[ overflow @ 08.06.2001. 12:04 ] @
Dosao sam do stadijuma kada je moja prezentacija dosta velika, so, zelim da napravim jedan "Loading ..." (animirani) screen dok se u pozadini odvija prenos moje prezentacije (.swf fajla) na korisnikov racunar ...
Help ?! Tutorial (link) ?
[ smilan @ 08.06.2001. 12:34 ] @
Postoji funkcija koja se zove if frame load, a kod bi trebalo da ti izgleda ovako:

If Frame is Loaded ("LoadTest")
Go to and Play ("Start")
End Frame Loaded
Go to and Play ("LoopStart")

gde su:
LoopStart - frejm na pocetku preucitane animacije
Start - frejm glavne animacije
LoadTest - frejm koji treba da dozvoli usmeravanje tvog filma, ako je ucitan.
[ gagi @ 08.06.2001. 16:34 ] @
Zahvali se cika Draganu sa avala.de i procitaj ovo; http://www.avala.de/flash/preload.htm
[ Mali_Mrav @ 08.06.2001. 22:09 ] @

Postoji monogo laksi nacin bez koriscenja action script-a
na pravis jedan lajer u kome nacrtas beli kvadrat (ako zelis da ti pozadina bude bela) tu nacrtas sta hoces i recimo napises loading
Dalje u sledeci lajer ubacis sve dugmice zvukove slike i ostalo ali se oni nevide dok se ucitavaju (zbog belog kvadrata koji je najveci) kada se sve lepo napravis u zadnji keyframe stavis akciju go to next scane i to je to..
[ Rodd @ 09.06.2001. 00:30 ] @
Citat:
Mali_Mrav je napisao:

Postoji monogo laksi nacin bez koriscenja action script-a
na pravis jedan lajer u kome nacrtas beli kvadrat (ako zelis da ti pozadina bude bela) tu nacrtas sta hoces i recimo napises loading
Dalje u sledeci lajer ubacis sve dugmice zvukove slike i ostalo ali se oni nevide dok se ucitavaju (zbog belog kvadrata koji je najveci) kada se sve lepo napravis u zadnji keyframe stavis akciju go to next scane i to je to..


?!?!?!?!?
[ Darko Pipic @ 09.06.2001. 00:42 ] @
Citat:
Mali_Mrav je napisao:

Postoji monogo laksi nacin bez koriscenja action script-a
na pravis jedan lajer u kome nacrtas beli kvadrat (ako zelis da ti pozadina bude bela) tu nacrtas sta hoces i recimo napises loading
Dalje u sledeci lajer ubacis sve dugmice zvukove slike i ostalo ali se oni nevide dok se ucitavaju (zbog belog kvadrata koji je najveci) kada se sve lepo napravis u zadnji keyframe stavis akciju go to next scane i to je to..


Ako je to lakse onda sam ja kraljica Kleopatra
Imas 3 komande ukupno, najbolje je da nadjes tutorial da ne objasnjavam puno, imas 2 vrste loadinga
1. Obican, znaci samo animacija (laksi)
2. Ono kad oces da imas 10% pa 13% itd do 100% (tezi)
U sustini su i jedan i drugi laki, samo u ovom drugom ima vise da se radi.
[ Mali_Mrav @ 09.06.2001. 13:08 ] @

Mozda i jesi otkud znas.

Ako neko ne zna da napravi preload to znaci da mu je flash jos uvek nova materija i da ga ne treba plasiti sa action scr. koji nije tako lak.

Rod ako nisi radio u flashu ovo moze stvarno da izgleda cudno.
[ overflow @ 09.06.2001. 13:39 ] @
Citat:
Mali_Mrav je napisao:

Mozda i jesi otkud znas.

Ako neko ne zna da napravi preload to znaci da mu je flash jos uvek nova materija i da ga ne treba plasiti sa action scr. koji nije tako lak.

Rod ako nisi radio u flashu ovo moze stvarno da izgleda cudno.


Nov jesam, ali da ne znam nije tacno.
Samo mi je trebala ideja kako to da odradim, sada kada mi je par (odavde) likova reklo, sve mi je savrseno jasno - prosto.
I sto mislis da je action script tezak ? Ako znas bilo koji jezik, lako je prebaciti se ... ja sva srecam i znam po nesto.
[ Rodd @ 09.06.2001. 16:02 ] @
Citat:
Mali_Mrav je napisao:

Ako neko ne zna da napravi preload to znaci da mu je flash jos uvek nova materija i da ga ne treba plasiti sa action scr. koji nije tako lak.


Nema lakseg jezika. To cak ne mora ni da se okarakterise kao pravi script jezik, vec vise kao pomagalo za manipulaciju Flash animacijama...

Citat:

Rod ako nisi radio u flashu ovo moze stvarno da izgleda cudno.


Radim u Flashu, ali opet izgleda cudno. Zasto bi neko 'izmisljao tekucu vodu' kad imas If Frame Is Loaded ili f-ju _framesloaded ?
[ Smrtko @ 09.06.2001. 22:58 ] @
Mrav je htjeo da kaze da sakrijete ceo sadrzaj filma dok se ne ucita zadnji frejm, kada se ucita zadnji frejm otkrij fil i pusti ga
[ Mali_Mrav @ 10.06.2001. 00:02 ] @
Citat:
overflow je napisao:
Citat:
Mali_Mrav je napisao:

Mozda i jesi otkud znas.

Ako neko ne zna da napravi preload to znaci da mu je flash jos uvek nova materija i da ga ne treba plasiti sa action scr. koji nije tako lak.

Rod ako nisi radio u flashu ovo moze stvarno da izgleda cudno.


Nov jesam, ali da ne znam nije tacno.
Samo mi je trebala ideja kako to da odradim, sada kada mi je par (odavde) likova reklo, sve mi je savrseno jasno - prosto.
I sto mislis da je action script tezak ? Ako znas bilo koji jezik, lako je prebaciti se ... ja sva srecam i znam po nesto.



Nisam ni reko da ne znas nego da je nova materija.

Sada da ne odgovaram dalje sa citatom razvucicemo ovo na dva lista i napravicemo maratonski odgovor na relativno prosto pitanje.

Slazem se sa da je AS u osnovnim komandama lak ali probaj da napises script koji kontrolise svako slovo u animaciji. Nesto kao na www.espro.co.yu
(necu sada da ispadne da svaki ciga hvali svog konja) ali ja sam se pomucio dok sam napravio script za ona slova.
[ @ 24.12.2002. 23:39 ] @
Za www.espro.co.yu ...mogu reci da si lepo to uradio u Swish-u ,ne verujem da ti je trebalo vise od 15 min , za sve ....
Savrsen rad u Swish-u time covek treba da se hvali , kakva AS!