[ smilan @ 08.06.2001. 10:19 ] @
Imam neresiv problem...
Naime, prezentacija je radjena u php jeziku, svi ili skoro svi fajlovi nalaze se u root-u. Prezentacija se odlicno ponasa u internet exploreru, ali u netscapeu....
Dakle, moj veliki problem je javascript koji glumi back dugme. Pokusao sam na dva nacina i nijedan ne resava problem. Obe varijante su uradjene u okviru submit dugmeta, i izgledaju otprilike ovako:

1. <form><input type=\"submit\" value=\"Povratak na prethodnu stranu\" onclick=\"javascript:history.back()\"></form>
2. <form><input type="submit" value="Povratak na prethodnu stranu" onclick="history.go (-1)"></form>

Postoji li neko resenje???
Pozdrav i velika molba za pomoc!!!
Milan.


[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 31.03.2004. u 02:08 GMT]
[ Rodd @ 08.06.2001. 11:13 ] @
Probaj ovo. Izmedju <head> i <head> stavi ovu funkciju:

<script language="JavaScript">
<!--//

function Nazad(){
stanje ='hidden';
if(navigator.appName == 'Netscape'){
window.back();
}
if(navigator.appName != 'Netscape'){
history.back();
}
}

//-->
</script>

Dugme neka ti izgleda ovako:

<input type="submit" value="Povratak na prethodnu stranu" onclick="javascript:Nazad();return true;">

Trebalo bi da sljaka - probaj...
[ smilan @ 08.06.2001. 11:49 ] @
Puno hvala na pomoci i brzom odgovoru. Ovo prilicno dobro sljaka mada jos uvek negde pravi greske. Sad cu da ga dobro iztestiram pa cemo da vidimo. Dakle jos uvek se ne ponasa tako dobro kao explorer, ali dobro, bolje je nego sto je bilo. Znam da netscape pravi mnoge probleme posto sam vec prilicno iskusan u pravljenju statickih prezentacija u html-u, ali ovo je moj prvenac u php-u tako da sam prilicno nestabilan u ovome...

U svakom slucaju jos jednom puno hvala!!!!
Milan.
[ stinger @ 08.06.2001. 14:12 ] @
ma ljudi... Netscape skoro vise niko ne koristi (posle cu da navedem nase statistike) a osim toga, oni prestaju da proizvode browsere i posvecuju se multimediji, znaci vise nece biti novih Netscape browser-a, ja kazem da su dobro postupili posto ionako su ovih nekoliko od verzije 3.0 pa na ovamo zasrali do jaja a i nisu kompatibilni nisacim .... nije ni cudo...

link u vezi toga :

Netscape out of browser bussines

a sto se statistika tice, DrenikNet prati svoje posete kroz nas interni software i mogu vam slobodno izneti situaciju :

Poseta sa :

Internet explorer-a : 98.7%
Netscape Navigator : 1.3%

i to su uglavnom ljudi sa Linux-a... necu navoditi ostale statistike koje pokazuju koliko ljudi koristi ostale browsere u odnosu na IE i N.. nema potrebe, zanemarljiv je broj... Zbog toga je i DrenikNet svoj web sajt orijentisao na IE a ne na optimizaciju za sve browsere.



[Ovu poruku je menjao stinger dana 06-08-2001 u 02:14 PM GMT]
[ Gojko Vujovic @ 08.06.2001. 19:59 ] @
Izem ti dizajnera koji ne zna da optimizuje sajt i za Netscape..
[ m r v a @ 08.06.2001. 20:06 ] @
ljudi su u nekom gadnom triipu sto se tice web browser-a ... kad bi samo znali opasnosti ActiveX-a ...ono ...
ne znam za vas ...
ali meni se vecinom vrti netscape ...

treba ljude nauciti pameti ....
>;)
[ alex @ 08.06.2001. 20:48 ] @
Citat:
stinger je napisao:
ma ljudi... Netscape skoro vise niko ne koristi (posle cu da navedem nase statistike) a osim toga, oni prestaju da proizvode browsere i posvecuju se multimediji, znaci vise nece biti novih Netscape browser-a, ja kazem da su dobro postupili posto ionako su ovih nekoliko od verzije 3.0 pa na ovamo zasrali do jaja a i nisu kompatibilni nisacim .... nije ni cudo...


WRONG! Nije Netscape nekompatibilan, vec je IE nekompatibilan sa HTML standardima, ali je dobio bitku i rat samo zahvaljujuci tome sto se distriburirao uz Windows sisteme. Inace, Netscape 6, iako je bagovit ne zna se koliko, proglasen je od strane W3C (Web Konzorcijum) kao jedini
browser koji postuje sve standarde koje je propisao W3C. Toliko o kompatibilnosti, ehem.

Citat:

a sto se statistika tice, DrenikNet prati svoje posete kroz nas interni software i mogu vam slobodno izneti situaciju :
Poseta sa :
Internet explorer-a : 98.7%
Netscape Navigator : 1.3%


Opet iskljucivo razlog jer se IE distribuira sa Windows sistemima (koga koristi velika vecina korisnika racunara, nazalost)..

Prema tome, to NIKAKO nema veze s tim koji browser je bolji... Netscape se povukao iz sveta browsera jer ga
je unistila monopolisticka politika Microsoft-a, nikako kvalitet IE-a...

...just my 2 cents...
[ Rodd @ 08.06.2001. 21:18 ] @
E bre, antimikrosoftisti, smirite malo

Ja, licno nisam ni djokista ni mikista i necu da pricam ko sta podrzava i koji browser je u cemu bolji. Ja znam samo jedno: od kako sam se prvi put prihvatio HTML-a, CSS-a i JavaScript-a bilo mi je 924523 puta teze da stranice optimizujem za Netscape nego za Explorer.
Ja na svom kompu imam i IE 5.5 i N6 i mogu vam reci da se u Netscape-u svaki 10-ti sajt ne vidi dobro. Polako i web dizajneri odustaju od njega pa nema razloga da i vi ne odustanete (u protivnom propusticete mnogo lepog sadrzaja na webu zbog besmislene tvrdoglavosti)
Ali, bez obzira na sve, Hvala Bogu da je jedan konacno pobedio i skinuo nam vise deo problema kompatibilnosti sa vrata (ne bi se cak zalio i da je to bio Netscape)...

Vidim da je neko pomenuo opasnost od ActiveX-ova... Ako ti imas neki .ocx fajl na svom kompu onda ce IE moci da ga koristi. Ako ga nemas, moras prvo da ga instaliras, sto ukljucuje "Do you want to proceed? Yes/No". Znaci neki opasni ActiveX moze da naskodi samo: 1) ako ti je vec na kompu (a nije) 2) ako si toliki bilde pa ga sam instaliras a da ne proveris njegovo poreklo.
[ m r v a @ 08.06.2001. 22:30 ] @
Citat:
Rodd je napisao:
Vidim da je neko pomenuo opasnost od ActiveX-ova... Ako ti imas neki .ocx fajl na svom kompu onda ce IE moci da ga koristi. Ako ga nemas, moras prvo da ga instaliras, sto ukljucuje "Do you want to proceed? Yes/No". Znaci neki opasni ActiveX moze da naskodi samo: 1) ako ti je vec na kompu (a nije) 2) ako si toliki bilde pa ga sam instaliras a da ne proveris njegovo poreklo.


Ja sam prvenstveno mislio na vec postojece ocx kontrole...koje su oznachene za SAFE FOR SCRIPTING od strane Mickrosoft-a ... a to ukljucuje i kontrole tipa....citanja diska ...koprianje, brisanje fajlova .....itd....itd...

uostalom ..... ako je neko ikad isao na Tools > Windows Update ... znace o cemu pricam ...
[ dr ZiDoo @ 11.06.2001. 06:49 ] @
E ljudi ja koristim i windows i linux pa ipak mislim da je IE bolji. Netscape je nekako sirov, dok IE (posto je integrisan u windows) radi mnogo brze, ima laksi interfrajser i vise je priblizen kucnim korisnicima. E sada kori je srvarno bolji... mnoge jave scripta koje fantasticno rade u IE nikako nece da rade u Netscapeu, da li je to van standarda W3C ili nije .... ali na kraju krajeva zna se da je netscape ionako propo na tome polju :)
[ mika @ 11.06.2001. 08:58 ] @
Ma ljudi...

Većina ljudi na ovom forumu sigurno nije privrženo M$-u ali... šta ćemo, hteli to mi ili ne, moramo da idemo linijom manjeg otpora pa ako prema gornjim statistikama preko 80% poseduje IE, onda bi trebalo (po meni) bar one bitne navigacione elemente ostaviti da budu standardni i kompatibilni sa većinom browsera a posle burazeru ako hoćeš vizuelno da obogatiš prezentaciju... radi u čemu god hoćeš, koliko ti je mila volja.

Pa koliko samo po netu ima prezentacija koje nisu urađene u nekim extra alatima (ActiveX, ISAPI) a koje lepo izgledaju...

P.S. Flash je van konkurencije, daj bože da što pre postane standard...
[ stinger @ 11.06.2001. 10:20 ] @
Citat:
Gojko je napisao:
Izem ti dizajnera koji ne zna da optimizuje sajt i za Netscape..


sad 'oma da te ispravim nije dizajner taj koji optimizuje vec web developer
no posto znam da si mene prozvao ovde, ne radi se o tome da neko zna ili ne zna, radi se o tome da je Netscape ne samo tesko vec skoro i nemoguce naterati da radi kako treba sa CSS-om i nekim funkcijama unutar html-a kao sto je recimo IFRAME, a da ne govorim o njegovom generisanju okolnih elemenata na samoj strani, probaj pa ces znati o cemu pricam, elem verovatno nisi generisao neke komplikovane elemente na nekim stranama sa DHTML-om pa ne znas sta je muka.. al nevermind :)
[ stinger @ 11.06.2001. 10:24 ] @
Citat:
alex je napisao:
Citat:
stinger je napisao:
ma ljudi... Netscape skoro vise niko ne koristi (posle cu da navedem nase statistike) a osim toga, oni prestaju da proizvode browsere i posvecuju se multimediji, znaci vise nece biti novih Netscape browser-a, ja kazem da su dobro postupili posto ionako su ovih nekoliko od verzije 3.0 pa na ovamo zasrali do jaja a i nisu kompatibilni nisacim .... nije ni cudo...


WRONG! Nije Netscape nekompatibilan, vec je IE nekompatibilan sa HTML standardima, ali je dobio bitku i rat samo zahvaljujuci tome sto se distriburirao uz Windows sisteme. Inace, Netscape 6, iako je bagovit ne zna se koliko, proglasen je od strane W3C (Web Konzorcijum) kao jedini
browser koji postuje sve standarde koje je propisao W3C. Toliko o kompatibilnosti, ehem.

Citat:

a sto se statistika tice, DrenikNet prati svoje posete kroz nas interni software i mogu vam slobodno izneti situaciju :
Poseta sa :
Internet explorer-a : 98.7%
Netscape Navigator : 1.3%


Opet iskljucivo razlog jer se IE distribuira sa Windows sistemima (koga koristi velika vecina korisnika racunara, nazalost)..

Prema tome, to NIKAKO nema veze s tim koji browser je bolji... Netscape se povukao iz sveta browsera jer ga
je unistila monopolisticka politika Microsoft-a, nikako kvalitet IE-a...

...just my 2 cents...



ma cuj, ja sam koristio Netscape i blatio po Exploreru pre jedno 3-4 godine al kako je on poceo da se kurci kako je on po w3 standardu tako je postajao sve vise neupotrebljiv, jes da je on BIO i podvlacim BIO brzi al sine njega ne samo da je vreme pregazilo, vec je postao nekompatibilan i sam sa sobom, a to sve nema nikakve veze sa microsoft-om vec samo sa ekipom koja je radila na razvoju netscape-a oni su imali sansu da razjebu microsoft davno samo su je propustili, jel u verziji 3 oba browser-a, netscape je bio bolji za 2 klase, a u verziji 4 a zatim i verzijama 5 i 5.5 IE je razjebao N ko panta pitu... ;) i mojne da mi se tu kurebecate mnogo jel ko sto vidis i sam N je odustao od samog sebe, i mojne da mi pricas kako je N pobedjen sa monopolistickim M$ stavom, pobedjen je jel nije realizovao sve sto je trebao, i mogao je da dobije bitku... al .. sta je bilo bilo je.. sad ostaje istoricarima da raspravljaju.... :))
[ stinger @ 11.06.2001. 10:25 ] @
Citat:
mika je napisao:
Ma ljudi...

Većina ljudi na ovom forumu sigurno nije privrženo M$-u ali... šta ćemo, hteli to mi ili ne, moramo da idemo linijom manjeg otpora pa ako prema gornjim statistikama preko 80% poseduje IE, onda bi trebalo (po meni) bar one bitne navigacione elemente ostaviti da budu standardni i kompatibilni sa većinom browsera a posle burazeru ako hoćeš vizuelno da obogatiš prezentaciju... radi u čemu god hoćeš, koliko ti je mila volja.

Pa koliko samo po netu ima prezentacija koje nisu urađene u nekim extra alatima (ActiveX, ISAPI) a koje lepo izgledaju...

P.S. Flash je van konkurencije, daj bože da što pre postane standard...




ovaj covek je totalno u pravu...