[ Kosta ******um Rex Persia @ 13.07.2005. 11:47 ] @
Hitno mi treba detaljno upustvo za rad sa Vegas 6 programom,radi obrade video materijala.Ako neko zna kako se radi u ovom programu,neka mi što pre kaže.

Molim vas da ne postujete upustva za prethodne verzije Vegasa,već samo za Vegas 6.0.Hvala.
[ dejanbor @ 18.07.2005. 01:33 ] @
Ne znam i ja imam slican problem, koristim od nedavno vegas 4.0 ali se ne snalazim bas najbolje meni bi odgovaralo i upusto za rad za neke ranije varijante,
pa ako neko zeli pomoci...
[ findi @ 11.08.2005. 15:37 ] @
http://www.vegasvideo.de/tutorials.php

ili Vegas forum www.vegas.de/forum

samo za one koji dobro vladaju Njemackim jezikom.
[ Talino @ 03.02.2006. 06:59 ] @
Na EMULE PLUS možeš skinuti manual za VEGAS 6.0C
[ radovan2 @ 28.12.2006. 14:15 ] @
Ima li neki na nasem jeziku?
[ Misa_exclusive @ 28.12.2006. 17:46 ] @
http://www.elitesecurity.org/t...ali-softvera-za-postprodukciju
Ovde imas uputstvo na srpskom. Imas 2 verzije. Jednu sam ja pisao, a drugu Korisnicko_ime
[ korisnicko_ime @ 29.12.2006. 21:22 ] @
Kao sto rece Misa imas na gornjem linku da skines na srpskom dva tutirala za Vegas

Onaj koji sam ja napisao mozes skinuti ovde
http://dhost.info/nenad/nova/m...oads/visit.php?cid=3&lid=8
[ BiX123 @ 01.01.2007. 23:00 ] @
Da li se u Vegasu moze napraviti FadeIn i FadeOut (posebno za audio i posebno za video) ako je u projektu samo jedan video?
Da malo pojasnim.....
Imam jednu snimku kojoj bi na pocetak i na kraj napravio Fade. Da li je to izvedivo i ako je, kako?


Hvala
[ Misa_exclusive @ 02.01.2007. 00:29 ] @
Ha ha :)
Mislim da je dovoljno samo reći da je ovo profesionalan progream za video editing. Dakle, ima.
Fade in/out se izvodi tako što se stane kursorom na gornjoj levoj ili desnoj ivici videa (koji se nalazi na timeline), klikne se i povuče na levu/desnu stranu. U tim "uglovima" postoje kao mali trouglici. Procackaj, pa ako ne nađeš - javi!
[ BiX123 @ 02.01.2007. 13:57 ] @
Citat:
Misa_exclusive: Ha ha
Mislim da je dovoljno samo reći da je ovo profesionalan progream za video editing. Dakle, ima.
Fade in/out se izvodi tako što se stane kursorom na gornjoj levoj ili desnoj ivici videa (koji se nalazi na timeline), klikne se i povuče na levu/desnu stranu. U tim "uglovima" postoje kao mali trouglici. Procackaj, pa ako ne nađeš - javi!



Je, to je to!

Hvala ti
[ DJ_IGGY @ 07.01.2007. 21:00 ] @
Pozdrav svima! Mene zanima da li neko zna kako da zamaglim jedan deo na video zapisu! Recimo stojimo moj drug i ja i ja hocu da mu zamaglim lice...Da li neko moze to malo da objasni ili neki tutorijal da okaci?! Puno pozdrava i srecan Bozic!
[ Misa_exclusive @ 07.01.2007. 21:44 ] @
O sličnim stvarima je već bilo reči.
Treba da taj isti vieo staviš 2 puta na timeline, u trakama jedna ispod druge. Na gornjem videu upotrebiš alatku Event Pan/Crop i "olovkom" oznacis deo koji želiš da bude zamućen. Zatim, na isom snimku (koji je na gornjoj traci) upotrebiš neki Blur plug in i to je to. za detalje, pročitaj gore pomenute tutorijale, a ako baš nešto ne ide - javi se sa konkretnim problemom.
[ MIHAEL GABRIEL @ 10.01.2007. 22:29 ] @
imam oko 400 str.prijevoda sa engl. na hr,i ukratko,to je za sve vegase univerzalno ako itko prati taj program.nijanse su male,npr.,vegas 7c verzja ima opciju 50,000fps,itd..,ali je program odlican,kompaktibilan sa dvd arhitektom bilo koje verzije,2,3,4,kao i acid3,4..,kao i sa maya7 programom.
ja sam ovdje zbog problema sa link karticom,kako da znam da nije ispravna?
dosada sam preko vegasa7 prebacivao sa link kablom video privatni,a sada mi komp.,uopce neprepoznaje kameru?probali smo karticu i kabl kod kolege,ista stvar,dok kod trece osobe koja ima karticu i kabl,odmah prepozna kameru,pa smo uzeli samo kabl,ali opet nista?
a na kameri kada je prikljucim,uredno pise dv in?Ž
hvala unaprijed
[ deks007 @ 10.01.2007. 22:40 ] @
Dali si mozda nesto cackao u podesenjima ? Probaj da izvadis karticu i promenis slot , jer iz tvog pitanja se vidi da je kamera ok. posto kod drugog sve funkcionise . Pozdrav !
[ MIHAEL GABRIEL @ 10.01.2007. 23:00 ] @
sve,ali sve,i iz utora u utor,i deinstalirao drivere,instalirao druge,i vracao sustav,sve,ali neide.no hvala,ja sam novi i cim sceniram 400strana vegasa,neka neko da link gdje to mogu staviti da vam pomognem i obratno,vi meni.ja u vegasu radim oko 3god,kao i acid za zvuk,maya7 za 3d animaciju,inace,poznat po filmu schreek
[ Cileinteractiv @ 10.01.2007. 23:53 ] @
Pozdrav. Očigledno da sa karticom nešto nije u redu, verovatno je neispravna. To ti je oko 10€.
Hajde molim te "okači" negde tih 400 strana ako nije problem?
[ MIHAEL GABRIEL @ 11.01.2007. 15:08 ] @
da,kartica je bila,hvala vam,nije problem,neka neko ostavi link gdje da vam stavim prvo na engleskom u pdf je i oko 11mb je,imam jedan dio u wordu na hrvatskom,oko 100 strana,ali ovdje se max.moze stavit koliko sam skuzio,oko 1mb

uglavnom,imat cete jos danas bar na engleskom original za vegas 6,i jedan dio u wordu na hr,samo neka neko ostavi link gdje da stavim

pozdrav svima,hvala vam
[ Misa_exclusive @ 11.01.2007. 16:06 ] @
Mozeš okačiti recimo na
www.rapidshare.com
[ MIHAEL GABRIEL @ 11.01.2007. 19:23 ] @
http://rapidshare.com/files/11...D-originalprof.poslan.pdf.html

evo,nadam se da je to to,jeste da je zasad na engleskom,ali ce potrajati dok skeniram oko 400 str,imam u wordu oko 100 stran,ako zelite,to mogu odmah staviti.
hvala,uzivajte
[ Misa_exclusive @ 11.01.2007. 20:24 ] @
Okači i tih 100 srana u Wordu.
[ MIHAEL GABRIEL @ 11.01.2007. 20:33 ] @
http://rapidshare.com/files/11265256/vegas5-prvi_dio.doc.html

evo,to je sto imam u komp.,ostalo zaista trebam scenirati,davno je bilo kad sam ja poceo raditi,nadam se da vas nisam razocarao
inace,vegas vam je zaista profesionalni program,ja sam trenutno na verziji vegas 7c.
pozdrav i hvala na linku za staviti osobi Misa_exclusive

Piraterija nije dozvoljena

[Ovu poruku je menjao Misa_exclusive dana 12.01.2007. u 00:19 GMT+1]
[ Misa_exclusive @ 11.01.2007. 23:20 ] @
Nema na cemu:
Nadam se da ćeš aktivno učestvovati u diskusijama i temama na video forumima.
Dobro došao!
[ DzaBuaner @ 16.01.2007. 22:40 ] @
Imam instaliran SONY Vegas7. Početnik sam u video-obradi pa ako vam pitanja zvuče glupo nemojte zameriti.
Prilikom renderovanja koristim kao završni oblik MainConcept MPEG-2. Dosta DVD plejera (oni stariji) neće da ga čita. Neki ga uopšte ne čitaju a kod nekih nema tona. Koji "Template" koristite? Tona bude ako u template postavim default. Kada sam u dodatnim podešavanjima (Custom) video podesio sa MPEG-2 na DVD, renderovanje krene ali ubrzo javlja grešku: "An error occuired while creating the media file...(naziv fajla). The reason for the error not be determineted".
Šta da uradim da bi to funkcionisalo? Može li se snimak obraditi da ga DVD plejer sam pokrene ili to moram da uradim u nekom drugom programu?
P.S. Pretraživao sam forum i nigde nisam našao sličnu temu, unapred hvala na odgovoru.
[ deks007 @ 17.01.2007. 15:21 ] @
Za DzaBuaner , niko ne zamera ali malo pretrage bi ti dalo odgovore . Pogledaj ovde http://www.elitesecurity.org/t228000-Pomoc-Video-Obrada . Tu imas uopsteno a za detalje kreni pa javi konkretan problem . Pozdrav !
[ MIHAEL GABRIEL @ 17.01.2007. 18:55 ] @
ja bih ti savjetovao da provjeris codece koje imas instalirane,probaj ponovo instalirati recimo k-lite codec pack,ili divx 6,ili bilo koji koji ima u sebi mpeg2,jer se meni jednom slicno dogodilo,i nista mi drugo nije pomoglo,dode vegas do jednog dijela i greska...

a sve ostalo ti je rekao deeks 007,trebas u nekom drugom programu dovrsiti dvd...
[ DzaBuaner @ 17.01.2007. 22:34 ] @
U pravu si, codeci su bili u pitanju. Sada renderuje bez problema.
Koja podešavanja da postavim da bi dobio format koji bi čitali DVD plejeri (ako može)?
Ako ne može koja da postavim da bih mogao dalje da ga radim u drugom programu i koji program bi mi preporučili za to?
@deks007 - probao sam neke opcije iz teme što si linkovao ali nisam uspeo.
[ MIHAEL GABRIEL @ 17.01.2007. 22:47 ] @
preporucio bih ti dvd arhitekta bilo 1,2,3,4 jer je kompaktibilan sa vegasom,ali za pocetak ti je nero najjednostavniji,a sekcija ti je opisana negdje,procitao sam je,svatko radi po svom ukusu,a ovisi ti o duzini snimke,itd..,upitno da li ce stati na jedan dvd,itd..,zato ja koristim sekciju wmw najcesce,jer najmanje zauzima prostor u mb,gb,a ako ne,onda mpeg2 dv,jos u custom podesim neke stvari i to je to..,ako zapne,pitaj
[ DzaBuaner @ 17.01.2007. 23:14 ] @
O.K. Hvala na pomoći, javiću kako mi ide.
[ DzaBuaner @ 22.01.2007. 14:43 ] @
Ovih dana sam se zabavljao sa Vegasom 7 i uspeo sam dosta toga. Interesuje me kako da postignem postepeno smanjivanje muzike u pozadini koju sam dodao kao prateću na timeline-u?
Inače, DVD sam uradio u Architectu 4, ubacio meni sa izborom scena i sve prilično lepo izgleda.
[ MIHAEL GABRIEL @ 23.01.2007. 17:26 ] @
na traci za muziku koju si stavio za pozadinu,odi misem na desni cosak gore te trake,i pojavit ce se da pise fade offsed,pa da nebi naglo pocela muzika,mis drzi na tome i povlaci ga prema muzici,gdje se stvara jedna crta,ti odredis gdje zelis da se glazba pojaca,i obratno na isti nacin smanji.ako zapne,pitaj,jednostavno je,ovo je bas laicki ti receno.
[ BiX123 @ 23.01.2007. 20:22 ] @
Pozdrav!

Evo poceo sam nesto malo radit u Vegasu (7).....
Nakon sto sve poslozim kako treba, zanima me, u koji format spremiti...ono Render As, sta odabrati?
Nakon sto sve sredim u Vegasu, presao bi na Architekt gdje bi naparvio DVD menije i ostalo sto se tice samog DVDa.

Dakle, nakon Vegasa u koji format spremiti (a da kvaliteta ostane ista kao sto je na kazeti (miniDV))?

Mozete nesto reci o tim formatima u koje se moze Renderirat iz Vegasa...koji je za sta, koji je po vama najbolji.....


Hvala :-)
[ deks007 @ 23.01.2007. 20:59 ] @
Da si pogledao onaj link gore koji sam stavio izmedu ostalog bi procitaio i ovo .... kada zavrsis montazu projekta zapisujes ga kao mpeg - 2 , opcija DVD Pal separate stream . Vegas ce ti razdvojiti ton i sliku koje zapisujes u jedan folder . Onda izdes iz projekta pa otvoris folder i ton vratis (sliku neces moci) i zapises ga kao AC-3 (5.1) . Kada ga izrenderuje opet izades iz projekta nista ne zapisujes i ton koji ti je u Vegasovom Exploreru obrises i automatski ce ti se pojaviti ton AC - 3 . Pre renderovanja zvuka ako ti je propjekat na primer Svadba ti kada renderujes zvuk zapises ga kao (promenis ime zbog kasnijeg rada u Arhitektu)Ton Svadba. E onda pokrenes neki editor ( DVD Arhitekt ) i tu zavrsis DVD . Tako otprilike ide sve ostalo su vec finese i zavisi od tvoje kreativnosti . Pozdrav
[ BiX123 @ 23.01.2007. 21:19 ] @
Citat:
deks007: Da si pogledao onaj link gore koji sam stavio izmedu ostalog bi procitaio i ovo ....


Pogledao sam ja taj link....ali vidim da se spominje i Microsoft DV AVI, ali ja njega nemam u Vegasu (ima Video for Windovs - avi, da li je to to)....Zato sam pitao koji je najbolji (najkvalitetniji format), jer htio bi da kvaliteta bude najbliza onoj koja je na samoj miniDV kazeti, a pretpostavljam da bi trebao biti neki uncompressed format (ispravite me ako grijesim....pocetnik sam u ovim vodama).

Sto se tice zvuka probao sam ga renderirati kao AC3....nakon renderiranja slike i zvuka u mpeg 2, zatvorim projekt, ubacim iz explorera zvuk, idem na render AC3 i pod template nemam za izabrati 5.1 nego Default template ili Stereo DVD.
Da li uopce treba negdje oznaciti 5.1 ili je to dovoljno sa Default Template?


Hvala jos jednom
[ DzaBuaner @ 24.01.2007. 17:59 ] @
Citat:
MIHAEL GABRIEL: na traci za muziku koju si stavio za pozadinu,odi misem na desni cosak gore te trake,i pojavit ce se da pise fade offsed,pa da nebi naglo pocela muzika,mis drzi na tome i povlaci ga prema muzici,gdje se stvara jedna crta,ti odredis gdje zelis da se glazba pojaca,i obratno na isti nacin smanji.ako zapne,pitaj,jednostavno je,ovo je bas laicki ti receno.


Hvala na pomoći!
Koliko vidim, postoji sa obe strane, i leve i desne. U toku filma sam hteo da se muzika povremeno smanjuje i pojačava (u pauzama govora). To sam uspeo sa sečenjem pesme pa redukcijom svakog njenog dela posebno. Postoji li neko bolje rešenje? Možda u Sound Forge-u?

Imam još jedno pitanje, kako da ubacim tekst u toku filma, znači ide film i na njemu stoji natpis.
[ MIHAEL GABRIEL @ 24.01.2007. 18:24 ] @
Otvoris vegasa,ubacujes videa koliko god hoces,isto i zvuka,poanta ti je da kada se vegas otvori,zamisli na monitoru kameru na vrhu monitora,znaci,u previevu ce ti pokazivati prvu traku,bila ona video ili audio,i tako redom,a sto se teksta tice,imas opciju kada sve pripremis,Media Generators u lijevom cosku otvorenog programa.Klikni na to i otvorit ce ti se podopcije,izmedu ostalog,pise i Text,klikni na tu opciju,ponudit ce ti razne mogucnosti za obradu teksta.Njega ubacujes kako sam ti i objasnio,na tebi prvu traku u vegasu gdje ti je video,pusti si previev da vidis sta si dobio,mozes rastezat tekst ubaceni,znaci,odrediti mu kada da se pojavi,nestane,koliko da traje vremenski,itd..,sve ostalo su kako kazu,finese i ideje tvoje.Ovo ti je laicki opet receno,jer ti ja bas nisam strucan sa izrazima,ali se nadam da si shvatio vecinu.Cackaj samo,i pitaj kad zapne.A postoji i lakse za audio,no stvar je kako pojedinac zeli raditi u vegasu.
Uglavnom,zapamti,zamisli kameru na monitoru koja gleda odozgor prema dolje,tako ti vegas prikazuje tvoju obradu,sto je ubaceno u prvu traku,to se prikazuje,ponavljam,sa finesama.
[ MIHAEL GABRIEL @ 24.01.2007. 18:41 ] @
Ovo ti je najmanji primjer dolje,sa teksto,videom,i audiom,vidis i one linije plave za pjesmu,da nekrene naglo,vec postepeno,sam to odredujes,bilo za video-audio.
Nadam se da je malo jasnije.
pozdrav,uskoro ide cijeli prijevod vegasa,osim onih 100 stranica,ima ih oko 400.
[ DzaBuaner @ 24.01.2007. 21:10 ] @
Sad mi je sve mnogo jasnije, radim tek nedelju dana u Vegasu pa mi je dosta toga nepoznato.
[ DzaBuaner @ 06.02.2007. 23:29 ] @
Nikako da nađem opciju da mi tekst ide u donjem delu ekrana poput kratkih vesti sa TV-a, znači tekst ide iz donjeg desnog ka donjem levom uglu ekrana. Nešto sam uspeo ali sam bio ograničen dužinom teksta. Može li mi neko pomoći?
[ MIHAEL GABRIEL @ 07.02.2007. 22:41 ] @
za duzinu texta kada efekat otvoris,imas opciju negdje u sredini,gledaj dobro,pise ti nesto kao u satima,minutama,sekundama,desetinkama,tu odredis koliko zelis da tekst traje vremenski.pozdrav
[ DzaBuaner @ 08.02.2007. 22:31 ] @
Znam da podesim dužinu prikazivanja rečenice, ali sam ograničen brojem slova - karaktera. Koji se efekat od ponuđenih koristi za ovo, credit roll ili neki drugi?
[ SergioSergio @ 07.04.2010. 18:18 ] @
ljudi,molio bih vas ako mozete da mi pomognete,dobro bi mi ucinjeli...
Hvala puno...
[ SergioSergio @ 07.04.2010. 18:27 ] @
pomagajte ljudi ka boga vas molim :)
[ deks007 @ 07.04.2010. 23:44 ] @
A sta da pomognemo ? http://www.elitesecurity.org/t...Sony-VEGAS-Pitanja-objasnjenja . Pozdrav !
[ SergioSergio @ 08.04.2010. 00:13 ] @
brate pisasmo li ja i ti?:D
[ deks007 @ 08.04.2010. 23:22 ] @
Lepo sam te pitao red je da i ti normalno odgovoris . Ovo -brate pisasmo li ja i ti ?:D - ja nerazumem . Pozdrav !