/h posto sam je imao pa sam presao na kineza zato kada ti nesto ode na aprilii onda bolje ici u k**** kosta jedan deo vise nego ona cela a taj gelly ce je sjebati u brzini uvek posto on prebrzo navuce i nikada nece moci aprilia da ide sa njim jebes ti apriliu da je brzi kinez od nje a kinez je svaki dosta lepsi i od yamahe,apriliemtek malagutia i piaggia da ne pricam dosta od mene uzmite kineza necete se pokajati!!!!
[ Sc0rp10 @ 01.08.2008. 11:27 ] @
Hahahahaha ala ti poznajes skutere u pm.Nego da te pitam.Jel su tebi kupili kineza,a ti hteo apriliu ili yamahu,pa sad moras da zadovoljis sujetu?
[ underwood @ 02.08.2008. 14:19 ] @
da se nadovezem na pricu : ne, ja upravo mislim da to pokusavaju da zadovolje sujetu oni koji kupe apriliu ili yamahu kako bi opravdali ulozen novac, predrasude su cudo!
moj exactly je i dalje azdaja...i ide jednako dobro kao ostali skuteri! :D
[ Sc0rp10 @ 02.08.2008. 19:20 ] @
Pa ja nesto nisam primetio vlasnike aeroxa ili aprilie,nego vlasnika kineza ;) takodje uzeo aerox,ubacen kit,ide 110km/h,2001 god. za nesto vise od 500evra ;)
[ wasssup @ 03.08.2008. 00:36 ] @
Citat:
Sc0rp10: Pa ja nesto nisam primetio vlasnike aeroxa ili aprilie,nego vlasnika kineza ;) takodje uzeo aerox,ubacen kit,ide 110km/h,2001 god. za nesto vise od 500evra ;)
Brate u pravu si!!!!Nema ih nesto vlasnici dobrih motora da zadovoljavaju sujetu,nego SPRINTasi!!!!Motor nov za 800-900 evra?Pa to nema nigde!Samo kod Kineza.....E Sc0rp10 da te pitam nesto posto imas Aeroxa....Jel moze na njemu dvoje,bez problema????I gde si naso ***ote za nesto vise od 500 evra????Pozdrav!
[ Sc0rp10 @ 03.08.2008. 09:50 ] @
Sve zavisi koga vozis.Ako vozis "normalnog" coveka staje bez problema,ali ako hoces da vozis neku mecku,onda ti nece pomoci ni oni sa vecim sedistem Uglavnom devojka i ja sedimo bez problema ili kada vozam ortaka,takodje sedimo opusteno.Ja sam tu oko 186 i oko 75,a on oko 178 i 70.A aerox sam uzeo u Italiji za 500evra,a zbog prevoza ovamo i ostalih zaj*bancija sam napisao nesto vise od 500 evra Pozdrav!
[ wasssup @ 03.08.2008. 12:25 ] @
Pa i ne planiram da vozim mecke!:DA moracu i ja tako nesto da uradim,jer ljudi ovde traze preko 1000 za njega....Ej a zanima me koliko si ga terao bez kuta?
[ Sc0rp10 @ 03.08.2008. 17:23 ] @
Bez "kuta" verovatno si mislio kit? :) necu da te lazem,ne znam stvarno,posto je na aeroxu vec bio uradjen kit...
[ wasssup @ 03.08.2008. 18:16 ] @
Pa da,zurio sam pa sam lose napisao!A koliko ti je ispala carina i porez?
[ Sc0rp10 @ 04.08.2008. 08:52 ] @
Nemam pojma.To mi doterao ortak.Ja mu dao nesto veverica i on doterao kod mene kuci.E sad mene zanima kako da registrujem skuter?
[ yu1ny @ 04.08.2008. 12:20 ] @
Nikako

Nemaš carinsku deklaraciju, račun ino-prodavca, potvrdu gde je skuter ušao u Srbiju....

Kad sve to opraviš (najbolje pitaj nekog špeditera šta ti sve treba) ideš na tehnički, pa u SUP.

Srećno!
[ Sc0rp10 @ 04.08.2008. 14:26 ] @
Hehe imam racun ino-prodavca,ako je to kupoprodajni ugovor ili kako se vec zove.Pa nista onda.Ja cu ga voziti na divljaka,a ako me uhvate ja im dajem skuter na licu mesta
[ tadic.svetozar @ 07.08.2008. 09:22 ] @
Ja imam sprint exactly-a u odnosu na max-a dosta je bolji,pod 1.lepsi, 2.2t masina, 3.bolje ide, ja sam se trkao ode moj brat ima max-a a ja sam tezi od njega on ima 60 kg a ja 100 kg i iz starta mu polako odlazim ali od 30-40 km/h ni nevidi me vise,ja sam uzeo nov exactly i sada sam mu stavio k&n filter i dosta bolje ide,ide mi 82-3 ali dosta bolje zadovoljava ali ako se dvoumite koji je bolji sprint max ili exactly ja vam kazem da je bolji exactly uzmite ga necete se pokajati,a sto se tice potrosnje trosi 2,8-3 litre.
[ yu1ny @ 09.08.2008. 19:23 ] @
Ako nije problem, gde si kupio KN filter, koja oznaka i po kojoj ceni?
[ marremarre @ 15.04.2009. 11:28 ] @
a sta mislite o sprint phantom-u?? bas sam se naprzio na njega i nesto sto sam citao ovde po forumu, izgleda skroz ok.. kosta oko 950e i mislim da je dobra kupovina posto je nov..
[ AleksaP @ 17.05.2009. 19:04 ] @
Ja kupujem Exactly i kosta isto 950e ali je manji od Phantom-a. Imaju ga u prodavnici ali Phantom je lepsi. Ne znam da li da cekam ili da ga uzmem. Koji ide brze bez blokada?



[Ovu poruku je menjao AleksaP dana 17.05.2009. u 21:30 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao AleksaP dana 17.05.2009. u 21:31 GMT+1]
[ wasssup @ 17.05.2009. 22:40 ] @
Ej ljudi znate li nesto o mineli skuterima?(www.minelimoto.com)U mom gradu se skoro pojavio distributer pa mi lepo izgledaju, dosta kvalitetnije od sprinta, a ne mnogo skuplje. Ali nista nisam uspeo da nadjem o njima jer su, cini mi se, relativno novi na trzistu. Svaka informacija bi mi bila korisna! Unapred hvala!
[ cvekic @ 04.07.2009. 23:51 ] @
...a ja sam se nalozio na ovaj )
MOTOMANIA
Dzabe je, a pritom i lepo izgleda (1. god. garancija)
za mene sa 30 godina i ne bi isao neki "sareni sportski" skuter
[ cvekic @ 17.08.2009. 12:17 ] @
mozete mi reci koji je najbolji skuter od 50 kubika a da ne bude skuplji od 1000ewra.sta mislite o gizmo orion?
[ cvekic @ 20.08.2009. 12:50 ] @
kupijem orion gizmu.posle 5 brzina 100km\h
[ lekter @ 28.08.2009. 14:44 ] @
Molim za informacije o skuterima do 50ccm marke BEMI GERMANY.Da li ga kupiti?
[ lux9412 @ 18.03.2010. 18:44 ] @
kupuj sprint eaagle!!! nije skup, a odlican motor... na neki nacin kopija aprilia sr50. nemoj slusati nikog ko ti kaze ,,cuo sam,, to znaci da nema pojma!!! imam iskustva sa kinezima!
[ lux9412 @ 18.03.2010. 18:46 ] @
imam phantom! odlican motor! ako oces uzimaj ga.
[ amos79 @ 01.05.2010. 21:57 ] @
Pozdrav druze.Kupio bi "eagla",cak sam ga juce i probao.(U pitanju je nov motor)Vuce odlicno da li ce i kasnije tako ne znam,ali kvalitet plastike mi se cini kao dobar kao i sve ostalo.Sta mislis koliko je taj model dugotrajan,pouzdan i ima li neki skrivenih mana,np. uljna pumpa,skidanje blokade itd?.Unapred hvala!
[ peetar @ 04.05.2010. 11:41 ] @
Pozdrav svima,

pošto paniram da kupim motor uskoro verovatno neki do 50ccm jer nemam položeno za A kategoriju.
Krenuo sam da čitam redom ovu temu i videh na prvoj strani da je lanica88 napisao sledeće " ukoliko kupujes novo, obrati paznju da najverovatnije necxes moci da registrujes na SO tablice a sa dva sedista vec samo sa jednim" .

Molimo bih nekoga da mi objasni o čemu se radi.????
Da li to znači da ako budem kupio motor do 50ccm i budem ga registrovao na SO neću moći da vozim drugu osobu sa sobom jer pravim prekršaj. A ako taj isti motor registrujem na Grad onda ću moći da vozim dve osobe.?

upomoć !!!
[ peetar @ 04.05.2010. 16:36 ] @
Pomoć,

Pored pitanja da li je moguće voziti nekoga na motoru koji ima trajnu registraciju ( da li je zakonski dozvoljeno ) . Molim vas da mi pomognete jer se dvoumim između dva motora koji da kupim.

1. Vespa LX 50 star 3. godine presao 7k km, ceni ga 1300 eur. ( dvotaktni motor )

2. SYM fiddle II 50 nov sa garancijom 1300 eur. (četvorotaktni motor )
Vizuelno veoma slični.

Ako možete da mi date neke korisne informacije a vezano za ova dva modela motora da bih lakse mogao da se odlučim.
Cena delova?
Cena servisa?
Cena dodatne opreme?
Kvalitet motora?
Potrošnja
itd.


hvala.
[ fr.wgrg @ 31.05.2010. 15:36 ] @
Za 50 kubika je bolji dvotaktni motor. Cetvorotaktni od 50 ccm ima jako male klipove, i male klipnjace, i to sve brzo popuca.
[ fr.wgrg @ 17.08.2010. 11:18 ] @
jel zna neko, posto kupujem polovni skuter kako ide preregistracija na mene sa prvog vlasnika,koliko to kosta i koje su procedure? pozzz
[ fr.wgrg @ 09.09.2010. 16:08 ] @
EEEE ovako, prvo pozdrav dragim forumasima! U decembru predprosle godine sam kupio polovnog Sprint Max-a za 300e. Posto mi je bio prvi skuter, letao sam po forumima, citao komentare, zezao se sve do februara kad sam mogao da ga vozim. Odma u startu je bio problem sto nije bilo sita u rezervoaru pa se motor gusio, oonda posle sita i predjenih 300 km je pukla membrana na karburatoru, odvezem (citaj oteram) kod nekog kvazi majstora on napravi da ide ko blesav, prvih 50 km i onda stane! Izmedju sam imao 1000 problema i izludeo sam vise!!! E onda sam motor oterao kod jednog fenomenalnog majstora u Makis. Posto je tetkin prijatelj pozvao me da mi pokaze ceo motor, i stvarno ga je samnom rasturio do delova, opisao mi svaki deo i pricip rada! Sredio je motor(generalka) za 100e (ruke 2000din) Dovezao sam ga kuci presao 600 km i bap ponovo karburator, a izmedju sam stalno isao kod majstora i polako ucio i kupio cake.Resio sam da prodam svog Sprinta i uspeo sam u tome, prodao sam ga za 420 e i covek je zadovoljan iako ga je u pocetku zezao karb.E sta je poenta price, za ovih godinu, dve dana sam dovoljno problema imao i dovoljno sam skutera video da mogu da pricam koji je dobar koji los.Kineske skutere treba da uzimaju ljudi koji imaju para da kupe NOV!!! Kineski skuter NIKAKO polovan,jer ga ne bi prodavao da je dobar!!! Kinezi su dobri za opustenu gradsku voznju, ne prezahtevnog korisnika, koji ce da ulaze dosta truda u odrzavanje! Svaki drugi zahtev bi mogao da ispuni malo stariji, skuplji motor 2t sa vodenim hladjenjem i puno vremena za raspitivanje i stalno poboljsavanje skutera! Malo opsirno, ali treba sve lepo objasniti, zar ne? DDD Pozdrav!
[ Arrow @ 10.10.2010. 01:30 ] @
Ajde ako nije tajna reci koji majstor valja u Makisu treba mi neko ko je bas bas revnosan i kad radi - onda uradi kako treba.
Moze i zarkovo, zeleznik, b.brdo, vidikovac i okolina.
[ Arrow @ 20.12.2010. 14:14 ] @
kymco aglility se mnogo razlikuje od svih kineza.moj savet ti je da uznes kymco.ja ga imam od 2005godine i preso sam 25.000km bez ikakvih problema.
[ Arrow @ 01.04.2011. 01:02 ] @
kymco agility definitivno najbolji skuter u klasi 1000evra ja ga imam od 2005 i preso sam 20000km bez problema.kakav sprint i ostali kinezi vozio sam dosta kineza i svi su neudobni kruti i spori ,agility je ladja za njih.
[ Arrow @ 29.07.2011. 00:08 ] @
koiko si platio vespa et 2 ??
[ Arrow @ 29.07.2011. 00:11 ] @
koliko si paltio taj vespa?
[ Arrow @ 29.07.2011. 00:11 ] @
jel kymco kinez
[ Arrow @ 21.08.2011. 18:49 ] @
Kymco je Tajvanac i jedan je od najkvalitetnijih proizvodjaca skutera.
[ Arrow @ 24.10.2011. 14:29 ] @
Dali je dobar, za kupovinu, skuter Piaggio Free i kolko ,po vasoj proceni, treba dati para za njega?
[ sttipe @ 26.10.2011. 17:08 ] @
pogledaj jel kinez..piaggio je počea jeftinije modele pravit u kini..a to vam je -baotian..pa kad već kupuješ kineza,onda ga bar plati ka kineza..moje je mišljenje, ko ima toliko para da kupi nov skuter ima i da kupi blokan nrg,i sve djelove koji se mogu pokvarit -nove..i onda imaš motor!!platiš ga ka kineza a imaš motor..ako ćeš slagat novu mašinu samo osovinu pumpe od vode ne kupuj novu,nego staru,polovnu..ali da valja..nova je kineska,nije cementirana,nego je od običnog gradjevinskog željeza,semering ju pojede!!!
novi nrg ima blokove koji nemaju kugličaste ležaje radilice,kad se pojedu leteći ležaji baci mašinu..i nevaljaju za naša šporka goriva,čepe se injektori..ne znam kakvo je gorivo kod vas u srbiji,ali naše iz ine i nije baš za nove skutere..ekipa masovno pribaciva anšprice na karb verzije....ja imam nrg mc2,staru kantu,ima joj 15 godina,mašina joj je ka iz dućana,a sam djava zna koliko je prošla i koji sam vlasnik..samo me je__cka struja,instalacije,i vakum ventil koji nema kupit kvalitetan pa traje godinu dana..čini se da i njega rade u kini..i nekad pokoja sajla..svitla su loša na tim skuterima pa sam mora kemijat..bila su loša kad je napravljen motor,to im je mana..ali zato mogu stavit bocu plina pod noge..ostali skuteri to nemogu..otidjem nekad po 30-40 km daleko,to se s kinezom nekad nisam usudjiva..ide 100km/h,s dobrim auspuhom,to je sasvim uredno vozilo..u nas se može 50ccm vozit s b kategorijom..i za tu kategoriju to je najbolji izbor za balkanska goriva..
[ sttipe @ 13.03.2012. 14:40 ] @
meni se to isto desilo sa svecicom na suzukiju rg 125 f przio sam ga niz bubanj potok prema naplatno rampi.
jedva sam dosao do pozarevca, gusio se na punom gasu a na malom postepeno je radio nekako...
[ sttipe @ 26.03.2012. 14:10 ] @
Kymco agility 50 . Jeftin a fenomenalne kvalitete.
[ sttipe @ 11.04.2012. 07:59 ] @
Muka mi je od ovih sprintovih skutera ( eagle, max, exactly...) sve je to smesno ko se razume u skutere nikad nece uzeti ovako nesto ako ima 1000 evra na raspolaganju, za te pare polovna YAMAHA, GILERA, PIAGGIO, APRILIA, eventualno PEUGEOT SPEEDFIGHT2... bog da te vidi :D
[ sttipe @ 14.01.2013. 12:35 ] @
Koliko ide fabricki Piaggio nrg mc3 sa vodenim hladjenjem? Ja sam jednog takvog iznajmio i vozio u Grckoj na moru i isao 100kmh kao od sale. Sad sam kupio jednog takvog iz 2002g i neide bas, s obzirom da nema km sajlu, po mom nekom osecaju jedva 60. Ima fabricku rezonu sa izduvom skroz pozadi, ne sa topom pa ka napred. Strasno me to zanima jer sam samo zbog iskustva na moru sa tim skuterom resio da ga kupim, ali sam se razocarao.
[ Ukaszik @ 25.04.2013. 18:42 ] @
Mislim da ću kupiti rudnik iz Njemačke. Moj susjed je kupio jedan ovdje: http://www.moto-top.de/. Koji je motor najbolji?
[ Reggie @ 05.08.2021. 19:21 ] @
Koliko vredi da se da za Tomos orion gizmo 2005. godiste, registrovan jos godinu dana, u dobrom stanju?