[ degojs @ 13.07.2005. 05:34 ] @
Ajmo momci, skidajte opet novu verziju "sigurnog browser-a" :)

Šta je to, ako sam dobro ispratio, samo 6 zakrpa za manje od godinu dana... A da, nisu to zakrpe za kantu, nego "NOVA VERZIJA!!!!"


http://www.mozilla.org/project...n-vulnerabilities.html#Firefox

Fixed in Firefox 1.0.5
MFSA 2005-56 Code execution through shared function objects
MFSA 2005-55 XHTML node spoofing
MFSA 2005-54 Javascript prompt origin spoofing
MFSA 2005-53 Standalone applications can run arbitrary code through the browser
MFSA 2005-52 Same origin violation: frame calling top.focus()
MFSA 2005-51 The return of frame-injection spoofing
MFSA 2005-50 Possibly exploitable crash in InstallVersion.compareTo()
MFSA 2005-49 Script injection from Firefox sidebar panel using data:
MFSA 2005-48 Same-origin violation with InstallTrigger callback
MFSA 2005-47 Code execution via "Set as Wallpaper"
MFSA 2005-46 XBL scripts ran even when Javascript disabled
MFSA 2005-45 Content-generated event vulnerabilities
[ degojs @ 13.07.2005. 05:35 ] @
Na istoj stranici pogledajte i ostale verzije, sve počevši sa onom 1.0.0. Nije baš da nema zakrpa, a ne nedostaje ni onih označenih kao "critical".

Pfff...
[ degojs @ 13.07.2005. 05:39 ] @
Hahaha, ovaj je dobar:

Citat:
MFSA 2005-47 Code execution via "Set as Wallpaper"
[ zi:: @ 13.07.2005. 05:51 ] @
Tebi degojs, izgleda ne treba sagovornik. Fino se ispricas sam sa sobom.

Nastavi diskusiju :) Samo bez flamea, FUD-a, trolla :)

[ degojs @ 13.07.2005. 06:04 ] @
Citat:
Tebi degojs, izgleda ne treba sagovornik. Fino se ispricas sam sa sobom.


A odmah potom:
Citat:
Samo bez flamea, FUD-a, trolla :)


Smešno, zar ne, pošto jedno sa drugim nekako ne ide.

Da bude još gore, na temu - ni reči nisi napisao :) Oh, well.. tipično za kupusare.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 13.07.2005. u 07:10 GMT+1]
[ zi:: @ 13.07.2005. 06:24 ] @
Ma, misliio sam da ne flameujes sam sa sobom, ali svejedno. Sledeci put cu morati da crtam da bi shvatio salu :)

A o temi je vec svakako sve receno. Dok vi budete gledali na tudje a ne na svoje greske, i dok kvalitet programa gledate samo kroz broj bagova, sta da se uopste raspravljamo?

Nema smisla.
[ degojs @ 13.07.2005. 06:29 ] @
Čuj, nismo mi proglasili Firefox za neki super-siguran browser i trubili o tome na sve strane, dojadivši više svakom normalnom čoveku.. Slična priča kao sa kupusarom, osim što je Firefox ipak OK.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 13.07.2005. u 07:34 GMT+1]
[ degojs @ 13.07.2005. 06:32 ] @
Citat:
Nema smisla.


Da, da, sad je kao "Nema smisla." kad se pokazalo da je Firefox u biti bušan kao i ostali browseri.

Nisam nešto čuo u zadnje vreme da neko prosipa onu priču kako je to mašala-siguran browser, a vala, naslušali smo se toga na svakoj temi.


Citat:
Sledeci put cu morati da crtam da bi shvatio salu :)


Evo i ja tebi da nacrtam: ako nemaš šta da kažeš na temu, što se javljaš uopšte?

[Ovu poruku je menjao degojs dana 13.07.2005. u 07:38 GMT+1]
[ zi:: @ 13.07.2005. 06:46 ] @
Pa nisam ni ja insistirao da je Firefox siguran ... Ako se dobro sećam, jednom davno sam rekao da je Firefox moderan, brz pretraživač naprednih mogućnosti, što svakako i jeste. Po meni su ovakvi sigurnosno propusti bili očekivani.

Pretraživači su ekstremno kompleksne aplikacije, i naravno da to dovodi do problema sa sigurnošću.

Pretraživači rade sa mnogo tipova datoteka, a za to koriste (i) eksterne programe: još jedan security problem.

Pretraživač u isto vreme barata intenzivno i sa lokalnim podacima i sa vrlo raznorodnim podacima na Internetu: opet problematično.

Zbog zahteva tržišta i konkurencije, više se gleda na povećavanje (sumnjive!) upotrebljivosti nego na sigurnost: još jedan problem.

Ajd sada reci da se ne slažeš sa ovim, pa da ja kažem: svaka čast :)

[ degojs @ 13.07.2005. 06:49 ] @
Slažem se :) Kad pričam "ozbiljnije", nemam uopšte loše mišljenje o Firefox-u, naprotiv. Stvar je što su mi dojadili oni koji prosipaju bajke. Njima je tema i namenjena, čisto da preispitaju svoje stavove :)
[ Ivan Dimkovic @ 13.07.2005. 07:30 ] @
Pa jeste problem - kao i Linuxovci, i firefox klan je dojadio i bogu i ljudima pricom kako je IE nesiguran, a resenje za to je... Firefox. Koliko znam, izlazili su i oglasi u nekim ozbiljnim novinama apelujuci i na biznis korisnike... te sigurnost podataka, ovo ono...

Iskreno se nadam da su firefox "advokati" pametniji i da ce shvatiti da je razvoj softvera komplikovana rabota i da svaki kompleksan softver uz to jos i siroke potrosnje obicno ima bagove.

Ovo se prosto zove "Failed to live up to it's marketing" :-))
[ dr ZiDoo @ 13.07.2005. 08:41 ] @
Jel ima ovo neke veze sa advocacy?

Molim vas...