[ milinkovic @ 11.07.2005. 09:43 ] @
Poštovani,
Interesuje me na koji način se može početi biznis sa VoIP uslugama, tj telefonijom?
Koje su mogućnosti VoIP usluga, tj spektar usluga?
Kakva je zakonska regulativa ?
Šta je potrebno od opreme za početak?
Kolika bi bila minimalna ulaganja I koji broj korisniika bi bio potreban, da bi se to isplatilo? Ne mislim na enormne zarade, čisto da se mogu pokriti mjesečni troškovi državi, provajderu, radniku I da ostane neka “fina” plata I meni. A broj korisnika, iz razloga neupućenosti naših ljudi I ne prihvatanja nekih novih tehnoloških rješenja. Takve stvari su im suviše komplikovane I nejasne! Tako da bi to bila jedna teška bitka za korisnike usluga.
Konkurencija, kako se briti I da li se uopšte isplati ulaziti u borbu sa firmama koje već dugi niz godina pružaju usluge u telekomunikacijama I internetu, koji imaju infrastrukturu, novac, već razvijeno tržište, stručne ljude, korisnike?
Kakva su vaša lična mišljenja, iskustva I predvidjanja oko budućnosti VoIP-a ?

Ako neko od vas već ima firmu I radi sa VoIP sistemom, ima kompletnu poslovnu ponudu, od prodaje I instaliranja opreme do stručnog obučavanja, neka mi se javi na mail sa ponudom.

p.s. Znam da sam postavio mnogo pitanja, ali da bih nešto saznao oko svega ovoga, morao sam krenuti od početka. Inače radim neke poslove oko interneta I telefonije, neke stvari, osnovne oko VoIP tehnologije poznajem, mada ne dovoljno da bi započeo posao sa tim, ako uopšte to I može kod nas!

Hvala.
[ huegus @ 11.07.2005. 14:27 ] @
oces ka i reseller ili oces sam nesto radit?
mislim SIP server u SiCG-u
[ Kiko-dw @ 14.08.2005. 23:26 ] @
pogledaj www.nexcom.hr / com

moraš imati za početak dobra poznanstva da bi mogao startati sa time i gotove klijente kojima možeš prodat uslugu odmah kao primjer daljnjem tržištu
[ simeon @ 15.08.2005. 12:08 ] @
Zanimljivo ... Vidim da je u HR prilicno razvijen VoIP, obzirom na dobru telekomunikacionu infrastrukturu... da li neko od vas moze malo detaljnije da napise o ovome?

Unapred hvala!
[ Kiko-dw @ 16.08.2005. 10:01 ] @

Citat:
Poštovani,
Interesuje me na koji način se može početi biznis sa VoIP uslugama, tj telefonijom?


novcem, opremom, registriranom firmom, klijentima, dobrom uslugom, suradnjom

Citat:
Koje su mogućnosti VoIP usluga, tj spektar usluga?


kako možeš težit VoIP biznisu ako ne vidiš mogućnosti????

Citat:
Šta je potrebno od opreme za početak?


serverska oprema...ovisno koliko veliko područje misliš pokrivat i koliko klijenata imat.
uglavnom serveri jaki će ti trebat, centrala (imaš ih raznih, moraš odabrat jednog proizvođaća ili sklopit deal te dalje distribuirat), telefoni koje ćeš ponudit klijentima (opet bi trebao biti neki deal sa nekim - imaš jako puno kvalitetnih SIP telefona raznih proizvođaća), dobar helpdesk (moraš se kužit full u to kaj prodaješ) i tako dalje...

Citat:
Kolika bi bila minimalna ulaganja I koji broj korisniika bi bio potreban, da bi se to isplatilo?


ovisno koliko velik korak misliš napravit. Za ulaganja ti nije teško. NA google potraži kaj te zanima, pogledaj cijene, kalkulator u ruke i zbrajaj, na kraju odbiješ porez kao firma i to ti je to.
Broj korisnika? - 10-ak firmi za početak (može i manjih i srednje veličine, čisto da lova stiže)...a dalje vidi kako će ić

Citat:
Ne mislim na enormne zarade, čisto da se mogu pokriti mjesečni troškovi državi, provajderu, radniku I da ostane neka “fina” plata I meni. A broj korisnika, iz razloga neupućenosti naših ljudi I ne prihvatanja nekih novih tehnoloških rješenja.


savjet: ako krećeš sa VoIP uslugom nemoj se onda igrat nego zajaši na to do jaja jer oko zajebancije čisto da staviš neki $$ u džep ti se ne isplati i tu ćeš više popušit nego dobit

Citat:
Konkurencija, kako se briti I da li se uopšte isplati ulaziti u borbu sa firmama koje već dugi niz godina pružaju usluge u telekomunikacijama I internetu, koji imaju infrastrukturu, novac, već razvijeno tržište, stručne ljude, korisnike?


naravno da se isplati jer VoIP će pregazit fiksnu telefoniju, a jednog dana i mobilnu. VoIP više nije budućnost nego postaje jako veliko brzinom sadašnjost.
Apsolutno se može i treba suprotstavit bilo kojem telefonskom operateru.

savjet: ne orijentiraj se toliko na pojedince u početku nego na firme

Citat:
Kakva su vaša lična mišljenja, iskustva I predvidjanja oko budućnosti VoIP-a ?


pregazit će sve oko sebe

Citat:
Ako neko od vas već ima firmu I radi sa VoIP sistemom, ima kompletnu poslovnu ponudu, od prodaje I instaliranja opreme do stručnog obučavanja, neka mi se javi na mail sa ponudom.


daj pejstaj mail ajd da ti ne pišem preko foruma...

Citat:
p.s. Znam da sam postavio mnogo pitanja, ali da bih nešto saznao oko svega ovoga, morao sam krenuti od početka. Inače radim neke poslove oko interneta I telefonije, neke stvari, osnovne oko VoIP tehnologije poznajem, mada ne dovolno da bi započeo posao sa tim, ako uopšte to I može kod nas!

Hvala.


nemoj kretat sam u to, raspitaj se o tržištu, drugim ponuđaćima u državi i slično...
moraš imati puno informacija prije nego kreneš jer bez dobre analize pokopat ćeš se prije nego kreneš.

ako imaš pitanja slobodno me kontaktiraj na e-mail, pozdrav

K.
[ boro10 @ 21.08.2005. 11:01 ] @
Pozdrav svima! Jel može netko odrediti neku okvirnu cifru bez koje se ne bi moglo krenuti u posao sa VOIP telefonijom