[ kivu @ 12.07.2005. 12:53 ] @
Prebacio sam sa digitalne kamere film na komp(koristio sam za
prebacivanje Roxio Easy Media Creator) u AVI rezolucuje 720x576. Hocu da
napravim DVD tj. da napravim VOB fajlove. Krenuo sam na koristim Roxio Easy
Media Creator u okviru njega DVD Builder. Sa pravljenjem DVD-a sam krenuo
sinoc u 22:00 i jutros kada sam se probudio u 9:00 nije presao pola.
Zasto? Da li mu treba jos vremena? Koliko otprilike traje pravljenje
jednog DVD-a? I da li postoji mozda neki bolji program?

Posedujem CPU na 2.4 MHz sa 512 MB RAM-a

Unapred hvala!

Replay [email protected]



[ manix @ 15.07.2005. 18:44 ] @
probaj sa Ulead DVD creator 4 kod mene radi kao zmaj

[Ovu poruku je menjao manix dana 15.07.2005. u 19:50 GMT+1]
[ deksi.m @ 25.07.2005. 23:13 ] @
i ja koristim roxio easy media creator verzija 6 i takodje imam problem,naime kada izaberem materijal program radi konvertovanje jedno 4 sata i zatim kada treba da nareze,kaze da nema dovoljno prostora na disku,sto je nemoguce,jer uvek ostavim vise prostora a sto se tice dvd uleab faktory,koristio sam trojku i dosta dugo radi konvertovanje,nisam imao iskustva sa verzijom 4.
[ manix @ 26.07.2005. 10:42 ] @
Pa ne znam koji format vi konvertujete ja u tv-u konvertujem matrox-ov avi. recimo pun dvd konvertuje za 20 min, konvertuje avi+wav(posto matrox razdvaja audio od videa) u avi, matrox u DV i menja kompresiju na 80%(kod matroxa je kvalitet na 100%). E mozda je stvar u tome sto su kod mene oba kodeka DV samo je jedam matroxov a drugi standard DV.

Tkodje kada ubacim materijal putem IEEE 1394 konverzija kompresije takodje ne traje vise od 10 min. procesor je 3,2ghz i 512mb ddr.
Naravno konverzija kompresije se koristi samo ako promenim kvalitet DVD-a u odnosu na kvalitet kompesije kojom je materijal ubacen u comp a ako je kvalitet isti odmah ga reze...

[Ovu poruku je menjao manix dana 26.07.2005. u 11:46 GMT+1]