[ Hasimbegovic @ 10.07.2005. 18:26 ] @
Od nedavno računar je počeo nenormalno da se ponaša. Najčepće u igricama (Blitzkrieg) ili bilo kojoj drugoj, samo se sledi i onda se pojavi plavi ekran sa čitavim spektrom beskorisnih poruka. Ne pomaže ništa - moram reset na dugme.

Medjutim problem nestaje kada iz biosa zvucnu karticu postavim na disabled. (Integrisana AC97). Ponekad se dešava da u sred rada (skeniranje kompjutera Kaspersky AntiVirusom) se dogodi isti simptom - plavi ekran i onda reset ti ne gine, mada je to daleko češće u igricama.

Pokušavao sam sa promenom drajvera zvučne kartice ali ne vredi. Koje god da postavis problem je i dalje prisutan.

Ovo se nije dešavalo do pre 20-tak dana. Sumljam malo i na temperaturu mada nema mi to nekakvog smisla. Sempron 2500+ se greje u idle režimu i do 60 celzijusa što baš i nije normalno ali ... Ostatak je GA 7VT 600-P-RZ sa 2 x 256 Mb rama i 2 x 120 Gb diskovima.

Poruke koje se obično prikazuju na "plavom ekranu" su tip : IRQ not less or equal i sl. Mada je svaki put čini mi se neka druga poruka tako da to ne vodi ničemu.

Microsoftov tester memorije prijavljuje FAILURE na jednom memorijskom modulu ali kad ga izbacim i postavim novi modul koji je po njemu OK problem je i dalje tu, tako da na memoriju ne sumljam previše.

Mozda je jednostavno i Windows XP "puko" jer nisam formatirao disk skoro godinu dana a vremenom, opštepoznato, on se zna zagušiti, jer se sva i svašta instalira pa i na to sumljam, mada mi je fomratiranje diska zadnja opcija koju ču uraditi.

Jel neko zna u čemu je problem i kako ga rešiti ?

[Ovu poruku je menjao Hasimbegovic dana 10.07.2005. u 19:34 GMT+1]
[ Xenon @ 12.07.2005. 11:07 ] @
S obzirom da ti se problem dešava najčešće u igricama, možda je problem pregrevanje neke komponente. Da li ti je overklokovana magistrala?
[ Hasimbegovic @ 12.07.2005. 20:34 ] @
Ne nije maagistrala overklokovana. Problem je resen skidanjem OC-a sa graficke karte. Za sad radi bez problema i po 5 sati tamo gde do pre 2 dana nije mogao da izdriz ni pola sata a da se ne "zaledi".

Znaci skinuo sam overklock sa graficke kartice i vratio je na default vrednosti. I u BIOS-u sam podesio neke opcije oko MIDI reprodukcije i sad radi bez problema. Jedno od ta dva problema je sigurno ovo uzrokovalo. Licno sam blizi tvojoj opciji da je u pitanju pregrevanje graficke kartice u ovom slucaju sto je i dovelo do resenja.

Hvala na pomoci.