[ dakiyu @ 08.07.2005. 17:58 ] @
Posto nisam uspeo resiti problem sa crno belim tv-out na 9600pro vracam se na nvidiu.

Molim pomozite doplatio bih oko 40eu za slicnu ili bolju nvidiu.Prodavac mi nudi gf5600 vivo pa mi recite da li je to u redu(9600pro sam platio 100eu).

I da li je to najbolji izbor?

Hvala

[Ovu poruku je menjao dakiyu dana 08.07.2005. u 18:59 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao dakiyu dana 22.07.2005. u 00:12 GMT+1]
[ Aleksandar Bojkovic @ 08.07.2005. 22:52 ] @
Bolje uzmi neki 6200 (MSI,ASUS recimo) koji kostaju 100-130€ (tvoja 9600pro vredi oko 70-80€),a ako ne nadjes uzmi fx5700 a ni fx5600 nije los izbor mada nije preporucljivo kupovati ovu "staru tehnologiju" jer je to bacanje para,ali ako ti comp ne treba za 3d shit onda je i FX5600 dovoljan.

Btw,mogao bi da je zamenis za ASUS A9600GE(ATI) bez doplate.Ja je posedujem i uz nju sam dobio S-Video to Comp. adapter.Slika ima boju,zvuk i sasvim je zadovoljavajuceg kvaliteta.Sto se tice performansi slicna je sa gorespomenutim FX5600 a 40€ je jeftinija.
[ Crash009 @ 11.07.2005. 20:15 ] @
nemoj uzimat 5600,cijela FX serija ima velikih problema sa DX9 igrama,6200 su dobre ali AGP verzije su puno skuplje

jesi probao prebacit sa ntsc u pal verziju tv-outa u driverima?

[ CroInspector @ 11.07.2005. 21:47 ] @
Ne znam koji je tebi uzrok crno-bjele slike na Radeonu 9600, ali mogu ti rec da ATi na vecini kartica ima daleko bolji TV out od nVIDIAe. ATi sudjeluje u razvoju HDTV cipova te itekako ima iskustva napraviti kvalitetan TV out. Ako zbog TV out-a mijenjas radeon 9600, tada uzmi - drugi radeon. Nemoj kupovati niti jednu nVIDIA FXxxxx karticu zbog brojnih mana jer ti se jednostavno ne isplati kad za iste novce mozes kupiti ATi radoen xxxx karticu boljeg TV out-a i ostalih karakteristika.

Neki nedostatci FX serije: nedovoljno veliki radni taktovi (jednostavno nije brza), trosi previse struje (neki modeli do 80W samo preko molex (dodatnog) napajanja, a uz AGP i do 140W... Iako je nVIDIA sa serijom FX najavila pocetak filmske grafike na racunalima.

Preporucujem ti kupnju radeon 9700 ili 9550.
Mozda ces i na nekoj nvidiji dobiti TV out u boji, ali za iste novce mozes naci bolju radeonku i puno bolji TV out.
[ Janmix @ 11.07.2005. 21:54 ] @
Jel zna neko kako se moze menjati prikljucak za ati kao kod Nvidie ono kao u driverima podesavanja za s-vhs ili composite
jer je meni na Nvidiji to resavalo problem crno belog tv-outa
dok sad na R9500 pro nema sanse da to nadjem
menjanjem formata se kog mene nista ne desava....
[ dakiyu @ 12.07.2005. 00:25 ] @
Da hvala,vec sam odustao po savetu mnogih,na zalost resenja nemam pa sam krenuo u potragu za novim televizorom...

Moj problem je ovde i kao sto vidite nema resenja...

http://www.elitesecurity.org/t...-Out-na-R9600-nema-boje-na-TVu

Medjutim,@Janmix je potpuno u pravu...ni kod mene se nista ne desava menjanjem formata...cak recimo moj SONY sigurno reprodukuje NTSC jer sam igrao PS1 bez pal convertora a i gledao sam satelitske analogne kanale u NTSC i uvek je sve u redu...a kada ovde stavim NTSC nista se ne desava...

Radeon definitivno ima nekih problema sa tim i u to sam siguran...e sad opet je cini mi se @Janmix u pravu da meni treba composite izlaz jer tako pise na staroj nvidia gf4...

E sad @cro inspektor nije mi palo na pamet da probam drugi radeon ali mozda ti to nije losa ideja jer mi komsija ima 9550ge...sta me kosta pre nego pljunem kintu za novi TV...samo stvarno sumnjam u uspeh...


[ Peciki @ 13.07.2005. 22:10 ] @
ne predajte se tako lako. evo jednog resenja:

S-video to composite video adapter

This simple adapter can be used to convert Y/C video (S-video) to a composite video. This adapter is useful in cases where your video output device has only S-video output but your signal source accepts only composite video input. This circuit works with both PAL and NTSC video standards.

Y-ground------------------+
+---------- RCA/composite ground
C-ground------------------+

Y-------------------------+
+--------- RCA/composite video
C------------||-----------+
470pF

This circuit can be quite easily build inside a the S-video connector case if a physically small size 470 pF (ceramic) capacitor is used. Larger capacitor values will also work, but cause picture to become "softer". The voltage rating of capacitor can be 10V or more.

This circuit works in practice quite well even though the circuit operation is not ideal. This means that impedances and signal levels not matched exactly right, but near enough to work accetably. The picture quality you get from this circuit is is good, but not as good as with best possible composite video output circuitry.

Here is the pinout of the S-video connector shown from the end with the FEMALE PINS (picture is a view on the equipment back/front panel):


E SAD, ovde nisam umeo da upload-ujem sliku :(


1 Y ground
2 C ground
3 Y (luminance+sync)
4 C (crominance)

What if my PC graphics card has a 7-pin S-video connector instead of 4-pin ?

The four pin S-video connector as shown above is the standard connector for carrying S-video. Those seven pin connectors seen on some PC graphics cards are non-standard connectors for carrying S-video. The use of the pins on those seven pin connectors is not standardized and can vary from manufacturer to manufacturer. (For some strange reasons some manufacturers in PC industry just keep constanly breaking the industry standars and create lots of confuzion to users when doing so).

Generally the four pins on those 7-pin connectors on the same places as the standard four pin S-video connector have practcly always the same fuctionality as those pins in S-video connector. The other three pins can have then some extra signals which are not part of S-video (usually some pins of those carry composite video and some control signals, but the use of those three extra pins vary quite much). So if you encounter 7 pin connector for S-video, then forget the three center pins... just use the four on the standard positions. The circuit shoudl work with those connectors as well.

Can the circuit used in other way ?

If you try to connect the circuit in opposite way so that you have a composite video signal which yoiu want to feed to S-video input then you might wonder would this circuit work also in that way. The answer is that the circuit sort of work also in this way. If you connect a comoisute video source to a S-video input of your TV using this circuit, you will get a full color picture on your TV screen. The downside of this is that the picture quality will be worse than if you were using the real composite vidoe input of your TV. The reason for this is that after the circuit the color information is still in the brighness signal, you you see some interference on the screen caused by color subcarrier which gets to the screen. This all means that you can use this circuit as last change in situations where you don't have a composite video input. The picture quality is degraded, but propably still usable for some not so demanding applications. A real well working solution would be much more complicated than this circuit.



[ dakiyu @ 14.07.2005. 02:03 ] @
Pa plasim se da sam se predao jer sam to cini mi se probao u prethodoj temi gde je bilo takvih predloga....pogledaj da li si mislio na ovo?Ili ostavi link slike!U svakom slucaju hvala.

http://www.elektronka.com/projekti/svideo.php
[ Peciki @ 14.07.2005. 09:21 ] @
Da, to je to. Na par mesta sam resio problem sa crno belom slikom. Cak radi iako ne stavite kondezator, dovoljno je samo da se spoje pinovi 3 i 4.
[ Nikodim @ 16.07.2005. 10:20 ] @
a kako da izvedem to spajanje pinova? treba da otvorim onaj s-vhs utikac (ili kako se vec strucno zove)?? i onda zalemim to sto kazes??
[ Peciki @ 16.07.2005. 21:03 ] @
da da, mora da se otvori s-vhs prikljucak pa da se prelemi.
[ dakiyu @ 21.07.2005. 23:11 ] @
Evo da rezimiram...prvo sam na 9550GE dobio SUPER TV OUT!Sa svim istim kablovima i
fabrickim i lemljenim.To me je ubedilo da je TV sony ipak dobar.

Potom,posto mi je ipak slaba 9550GE za probu dobijem GF6200.Tv out je fantastican i uopste nije losiji od ATI cak je po meni i bolji a posebno je bolji detonator drajver sa kojim sve mozes!Medjutim ostaje istina da je radeon jeftiniji a radi na visim taktovima sto ce reci vise pruza za manje pare!

Pa posto je greskom gf6200 bio 64-bitni ipak resim da se po zadnji put vratim na radeona ali ovog puta na asus9600xt/td koji je skuplji od prvobitnog 9600pro za oko 40EU...tako i uradim i DOVIDJENJA BOJO NA TV OUT!!!!!!

Znaci rezime je da od radeona dobar TV out u boji mi daje samo 9550GE a ostalo nista.
Sa nvidiom naravno nema tih problema.Zasto je to tako ne zna niko!

Sada mi je ostala opcija da uzmem asus fx5700 i naravno doplatim jos nekih desetak eu sto ce moju zajebanciju sa promenom graficke svesti na ukupno datih 150EU!

Skoro sam siguran da je 9600xt bolji od fx5700 kako u frekvencijama rada tako i u praksi!

Gresim li?

Ima li neko bolju ideju dok imam poslednju sansu kod prodavaca da promenim graficku?

Ili da ostavim 9600xt i polako skupim kintu za neki glupavi samsung tv od 150EU koji ce ipak prikazivati SUMNJIVI tv out od radeona?

[ dakiyu @ 26.07.2005. 00:43 ] @
Svima zahvaljujem na pomoci,uzeo sam asus6600 i izuzetno sam zadovoljan.jaca je malo od radeona 9600xt a o tv out-u da ne pricam.Bolja stelovanja i malo bolji od radeona.

Najveci fazon je kada sam video da ima samo s-video za tv out,medjutim radi odlicno.Zasto moj SONY tv nije prepoznavao s-video od radeona serije 9600pro i xt a jeste od 9500ge i svih nvidia ostace zauvek tajna kao sto ce i ati ostati iza mene doveka(osim ako ga nvidia ne kupi)!

Pozdrav