[ Johnny B. @ 26.06.2005. 14:53 ] @
Hajde neka mi neko objasni ovo u vezi sa firmwere i flesovsnje. Sta to znaci, ako ja sada nadjem novi firmwere za moj lgRW i sta onda? Kako ga ubaciti, jel to kao i svaki programcic ili sta vec?
Dajte mi ideju da recimo promenim necemu na mom kompu firmmwere, ali da mogu i da vratim stari u slucaju da mi se ne svidja. Mogu li nesto da pokavarim pri tome?
[ bakara @ 26.06.2005. 15:48 ] @
Pa ako ne znas sta je i cemu sluzi najbolje da nista ne diras, pogotvo ako je u pitanju CDRW i nemas nikakvih problema sa njim...Inace FW je SW koji se ubacuje u opticki drajv...i naravno da se moze pokvariti uredjaj
[ Johnny B. @ 27.06.2005. 08:57 ] @
Pa imam problema, gubi mi se u procesu rezanja i pre nego sto zakljucim da je za kantu, hteo bih da probam da ga malo frimwerisem. Taman da naucim sta je to, pa ako je neko raspolozen da mi objasni HAJDE!
[ Johnny B. @ 27.06.2005. 22:15 ] @
Sta nema niko ko moze da objasni?????
[ KOLE89 @ 27.06.2005. 22:30 ] @
Ukratko, to su ti informacije o medijima (CD-ovima), načinu rezanja, brzinama rezanja, kontrolisanje motora, itd. Nove verzije obično donose povećanu listu podržanih medija i ispravljaju bagove iz starijih verzija. On se flešuje pomoću programčića koji se dobije uz njega. Verovatno u arhivi sa firmwareom i flash programom postoji i readme fajl za uputstvo kako se to radi (za svakog proizvođača je drugačije).
[ Johnny B. @ 28.06.2005. 11:44 ] @
hajde me uputi da probam da flesujem ovo moje s.... i samim ti da vidim kako se to radi i da naucim.
[ KOLE89 @ 28.06.2005. 12:52 ] @
Napiši mi TAČAN model i oznake (možeš pročitati na "kutiji" rezača sa gornje strane). Ako pogrešiš za jedno slovo ili broj, možeš trajno da ga upropastiš.
[ Johnny B. @ 28.06.2005. 12:57 ] @
moram li da skidam rezac. Mogu li da pogledam samo u device manager-u?
[ Johnny B. @ 28.06.2005. 13:01 ] @
U device manageru mi pise: HL-DT-ST CD-RW GCE-8524B
[ bakara @ 28.06.2005. 13:15 ] @
Imas u top temi
http://www.elitesecurity.org/tema/83841-Odabir-DVD-RW-snimaca ja sam
objasnjavao kako se flesuje


[Ovu poruku je menjao boki dana 28.06.2005. u 19:09 GMT+1]
[ Johnny B. @ 28.06.2005. 13:50 ] @
hajde ti meni reci na kojoj je strani otprilike, citao sam tu raspravu pre neki dan i polureo kolika je. Skrati mi muke.
[ KOLE89 @ 28.06.2005. 18:48 ] @
Mislio sam na to da je to sasvim normalna pojava kod LG-a, a firmware-a nema da to popravi (ako uopšte može).

A ako ne možeš da pročitaš dve strane, neću da te vređam, ali trebalo bi da poradiš na koncentraciji (ja dnevno pročitam minimum 30 celih strana na raznim forumima na raznim jezicima).

[Ovu poruku je menjao KOLE89 dana 28.06.2005. u 19:50 GMT+1]
[ lancia88 @ 29.06.2005. 01:53 ] @
Pozdrav,

nista, ovako cemo: ukoliko jos jednom budem procitao zahtev/molbu da se nesto "sazvace" po sistemu: mrzi me da citam, tema ode pod katanac a jos verovatnije u istoriju jer nema sta tu korisno ni da se procita. Nadam se da sam dovoljno jasno ovo napisao ;)
[ McKracken @ 29.06.2005. 02:07 ] @
@lancia88: Imas previse stpljenja :)
[ Johnny B. @ 29.06.2005. 09:16 ] @
Ne znam na koga milis za citanje. Ako je za mene, verovatn nisi u toku da tamo ima 10 strana svakakvih nagadjanja, a ja nemam nesto mnogo vremena da opet prelazim tu temu (jednom sam vec dosao do 6-te strane i smorio se jer se vrti sve okolo unaokolo), ako te mrzi potrazicu ja za par dana kada budem imao vremena.
[ bakara @ 30.06.2005. 14:18 ] @
@Johnny B
Dobro, ajde ovako...da li si ti nasao FW za taj tvoj drajv? I koju
verziju trenutno imas u drajvu?



--
Using Opera's revolutionary e-mail client: http://www.opera.com/mail/
[ KOLE89 @ 30.06.2005. 16:06 ] @
Citat:
Johnny B.: Ne znam na koga milis za citanje. Ako je za mene, verovatn nisi u toku da tamo ima 10 strana svakakvih nagadjanja, a ja nemam nesto mnogo vremena da opet prelazim tu temu (jednom sam vec dosao do 6-te strane i smorio se jer se vrti sve okolo unaokolo), ako te mrzi potrazicu ja za par dana kada budem imao vremena.

Sorry, ja sam mislio da pričaš o temi na Benchmarku . My bad.
[ Johnny B. @ 30.06.2005. 23:50 ] @
@bakara
Pravo da ti kazem pre dan dva sam pronasao ovde na forumu da ne postoji neki drugi firmwere sem ova koji mi je trenutno u LG-u RW 8524B. Verovatno ti je sve jasno kada si shvatio o cemu je rec. Hajde ako si raspolozen napisi mi jedan pasuscic o postupku da pricitam cisto informativno pa cu probati kada budem imao prilike.
[ Joseph B. @ 01.07.2005. 07:31 ] @
Na zvanicnom servisnom sajtu nema nove verzije firmvera. Inace ako radis iz windowsa onda u 90% slucajeva ( bar kod LG ) raspakujes zipovan firmware ( imas readme i aplikaciju ) i dvaput kliknes na exe file. Pritom bi trebao da zatvoris sve programe u pozadini. Posle restart i to je to.
Inace imas sve u readme, ali evo ako te mrzi da ga citas...
Pozdrav.
[ Johnny B. @ 01.07.2005. 10:56 ] @
Ne mrsi me uopste, ali kada ne znam gde da trazim normalno da cu da pitam.
Hvala!
[ bakara @ 01.07.2005. 15:39 ] @
Citat:
Pravo da ti kazem pre dan dva sam pronasao ovde na forumu da ne
postoji
> neki drugi firmwere sem ova koji mi je trenutno u LG-u RW 8524B.
> Verovatno ti je sve jasno kada si shvatio o cemu je rec.

Pa ako ne postoji nova verzija, onda nemamo sta da flesujemo zar ne?
Mozda da nadjes neku hackovanu, ako u opste postoji, posto su sad aktuelni
DVD rezaci, iz CD rezaca je vec izvucen maximum, i tu promenom FW neces
nista postici...
Reci sta te konkretno muci kod tog rezaca, ja sam imao par LG cd rezaca i
svi su radili besprekorno...

[Ovu poruku je menjao boki dana 15.07.2005. u 20:46 GMT+1]
[ Johnny B. @ 02.07.2005. 21:34 ] @
@bakara
Odbija da reze i ne uspeva uvek da obrise RW. Ne secam se kada sam ga poslednji put zeznuo da nesto nareze. Imam utisak da nema dobru "vezu" sa softverom sa kojim rezem. Ja mislim da mu nema spasa, nego to se zove poslednji trzaji i veciti optimizam.
[ bakara @ 03.07.2005. 16:17 ] @
Citat:
Johnny B.: @bakara
Odbija da reze i ne uspeva uvek da obrise RW. Ne secam se kada sam ga poslednji put zeznuo da nesto nareze. Imam utisak da nema dobru "vezu" sa softverom sa kojim rezem.

Ajde probaj malo preciznije da izneses problem:
Da li je OS svez?
Da li rezac cita?
Da li si probao da upotrebis neki drugi burning sw?
da li si probao da odradis neke testove za opticke uredjaje (nero cd/dvd speed)?

Ja ga ne bih jos otpisivao...

[Ovu poruku je menjao bakara dana 03.07.2005. u 17:18 GMT+1]
[ Johnny B. @ 03.07.2005. 17:59 ] @
@bakara
Evo ovako:
Teze mi cita nego drugi drajv (LG dvd), probao sam da rezem i sa alcoholom 120% i sa win on cd i ista stvar. Imam utisak kao da nema snagu u "laseru" da nareze ili obrise. Reinstalirao sam XP pre par dana, a evo i danas (nesto sam se igrao sa sistemom i probavao neke stvari).
Ima li jos nesto sto treba da navedem.
[ bakara @ 08.07.2005. 18:22 ] @
Izvini...ali zaboravio sam na tebe
Iz ovoga sto si napisao meni pre izgleda da bi trebalo ocistiti laser (socivo) na tom LGju
Znaci ne moj jos da ga bacis (zaboravi na flesovanje) nego ga lepo rasturi, potrudi se da lepo ocistis socivo, obicnom vodom posto kazu da alkohol moze da osteti plasticno socivo (u sta ja licno sumnjam, aceton da, ali alkohol...)
Znaci nemas sta da izgubis...
javi rezultate...