[ papi8 @ 05.07.2005. 15:50 ] @
imam kod kuce dva kompa. jedan dole i jedan na katu.

ovaj dole ima u sebi 2 mrezne kartice. 1. mreznu karticu koja je povezana sa ruterom od firme i ide na net preko firme

ima u sebi i wlan karticu koja je u bridgu sa drugom mreznom karticom i preko te druge mrezne kartice je komp na katu spojen na wireless mrezu.

e sad ja trebam slozit da komp na katu ide na net preko wirelesa a kom dole na net preko mrezne i rutera od firme.

zeza me slijedece - kad ja dole na kompu po tc/ip properties u bridgu stavim gateway i dns server komp automatski ide na net preko wirelessa bez obzira sto ima unesene ispravne postavke u mrezoj koja je povezana sa firmom.

e a ako ja obrisem gateway i dns na donjem kompu u bridgeu onda komp dole ide preko lan-a od firme ali ovaj okmp gore vise nejde na net.

kako to sad rijesiti - molim savjete

znaci da komp dole ide preko lana na net preko firme a komp na katu preko wirelessa

hvala
[ Milos Stojanovic @ 05.07.2005. 18:59 ] @
Meni ništa nije jasno :)

Ajde probaj lepo da objasniš na kom računaru su koji adapteri, ili još bolje, otkucaj
ipconfig /all
u command promptu na oba računara, pa pošalji ovde šta ti prikaže od informacija.

[Ovu poruku je menjao trooper dana 05.07.2005. u 19:59 GMT+1]
[ papi8 @ 05.07.2005. 19:10 ] @
znaci ovako

računalo 1

lan card1
lan card 2
wlan
----------------------------
računalo 2
lan
-------------------------------
lan card1 spojen u lanmrezu
lan card2 i wlan u bridgu

lan card2 spojen sa računalom 2 te pomoću bridga računalo 2 izlazi na wireless

e sad računalo 1 mora na internet izlaziti preko lan card 1

a računalo 2 preko svoje lan kartice i wireless mreže koja je na računalu 1 bridgana sa lan mrezom uspostavljenom izmedju racunala 1 i racunala 2

kad je na računalu 1 u tc/ip postavkama lan card1 uneseno sta treb biti i u bridgu isto tako računalo 1 ide na net preko wlan-a, kad obrisem te postavke sa bridga onda ide preko lan-a kako bi i moralo.

ali..

kad obrišem na računalu 1 u tc/ip postavkama u bridgeu potrebne postavke onda računalo 2 nejde na net