[ strš @ 23.06.2005. 22:48 ] @
Da li je moguće da dxp dok rutira pomera i delove da bi zauzeo najbolje mesto na ploči sa što manje veza i preskoka?Nisam baš definisao pitanje kako treba ali nadam se da razumete šta je pisac hteo da kaže.
[ rojunacko @ 03.07.2005. 15:39 ] @
ej,ja radim u dxp-u, za to nisam cuo da je moguce,a sad dal je ili nije,neznanam,ali imas opciju da ti poslozi komponente po plocici sam,bez da ih ti pomices,"auto place",tako nesto ti se zove! eto" pozdrav"
[ strš @ 05.07.2005. 21:53 ] @
Hvala na odgovoru ali "auto place" samo pomera komponente negledajući povezanost pinova da bi ih stavio na najbolje moguće mesto.Ako to nemože DXP ima li program sa kojim je to moguće?Unapred hvala.
[ rojunacko @ 06.07.2005. 09:17 ] @
znam da on samo razmjesta,ne znam ti zbilja to,ja koristim protewl,(super mi je) imam mislim negdje na hardu upute sto sam vec davno skinuo za neku stariju verziju protela,pa cu malo pogledat,mozda je ondje gdje receno kako se to moze napraviti,danas cu pogledati pa cu navecer javiti ili ti poslati!
[ strš @ 17.11.2005. 23:12 ] @
Zar je moguće da nepostoji program koji može da zadovolji moje prohteve?Ako ga nema eto ideje programerima da ga naprave.
[ _str_ @ 18.11.2005. 19:51 ] @
Citat:
strš: Zar je moguće da nepostoji program koji može da zadovolji moje prohteve?Ako ga nema eto ideje programerima da ga naprave.


...pa onda crack.......

To je jedan medju lepsim delovima posla "razmestanje komponenti". A sa koliko komponenti baratas na svojim projektima ?

(Mozda i postoji takav program ali nemas ti toliko para )

[Ovu poruku je menjao _str_ dana 18.11.2005. u 20:52 GMT+1]
[ strš @ 19.11.2005. 01:42 ] @
Količina delova sa kojim ja baratam nije velika ali dovoljna je da dugo ostanem razmišljajući gde koju da stavim komponentu da nebi došlo do previše vodova po štampanoj ploči.A što se tiče para ako možeš za početak da mi kažeš koji je to program,ako ga uopšte ima,a verujem da postoji.Unapred hvala.