[ Missundaztood @ 14.08.2002. 20:34 ] @
Kako da podesim da mi radi svih 6 zvucnika?
Kupio sam SafeWay PCI 5.1 zvucnu karticu i Jazz 5.1 zvucnike, i ubodem kablove iz zvucnika kako pise u uputstvu za karticu, ali dobijam zvuk samo na 4 zvucnika. Zvucna kartica ima standardno jack za mikrofon,line IN, dva za line OUT i jedan za SubWoofer/Center. Prikljucak za Subwoofer ne radi uopste, a u softveru za karticu ne moze da se enabluje. Rade mi samo dva jacka za Line OUT. Da li neko ima iskustva sa ovim, bas bi mi znacilo.Imam Win98SE na masini sa Cyrix 233MMx procesorom i 64MB Ram-a.

[ Miroslav Cvejić @ 14.08.2002. 21:47 ] @
A kad pustiš DVD rade li onda svih 6 zvučnika?

Fora je što i na SB live! 5.1 zvučnoj 6 zvučnika rade SAMO ako se pusti DVD (i naravno u softveru za DVD se naglasi ili SPDIF output ili 6 SPEAKER). Na Live! 5.1 može da se natera da rade sva 6 zvučnika ali se onda kao emulira Dolby Surround. Tj. na centralnom se čuje ono što je zajedničko za prednja dva kalana, a na zadnjim zvučnicima se čuje samo deo spektra zvuka sa prednjih zvučnika. Naravno na subwoofer idu samo niske frekvencije. Tako da kada se sluša MP3 rade svi zvučnici ali se ipak dobija utisak da rade samo prednji jer se npr. glas uopšte ne čuje na zadnjim zvučnicima, samo muzika. Ali je strava pri gledanju DivXova. Zato se možda i zoce MOVIE MODE. ;)

Tako da, nema potrebe da rade 6 zvučnika u Windowsu. Mada ako drajveri dozvoljavaju u bilo kojoj EAX igri (ako zvučna podržava EAX) će raditi 5.1.
[ Missundaztood @ 14.08.2002. 22:56 ] @
Ja na ovoj zvucnoj kartici SafeWay 5.1 PCI ne mogu da postignem dami radi ni 5 zvucnika. Rade mi 4, centralni i subwoofer mi ne rade. Sta da radim da makar jos bas nateram da radi. Sve sto ukljucim na jack na kome pise center/bass - ne radi.
[ Missundaztood @ 15.08.2002. 00:39 ] @
HM. Sa karticom mi je stigao i CD na kome su drajveri i aplikacije. Sa neta sam skinuo novije drajvere i uradio sam sledece. Instalirao sam te novije drajvere, a sa diska samo aplikacije. U okviru aplikacija je i MP3 player. Kada kroz ovaj MP3 player pustam muziku, dobijam zvuk na svim zvucnicima i prelepo je. Eh sad, ne bi to bio moj zivot da se ne desi i nesto glupo. Dok svira muzika, ne smeme da diram ostale programe, ne smem u start meni ... bla bla bla jer pocne da secka. A i kad radi sam taj mp3 player, kad kliknem na Stop da zaustavi pesmu, treba mu jedno 5 sekundi da shvati da sam ja kliknuo na stop. To je sto se tice mp3 pesama. Kada iz CDPlayer-a koji je dosao u okviru aplikacija za karticu pustam neku pesmu sa Audio CD-a, imam zvuk samo na satelitima, dok sub i centralni cute.
MP3 kada pustam iz WinAMP-a imam samo satelite, ali mi racunar radi normalno kao i ranije, bez seckanja i sta ja znam.
Eto, toliko mogu da pojasnim... Uzecu sutra polovan procesor koji moze da se nakaci na ovu moju plocu. Svaki procesor je bolji od Cyrix-a. Uzecu neki polovan AMD na 300MHz ili vise ako ima.
[ Miroslav Cvejić @ 15.08.2002. 05:14 ] @
Problem je što se dotična kartica oslanja na procesor. Live! sve radi sam i do danas nije iskorišćeno 25% mogućnosti EMU10k1 čpa. A već su napravili Audigy... Šmrc.