[ Brkic @ 26.06.2005. 18:07 ] @
Novi DivX 6 jel neko probao ???
[ skarahas @ 26.06.2005. 20:24 ] @

par dana kako ga testiram al nisam najzadovoljniji jer mi se čini da treba više vremena za konverziju od verzije 5.2 tako da jedan film koji sam prije radio sada za jednu trtećinu više vremena mu treba pa sam probao vratiti se na tu verziju ali vidi braga ne ide tako za one koji se odluče da znaju da povratka nema....čak ni restore ne pomaže jer rasturi codek skroz...sve u svemu samo vizuelno poboljšanje a u performansama po meni čak i slabiji pa još izbacuje neke nove prozore sa certifikatima i to dva pa samo smetaju...rado bi se vratio na stari al mi ne uspijeva....
[ Brkic @ 26.06.2005. 21:45 ] @
Dobro sto se tice brzine ali sta je sa slikom,je li bolja ???
Cuo sam da je dosta bolja nego sa 5.2
[ mrkidivx @ 26.06.2005. 23:07 ] @
Ma obična šarena laža.
Sam divx converter (lil drdivx u ranijim verzijama) je krajnje spartanski urađen-kao da je predviđen za debile samo drag and drop.Nema malo detaljnijih podešavanja kao kod prošlih verzija drdivixa.Mislim OK nek bude debilna varijanta, ali neka ostave i neki advanced mod za one koji vole da ručno podešavaju.

Ovakav kakav je odrađen divx converter je dobar samo za krajnje neupućenog korisnika, za one koji hoće više slobode u podešavanjima koristiće vidomi ili neki sličan program.

Što se slike tiče ne znam sve je to subjektivna stvar nisam primetio neku razliku.
[ Memotex @ 28.06.2005. 00:15 ] @
Citat:
mrkidivx: Ma obična šarena laža.
Sam divx converter (lil drdivx u ranijim verzijama) je krajnje spartanski urađen-kao da je predviđen za debile samo drag and drop.Nema malo detaljnijih podešavanja kao kod prošlih verzija drdivixa.Mislim OK nek bude debilna varijanta, ali neka ostave i neki advanced mod za one koji vole da ručno podešavaju.

Ovakav kakav je odrađen divx converter je dobar samo za krajnje neupućenog korisnika, za one koji hoće više slobode u podešavanjima koristiće vidomi ili neki sličan program.

Što se slike tiče ne znam sve je to subjektivna stvar nisam primetio neku razliku.


e vala za vas sto volite rucno da podesavate i trebalo je da se pojavi ovako nesto! zbog tih vasih "naprednih" podesavanja moramo svakih mesec dana da kupujemo nove kucne dvd plejere koji citaju divx. a bar da ima neke vajde u kvalitetu nego samo pravite problema ljudima cekirajuci sve sto mozete po codecima. sto se lepo ne drzite necega proverenog sto ce raditi svima kako valja.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 28.06.2005. 00:41 ] @
Ovako.Nisam još probao DivX 6 pošto sam ga skinuo pre 1 sat,ali koliko sam čuo,zaista ima nekog poboljšanja u kvalitetu u odnosu na 5.21 verziju.

Za onoga koga zanima neka ide na forume Doom9(forum.doom9.org) i neka tamo pročita sve detalje.
[ mrkidivx @ 28.06.2005. 02:14 ] @
@Memotex



Citat:
zbog tih vasih "naprednih" podesavanja moramo svakih mesec dana da kupujemo nove kucne dvd plejere koji citaju divx


Kupiš lepo komp i postaneš fleksibilan na promene

Sad ozbiljno problem je što ne možeš da kontrolišeš neke osnovne stvari: rezoluciju, bitrate zvuka, kropovanje slike i sl.
[ Memotex @ 28.06.2005. 10:17 ] @
Citat:
mrkidivx: @Memotex





Kupiš lepo komp i postaneš fleksibilan na promene ;)

Sad ozbiljno problem je što ne možeš da kontrolišeš neke osnovne stvari: rezoluciju, bitrate zvuka, kropovanje slike i sl.



ajd sad i ja ozbiljno :-))) razumem ja potrebu za boljom kontrolom kompresije i svega, ali covece svaki dan te saceka neki qpel ili gmc ili packed bitstream ili nova vrsta audio kompresije, stvarno sto je mnogo mnogo je. a sto je najgore ne vidim da se dobija neki kvalitet cekiranjem svih naprednih opcija koje nekome padnu napamet. cini mi se onako napamet da Divx 6 pokusava da unese malo reda i standardizuje izradu divx-a.

dole Xvid, ziveo Divx6!
[ mrkidivx @ 28.06.2005. 14:27 ] @
Ovde se ne radi o bilo čemu mističnom već o osnovnim podešavanjima koja su neopravdano izostavljena.
[ Memotex @ 28.06.2005. 19:52 ] @
Citat:
mrkidivx: Ovde se ne radi o bilo čemu mističnom već o osnovnim podešavanjima koja su neopravdano izostavljena.


pa kako onda uopste napravis divx?
[ mrkidivx @ 28.06.2005. 20:44 ] @
Sa divx convertorom koji dolazi u paketu divx create bundle 6 možeš praviti film ali ti ne daje bilo kakva podešavanja već samo biraš profile: divx home, portable i sl.

Što se mene tiče ja još uvek koristim drdivx 1.0.4 koji u sebi ima 5.1.1 kodek i radi provereno dobro i brzo i ima potrebne opcije za podešavanje.Ti možeš i divx 6 koristiti za pakovanje, ali ako želiš više opcija za podešavanje onda nećeš koristiti divx convertor (koji dolazi s njim) već neku drugu aplikaciju vidomi, virtual dub i sl.
[ Brkic @ 30.06.2005. 21:43 ] @
Da li kod vas rade opcije kompresovanja `Better`,`Extreme`,`Insane`. Kod mene samo `Fastest` i `Balanced` ???

U VirtualDub-u se ni ne vide dok se u XMpeg-u vide i mogu se izabrati ali pri pokretanju kompresije vrati na `Balanced`.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 01.07.2005. 14:09 ] @
simche,pa ajde,ako toliko znaš o tim novim subtitlovima XSUB,daj nam neke detaljnije informacije,da i mi ostali saznamo u čemu je stvar.

Simche,da li si testirao kvalitet DivX 6 kompresije u odnosu na DivX Pro 5.21.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 01.07.2005. 14:43 ] @
Da,da,nažalost u pravu si da su uglavnom svi DivX filmovi pravljeni u ubogom 3.11 DivX kodeku,a nikako mi nije jasno zašto,jer je dosta lošiji u odnosu na DivX 5.2,a da ne pričamo u odnosu na DivX 6.

Simche,da li ja mogu iz već ripovanog SRT subtitla sa originalnog DVD-a pomoću programa SuBRip 1.17a,da taj SRT prevod nekako konvertujem u XSUB format pogodan za prikazivanje u DivX 6 kodeku,i ako može opiši mi kako.

Jesi li probao da DivX 6 fajlove puštaš drugim plejerima,poput BSplazer 1.22 Pro,Crystal Player 1.95 ili sa Radlight 4 Beta plejerom.Ovo me zanima jer,koliko ja znam,za sada ovi pjeleri nemaju podršku za puštanje DivX 6 fajlova,tj. mogu da ih puštaju ali sa nekakvim artefaktima.

Simche,da li ti znaš koji pjeler osim zvaničnog DivX 2.9 koji dolazi sa DivX 6 formatom,može da bez problema reprodukuje nove DivX 6 video fajlove.
[ Brkic @ 01.07.2005. 17:49 ] @
I pored cele ove diskusije niko nije odgovorio na pitanje

Da li kod vas rade opcije kompresovanja `Better`,`Extreme`,`Insane`. Kod mene samo `Fastest` i `Balanced` koje se mogu izabrati iz VirtualDub-a ??

Pitam vas to u cilju provere da li mi je codek OK ili je neki sa greskom.

Koji program vi koristite za kompresiju u DivX 6?
Posto sam skinuo samo codek kompresovao sam iz AutoGC ili iz VirtualDub-a a podesavanja za codek mogu menjati zamo u VitrualDub-u koja ostaju takva i u AutoGC, i nisam primetio ama bas nikakvu razliku u odnosu na DivX 5.

Sto se tice plejera koji ga pustaju,ja koristim ffdshow-20050607 sa n.player-om i sve mi radi OK,nista nisam menjao za DivX 6.

Pa sada ne znam da li je to sve OK sa codekom ??
[ MajstorRA @ 01.07.2005. 23:35 ] @
I kod mene ima samo `Fastest` i `Balanced`, ne znam za `Better`,`Extreme`,`Insane`...

simche koje programe koristis za kompresovanje filmova?


Pozdrav
[ webmasteragent @ 04.07.2005. 23:03 ] @
Pozdravljam,

Zanima me kako da pojačam zvuk u Divx filmu i po mogučnosti bolje ga kompresujem??

E ovako, snimao sam film pomocu tv kartice Cinergy 400 i fajl je ispao 3,99 GB (jedna video kazeta je prebačena u digitalni zapis preko videa) . Kompresija je divx codecom, dok je zvuk MPEG layer-3. Kako da ja to još kompresujem, tek tolikod a ga mogu prebacit u VOB tj VTS da ga stavim na dvd??

Pomagajte ljudi!

Hvala
[ Memotex @ 05.07.2005. 00:20 ] @
Citat:
webmasteragent: Pozdravljam,

Zanima me kako da pojačam zvuk u Divx filmu i po mogučnosti bolje ga kompresujem??

E ovako, snimao sam film pomocu tv kartice Cinergy 400 i fajl je ispao 3,99 GB (jedna video kazeta je prebačena u digitalni zapis preko videa) . Kompresija je divx codecom, dok je zvuk MPEG layer-3. Kako da ja to još kompresujem, tek tolikod a ga mogu prebacit u VOB tj VTS da ga stavim na dvd??

Pomagajte ljudi!

Hvala


kakve ovo ima veze sa Divx6 codecom? bilo ti zgodno da tu ostavis poruku?
[ Kosta ******um Rex Persia @ 05.07.2005. 12:04 ] @
Potpuno si u pravu Memotex.Syoga molim sve korisnike ovog foruma da ovde ne postuju teme koje nemajui veze sa DivX 6 kodekom.U suprotnom,biću prisiljen da zamolim moderatora da svaku takvu temu momentalno obriše.
[ Sonic KG @ 09.07.2005. 15:56 ] @
Divx6 Sucks!
- Radi samo na Windows-u XP.
- Spor je do zla boga (bar za trecinu sporiji od 5.2.1, a vise nego duplo (!) od XviD-a koji u zubima moze da ga nosi
- Nije kompatibilan u potpunosti sa MPEG-4 standardom, jer su autori narusili tu kompatibilnost da bi napravili "svoj" i "originalan" program
- Ubacuje titlove, poglavlja, menije i vise audio traka u jednom video fajlu, sto NISTA zivo ne podrzava
- Pravi DIVX a ne AVI fajlove
- Predstavlja pokusaj da se od DivX-a napravi nekakva multimedijalna platforma koja ce biti jeftina kopija DVD-a (naravno, ovo u interesu profita i sirenja biznisa kompanije). P.S. Ne cini li vam se da su sa ovom idejom malo PREVISE okasnili (bar jedno 2,3 godine)?
...

I uopste, ljudi, kad cete se opametiti i preci na XviD 1.1? :)
Sem sto je (DUPLO) brzi od DivX-a, skroz besplatan i legalan, nema kockica apsolutno nikad (uz adekvatna podesavanja), cita se na standalone plejerima (proveravao mnooogo puta) - naravno bez koriscenja nepotrebnih opcija QPEL, TRELLIS, PACKED BISTREAM i slicnih. O XviD-u sve najlepse sto se mene tice, a DivX6 mi je ovim dao i poslednje razloge da ga nikad ponovo ne upotrebim! Doduse, sto ja uopste ovo pisem kad vecina ljudi cak i danas koristi krpacinu zvanu DivX 3.11 (pa znas, manje je zahtevan, manje opterecuje racunar, ima BOLJU sliku...). Sto bi rekao Radovan 3: "Sa dve ruke, ... ma bre, i sa dve noge da se krstim..." :)

[Ovu poruku je menjao Sonic KG dana 09.07.2005. u 18:55 GMT+1]
[ Kosta ******um Rex Persia @ 10.07.2005. 02:04 ] @
Ne znam Sonic KG,mislim da nisi u potpunosti sagledao kvalitet videa koji daje DivX 6 Pro.Ne znam kakav je običan ne-pro DivX 6,ali meni je DivX 6 Pro bolji i daje malo bolju sliku.

E sad,u pravu si što se tiče brzine enkodinga,sporiji je,ali ne znam koja si podešavanja koristio,možda si stavio Better ili Insane pa je zato kod tebe toliko sporiji od DivX Pro 5.21.A što se tiče toga da pravi DIVX fajlove,to uopšte nije problem,jer ljudi sa Doom9 foruma kažu da se bez bojazni može DIVX ekstenzija preimenovati u AVI.Radiće isto.

DivX 3.11.Piece of crap,damn.Ljudi,urazumite se,nemojte više da koristite DivX 3.11 kodek,jer je star čitavih 6 godina.Zar oni koji ga koriste ne uviđaju da se za 6 godina kvalitet DivX-a značajno popravio.Molim vas,nemojte više ni da pominjete 3.11.
[ Sonic KG @ 10.07.2005. 16:48 ] @
Tacno, Kosta, ali DivX-u licno ipak zameram jos mnogo stvari. Zato ga vec mesecima uopste ne koristim. XviD mi je i do DVA puta brzi (sto na mom racunaru moze da znaci i do 20-ak sati ustede!). A tako cistu i kvalitetnu sliku - bez kockica, razmazivanja, fleka, "komaraca", DivX ne moze da mi da ni u Insane modu i ni uz 10 prelaza. Prema tome...
[ yoopie! @ 11.07.2005. 15:01 ] @
Dodaću i ja jednu situaciju u kojoj sam primetio usporenje -> Windows Media Encoder. Retko ga koristim ali kad sam ga pokrenuo ubrzo posle instalacije DivX 6 kodeka u nameri da konvertujem .avi fajl imao sam šta da vidim: potrebno mu je 3x ako ne i više vremena u odnosu na 5.2 samo da skonta o kom formatu je reč! Prosto otvaranje opcija konverzije traje čitavu večnost, a sama konverzija je nešto sporija... koliko ne znam jer sam propustio samo nekoliko kratkih klipova. BTW divx converter sam otvori i zgrozio se. Ne razumem koji je razlog uklanjanja svih mogućih opcija?! Pobogu ljudi, i Dr. DivX je imao mogućnost pojednostavljenog konvertovanja ali opet je postojao i advanced meni.
[ commissar @ 15.07.2005. 20:44 ] @
Citat:
Kosta ******um Rex Persia:
DivX 3.11.Piece of crap,damn.Ljudi,urazumite se,nemojte više da koristite DivX 3.11 kodek,jer je star čitavih 6 godina.Zar oni koji ga koriste ne uviđaju da se za 6 godina kvalitet DivX-a značajno popravio.Molim vas,nemojte više ni da pominjete 3.11.


Ne znam da li da Ti verujem. Uporedjivao sam vise puta (u casovima dokolice) kvalitet slike koji od istog materijala (mpg2 ili DVD-a) dobijen koristeci prvo 3.11, a zatim i 5.2.1 kodek, i mogu Ti reci da je skoro uvek 3.11 pravio bolju sliku nego 5.2.1. Desavalo se cak i to da slika dobijena 3.11-icom u jednom prelazu bude bolja nego sa 5.2.1 u dva prelaza.
To sto je kodek mator ne mora nuzno da znaci da je los....
Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao commissar dana 15.07.2005. u 22:04 GMT+1]
[ Ivan Dimkovic @ 15.07.2005. 20:49 ] @
Probaj XVid ili Nero Digital. Cudno da je 3.11 bolji od bilo cega danas.

DivX 3.11 je hack Microsoftovog starog "skoro" MPEG-4 codeca (koji je u stvari MPEG-4 sa par izmenjenih algoritama), i generalno je vrlo nazadan kako po performansama tako i po algoritmima koji su ukljuceni.
[ commissar @ 15.07.2005. 21:02 ] @
Znam za XviD, svi ga masovno hvale, ali ja ga nisam koristio (bar ne za enkodiranje), tako da ne znam kako stoji DivX vs XviD.
Nero Digital nemam.
Kao sto sam rekao, proveravao/uporedjivao sam vise puta kvalitet (npr. avi fajl dobijen iz mpeg2) slike dobijen koriscenjem 3.11-ice i 5.2.1 i gotovo uvek je 3.11 pravio bolju sliku (daleko manje kockica, nije mutna itd.) nego 5.2.1, a bilo je slucajeva da u jednom prelazu sa 3.11-icom slika bude bolja nego u dva prelaza sa 5.2.1.
Pozdrav.
[ Sonic KG @ 16.07.2005. 20:31 ] @
DivX 5.2.1 daje "umeksanu" sliku u odnosu na 3.11. Mislim da je ovo bila "ideja" samih programera kako bi se ublazili nedostaci same kompresije.

A DivX 3.11 u jednom prelazu moze da da bolju sliku nego noviji kodeci u dva prelaza samo na mirnijim scenama (sa manje pokreta), i to je normalno za jedan prelaz ali je posledica nesto losija slika kod "jurnjava", dakle kompleksnijih scena. Sa druge strane vecina ljudi zbog brzine promena slike na ekranu bas i ne stize da primeti koliko je tada kvalitet slike los. Kod XviD-a, recimo, ovaj odnos kvaliteta mirnijih/brzih scena se moze lako "rucno" podesavati.

Sve u svemu, XviD je bolji od DivX-a i po tome sto:
- ima drasticno manje kockica (kad se ne preteruje sa "sabijanjem" filma, nema ih uopste),
- nema preteranog razmazivanja slike oko ostrih detalja (slova i sl.),
- u slucaju da se ne preteruje sa kompresijom, mogu se dodatno "ublaziti" fleke oko ostrih detalja, upotrebom opcije "adaptive quantization".
Ali slazem se da je dosta slozeniji za upotrebu.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 17.07.2005. 02:32 ] @
A bre ljudi,koliko se sećam,ovo je post posvećen DivX 6 kodeku,a ne razglabanjima o kvalitetu Xvid-a,DivX 3.11 i 5.21.

Nije pošteno prema članu koji je pokrenuo ovu temu da se toliko skreće sa kursa.
[ Cileinteractiv @ 20.07.2005. 14:44 ] @
Citat:
Sonic KG:
I uopste, ljudi, kad cete se opametiti i preci na XviD 1.1? :)
Sem sto je (DUPLO) brzi od DivX-a, skroz besplatan i legalan, nema kockica apsolutno nikad (uz adekvatna podesavanja), cita se na standalone plejerima (proveravao mnooogo puta) - naravno bez koriscenja nepotrebnih opcija QPEL, TRELLIS, PACKED BISTREAM i slicnih. O XviD-u sve najlepse sto se mene tice, a DivX6 mi je ovim dao i poslednje razloge da ga nikad ponovo ne upotrebim! Doduse, sto ja uopste ovo pisem kad vecina ljudi cak i danas koristi krpacinu zvanu DivX 3.11 (pa znas, manje je zahtevan, manje opterecuje racunar, ima BOLJU sliku...). Sto bi rekao Radovan 3: "Sa dve ruke, ... ma bre, i sa dve noge da se krstim..." :)

[Ovu poruku je menjao Sonic KG dana 09.07.2005. u 18:55 GMT+1]


Licno, nikada ne trcim za novim verzijama i updateovima! Prvo malo oslusnem feed back pa tek onda donosim odluku... Takodje znam da je veliki broj ljudi koji se profesionalno bave obradom videa usput uporedjivalo mpeg4 kodeke, malo sam se zacudio kad sam video da bas svi od npr 7-8 ljudi koristi samo XVID!!!!
[ brajko @ 21.07.2005. 11:58 ] @
pozdrav prezimenjek ,nisam znao da se i ti bavis ovim stvarima,javi se i ja se bavim slicnim stvarinma. Rajko Brkic cao
[ stopper @ 22.07.2005. 00:54 ] @
brz je taj xvid...
koristio sam ga samo u virtual dub-u za kompresovanje vecih fajlova, brzi duplo od divx 5

ne znam koji konvertor prebacuje vob datoteke u avi.xvid , pa ako neko moze da preporuci neki dobar...
[ Kosta ******um Rex Persia @ 22.07.2005. 01:18 ] @
Stopper,ovde nije mesto da postavljaš takvo pitanje.Zamolio bih te da postaviš tvoj post sa tim pitanjem,pa da ti onda ljudi odgovaraju na njega.Ovde zaista nema mesta off-topic temama.
[ Cileinteractiv @ 22.07.2005. 14:18 ] @
Ukratko: .VOB je isto sto i mpeg... da ne duzim pricu, mozes preimenovati extenziju iz .VOB u .mpg i otvoriti fajl u Xmpeg-u, Virtual Dub mpeg-u i mnogim drugim enkoderima...
[ stopper @ 22.07.2005. 15:22 ] @
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Stopper,ovde nije mesto da postavljaš takvo pitanje.Zamolio bih te da postaviš tvoj post sa tim pitanjem,pa da ti onda ljudi odgovaraju na njega.Ovde zaista nema mesta off-topic temama.

OT? Svakakvih gluposti covjek moze cuti...
xvid je duplo brzi od divx (znaci vec postojec avi zapis u nekom trecem codec-u konvertovao sam u virtual dub-u pomocu xvid,divx3,divx5,divx6).
Sa DVD-a sam konvertovao u divx 3,5,6 ali nisam u Xvid jer nemam program koji to odradjuje.
Da bih mogao u cjelini da ocjenim divx 6 trebao bih da uporedim rezultat koji on daje sa rezultatima Xvid-a(sto se tice dvd kompresije),a za to mi je potreban program koji to korektno odradjuje, pa da nebih "ubo" neodgovarajuci trazim preporuku koji je dobar.
Cilj svega toga je ocjenjivanje divx6 sto i jeste tema.

a sada u vezi divx create 1.0(koji "barata sa divx 6 codecom) kada sam pokusao da konvertujem neke video fajlove nisam mogao da to ucinim jer mi je stalno izbacivao poruku da mi nedostaje mpeg-1 audio kodek...hm...!

Citat:
Cileinteractiv: Ukratko: .VOB je isto sto i mpeg... da ne duzim pricu, mozes preimenovati extenziju iz .VOB u .mpg i otvoriti fajl u Xmpeg-u, Virtual Dub mpeg-u i mnogim drugim enkoderima...

pokusao sam nesto slicno ali nije uspjelo,pokusacu ponovo sa preimenovanjem u mpg.
[ stopper @ 25.07.2005. 20:32 ] @
hm...preimenovao sam ga ali mi ponovo izbacuje istu poruku
"No video frames found in MPEG file."
ali sada moramo oprezno o ovome jer nam prijeti opasnost da odemo OF, a to nije dobro jer ce nam se Kosta ******um Rex Persia naljutiti )))))))
[ Cileinteractiv @ 26.07.2005. 13:57 ] @
E pa sad ne znam sta je dalje, mozda sa tim mpeg-om nesto nije u redu... Nadji neki drugi mpeg pa probaj da ga ovtoris!

I kad budes konvertovao, obavezno u Xvid, divX6 je bad!!! :) Necu ni da ga isprobavam potpuno verujem ljudima koji su ovde pisali svoja iskustva...

[ stopper @ 27.07.2005. 01:21 ] @
nasao drugi mpeg i opet isto-No video frames found in MPEG file.
e sad malo o temi
divx6 mi se nije svidio i zbog toga sto kada gledam neki avi divx ikona mi stoji u tray-u, a task pokazuje da uzima 30mb za svoj rad, sto je stvarno previse
[ Kosta ******um Rex Persia @ 27.07.2005. 01:32 ] @
Da stvarno,mnogo je čudan ovaj DivX 6 kodek.Toliko dugo su ga razvijali,i na kraju su se dobrano obrukali kao nikad pre.Možda je enkoder zaista i bolji nego DivX 5.2,ali na drugim poljima su potpuno podbacili.

Glupo je što DivX 6 automatski posle instalacije pregazi DivX 5.21,tako da nema ni govora da se oba nalaze na kompu istovremeno.
[ cure1981 @ 16.09.2005. 16:56 ] @
Ja mislim da vi neznate sta hocete od jednog Divx-a. Koristim Divx 6 vec neko vreme i vrlo sam zadovoljan. Naravno DVD film prvo prosetam kroz dekripter, a zatim kroz Divx 6.
Titlove skines u subrip-u ( Iz dekriptovanog fajla ). Ako je DVD film kvalitetan nema sanse da provalis razliku u slici. To sam testirao moje pajtose tako sto im otvorim film sa DVD a i u Bs-u, slika pored slike. Niko nije mogao da bude 100% siguran sta je sta. Vreme rada konvertora je od 2 do 2.5 sata!
[ Acika @ 16.09.2005. 17:28 ] @
Meni divx 6 nece uopste da radi, kad ukljucim drdivx ili dub izadje mi neko upozorenje da je trial verzija!!! Kako to moze da se cr***je???
[ Kosta ******um Rex Persia @ 16.09.2005. 23:28 ] @
Ma nešto su ovi iz DivX Networksa zajebali stvar,tako da verzija 6.0 ne može da radi preko VirtualDub-a.Probaj da skineš verziju 6.02 ,pre neki dan je izašla.
[ ozzyan @ 06.01.2006. 19:22 ] @
Ja cu biti vrlo kratak...

Konvertovao sam DVD u DivX od 800mb u 2-pass modu na insane quality za nepuna 2 sata.

Procesor Pentium IV 530 (@3Ghz)
Memorija Kingston 1 Gb

Software: Dr.DivX 2 (beta) + DivX 6.1

Prema toma, malo stishati navijacke strasti i realno sagledati mogucnosti codeca...
[ Kosta ******um Rex Persia @ 07.01.2006. 03:15 ] @
Jel ti to ozbiljno govoriš??? Koliko sam ja kod mene isprobavao, nikako nije moguće za nepuna dva sata u Insane mode kvalitetu kompresovati film, što pričaš takve nebuloze.

To je jednostavno nemoguće, jer Insane mod kompresuje u proseku između 3-5 fps-a u sekundi.
[ ozzyan @ 07.01.2006. 12:26 ] @
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Jel ti to ozbiljno govoriš??? Koliko sam ja kod mene isprobavao, nikako nije moguće za nepuna dva sata u Insane mode kvalitetu kompresovati film, što pričaš takve nebuloze.

To je jednostavno nemoguće, jer Insane mod kompresuje u proseku između 3-5 fps-a u sekundi.


Ne, neozbiljno govorim, ovo sam napisao samo da izazovem tvoj gnev.

Dakle, kodek je DivXPro 6.1 i radio je u 2-passa i zavrsio za manje od 2 sata.
Ono sto mozda vredi proveriti je da li zaista radi u insane modu (tako je podesen ali...)
U svakom slucaju sa DivX 6 codecom i VirtualDubMod-om sam dobijao 7-10 fps (idle) u insane modu na istoj ovoj masini. Posto je DivXPro 6.1 (kao i Xvid odvajkada) optimizovan za DualCore i HyperThreading konfiguracije, ima smisla da je brzi.

Dakle, nisam pisao nikakve nebuloze, napisao sam kako je bilo.
Importovao fajl, podesio na 2-pass u insane modu, stavio mp3 na 192, i 2 sata kasnije (nakon sto je Dr.DivX 2.0 b4 vidljivo obrnuo 2 ciklusa + audio konverziju) gledao .divx film zadovoljavajuceg kvaliteta (sa obzirom na velicinu).

Da li postoji neki bug na relaciji Dr.DivX-codec koji sputava insane mode, to ne mogu da znam. Ima ko ce o tome da razmislja, meni nije primarna stavka u zivotu, zaista.
U svakom slucaju i da je radio balanced u 2 pass-a, zavrsio ga je jako brzo.
Dakle, probaj...

Samo te molim da povedes racuna kako se obracas nekome koga i ne poznajes.
Moj post je bio odgovor na originalni thread a ne deo navijacke rasprave.
Nisam nikoga ni-u-sta ubedjivao samo sam izneo svoje iskustvo, sto je i tema.

[Ovu poruku je menjao ozzyan dana 07.01.2006. u 13:27 GMT+1]
[ Kosta ******um Rex Persia @ 07.01.2006. 18:54 ] @
Nisam ni mislio da te uvredim, izvinjavam se ako si se tako osetio.

Što se tiče Dr. DivX-a 2.0, on je još uvek dosta bagovit i trenutno je u Beta 4 test fazi, a koliko sam čuo na Doom9 forumu, biće još najmanje dve do tri beta verzije pre nego što izađe finalna.

Izgleda da stvarno Dr. DivX uopšte nije ni koristio Insane mod, bez obzira što je tako bio podešen DivX 6.1 Pro kodek. Probaj da umesto na Insane staviš podešavanje na Extreme Quality, da bi video ima li kakve razlike u brzini.

[ ozzyan @ 07.01.2006. 23:55 ] @
Reagovao sam na "što pričaš takve nebuloze".
Bilo je malo preoštro, priznaćeš.

Znam da je Dr.DivX bugovit, ali sam kao veliki poklonik originalnog Dr.DivX bio jako radoznao da vidim kako ovaj novi sljaka i dosad nisam imao nikakvih problema.

Sve konverzije su do sada bile uspesne, STRAŠNO brze i odličnog kvaliteta.
Primetna je i razlika u brzini (u odnosu na DivX 6) i kad radim u DivX Convertoru.

Sve sam do sada radio u insane quality. Pusticu ga bas na nekom nizem profilu da vidim kako šljaka.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 08.01.2006. 01:19 ] @
A jel si mu bio uključio Qpel i Global Motion Compenzation( GMC) u opcijama,jer on po defaultu ne koristi te opcije.

Verovatno nisu bile uključene. Probaj da ih uključiš i da vidiš kako se onda ponaša.