[ MasterOfUndead @ 13.08.2002. 02:47 ] @
pozdrav

E od skora sam poceo da radim u Flashu , pa imam par pitanja :) Skontao sam kako da pravim dugmice, kako da pravim animacije (bar one prostije) kako da ubacujem sound i tako te osnovice, ali imam jedno pitanje. Kako da mi cela strana bude u flashu, ako se to uopste i moze tako raditi. Za sad ako i ubacim Flash na stranicu to bude tako sto napravim stranu u HTMLu pa onda poubacujem po koju animaciju i dugmice, ali da li postoji mogucnost da cela strana bude u Flashu.

Hvala
[ Trunks @ 13.08.2002. 03:46 ] @
Stavi širinu i visinu na 100%.
[ zlatko @ 14.08.2002. 11:41 ] @
Da nisi mozda mislio da ti bude fullscreen??
[ MasterOfUndead @ 17.08.2002. 04:39 ] @
nisam mislio na fullscreen, nego na ovo na sta mi je trunks dao odgovor, medjutim nesto mi nije jasno, kad ubacim flash na stranicu ondami samo stoji ona ikonica za flah nikako nece da se prikaze to sto je ustvari uradjeno u flashu. Znaci uradio sam kompletan izgled strane i onda sam ga ubacio na stranu sa dreamweawerom preko opcije insert flash. Da li to tako treba ili kako ??? Gde gresim, znam da je pitanje vama imbecilno, ali lepo sam rekao da samo pocetnik u svemu ovome :P

Unapred hvala na odgovoru
[ 01011011 @ 17.08.2002. 09:50 ] @
pa mozda nemas instaliran flash player :)
[ ShadowOTN @ 17.08.2002. 18:11 ] @
Ukoliko imas instaliran program Macromedia Flash imas instaliran i Flash Player.

Da li si izvrsio konverziju *.fla fajla u *.swf ?

Ukoliko jesi onda *.swf fajl i HTML fajl snimi u isti folder i probaj tako.

Probaj i u Dreamweaver-u pritiskom na F12 preview stranice.

Pozdrav.
[ Trunks @ 18.08.2002. 22:25 ] @
Nemoj da misliš da je pitanje imbecilno, pa svi smo negde počinjali. :)

Proveri da li si stvarno eksportovao .swf movie (File : Export) i da li si stavio taj fajl kada si insertovao Flash u Dreamweaveru.
[ MasterOfUndead @ 20.08.2002. 03:03 ] @
poZ

E hvala u tome je bio problem nisam bio prebacio u .swf vec sam bio ostavio u .fla . Nego imam jos jedno pitanje , provalio sam kako se prave dugmici i taman kad sam mislio da sam skontao sve u vezi dugmica onda skontam da nigde nemogu da nadjem da dodelim dugmetu opciju (akciju) da radi mailto . Kako se to radi ?

P.S. sorry sto davim ovolko .
[ bre @ 04.09.2002. 00:20 ] @
Pa isto kao sa bilo kojim linkom samo što umesto putanje do neke stranice upišeš mailto: