[ Vukan Karadžić @ 10.08.2002. 23:40 ] @
Evo sta mi konkretno treba.
Ako recimo Joe Surfer hoce da se pretplati na moj newsletter, treba da dobije neku formu da popuni ime, mail, i sl. i da klikne na submit. E sada njemu bi trebalo pisati u fazonu da proveri postu i da klikne na confirm mail i onda je postupak gotov - on je pretplacen (u stvari to je besplatno ali kako da prevedm subscribe nego kao pretplatiti se).
Sada bi njegov mail trebalo da ide do autorespondera i da mu autoresponder posalje prvi newsletter.
Pitanje je: KAKO SVE OVO IZVESTI?
Uzeo sam free autoresponder, ali sad mi verovatno treba nesto poput PHP-a ili sta vec, sto ce mi zavrsiti ostatak posla. Da li se mogu negde naci skripte za ovako nesto i sta mi je uopste potrebno?

HITNO!!!
[ NetworkAdmin @ 11.08.2002. 04:04 ] @
dobar si majke mi...

Ma treba ti i server sa sendmail i mysql i php i svasta nesto... i imas uvjek tamo neke README i INSTALL fajlove pa citaj brate.
[ broker @ 11.08.2002. 11:52 ] @
Vukane to ti sve u principu odradjuje list server. Mozes da pravis i u PHP-u ali bi to bila bespotrebna komplikacija...
[ Vukan Karadžić @ 11.08.2002. 13:50 ] @
OK, kako to ide sa list serverom. Probajte malo da mi pomognete.
Unapred hvala :lol:
[ Vukan Karadžić @ 11.08.2002. 13:56 ] @
Najbitnije mi je da moze automatski da dobije mail sa linkom za potvrdjivanje subscribe-a.
Eto to.
[ zlatko @ 11.08.2002. 20:03 ] @
Ako hoces skriptu u PHP-u potrazi na ovoj adresi

http://www.hotscripts.com/PHP/...rograms/Mailing_List_Managers/
[ Vukan Karadžić @ 11.08.2002. 20:17 ] @
Hvala! oce li mi ona zavrsiti ceo posao ili treba jos nesto?
[ Goran Rakić @ 11.08.2002. 20:58 ] @
ne znam koliko se baviš web devom, ali svakako da moraš da kupiš ili nadješ neku knjižicu o internet aplikacijama...

Znači internet aplikacija u php može da ŠALJE MAILOVE ne i da ih prima. Ako mailove trebaš i da primaš onda ti treba mail server (koji mora biti stalno online, na brzoj vezi, sa dobrom admnistracijom...).

E sada pošto sigurno nemaš para da platiš dedicated server, onda se opredeli sa PHP rešenjem. Marko Petrović se prijavi na listu, popuni formular, PHP uhvati taj formular, izvuče mail Marka Petrovića i pošalje mail sa uputstvom za prijavljivanje na taj mail. Marko Petrović vidi taj mail i u njemu mu piše da klikne na na primer http://www.tvojdomen.co.yu/mai...ion=verify&id=110820022058, kada on klikne on je prijavljen, ukoliko ne klikne u roku od 24h, on se briše i mora ponovo da popunjava formular.

Nakon toga ti (PHP) iz internet aplikacije šalješ newsletter svima koji su verifikovani i to je to. Na hotscripts.com sigurno možeš prinaći nešto što će ti vršiti posao, ali to sigurno neće biti baš ono što ti treba, neće imati multijezičnu podršku i ostalo.

Evo malo reklame, ako želiš kontaktiraj me na mail da ti to odradim u PHP-u.Ismatra naucnim radnikom, be
[ Vukan Karadžić @ 11.08.2002. 22:10 ] @
To je to!
[ Zoran Rašković @ 12.08.2002. 01:02 ] @
Da, to bi izgledalo tako...

Imajte u vidu da php mail() funkcija nije predvidjena za mass mailing, jer moze doci do prekida rada skripte ukoliko je max_execution_time setovan na neku malu vrednost. Znaci kad bi npr imao jedan email koji treba da se posalje na 5000 adresa, to bi moglo da potraje, sto bi s druge strane prevazislo limit koji je specifiran u max_execution_time....

No, vredi probati ipak.
[ Goran Rakić @ 12.08.2002. 19:27 ] @
za to služi .htaccess i PHP_ podešavanje. Pa postaviš mail.php u novi dir, u njega ubaciš .htaccess i to je to. (ja sam slao po 3000 mailova bez problema)
[ Vukan Karadžić @ 12.08.2002. 19:44 ] @
Go!x,
jesi dobio moj mail?
[ Goran Rakić @ 12.08.2002. 23:48 ] @
nope...
[email protected]