[ broker @ 11.08.2002. 11:38 ] @
Uzeh ovu karticu, To je ATI chipset full verzija... ono sto je meni bilo interesantno je TV izlaz...

Inace vec imm ATI RAGE PRO takodje sa tV izlazom i inace sam zadovoljan samo sto je vreme pregazilo.

Sa ovom noovm imam jean problem. TV izlaz radi ali kada pustim DIVX umesto njega na TV-u je crno. Nema veze da li je DixV u prozoru ili full screen, prostor na kme se na monitoru vidi film na TVu je crn...

Inace koristim Win2000

Zna li neko da li ovo mogu da otklonim?

[ jc denton @ 11.08.2002. 23:14 ] @
Da li si probao da instaliras neki drugi DivX codec ?
Ima tu jos jedna fora, posto sam na slican problem naisao na nekoj staroj kartici sa TV out-om, i samo kada se u DxDiag (kod mene je ovde D:\WINNT\system32\dxdiag.exe) programcetu iskljuci DirectDraw akceleracija, sve proradi kako treba.

Ajd' probaj pa javi.

Pozdrav
[ jc denton @ 11.08.2002. 23:23 ] @
Eeeee, zaboravih, i ja sam imao ISTI problem ali ovako je bilo. Imao sam dve graficke kartice u kompjuteru, na jednu zakacen monitor a na drugu TV. Pokrenem DivX, pomerim prozor filma tako da jedna polovina bude na monitoru a druga na TV-u i onda se desi bas to sto pricas - slika je crna u drugoj polovini, tj u onoj koja je na tv-u. I ako se prebaci ceo prozor u sekundarni screen, slika je i dalje crna sve dok se film ne pokrene opet. Graficka na kojoj je monitor je bila primarna u mom slucaju.
Znaci, vidi da li je mozda to u pitanju, tj. pokreni DivX odmah na tom screen-u na kome je TV out.
[ Zvezdan @ 12.08.2002. 17:38 ] @
Citat:
broker:

Sa ovom noovm imam jean problem. TV izlaz radi ali kada pustim DIVX umesto njega na TV-u je crno. Nema veze da li je DixV u prozoru ili full screen, prostor na kme se na monitoru vidi film na TVu je crn...


btw, nisi rekao koji plejer si probao. Preporučujem BSplplayer, sa njim se dobijaju
titlovi - sa drugima mi to nije uspevalo. Proveri u plajeu koji koristiš
upotrebu overlay-y.
Za crnu sliku - proveri da li ti je u display settings-advanced-overlay uključen
Kad god isključiš video kabl, moraš posle u advanced settings-displays
ponovo da uključiš TV izlaz.
theatar mod.
[ talicni_tom @ 13.08.2002. 00:05 ] @
da, moras chekirati theatar mode u overlay tabu
ovo sa promjenom codeca,iskljucivanjem direct draw zaboravi,It`s BS

skini najnovije drajvere sa atijevog sajta,monitor stavi u primary a tv u clone mode i to je to