[ idemo_bre @ 04.07.2005. 20:51 ] @
Neshto me zbunjuje slika iz dijaloga About this Computer

http://www.flickr.com/photo_zoom.gne?id=17898410&size=o

Naime, tamo pise
TM & © 1983-2005 Apple computer, Inc.

posto svi znamo kad je Mac izas'o.


[ MacMladen @ 05.07.2005. 07:06 ] @
Da bi izašao u januaru 1984, morao je biti ranije završen. Iako je sam projekat davno počeo i imao dosta problema, definitvno je završen krajem 1983 a januar je odabran zbog simbolike 1984 i Superbowla na kojem je promovisan.

Pogledaj film Pirati silikonske doline (O Stivu i Bilu, dva drugara) ili na www.folklore.org
[ madamov @ 05.07.2005. 07:09 ] @
Ali je počeo da se razvija ranije, a i Lisa je izašla mislim 1983.
[ idemo_bre @ 06.07.2005. 12:46 ] @
Cuo sam za film Pirati silikonske doline.
Moram ga nabavljat'.
;-)
[ MacMladen @ 07.07.2005. 07:09 ] @
Film je OK, nije remek delo dramaturgije već praktično igrani-dokumentarni film.

Jedino što Steve-a prikazuje kao sofisticiranog geniija (u malo preteranom svetlu) a Bila Gejtsa kao totalnog kretena da bi na kraju, kao, ipak Bil zavrnuo j... Stivu.

Niti je Stiv baš tako preteran (a ima momenata gde prikazuju loše momente njegovog karaktera, pogotovu u vezi sa prvom ćerkom) a nije nin Bil baš takav kreten (moguće malo socijalno neprilagođen, ali je sigurno i on briljantan um sa simpatičnim momentima - nekih ima i u filmu, ali uglavnom kao ilustracija njegove rasejanosti).

Ipak, običnom gledaocu približava to vreme entuzijazma i početaka stvaranja nečega ni iz čega.

To je onda bilo moguće, danas - teško.

Takve greške veliki više ne praštaju. Kupe te i unište pre nego što shvatiš da se upravo to dešava.