[ red devil @ 07.07.2005. 14:22 ] @
O ovome sam tek juce dobio informaciju ali nisam siguran kako da se registrujem za akciju posto je ranije na MS sajtu postojao link koga sada nema a cak nisam ni siguran da li akcija vazi iskljucivo za firme koje od njih dobiju vouchere ili je "primenjiva" i na "fizicka lica"?:) Plz, help!
[ igor-ch @ 07.07.2005. 16:02 ] @
https://profile.microsoft.com/...298-5a0aae407f37&lcid=1033

Ovde se registrujes i dobices sledecu kodu: 2NDFRE
Nju uneses prilikom prijave kod VUE ili Prometica i to je to.

Pozdrav
[ red devil @ 07.07.2005. 18:32 ] @
Hvala na pomoci!

Citat:
Important Note: Only one Second Shot is available per paid initial exam.


Da li mozda znas sta ovo znaci jer nisam nasao nikakvo dodatno objasnjenje? Da li Second Shot mogu da iskoristim samo jednom i samo za prvi ispit koji prijavim ili po jednom za svaki prijavljenji ispit pod uslovom da ih prijavljujem po prvi put? Hvala unapred.
[ igor-ch @ 07.07.2005. 22:01 ] @
To znaci da za svaki ispit, za koji prilikom prijave uneses pomenutu kodu, imas mogucnost da u slucaju neuspeha isti besplatno ponovis. Naravno, do 31.08.'05.

Pozdrav
[ Aleksandar Marković @ 08.07.2005. 19:39 ] @
catch 22 ...in a way :-) ... a da bi se registrovao za drugu sansu treba da nazoves telefonom predstavnistvo microsofta u Holandiji
[ dmauka @ 09.07.2005. 09:20 ] @
second shot mozes da iskoristis samo jednom ali moras da PRI PRIJAVI ISPITA naglasis da hoces da koristis ovu opciju. ako polozis ispit iz prve, racuna se kao da si iskoristio second shot opciju. ne treba da zoves nikoga napolje vec samo da naglasis pri prijavi ispita. tako je u CET-u.
[ BillyTheKid_79 @ 09.07.2005. 11:39 ] @
Jel se dobija neki ID,kad prijavljujes Second Shot!?
Ustvari jel se dobija neki code koji prijavljujes kad polazes u nekom od prometric testing centra!
[ igor-ch @ 09.07.2005. 21:11 ] @
Citat:
BillyTheKid_79: Jel se dobija neki ID,kad prijavljujes Second Shot!?
Ustvari jel se dobija neki code koji prijavljujes kad polazes u nekom od prometric testing centra!


Kao sto sam gore naveo, nakon registracija kod Microsoft-a dobijas sledecu kodu,
koju trebas da uneses prilikom prijave ispita: 2NDFRE

Pozdrav i srecno!
[ BillyTheKid_79 @ 09.07.2005. 21:30 ] @
Citat:
igor-ch: Kao sto sam gore naveo, nakon registracija kod Microsoft-a dobijas sledecu kodu,
koju trebas da uneses prilikom prijave ispita: 2NDFRE

Pozdrav i srecno!


Nisam dobio nikakav code,nista!
Popunio onu prijavu i to je to -nista!
Nikakvo obavestenje nista!
[ igor-ch @ 09.07.2005. 21:52 ] @
Nakon (uspesne) prijave pojavila ti se sledeca stranica:
http://www.microsoft.com/learning/mcp/offers/2ndshot/thanks.asp

[ BillyTheKid_79 @ 09.07.2005. 22:38 ] @
Recimo da jeste!
DA

[Ovu poruku je menjao BillyTheKid_79 dana 10.07.2005. u 00:33 GMT+1]
[ red devil @ 10.07.2005. 12:41 ] @
Citat:
tako je u CET-u.


Ma pusti CET, oni su uvek imali neka posebna pravila. Ne znam kako je sada, ali ranije su delili fotokopije MOC-ova, dok si u drugim training centrima uz nizu cenu kursa mogao dobiti originalne. Nisam cak siguran da sada imaju i jednog MCT-a jer su ih svi koji su vredeli odavno napustili.
[ dmauka @ 10.07.2005. 22:28 ] @
e pa moram da te razocaram, ...
imaju JAKO DOBRE MCT...
imaju originale....
imaju second shot....
sto se mene tice imaju sve sto treba...
i, sto se mene tice, ne mora niko vise da ode da polaze kod njih....
....ionako je suvise lahko...
[ fangio @ 10.07.2005. 23:41 ] @
Citat:
dmauka: e pa moram da te razocaram, ...
imaju JAKO DOBRE MCT...
imaju originale....
imaju second shot....
sto se mene tice imaju sve sto treba...



da ne radis ti u CET-u kad ih toliko hvalis, po meni najgore moguce resenje za polaganje, pogotovo kad ti uvale kopije i to jos lose
[ red devil @ 11.07.2005. 01:04 ] @
@dmauka: Zbog cega bih se razocarao? Sta ja imam od toga sto CET ima dobre MCT-ove? Originali, WOW! Second Shot nema veze sa CET-om vec s Microsoftom.
Citat:
sto se mene tice imaju sve sto treba...

A cijena? Sitnica! Uvek su bili skoro duplo skuplji od drugih training centara, a nudili su znatno manje. Samo uzivaj i da nam lepo polozis jos mnogo ispita kada su "ionako suvise laki".
[ dmauka @ 11.07.2005. 01:48 ] @
Citat:
red devil: @dmauka: Zbog cega bih se razocarao? Sta ja imam od toga sto CET ima dobre MCT-ove? Originali, WOW! Second Shot nema veze sa CET-om vec s Microsoftom.

A cijena? Sitnica! Uvek su bili skoro duplo skuplji od drugih training centara, a nudili su znatno manje. Samo uzivaj i da nam lepo polozis jos mnogo ispita kada su "ionako suvise laki".


hvala na lepim zeljama, to je sportski duh...bez argumenata ;)

Citat:
fangio: da ne radis ti u CET-u kad ih toliko hvalis, po meni najgore moguce resenje za polaganje, pogotovo kad ti uvale kopije i to jos lose


na zalost ne...
mora da te "oni" jako mrze, ili nisi hteo da platis originale ?


bilo kako bilo, nije ovo tema, covek je pitao a neko bi da pomogne, neko ne. i .
[ Aleksandar Marković @ 11.07.2005. 10:57 ] @
Sto se tice knjiga ako zelite da dobijete jeftiniju cenu uvek mozete da uplatite kurs bet cene kniga..cini mu se da se racuna 30 evrra po knjizi pa koliko kurs ima knjiga toliko kinte manje..ako vec mozete da nabavite knjige ili pozajmite

Mislim da u slucaju iznenadnog povecanog upisa umesto spremljenih x knjiga a imamo x++ polaznika ljudi u pocetku dobijaju fotokopiju ali se istima naknadno daju i originali

nema razlike po skolama jer se predavaci drze knjige, nzaci bukvalno citaju iy knjige i drze predavanja u principu i sami mozete da polazete, spremate ispite koristeci net kao pomoc za pojedina pitanja/odgovore

cet je u prednosti u odnosu na druge samo time sto je prvi i sto pojedini kursevi traju duze nego kod konkurencije

u principu vi sami mozete prijaviti ispite preko neta kod vue kada isti kostaju manje nego kad korsitite usluge bilo koje skole
[ red devil @ 11.07.2005. 11:23 ] @
Po nekoj Microsoft preporuci u cenu kursa je uracunata i cena MOC-ova i Microsoft ne nudi mogucnost kupovine kursa bez knjiga. Kao sto sam naveo, to je ono sto CET cini "posebnim".
Citat:
ali se istima naknadno daju i originali

Znam ljude kojima su slozili takvu pricu i koji nikada nisu dobili originalnu literaturu.
Ne bih se slozio s tobom da nema razlike po skolama. Mozda u CET-u predavaci citaju iz MOC-ova na predavanjima ali veruj mi da nije tako po svim skolama. Sto kaze reklama:"Nije svejedno!"
Citat:
cet je u prednosti u odnosu na druge samo time sto je prvi i sto pojedini kursevi traju duze nego kod konkurencije

Ako predavaci citaju na predavanjima ne vidim u cemu je onda CET u prednosti zbog toga? Zbog izgubljenog vremena?
Citat:
umesto spremljenih x knjiga a imamo x++ polaznika ljudi

Zasto je komplikovano da narucite knjige kada uzmete pare od ljudi (posto pretpostavljam da radis u CET-u cim kazes "imamo") po prijemu istih i narucite knjige umesto da ih imate "spremljene" jer nije potrebno vise od dve nedelje da bi stigle?
[ Aleksandar Marković @ 11.07.2005. 11:52 ] @
e sad ajde da pricamo

1. Ja ne znam nikoga ko nije trazio a da nije dobio originalne knjge

2. bez obzira na sve mislim d aje sasvim ok da oces kurs brz knjiga i platis isti manje ako vec mozes sam da nabavis knjige

3. svi predavaci citaju iz knjiga ma sta ti tvrdio..price pored su sastavni deo svake skole i zavis eod toga koliko ke polaznik upucen u temu koju slusa..imas grupe u kojima se ljudi prvi put susrecu sa ptemom i normalno je da pitaju..ali u osnovi mene te price smaraju, pa zbog toga mozda imam stav takav kakav je, znam za ljude koji su isli u u cet i u cpu i u vinca skolu i..ma skoro sve i da bi bio klvalifikovan trener ti moras da predajes po knjizi aka "citas" ..ovo citanje nemoj toliko bukvalno da shvatis..jednostavno je tako, moras da pratis plan i program...

4. licno znan za slucaj kada je kurs pocinjao u ponedeljak, a da je par dana ranije cetvrak bilo prijavljeno 7 polaznika da bi u petak odjednom doslo jos skoro toliko polaznika..aka napravljene su dve nove grupe...znaci uvek je bilo i bice iznenadnih prihavljivanja u pet do 12


[Ovu poruku je menjao Aleksandar Marković dana 11.07.2005. u 12:54 GMT+1]
[ red devil @ 11.07.2005. 13:28 ] @
Ok, prihvatam poziv:

1. Dvojica mojih prijatelja NISU dobili originalne MOC-ove vec fotokopije. Tu pricu potvrdjuje i jedan od najistaknutijih (bivsih) CET-ovih predavaca i jedan od najvecih IT strucnjaka u zemlji cije ime necu pominjati.

2. Nije OK ukoliko je tako nesto suprotno Microsoft-ovoj politici.

3. Prosao sam obuku u CPU-u tako da verovatno shvatas koliko je besmisleno da mi pricas takve stvari.

4. Da ste ozbiljna "skola" ogranicili biste brolj ljudi u grupama na 7, 10, 12, ne znam zavisi od mogucnosti a za polaznike koji predju taj limit organizovali novu grupu.

Ah da, na "argument" iz prethodnog replyja da je "CET u prednosti zato sto je prvi" mogu samo da se nasmesim. Evo i jednog smajlija :D
[ dmauka @ 11.07.2005. 18:16 ] @
...a taman sam mislio da prekinem...:)

Citat:
red devil: Ok, prihvatam poziv:

1. Dvojica mojih prijatelja NISU dobili originalne MOC-ove vec fotokopije. Tu pricu potvrdjuje i jedan od najistaknutijih (bivsih) CET-ovih predavaca i jedan od najvecih IT strucnjaka u zemlji cije ime necu pominjati.


Nas 8 (osam) na kursu za MCSE, svi dobili sve knjige ORIGINAL.... 8>2

Citat:
2. Nije OK ukoliko je tako nesto suprotno Microsoft-ovoj politici.


ko kaze da je suprotno ?!?!?

Citat:
3. Prosao sam obuku u CPU-u tako da verovatno shvatas koliko je besmisleno da mi pricas takve stvari.


aha, ti sigurno radis u ili za CPU kad ih toliko hvalis ;)

Citat:
4. Da ste ozbiljna "skola" ogranicili biste brolj ljudi u grupama na 7, 10, 12, ne znam zavisi od mogucnosti a za polaznike koji predju taj limit organizovali novu grupu.


Grupa od 8 ljudi je veoma dobra osnova kako za vezbe tako i za komotan rad...
iz licnog iskustva...

Citat:
Ah da, na "argument" iz prethodnog replyja da je "CET u prednosti zato sto je prvi" mogu samo da se nasmesim. Evo i jednog smajlija :D


Pozdrav :)

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Marković dana 12.07.2005. u 00:54 GMT+1]
[ red devil @ 11.07.2005. 19:04 ] @
Citat:
Nas 8 (osam) na kursu za MCSE, svi dobili sve knjige ORIGINAL.... 8>2

To ne menja cinjenicu da ima ljudi koji su dobili samo fotokopije zar ne?
Citat:
ko kaze da je suprotno ?!?!?

Microsoft politika nalaze da kandidati dobiju MOC-ove jer oni ulaze u cenu kursa. Stavise, samo se uz kurs i mogu dobiti, odnosno, ne mogu se kupiti u slobodnoj prodaji pa samim tim i nemaju cenu tako da mi nije jasno ko je u CET-u ili gde vec i na koji nacin procenio da je njihova vrednost 30$ ili 50$ ili koliko vec?
Citat:
aha, ti sigurno radis u ili za CPU kad ih toliko hvalis ;)

Ne radim ni u CPU, ni za njih, ali ljudi jednostavno zasluzuju svaku pohvalu.
Citat:
Grupa od 8 ljudi je veoma dobra osnova kako za vezbe tako i za komotan rad...
iz licnog iskustva...

Aha, a u CET-u imaju unapred pripremljene MOC-ove za grpu od 5 ljudi pa zato ovoj trojici koja su se naknadno prijavila podele fotokopije?;)

Glupo je uopste raspravljati o CET-u kada su duplo skuplji od drugih skola, a zasto? Zato sto su prvi Microsoft Gold Certified Partner u zemlji? Ma, da, bas cu im zbog toga pokloniti "soma evra";)

[Ovu poruku je menjao red devil dana 11.07.2005. u 20:06 GMT+1]
[ Dejan Topalovic @ 11.07.2005. 19:17 ] @
Zamolio bih ucesnike diskusije, da prepirku o CET-u i CPU ostave za za neku drugu temu. Tema je Second shot akcija.
[ red devil @ 11.07.2005. 20:10 ] @
Ok, ali nije na odmet objasniti potencijalnim novim polaznicima koje su prednosti i mane pojedinih training centara, kao i da Second Shot vazi u svim ovlascenim testing centrima bez obzira da li su oni u CET-u (VUE) ili u CPU-u (Prometric) s akcentom na cinjenici da je CET uvek imao neka specificna pravila (i cene) i da treba proveriti kakvi su uslovi u drugim firmama. Samo toliko.
[ Aleksandar Marković @ 11.07.2005. 21:20 ] @
sto se tice second shota isti mozete zatraziti, tj prijaviti bilo gde ..bilo koja skola ili direktno preko neta ..tipa vue ...ili.. medjutim kada padnete isti da bi iskoristili drugu sansu morate nazvati filijalu M$ u Holandiji ...TELEFONOM

p.s.
cpu ili cet jedino ispravno misljenje je onoga koji je zavrsio neki od kurseva u obe skole
[ red devil @ 11.07.2005. 22:09 ] @
Da li si siguran? Zasto bih morao da zovem Microsoft predstavnistvo u Holandiji kada postoji i kod nas? Da li si cuo da tako ide ili si se licno uverio u to? Za aktivaciju trial verzije Servera 2003 sam zvao domace predstavnistvo tako da mi je malo nelogicno da zbog Second Shota zovem Holandiju...

Citat:
cpu ili cet jedino ispravno misljenje je onoga koji je zavrsio neki od kurseva u obe skole

Osobu koja bi platila isti kurs u dve skole bih smatrao blago retardiranom, a ne kompetentnom da iznosi svoj sud.
[ Aleksandar Marković @ 11.07.2005. 23:32 ] @
"djavole" ti ni jednu moju poruku u ovom topicu izgleda nisi u potpunosti shvatio ... morat' cu da budem eskplicitniji pri pisanju istih ;-)
[ BillyTheKid_79 @ 11.07.2005. 23:36 ] @
Citat:
Aleksandar Marković: sto se tice second shota isti mozete zatraziti, tj prijaviti bilo gde ..bilo koja skola ili direktno preko neta ..tipa vue ...ili.. medjutim kada padnete isti da bi iskoristili drugu sansu morate nazvati filijalu M$ u Holandiji ...TELEFONOM


Kakva sad Holandija,jel to vazi i za Prometric centre,tipa CPU!?
Jel neko iskoristio tu sansu i na koji nacin(ako moze grublji tutorial)!?
[ Aleksandar Marković @ 11.07.2005. 23:45 ] @
- ono sto sam ja cuo je da SS vazi do kraja avgusta
- svejedno je gde prijavljujes ispite i kod koga treba samo da napomenes da hoces SS
- ako polozis ok, ne moras nikog da zoves
- ako padnes da bi aktivirao SS moras odavde da zoves M$ centralu u Holandiji

nisam padao pa nisam koristio SS, a na ovo me je upozorio jedan od M$ trainera+jedan od predavaca+jedan od zaposlenih u ... jednoj od domacih M$ skola :-)
[ red devil @ 12.07.2005. 00:32 ] @
U ponedeljak polazem 70-291, ako ne budem prosao, javicu da li sam zvao Holandiju...


Citat:
a na ovo me je upozorio jedan od M$ trainera+jedan od predavaca+jedan od zaposlenih u ... jednoj od domacih M$ skola :-)


E ako te je jedan od "M$ trenera" u jednoj od "domacih M$ skola" upozorio onda je u redu! Osim ako to nije skola sa "specijalnim pravilima":P

Update: Danas (tj. juce) sam polagao 70-291 i nisam polozio (zahvaljujuci svojoj urodjenoj brzopletosti). A sto se tice upozorenja "M$ trenera", samo donekle je bio u pravu ili nam Aleksandar Markovic nije preneo informaciju kako treba. Telefonom treba pozvati "Prometric" centar u Holandiji jer isti u Srbiji ne postoji, postoje ovlasceni testing centri, a ne "M$ filijalu" i zato postoje toll-free linije.

[Ovu poruku je menjao red devil dana 19.07.2005. u 01:19 GMT+1]
[ BillyTheKid_79 @ 19.07.2005. 16:23 ] @
@red devil
Jesi li zvao?
Sta su ti rekli?
[ red devil @ 19.07.2005. 17:06 ] @
Nisam jos, nazvacu ih pre nego sto resim da izadjem drugi put.
[ Aleksandar Marković @ 19.07.2005. 20:47 ] @
iskreno nije mi receno M$filijala, jer me prica o second shotu bas toliko nije interesovala, pa sam u toku razgovora podrazumevao da treba okrenuti predstavnistco M$... odnosno nisam ulazio u detalje...ali u svakom slucaju treba nazvati telefonom Holandiju, zar ne? ;-)
[ red devil @ 20.07.2005. 01:54 ] @
Cini mi se da sada moze i preko sajta, nisam siguran, javicu kada budem ponovo zakazao polaganje ispita. Zasto ti jedan telefonski poziv predstavlja toliki problem kada imaju toll-free liniju za takve pozive?Zbog jezika ili zbog cega? Ne razumem stvarno...

[Ovu poruku je menjao red devil dana 20.07.2005. u 02:56 GMT+1]
[ Aleksandar Marković @ 20.07.2005. 11:43 ] @
jel ja pricam kineskim? :-) ...rekao sam da meni ne treba second shot ... aka da nisam koristio isti ... sam sam napomenu da postoji potreba koriscenja telefona (sto je malo smesno imajuci u vidu sta se polaze) ... i to onima kojima treba info. o ss i to je sve... eh ... sta brzopletost radi ;-)

p.s. "djavole" .. koliko si imao poena na testu?
[ red devil @ 20.07.2005. 12:24 ] @
Citat:
rekao sam da meni ne treba second shot ... aka da nisam koristio isti ... sam sam napomenu da postoji potreba koriscenja telefona

Znam da jesi i to vec u poslednjih nekoliko postova tako da sam pomislio da imas fobiju od koriscenja telefona;) I dalje ne vidim zasto bi to nekome kome treba predstavljalo problem?

546, slabo, ali bas slabo sam uradio. 43 pitanja od toga 3 simulacije, umem ja i bolje od toga:) Da li mozda znas koliko poena nose simulacije?

[Ovu poruku je menjao red devil dana 20.07.2005. u 13:29 GMT+1]
[ Aleksandar Marković @ 21.07.2005. 17:58 ] @
ne znam ali mislim da i simulacije i pitalice donose isti broj ponena
[ BillyTheKid_79 @ 25.07.2005. 23:38 ] @
Citat:
Aleksandar Marković: ne znam ali mislim da i simulacije i pitalice donose isti broj ponena


ja mislim da,ne
desi se da imas 600 bodova a na izvestaju imas sve po 8/10 ili 9/10 zasebno po temama!
Mislim da je to zbog tih pitanja sa simulacijama koja donose 2x,3x vise poena nego obicna pitanja!

[Ovu poruku je menjao BillyTheKid_79 dana 26.07.2005. u 00:39 GMT+1]
[ varelg @ 27.07.2005. 21:34 ] @
Danas sam polagao 70-271 (i pao), i iz zaboravnosti prethodno se nisam registrovao za Second Shot Free promociju. Dali je kod isti za sve koji su se registrovali:
Ovde se registrujes i dobices sledecu kodu: 2NDFRE
Nju uneses prilikom prijave kod VUE ili Prometica i to je to.


ili je za svakog razlichno...
Pozdrav,
[ red devil @ 27.07.2005. 22:02 ] @
To je taj kod ali se prvo moras registrovati da bi mogao da ga koristis. Sta je 70-271?
[ varelg @ 28.07.2005. 00:36 ] @
Jedan od dva ispita za Desktop Support Technician sertifikat. Verzija XP ispita za MCDST. Nisam siguran dali je i lakshi od XP ispita za MCSA, ali se ne rachuna ako nakon MCDST krenesh za MCSA- morachesh XP opet da polazhesh. MCDST sertifikat je na Microsoft listi od pre nekih godinu dana...
Eh, nisam se registrovao... znachi nishta, pljuc... a bila je mala margina (i veche razocharenje), falilo je 46 poena...
Pozdrav
[ red devil @ 28.07.2005. 20:31 ] @
Koliko pitanja ima na ispitu? Koliko je poena potrebno za prolaz?
[ varelg @ 30.07.2005. 07:18 ] @
Ima 61 pitanje a prag za prolaz je 700 bodova... Nakon XP ispita se polazhe 70-272 (podrshka za aplikacije) i dobija se sertifikat za Desktop Support Technician.
[ srle1 @ 14.08.2005. 11:15 ] @
Evo što se tiče second shot mogućnosti mejl od Pearson-Vuea;pre neki dan sam položio 70-227 ISA 2000 enterprise u CET-u i dobio MCSA sertifikat :)

"June 1, 2005
Second Shot Extended, Plus Exclusive Savings for Microsoft Certified and Gold Certified Partners
FREE Retake Offer Extended through August 31
Microsoft’s free exam retake offer is now extended for all Microsoft exam candidates worldwide! Take your first exam at any Pearson VUE™ Authorized Center by August 31, 2005 and if you don’t pass, you can retake it for free by September 30, 2005. For more information on the Microsoft Second Shot promotion, visit www.PearsonVUE.com/ms/2ndShot.

Microsoft Certified and Gold Certified Partners: Save Up to 30% on Microsoft Exams
Right now, there has never been a better time to earn a Microsoft Competency. Pearson VUE is pleased to announce that Microsoft is offering Certified and Gold Certified Partners up to 30% savings on exams that can help your organization achieve one or more Competencies. These savings are available for all Microsoft Certified Professional exams, Microsoft Business Solutions exams, and Partner Competency Exams — available only through Pearson VUE Authorized Centers worldwide. In addition, a free exam retake is available if you don’t pass the first try. These offers are available only for a limited time, so act now.

Want to learn more about Microsoft Competencies? Visit the Microsoft Partner Program Web site.

Not a Microsoft Partner? Learn about the Microsoft Partner Program levels, benefits, requirements and how you can enroll today!

Copyright © 1996-2004 NCS Pearson, Inc., a Pearson Education business. All rights reserved."