[ Pigoza @ 13.07.2005. 12:23 ] @
Ranije sam vec pitao ovo isto ali nisam dobio zadovoljavajuci odgovor, o cemu se radi, pitao sam ako kupim SAL-ove skretnice gde je rezna frekvencija 900/3.3kHz,ja sam hteo da oborim donju na 300-450Hz i da povisim gornju na 4-4.5kHz, i pitao sam dali mogu dodavanjem kalemova i promenom kondenzatora to i da postignem-naravno proracunom, ali ne da razmotam originalni kalem pa namotam novu zicu, vec ako treba da dodam jos jedan na postojeci redno i promenim kjondenzator-tako da dobijem vecu induktivnost i nizu reznu fgrekvencu ili da dodavanjem kalema na vec postojeci kalem i kondenzator prepravim skretnicu sa -12db na -18 db i plus oborim na barem 500Hz, a slicno to uradim i sa gornjom reznom frekvencom, stim sto tamo treba da odmotam kalem i smanjim vrednost kondenzatora-pitam jel to izvodljivo ili ne?
[ Proko @ 13.07.2005. 13:33 ] @
Izvodljivo je, ali ne za 18dB. Za tako "oštru" skretnicu ide više kalemova i kondenzatora.
A kako ćeš da izmeriš koliko si induktivnosti dodao, ili oduzeo...bez L-metra, ili generatora, teško.
[ vladobk @ 13.07.2005. 13:37 ] @
vrlo tesko bolje radi izpocetka
[ Pigoza @ 13.07.2005. 14:12 ] @
Koliko ja znam, induktivnosti se sabiraju, znaci ako znam reznu frekvencu na originalnoj skretnici, i znam vrednosti kondenzatora mogu izracunati i koja je induktivnost potrebna za tu reznu frekvencu, onda napravim jos jedan kalem tako da njegova induktivnost zajedno sa prvobitnim bude jednaka potrebnoj induktivnosti.Jesam li u pravu?