[ duck@ @ 24.06.2005. 17:58 ] @
radi se o slusanju radio stanica preko interneta!

Evo trazio sam po forumu - ima li negde 'tutorial' za te stvari? Naravno nasao sam ono na shout cast-u, ali ono sto me interesuje:

Winamp, Realplayer, WinMediaPlayer - da li postoji radio stanica koju moze da pusti jedan od ovih playera, a da drugi ne moze? Npr. kada pustim radio 'music one' u media playeru izbufferuje i posle pusta bez seckanja. Kada odem na shout cast i tamo nadjem music one otvori mi u Winampu u play listi 9 stavki - e sada u cemu je razlika u tim stavkama u play listi (u bitrate-u?!?) i kada probam iz winampa da pokrenem mnogo secka!

Do sada sam provalio da ko hoce da slusa *.ram fileove u winampu mora da instalira plugin Tara ( http://www.musiclivesonline.com/software/watara.html ), koji ce da pusti realtime formate u winampu ali bez obzira na plug in mora da bude instaliran real player.

kada probam iz win.me.playera kaze: cannot play the file. one or more codecs required to play the file could not be found.
kada probam da dodam realplayerove plug inove u wmp nece
pitanje je kako da ovo sve izvedem u winampu?

Znaci zasto mi radio one ide bez seckanja u WMP a u Winampu i pored Tare secka?
kako da znam koliki je bitrate za odredjenu stanicu?
[ DEBUGER SUPER MAX @ 30.06.2005. 22:07 ] @
Posto si i skontao da je u pitanju bitrate u Winamp media library imas u gornjem delu prozora imas opciju bandwidth. U listi imas opcije: 1.)Any
2.)Broadband
3.)Modem
U opciji 1 daje ti sve moguce bitrate-ove; u opciji 2 daje ti iznad 128 kbps; a u opciji 3 ispod 56 kbps.

Jeste malo zalosno sto "obrise" 300 stanica ali NE SECKA.
[ duck@ @ 30.06.2005. 23:03 ] @
Pa o toj razlicu u bitrate-u se i radi - kako mi winamp uopste ne nadje music one na 64 vec samo na 128, a wmp pusti odmah na 60 ili koliko vec?!?
[ DEBUGER SUPER MAX @ 01.07.2005. 12:04 ] @
To pod imenom bandwidth ti je kolko si razumeo dropdown lista i treba da se prebaci na modem; i nemoj traziti na search posto trzi neku rec u imenu stanice ,pa ako npr. napises DJ krmak ili bilo sta slicno nece,najcesce, naci ni jednu stanicu.Ali postoji opcija refresh probaj sa njom (ja je redovno koristim).
Ako nista drugo reinstaliraj winamp pa probaj ovo.Uostalom koji ti winamp koristis?
[ duck@ @ 01.07.2005. 12:28 ] @
Winamp mi je 5.0.91
Ma pokusavao sam naravno i sa refresh i sa stavljanjem 1000 stream-ova za search ali jednostavno nema te stanice na manje od 128
[ DEBUGER SUPER MAX @ 01.07.2005. 21:21 ] @
Probaj da ga reinstaliras moguce je da je nesto izgubio, a pri reinstaliranju namesti mu kada te bude pitao za povezivanje na internet na connect via modem ili u options -> preferences -> General Preferences na select internet connection
type izaberes convect via modem i namestis priority class na normal i trebalo bi da radi.


[Ovu poruku je menjao DEBUGER SUPER MAX dana 02.07.2005. u 11:18 GMT+1]