[ DrSale @ 24.06.2005. 16:23 ] @
Prijatelji, ako mi ovde neko ne pomogne onda ne znam ko ce.
O cemu se radi. Dok sam jos bio u Srbiji, tamo sam se sasvim lepo izvestio i video snimke sa VHS-a i Hi8 kamere prebacivao na komp i to obradjivao u Ulead Video Studio 8. E pre 2 meseca dosao sam u USA i javio mi se problem koji nikako ne mogu da resim. Naime, sa Panasonic Mini DV kamere preko firewire veze prebacio sam snimke na komp preko UVS ali sada verzije 9. I sve super odradi. Medjutim, na samom pocetku, pre transfera videa na komp, meni program prijavi da je snimak NTSC u 29.97 fps (tako nekako). I to je OK, jer je takav sistem ovde. Medjutim kada ja sve ono obradim kako hocu (efekti, titlovi,....) i napravim finalni DVD sa chapterima, kada pusstim takav materijal ono kao da gubi svaki drugi ili treci frejm dok zvuk ide normalno. Onda proverim da li prilikom pravljenja DVD-a negde propustim da stavim da izlazni DVD bude isto NTSC, i to je sve u redu.

Da li neko mozda zna u cemu bi bio problem, jer evo dve nedelje sam pokusavam i ne ide mi.

Pozdrav i unapred zahvalan Sale
[ scompany @ 24.06.2005. 22:04 ] @
Da da smanjiš framerate na 25?
[ DrSale @ 24.06.2005. 22:12 ] @
i to sam pokusao. jedino jos da isprobam da li na kameri moze da se snima u PAL formatu. nista drugo vise ne vidim kao resenje.

ako neko ima ideja dobrodosao je
[ ntojzan @ 24.06.2005. 22:33 ] @
Pazi, ja sam 100% ubedjen da se radi o tome da ti je neko podesavanje ostalo na PAL-u... Kojim programom montiras materijal? Proveri settingse i tamo. Proveri podesavanja BAS SVAKOG programa koji ucestvuje u procesu. Inace ne bi bilo lose kada bi dao pun spisak svih programa koje koristis, i tacan opis procedure.
[ scompany @ 25.06.2005. 01:05 ] @
Slažem se. PAL je 25 fps a NTSC je 29.97 fps. Probaj sa VirtualDub-om promjeniti framerate na 29.97. Klikni na Video -> Direct Stream Copy, to ti je da ne ne rekomprimira! Onda klikni na Video -> Frame Rate -> označi Change to... upiši 19.97 -> OK -> File -> Save As......................
[ downer @ 25.06.2005. 20:13 ] @
U kom god programu da radiš montiranje imaš neki PROJECT SETTINGS ili tako nešto...kao što rekoše pre mene, negde je DEFINITIVNO ostao pal....