[ choa @ 13.07.2005. 20:14 ] @
Bok umrezena ekipo
Ima jedna zgrada - ja na prvom katu i tri kolege na trecem
Pretpostavljam da ja trebam 100 m kabla, jedan 40 m, drugi 30 m a poslednji bi trebao bit glavni...
sta treba da kupim osim tih kablova i na koji nacin je to izvedivo... cuo sam da treba nekakav HUB? ili tak nesto... to bi bilo kod jednog kolege --- dal time treba znati upravljati ili sta? (mozda treba jos sta?)
Samo zelimo igrat PG igre a da to nije u igraoni za pare :-)
koliko bi to para trebalo da se slozi??
bas vam hvala
:-)
[ kumkat @ 13.07.2005. 21:06 ] @
Pa pazi treba ti switch (15e - pa navise) svakom ce trebati po jedna mrezna karta (5e) + UTP kabl 0.20 eura/m (gledaj da uzmes sa paricama punog preseka - WALL CABLE) i to je to.

Pa ti saberi koliko je to..
[ choa @ 14.07.2005. 21:41 ] @
Imaju svi vec mrezne kartice integrirane na maticnoj
jel valja:
Ethernet Switch D-LINK DES-1005D 10/100 Mbps, 5 ports
a kakav je to
kabal sa paricama punog preseka - WALL CABLE - ja sam gledao neki kabal od 30, 40,
100 m i pise UTP "PATCH" kabel CAT 5 RJ-45
jel to to??
[ kumkat @ 15.07.2005. 12:16 ] @
Citat:
choa: Imaju svi vec mrezne kartice integrirane na maticnoj
jel valja:
Ethernet Switch D-LINK DES-1005D 10/100 Mbps, 5 ports
a kakav je to
kabal sa paricama punog preseka - WALL CABLE - ja sam gledao neki kabal od 30, 40,
100 m i pise UTP "PATCH" kabel CAT 5 RJ-45
jel to to??


Taj switch je dobar, jdino mozes da uzmes onaj sa 8 portova (DES-1008D) pa da se ne hvatas za glavu ako oces da umrezis jos neki racunar (ili uredjaj). A razlika u ceni mislim da je zanemarljiva. Vidi sta i vise odgovara.

To nije taj kabl. Postoje PATCH kablovi koji imaju licnaste zice i nisu toliko kruti kao WALL kablovi ali zato imaju vece gubitke na 100m. Trazi bas WALL cable da nebi imao problema kao sto sam ja imao. Evo bas sam video sad ovde u Beogradu 1m Wall kabla kosta 0.17 eura.

Pozdrav