[ Reljam @ 15.08.2002. 19:15 ] @
... i po mogucstvu cime se bave. Interesuje me koliko ima ljudi koji stvarno zive od toga na ESu.

Poruka moderatoru: bilo bi dobro prebaciti ovu anketu u forum ankete, ja tamo ne mogu da postujem.
[ Dragi Tata @ 15.08.2002. 19:43 ] @
Evo moja malenkost preživljava baveći se programiranjem (i projektovanjem). Radim u firmi koja se bavi lokalizacijom, odeljenje za komjutersko prevođenje teksta. Do sada sam radio skoro isključivo u C++u, a odnedavno deo posla obavljam i u C#-u (ASP.NET). Mahom radim server-side programe za obradu dokumenata koji posle idu na prevođenje. Koga interesuju plodovi moga rada, može da pogleda sajt

http://itranslator.bowneglobal.com
[ Reljam @ 15.08.2002. 20:09 ] @
Ja nisam stavio sebe ;) - radim na projektu Xbox Live (igranje Xbox-a preko interneta - servis pocinje da radi od 15. novembra, tako da ko ima Xbox i voli ove stvari....). Radi se u C++, a neki alati se rade u C#-u. Sve je closed source, naravno ;)
[ Trunks @ 15.08.2002. 20:14 ] @
Off-topic: radiće i za korisnike na području Srbije i Crne Gore?
[ Reljam @ 15.08.2002. 20:16 ] @
Ne, USA, Kanada, Nemacka, Francuska, Engleska, Japan, (i valjda Koreja). Zahteva broadband tako da kod nas verovatno ne bi radilo. Ali svi koji igraju u bilo kojoj igri mogu non-stop da pricaju jedni sa drugima preko mikrofona.
[ Dragi Tata @ 15.08.2002. 20:36 ] @
Citat:
Reljam:
Sve je closed source, naravno ;)


Naravno, ali ne znam zašto si to morao da naglasiš. Da ti nije do flejmovanja slučajno? :)
[ Reljam @ 15.08.2002. 21:50 ] @
Ni najmanje! Ne mislim da je 'default' closed source, siguran sam da postoji puno ljudi koji zive od open source programiranja, i bas zato sto CS nije default treba to navesti. Isto kao sto se navodi C++ ili C#.
[ Dragi Tata @ 15.08.2002. 21:57 ] @
E, ako tako misliš, onda i ja da navedem da radim Closed Source. Mada sam mislio da je to default u svetu komercijalnih aplikacija.
[ Ivan Dimkovic @ 16.08.2002. 10:29 ] @
I ja isto - sada sam u Ahead Software-u (oni rade NERO burning rom) i ovde sam software developer i projektant MPEG-4 sistema (plug-inovi, playeri, itd..)

Sve je closed source (dosta koda je moje.. vecina... tj. sve sto ima veze sa MPEG-4)

Da... zivim od toga :)
[ ouros @ 16.08.2002. 19:31 ] @
Evo da se i ja ukljucim.
Radim na projektu za koji je trazen patent, ako to uspe bice valjda i moje ime tu :)) Inace radim u Borland C++ Builderu.

(closed source)

i da, programiranje me hrani, placa stan, skolu ... :)

pozdrav
[ ImPlant @ 17.08.2002. 17:48 ] @
a mozda neko iz YU ili je to glupo pitanje???


.
[ anon676 @ 17.08.2002. 18:34 ] @
Ja sam trenutno junior firme HoNet. Sada ucim M3 i nadam se da cu uskoro postati dobar m3 programer. Modula 3 za one koji nisu znali. Eh znam i C i radim par ne komercijalnih projekata u njemu, c++ mogu da pisem ali nisam vest :) c++ sux, c rula...toliko od mene.
[ Trunks @ 20.08.2002. 00:20 ] @
Eh da, ako se računa ActionScript, JavaScript, XHTML/HTML programiranje -- onda i ja živim od programiranja. :)
[ McKracken @ 20.08.2002. 02:35 ] @
Da se i ja prikljucim...

Freelancujem po mrezi (znaci per project basis) i razvijam svoj software, koji se pristojno prodaje...

Upravo sam napravio dogovor sa dve firme (Star Micronics i Ectaco) o saradnji a uskoro bi trebalo da se pojavi i Hephaestus LicenceServer/Manager za zastitu (uskoro znaci ne bas skoro :)

I od toga zivim.. u Srbiji ... zemlji Dembeliji
[ alex @ 20.08.2002. 11:46 ] @
Count me in.. Radim na nekoliko win32 C++ projekata i na dva cross-platform projekta (prvi C++, drugi python). Pored projekata u svojoj firmi radim i projekte u nekoliko drugih firmi (contract work).

Trenutno najinteresantniji projekti na kojima radim - servisi za Cisco Call Manager i TTS addin za Outlook.
[ NetworkAdmin @ 26.08.2002. 23:08 ] @
ja... code4food
[ Krsta @ 27.08.2002. 01:47 ] @
E pa momci ja nisam toliko strucan kao vi u C-u. Radim u VB-u i od toga kod nas u YU moze SKORO pristojno da se zivi. Pored toga poceo sam i sa izradom web prezentacija, tj. Html,CSS,Java script, a polako napredujem i sa PHP-om. Istovremeno se bavim i Photoshop-om, ali ne bas nesto komercijalno. Ostavio sam prilican broj programcica iza sebe, zadnji veci projekti su dva kviza na jednoj lokalnoj televiziji i program za kozmeticki studio.
Krpimo se nekako, valjda ce biti bolje... :)

Pozdrav..
[ Jovan Marjanovic @ 27.08.2002. 14:40 ] @
I ja da se javim.
Zivim od programiranja i projektovanja softvera.
Radim za Hewlett Packard SMO/OpenView (Storage Management Organization)
I uza specijalnost su mi Enterrpize backup systems.
Sve sto radim je 100% closed source. A sto se tice novog projekta na kojem radim, ne smem da napisem cak ni ime, posto projekat jos nije zvanicno najavljen siroj publici.
[ Reljam @ 30.08.2002. 07:08 ] @
Da li je to to? 15oro od, koliko, 5-6 hiljada? To mu dodje negde oko 0.3%. Ima li jos ko? Ima li neko ko se bavi open source razvojem? Javite se...
[ Simke @ 13.09.2002. 06:32 ] @
Da se javim i ja... radim kao junior programmer/database developer... sve u vb i access-u
[ Rapaic Rajko @ 18.09.2002. 08:36 ] @
Dakle, konacno sam nasao gde je ta "anketa" za clanove/profesionalce -).
Elem, lakse bi bilo pobrojati cime se NISAM bavio, nego ono cime sam se bavio. Dobro, priznajem, WEB-om se jos nisam uopste baktao (osim ActiveX-om iz Delphi-ja i CBulder-a).
Moja statistika. Od 1995. godine, otkako sam "profesionalac", bio sam ukupno 4 meseca bez posla, 20 meseci sam radio za (tri) domace firme, a ostatak za strance kao JEFTINA RADNA SNAGA. Naglasavam ovo JEFTINA, jer, budimo realni, ovo sto nama strendzeri daju su mrvice u odnosu na vrednost projekata koje sam (a verujem i drugi) dosad uradio.
Napomena; od 1997. do sada imam DVA meseca radnog staza (citaj: domace firme/poslodavci); drugim recima, sve vreme sam na birou za nezaposlene. Kraj.

Rajko
[ milanche @ 25.02.2003. 05:31 ] @
Od programiranja zivim vec deset godina (pre toga sam bio board-level audio hardver inzenjer).

Radim uglavnom za multimedia firme po Silicijumskoj Dolini, 70% audio, 30% video algoritme. U tim okvirima sam se oprobao u sledecim disciplinama:
asembler, Matlab, C, C++, Windows programiranje(MFC/COM/Automation/ActiveX/DirectX/MMX/SSE).

Radio sam kao full-time employee za firme koje petljaju sa MPEG i pridruzenim standardima: C-Cube, DazzleMultimedia, Philips (gde sam trenutno), kao i par projekata za InterVideo (WinDVD).



[ kviz00 @ 30.04.2003. 03:14 ] @
I ja valjam ovaj KVIZ za kintu !

Pa bi se moglo reci da i ja zivim od toga !
[ dona @ 23.05.2004. 10:26 ] @
Evo vec 10 godina "Tezgarim" u VB-u, radilo se po firmi raznih al to ni je to, takodje radio sam i u Anoxsoft-u (neka vrsta strane firme). Al kod nas nije cijenjeno uopste. I takodje kao vecina nemam ni dana radnog staza
[ NikolaVeber @ 23.05.2004. 11:03 ] @
Ja sam od novermbra prosle godine presao u "profesionalce", tj placen sam za ono sto radim
Radim za jednu firmu koja se bavi multimedijom u glavnom. Moj posao svodi se na PHP i sql, radimo web-based administrativne programe (biblioteke, office managment), kao i online igre. (www.kr3m.com)
U planu mi je ovladavanje javom, narocito J2ME, igre za mobilne uredjaje.
Ako da Bog i sreca junacka ( ), bice uskoro vremena i za neki c++ da se uci.

P.S.
Ne moze se reci da zivim od ovoga, jer je u pitanju part-time job (uz studiranje), ali uspevam da pokrijem fiksne troskove (stan, osiguranje...).
[ flylord @ 23.05.2004. 11:37 ] @
poz
Evo da se ukljucim i ja
Ja uglavnom radim PHP i to web kataloge (imam svoj proizvod), kao i razno-razne web aplikacije za upravljanje raznim:) sistemskim resursima (Linux). Pored PHP, radio sam u Perlu, Javi i TCL-u. Ceo posao radim iskljucivo pod Linuxom koristeci uglavnom OpenSource alate.
[ dinke @ 03.08.2004. 12:12 ] @
Evo moja draga(lekar bez posla), moja ćerkica i ja već 4 godine živimo od mog programiranja. Koristim os tehnologije (PHP, MySQL, Linux) za razvoj komercijalnog softvera. Nakon završenog fakulteta radio sam neko vreme kao freelancer, ponajviše php, ponešto Java. Poslednje 2 godine radim full time na razvoju Site Builiding Sistema (kombinacija php, flash, xml) za jednu američku kompaniju. Još uvek radim od kuće ali radim na tome da se preselim u USA (SC) gde je sedište kompanije.
[ djoca! @ 11.08.2004. 10:25 ] @
Kad je bal nek je bez maski :-)
Ja zivim od programiranja vec cirka 7-8 godina. Od 1998. samo stalno pod stalnim poslom osim godinu dana koje sam proveo u vojsci (na zalost i to se moralo, izmakla mi civilna za 12 meseci). Trenutno radim u jednoj slovenackoj firmici tj filijali u KG-u, ali uskoro prelazim u solo vode tj. pokrecem svoju firmu. (Drzite mi fige).
Malo Delphi sa razlicitim bazama, malo Perl/PHP/MySQL. A i sajtic www.freebetting.net je stigao dotle da donosi stabilan mesecni prihod :-).
PS: Dinke zat nisi u Boox-u?
[ rambo2004 @ 17.08.2006. 15:24 ] @

Zdravo.

Od kada sam zavrsio skolu 2003. Zivim od programiranja. A od Oktobra 2005. Sam stalno zaposlen i prijavljen, sa pristojnim primanjima, u domacoj firmi.
Radio sam u C/C++ godinu dana, a poslednjih godinu dana radim u C# -u. Takodje radio sam sa RDBMS: sistemima MS Access i MS SQL Server. Pored toga
dobro poznajem Javu, SQL i Oracle, mada ih nisam komercijalno primenjivao. Nije mi tesko da po potrebi naucim neki novi jezik ili tehnologiju. Trenutno se
trudim da predjem na Linux i open source.

Sada radim na klijentu koji preko interneta prima podatke sa berze i prikazuje ih na razlicite nacine(grafikoni, tabele, ... ).
[ BiF @ 25.04.2008. 12:30 ] @
Radim oko 2 godine u firmi koja nema veze sa racunarima, ali ih naravno ima 20-30 odrzavam ih i pisem programe za potrebe firme
[ casanoova @ 29.01.2009. 16:14 ] @
Ja jos ne, ali planiram !
[ Wajda.W @ 05.05.2009. 16:00 ] @
Citat:
casanoova: Ja jos ne, ali planiram !

Takodje.



[Ovu poruku je menjao Milan Gligorijevic dana 08.05.2009. u 14:30 GMT+1]