[ Perica Mali @ 13.08.2002. 02:58 ] @
Imam problem sa EasyPHP-om (Apache+PHP 4+MySQL) na Win98 platformi. Dirinčim noćima nad nekim PHP skriptom koji mora imati privilegije za čitanje fajlova, ali već na fopen( $file, 'rb') dobija se "Permission denied". Pokušao sam da konfigurišem Apache dodavši sledeću umotvorinu u httpd.conf

<IfModule mod_php4.c>
php_value include_path "C:Program FilesEasyPHPwwwText Count"
php_flag allow_url_fopen on
</IfModule>

<IfModule mod_php3.c>
php3_include_path "C:Program FilesEasyPHPwwwText Count"
php3_allow_url_fopen on
</IfModule>

Sigurno je neki minorni problem u pitanju, pa lepo molim g. Sudiju Dreda da ostavi ovo pitanje bar par dana ovde iako možda spada negde drugde.
Hvala.
[ -zombie- @ 14.08.2002. 04:08 ] @
setih se...

verovatno apache nije dobro konfigurisan da bi pristupio odredjenom dir-u, pa tako ni ne startuje php... probaj da u php fajl stavish samo:

Code:
 
echo "hello world...";


pa ako sam u pravu, onda bi trebalo da dobijesh takodje Permission denied poruku... nije mnogo, ali ces bar znati da sam ja u pravu ;))))

shalim se, nOrMM_aL.no...

ako je ovo slucaj, onda nesto nije u redu sa httpd.conf fajlom, ali to nema veze sa php-om... postuj ovde sadrzinu virtual host tag-a iz tog fajla (negde pri dnu) pa mozda ti pomognemo dalje...
[ Perica Mali @ 15.08.2002. 00:56 ] @
O.K. echo "Hello world" radi, a "misterija" i jeste upravo u tome što Win98 nema različitih permission-a.

Evo mog primera koji daje Permission denied u liniji sa fopen
<?
$path = "c:/put/ka/direktorijumu"; if ($dir = opendir( $path )){
while (($file = readdir($dir)) != false)
{
$strs = explode(".",$file);
$count= count($strs);
$extension = ".".$strs[$count-1];
if( $file !="." && $file != ".." && $extension == ".htm" )
echo $file."<br>";

$fd = fopen($path.$file, "rb");
$contents = fread ($fd, filesize ($file));
fclose ($fd);
echo $contents;
}
}
closedir($dir);
?>

Ukoliko se stavi @fopen, @fread, @fclose onda echo $file."<br>"; normalno lista spisak .htm fajlova, a evo ti i mog impotentnog Virtual hosta

NameVirtualHost *

#<VirtualHost *>
# ServerAdmin [email protected]
# DocumentRoot /www/Text Count/ivan.com
# ServerName ivan.com
# ErrorLog logs/ivan.com-error_log
# CustomLog logs/ivan.com-access_log common
#</VirtualHost>

pa bi ja rekao da su # kao REM-ovi?
Ajd' sad Zombie, imaš li ideju?
Ti si mi jedina nada - vidiš li koliko je ljudi čitalo ovaj moj vapaj, a samo si se ti oglasio!

[ McKracken @ 15.08.2002. 01:55 ] @
# jeste komentar...

Inace ne smes da imas razmak u DocumetRoot. Takodje, posto je u pitanju windoze - koristi backslaheve umesto slasheva u PHP-u
[ -zombie- @ 15.08.2002. 04:00 ] @
i dalje ne razumem misteriju oko zabranjenog pristupa, ali sam mozda nasao jednu gresku u tvom skriptu...

mislim da u liniji fopen($path.$file, 'rb') ti fali jedan '/' (slash) izmedju putanje i imena fajla... probaj prvo da proverish ovo sa:

Code:

$path_file=$path.$file;
echo $path_file;
fopen($path_file, 'rb');


pa ako je to greska, samo dodaj jedan '/' izmedju putanje i imena fajla:

Code:

$path_file="$path/$file";

[ Perica Mali @ 15.08.2002. 04:34 ] @
Da, falio mi je / ali vidi šta sad dobijam na echo file_path kad pokrijem sve @fopen-e, @fread-e i @fclose

C:My Documentsputkadirektorijumu/c_pljuc_pljuc.htm

Ne, naravno da neću promeniti sve u /
ili ipak ...
Podočnjaci mi sve više otiču, čekam te još možda 15-tak min. na ES ili sutra, a uskoro se i Todor sa Bankera vraća sa odmora, pa će mi valjda i on pomoći ...
[ -zombie- @ 16.08.2002. 03:34 ] @
pa dobro... probaj da stavish onda '\\' umesto '/' izmedju putanje i imena fajla, ali ne znam... nisam sigura vise niusta...

koliko se ja secam, php-u je svejedno koji se delimiter koristi, (bar na win) ali nisam siguran sto se tice mesanja u istoj putanji ;))

btw, jel se to todor preselio u beograd ili si ti iz nish?
[ Perica Mali @ 16.08.2002. 12:39 ] @
Urrrrrrrra, radi!
Bravo Zombie, majstore.
Ma znao sam da je neka glupost u pitanju i da ono Permission denied nema nikakvog smisla. Sreća moja da sam ovo pitanje postavio u PHP forumu. Zamisli da sam ga stavio u Deamons, pa da danima štelujem httpd.conf.
Inače, Todor je i dalje na Bankeru, a ja sam niški zet pa smo se tako upoznali.