[ andjelkoyu @ 15.07.2005. 17:44 ] @
Posto vec duze vremena razmisljam da uvedem wireless; a Beogrid mi je najlaksa i najjednostavnija opcija, no posto su mi pitanja koja sam postavio Nikoli (ap61) na PP ostala neodgovorena odlucio sam da postavim ovu temu:

Pitanje za sve vas koji koristite usluge ovog provajdera - koristite li eDonkey/eMule p2p klijente (.ed2k) i kako vam oni funkcionisu? Ukoliko imate problema koje alternative koristite/ili predlazete? Cuo sam da se bez obzira na NAT, p2p moze konfigurisati preko standardnih portova (kojih ?) tako da oni bez problema mogu raditi i iza NAT-a; pod uslovom da i ti standardni portovi nisu blokirani (ili nepravilno konfigurisani), sto bi bilo potpuno neopravdano i beskorisno od strane provajdera.

Drugo pitanje se odnosi na ograniceni broj konekcija (32) kako sam saznao preko foruma - ima li tu nekih zagusenja/problema i slicno (naravno, vezano za p2p a ne za surf) ?

Unapred hvala na odgvorima.
[ digisatplus @ 15.07.2005. 23:32 ] @
Ovde su mnogi korisnici ispricali toliko losa iskustva o pomenutom provajderu da je glavni administrator obrisao topic o beogridu kao temi i kao provajeru, ako imas bilo koju drugu alternativu za to bi najbolje bilo da razmotris, mada na tebi je da odlucis. Kod pomenutog ISP ide samo ko mora i nema druge alternative.
[ Ni ten ichi ryu @ 16.07.2005. 00:07 ] @
to uopšte nije tačno. Tema ne bi bila obrisana samo zbog gomile nezadovoljnih korisnika - to je više razlog da se tema ostavi. Bilo je i zadovoljnih i nezadovoljnih, a tema je valjda obrisana zbog pljuvačine i gomile pohvala tek registrovanih članova.
[ andjelkoyu @ 16.07.2005. 01:04 ] @
@ digisatplus

Vidi ovako, bez preterane zelje da se pravim pametan, ali pomno sam pratio tu temu svojevremeno i imao "srecu" da procitam i kontra i pro komentare, ne bih ja to bas tako "jednosmerno" ocenjivao kao u tvom slucaju; kako god da okrenes, za svaki vid konekcije ili provajdera da se neko odluci bice uvek razlicitih komentara - ovakvih ili onakvih. Nije mi cilj da sa prvim postom ulazim u neke konflikte i krenem da se raspravljam 'uz vetar', a i kako vidim ti nisi njihov korisnik, te prema tome "rekla-kazala" prica sam se prilicno nacitao i naslusao. I zbog toga sam jos uvek na dialup-u.

Pitanja se odnose iskljucivo na trenutne ili ex-korisnike.

U mom kraju ADSL nije na vidiku, od wireless operatera imam jos samo Verat i Memodatu (cini mi se) kao opcije, s' tim sto bih se na Beogrid povezao direktno preko UTP kabla i switcha, a za prva dva bih se sam snalazio i za opremu i za montazu iste... plus AP bi bio neophodan zbog udaljenosti od krova (11 spratova razlike) tako da su i inicijalni troskovi u tom slucaju veci. Da li je suvislo pominjati i 'horor-price' koje sam nacuo i za njih? Kandidat br.1 je sasvim jasan i mislim da ovo potpuno zadovoljava neku opstu znatizelju zbog cega se raspitujem upravo za ovog provajdera.

Odgovor na moja pitanja jos uvek iscekujem.
[ djricky @ 16.07.2005. 20:10 ] @
koliko znam povezivanje na njih preko LAN-a inicijano kosta ~100 eura

imao sam priliku da isprobam kako radi Beogrid u Obrenovcu, i mogu da ti preporucim, obzirom da pitas za p2p programe, da sa Beogridom neces bas usreciti, obzirom da se po defaultu dobija privatna IP adresa, koja nije bas najsrecnije resenje za koriscenje istih

takodje postoji ogranicenje od izmedju 16 konekcija (info dobijen od tech.supporta beogrida) do 32 konekcije (info dobijen od samog Nikole-ap61)

flat paketi su veoma cudni: flat 128k ne moze skoro nikada da ima konstantnih 16kB/s, vec se uglavnom vrti od 36k do 96k

paketi na protok, naprotiv rade savrseno... brzina od 1 Mbita sa ogranicenjem od 1 GB, vecinu vremena omogucava protok od nekih 100-120 KB/s sto je izvanredno, obzirom da je u pitanju 802.11b

postoji i lokalni (veoma popularni medju korisnicima) DC++ server, na kome ima nekoliko terabajta filmova, muzike, softvera i svega ostalog sto vole mladi :)
sa njega se takodje moze pristojnom brzinom skidati


zakljucak: ako te interesuje surf, neki kraci HTTP/FTP download i koriscenje interneta za koje nije presudno posedovanje javne IP adrese, BEOGRID je topla preporuka...

za neki ozbiljniji rad koji zahteva javni IP, neogranicene konekcije i nefiltrirane portove, BEOGRID zaobici u sirokom luku...


toliko od mene...
Sasa
[ renne @ 16.07.2005. 21:02 ] @
Povezivanje kosta samo 2700din. ja samn vec 4 meseca povezan i mogu reci da sam zadovoljan. Brzina je OK, desi im se nekada da im se Ap iskljuci (Genex) ali znam da to nije do njih.

Sve u svemu usluga sasvim OK, koliko koristis toliko platis
[ djricky @ 17.07.2005. 12:02 ] @
@renne




pa skroluj skroz dole na kraj strane :)
[ crews_adder @ 17.07.2005. 14:01 ] @
Posto vidim da BeoGrid nije P2P-friendly, da li je VoIP-friendly ili i tu postoje ogranicenja?

[Ovu poruku je menjao crews_adder dana 17.07.2005. u 15:02 GMT+1]
[ ap61 @ 17.07.2005. 18:05 ] @
Beogrid jeste ptp i na nasem dc ima u svakom trenutku po 10trb a svi softveri rade normalno ukljucujuci edonky kazu i sl....u ostalom pitajte korisnike i ne sirite dezinformacije.....
sto se tice cene....ako korisnik obezbedi opremu uclanjenje je 2300 din.....
a ta cena na koju se zlonamerno pozivas je cena opreme ....lan, switch i ostalo potrebno
za korisnika na NBGD

[Ovu poruku je menjao ap61 dana 17.07.2005. u 19:07 GMT+1]
[ crews_adder @ 17.07.2005. 18:30 ] @
Citat:
obzirom da pitas za p2p programe, da sa Beogridom neces bas usreciti


Ovde sam procitao.

Ok, znam da sharing radi medju korisnicima, unutar Beogrid mreze (DC++, eMule, itd.), ali sta je sa P2P na "otvorenom Net-u" i da li se Beogrid moze nesmetano=bez ogranicenja koristiti za VoIP?

@ap61:

Predlog: ne bi bilo lose da na sajtu postavite vise Q&A ili FAQ ili Forum, kada je vec ona opsirna tema o Beogridu uklonjena. Bilo bi lakse i vama.


[Ovu poruku je menjao crews_adder dana 17.07.2005. u 19:32 GMT+1]
[ djricky @ 17.07.2005. 18:41 ] @
posto sam pozvan da zlonamerno prozivam :)

1) 100m UTP kabla kosta od 1500-2000 dinara (moze i za manje, ali ovo je neka prosecna cena)
2) solidan 8-portni switch kosta od 1500 dinara

naplacivanje pristupa je normalna stvar i to je ok...

cena pristupa za LAN korisnika se manje-vise uklapa (hvala bogu, treba i vi nesto da zaradite)

ne znam cemu opet zajedljivi komentari na moj racun?

ja sam izneo cinjenicu koja pise na Vasem sajtu, to sto nije tacno precizirana cena moze pre da se shvati kao Vasa zlonamerna akcija u smeru obmane krajnjeg korisnika...

znaci napisite lepo koliko sta kosta, a ne da se prozivamo ovako...



"right back at you!"
[ ap61 @ 17.07.2005. 19:08 ] @
crews_adder
beogrid lokal formum postoji a ovih dana ce biti otvoren i prema internetu
hvala na sugestijama....bice
sve ostale informacije na telefone ili email...