[ daft @ 02.07.2005. 18:07 ] @
Samo me to interesuje. Ako bi neko znao da odgovori, bio bi mu zahvalan....


cu

daft
[ hulja @ 03.07.2005. 13:58 ] @
ne znam nisam probao posto nisam imao potrebe.nisi bas najjasnije postavio pitanje ali sto se tice da prebacis sa jednog kompa na ipod pa onda sa ipoda na drugi komp nema sanse.apple ne podrzava u tom smislu pirateriju i takva akcija definitivno nije moguca.itunes ce ti odmah na drugom kompu prijaviti da je ipod vezan sa drugom masinom i da ako hoces da radis da ce ipod izprazniti.
[ NastyBoy @ 03.07.2005. 22:56 ] @
Ima dosta programchica u te svrhe, ja sam koristio ovaj : http://www.copypod.net/
[ MacMladen @ 05.07.2005. 06:46 ] @
Citat:
hulja: nisi bas najjasnije postavio pitanje


Baš si hulja... :)

Čovek je postavio pitanje koje veoma teško može da se objasni kupcima: MP3 plejer koji može da primi muziku a ne može da se izvadi?!

Naravno, kod njih je muzika kupljena a ne snimljena ili dobijena i cela priča oko iPoda i njegovog uspeha zapravo i leži u toj činjenici, da DRM (sistem za kontrolu prava kopiranja) ne dozvoljava to jer se smatra da se time omogućava davanje muzike onima koji je nisu platili što ugrožava umetnike ali i pohlepne kapitaliste...

Ono što time nije najsrećnije obuhvaćeno je muzika koju autori žele besplatno da dele jer i to kada uđe - ne izlazi.

Nazad ka pitanju...

Iako nisam probao pomenuti program, srećni vlasnik iPoda je mislim pitao - da li možda ima još neki mali utility ali koji je freeware?

Zaista ima dosta open source entuzijasta koji to žele da podele a to je cena koja nama veoma odgovara, uklapa se u budžet porodice sa procečnom platom.
[ MacMladen @ 05.07.2005. 06:50 ] @
Aaargh!

Onaj CopyPod je za Windows! [1.4MB]
[ Marko Simendic @ 05.07.2005. 08:15 ] @
Pa ima još programa... Recimo:
http://www.yamipod.com/main/modules/home/
http://www.macupdate.com/info.php/id/15957 (iPod Download)

A sve može i bez toga...

another way is to show hidden files and folders using Onyx @ http://www.titanium.free.fr/english.html Then enable disk usage in itunes, close itunes and double-click ur ipod on da desktop. Then click on iPod_Control>Music and then F00, F01, F02 etc to access all ur music! yay!

Note: OnyX allegedly doesn't work with Tiger, so try Cocktail @ http://www.macosxcocktail.com/

Naravno, ništa od ovoga nisam proverio jer nemam ipod... :)
[ daft @ 05.07.2005. 20:41 ] @
Na zalost sam tek sada uspeo da pogledam odgovore na moje pitanje. Radi se o sledecem ...

Pre dve tri nedelje sam dobio iPod mini. Posto sam cuo da se moze koristiti i kao externi HD uzeo sam to i da isprobam. Otisao sam kod sestre koja inace ima samo PC, prikacio ga i onda je poceo problem. Kao prvo PC nije hteo da prepozna iPod kao HD dok ga nisam formatirao. U jednu ruku i logicno. Samo sto nisam o tome razmisljao. Ujedno sam nekoliko pesama sa njenog PC-a prebacio na iPod i otisao kuci. Pre neki dan sam updateovo Mac, i ujedno skinuo i update za iPod. Pokusao sam da ga updateujem, a on mi napise kao da ne moze jer je formatiran sa FAT. :(
Mislio sam prebacicu prvo pesme opet na Mac, pa onda da formatiram ponovo ali nije moglo.
Prvo sam mislio da je to glupost. Medjutim sada kad sam procitao da se radi o piratima, i autorskim pravima, polako mi postaje jasnije. Nisam razmisljao o tome.

Hvala vam na odgovorima. A ja cu pogledati te linkove, pa cu valjda naci nesta pametno.

HVALA :)
[ cikaKosta @ 10.07.2005. 02:27 ] @
dakle iznenadili su me vasi kreativni odgovori ),ali evo kako stvari stoje...
1.moras na Pc-u da pokrenes softver koji si dobio uz iPod,i naravno formatiras hdd na istom (zasto?-zato sto ako to uradis na Mac-u hdd i Pod-a ce biti formatiran u mac-ovom file systemu koji inace Winblowz nece prepoznati !)
2.kada je iPod formatiran pod fat32 system-om hdd je vidljiv i na mac-ovima i na bilo kom drugom pc-u (nece ti trebati nekakve instalacije softera ako su u pitanju 2000,2003,xp winblowzi)
3.sada slobodno mozes da konektujes svoj iPod na mac i prebacis pesme!
ako hoces da vidis pesme koje su u iPod ubacene preko iTunes-a moraces da imas na macu neki od file manager-a koji ima opciju da prikaze hidden files (npr.ja koristim Disk Order i na meniju view imas opciju "Show Hidden Files".pesme ubacene preko iTunesa se nalaze u iPod/iPod_control/Musc pa tu imas foldere pod imenom F001,F002,F003 itd.
u tim folderima se nalaze pesme ali sa promenjenim imenom filea-a ali je dobro sto ID3 tag ostaje isti.kad hoces iste pesme na pc,isto imas opciju "Show Hidden Files" u tools-folder options-view.

veceras sam bas probao i RADI!!!!

jedino nemoj da update-ujes sw na iPod-u sa mac-om nego sa PC-jem i stvar je u redu-iliti vidljiva i pc-u i mac-u!!



nadam se da je ovo konacan odgovor koji si trazio...
[ PEPA @ 26.04.2006. 17:10 ] @
Da li to znaci da ne moze da se svuce muzika sa IPODa, osim u onom sifrovanom obliku, cak i uz upotrebu drugih managera?
[ cikaKosta @ 04.05.2006. 23:21 ] @
ne,ne znaci.Uz pomoc Yamipoda mozes da kopiras ponovo na hdd a da ime fajla ne bude promenjeno.
[ Toni @ 06.05.2006. 23:27 ] @
mislim da je yamipod najbolji jer pored mogucnosti vracanje muzike moguce i sredjivanje lista i najbitnije radi na svim platformama win/mac/lin i samim tim najbolje resenje da se snimi i pokrece sa samog ipoda gde gok da se nalazite.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.05.2006. 17:39 ] @
Za Win korisnike može poslužiti i SharePod.