[ zorrome @ 23.06.2005. 16:33 ] @
Što znači da MSDE podržava 5 konekcija istovremeno? Da li je to kad napravim aolikaciju u VB i s njom se spajam na MSDE da istovremeno mogu otvoriti 5 aplikacija i sve će raditi normanlno ili nešto drugo?
[ antix @ 24.06.2005. 09:30 ] @
pa vidiš da bi izvršio neku naredbu na bilo kojom bazom moraš da otvoriš konekciju ka toj bazi!

MSDE podržava maximalno 5 istovremeno otvorenih konekcija. Mada ti sa jednom konekcijom možeš da opslužuješ više od jednog korisnika....

i ako imaš neku aplikaciju koja koristi jednu konekciju ka bazi onda možeš otvoriti maksimalno 5 takvih aplikacija i sve će dobro raditi na MSDE....

pozdrav
[ Mihailo @ 24.06.2005. 09:55 ] @
.. ili da uzmeš SQL server express koji nema tih ograničenja (što je zapravo MSDE 2005).
[ goky2002 @ 24.06.2005. 13:44 ] @
Ja sam par puta testirao i komotno je radilo sa 7 konekcija sa 7 razlicitih racunara iz iste mreze. Tako da nisam bas siguran na sta se bas odnosi to ogranicenje.
[ freeghost @ 24.06.2005. 14:25 ] @
>
[ sasas @ 24.06.2005. 15:07 ] @
Postoji neki mehanizam koji kad prekoračiš pet konekcija veštački (tj. na silu) umanjuje performanse MSDEa, tako da stvar radi i sa više klijenata ali kilavo.
Moguće bi bilo dobro da aplikacija otvara konekciju samo kad ima nešto da uradi, pa kad završi da je ponovo zatvori.

Btw, kako stoje stvari sa sqlserver2005? Ja sam imao instaliranu betu početkom godine, i bila je izrazito neupotrebljiva, nije radila za mene najvažnija stvar - povezivanje sa starijim verzijama mssqla (nije postojao nikakav razuman mehanizam da se podaci sa verzije 2005 prebace na 2000). Ako se to ne promeni do izlaska konačne verzije, migracija za bilo koju ozbiljniju IT kuću će po meni biti praktično nemoguća.

ss.
[ ivan jeremic @ 27.06.2005. 10:25 ] @
5 konekcija je broj konekcija na cije SQL upite server moze istovremeno da odgovara... realno ... potrebno je barem 15 klijenta da bi 5 istovremeno izvrsavali neke upite. Ostali upiti se ne odbijaju vec se stavljaju na cekanje dok se ovi ne odrade. Ovo po meni moze da opsluzuje firmu sa 20 klijentskih masina bez problema. Malo optimizacije (upit od max 2-3 sekunde po klijentu nece smeteti nikome) i sve ce da radi kao sat.