[ Davor Vlajkovic @ 28.06.2005. 00:00 ] @
27. jun 2005.

Predstavnici vlade Srbije, Fonda za razvoj i opština Bor, Vranje i Kragujevac potpisali su memorandum o saradnji kojim je za ovu godinu obezbeđeno 800 miliona dinara za kreditiranje razvojnih projekata pod povoljnim uslovima.
Ministar finansija Mlađan Dinkić izjavio je da je polovina ovog iznosa namenjena kreditiranju projekata u Kragujevcu, dok će za Bor i Vranje biti izdvojeno po 25 odsto, i da su ove lokalne sredine obavezne da zauzvrat investitorima omoguće besplatno korišćenje zemljišta i druge olakšice. Program kreditiranja finansiraće budžet Srbije, Fond za razvoj i lokalna samouprava, a krediti za podsticaj razvoja imaju rok otplate pet godina i godišnju kamatu od 0,5 odsto, naveo je Dinkić. Krediti će biti odobravani za projekte u svim oblastima, osim u trgovini, primarnoj poljoprivrednoj proizvodnji i infrastrukturi, a prioritet u raspodeli imaće broj zaposlenih i stepen izvoza, rekao je Dinkić na konfereniciji za novinare. Uslov je da najmanje 70 odsto radnika bude nezaposleno i sa mestom prebivališta u ovim opštinama, naglasio je on i dodao da će na 'kredit bez ograničenja' moći da računaju svi oni koji zaposle najmanje stotinu radnika. Dinkić je napomenuo da su ove tri opštine izabrane za ovaj program kao najveći korisnici subvencija iz budzeta Srbije, koje bi do 2007. godine trebalo da budu u potpunosti ukinute. Ministar privrede Predrag Bubalo rekao je da je u ova tri grada ostvaren najveći pad industrijske proizvodnje. On je istakao da je od 2001. godine do sada iz Fonda za razvoj finasirano 435 projekata vrednih 3,5 milijarde dinara, za kredite je izdvojeno 1,3 milijarde dinara, a odobreno je i 14 kratkoročnih kredita u vrednosti od 242 miliona dinara. Bubalo je najavio da će vlada Srbije nastojati da poreskom politikom i dodatnim olakšicama obezbedi nove stimulanse za razvoj pojedinih opština i gradova. Ministar za rad, zapošljavanje i socijalna pitanja Slobodan Lalović podsetio je da bi za rešenje problema nezaposlenosti godišnje investicije trebalo da dostignu 3,5 milijarde dinara i izrazio očekivanje da će taj nivo u idućoj godini biti premašen.

Izvor: http://www.ekonomist.co.yu/eko...mp;dated=27&id=4639#id4639
[ simonzec @ 28.06.2005. 20:52 ] @
Nije mi jasno da li su ovi ljudi normalni????

Dinkic:Uslov je da najmanje 70 odsto radnika bude nezaposleno i sa mestom prebivališta u ovim opštinama, naglasio je on i dodao da će na 'kredit bez ograničenja' moći da računaju svi oni koji zaposle najmanje stotinu radnika.???????

U Boru,Vranju i Kragujevcu???Pa uopste,ko ce u od nas obicnih "smrtnika" dobiti kredit za zaposljavanje 100 radnika?:))
.Doduse,ja sam vec nacuo jos pre nedelju dana da ce neke kredite dobiti bivsi gradonacelnik KG(samo mi nije jasno gde ce zubar da zaposli 100 radnika),visoki funkcioneri pojedinih stranaka i slicni...Znaci o tome se pricalo.......