[ u_m @ 30.06.2005. 08:55 ] @
Imam stari forum (ja pravio) koji sad hocu da zamjenim sa phpBB-om, kako da prebacim naloge sa starog foruma u phpBB? da li je dovoljno da popunim tabelu phpbb_users?
princip: skriptica, iscita podatke iz login tabele starog foruma i upise u novi. izvodljivo?

i jos nesto, kako da dodam dodatna polja u ovu tabelu (ili u neku dodatnu) koja bi se prikazivala u profilu? konkretno zanimaju me polja Ime, Prezime i slicno koja ne postoje u profilu? ako postoji neki mod za ovo moze li mi neko da ga preporuci?
[ byM4k5 @ 30.06.2005. 09:22 ] @
Citat:
u_m: Imam stari forum (ja pravio) koji sad hocu da zamjenim sa phpBB-om, kako da prebacim naloge sa starog foruma u phpBB? da li je dovoljno da popunim tabelu phpbb_users?


Da, npr. odes kroz phpMyAdmin i popunjavas ili...

Citat:
u_m: princip: skriptica, iscita podatke iz login tabele starog foruma i upise u novi. izvodljivo?


Napravis neku skripticu koja vadi iz stare tabele unos po unos, pa onda preradjuje i ubacuje u phpbb_users. Puno brze, narocito ako imas dosta clanova....

Citat:
u_m: i jos nesto, kako da dodam dodatna polja u ovu tabelu (ili u neku dodatnu) koja bi se prikazivala u profilu? konkretno zanimaju me polja Ime, Prezime i slicno koja ne postoje u profilu? ako postoji neki mod za ovo moze li mi neko da ga preporuci?


http://www.phpbb.com/phpBB/catdb.php?cat=58

[2.0.15] Add "Full Name" to Profile