[ tehnolog @ 15.07.2005. 21:30 ] @
Kada sam napravio MPEG-2 fajlove sa intervideo windvr i windvd creator-om zelim sada snimiti na dvd disc te vide datoteke da bi gledao na kucnom kinu, da li te fajlove moram snimiti u folder pa sprziti na disk ili je preporucljivo da ih snimim bez fodlera na disk.Ponavljam da bi htjeo te clipove ili scene gledati u malo starijem kucnom kinu pa ne znam kako da ih snimim da budu citljivi u kucnom kinu??
[ speedman @ 16.07.2005. 14:28 ] @
moras napraviti authoring dvd-a sto znaci da moras dobiti vob-ove koje ces snimiti sa nerom u Video TS folder
posto imas dosta clipova preporucujem ti DVD-Lab u kojemu radis sljedece
postavio sam slike na linku dolje i po njima cu ti sve objasniti
http://rapidshare.de/files/3102021/DVD-Lab_slike.rar.html

1 slika (1 movie only) oznacis PAL, simple(movie only) i OK

2 slika (2 Import movie) tu je sve jasno, otvaras fileove koji moraju biti mpeg 2 sa odvojenom slikom i zvukom. ako nisu odvojeni to ce dvd-lab napraviti sam
trebas dobiti nesto slicno kao na slici (2a zvuk i slika)

3 slika (3 add movie) odes na MOVIE, desna tipka i ADD MOVIE. ADD MOVIE ides onoliko puta koliko imas clipova(u mom slucaju 2 puta)

4 slika (4 slika) pritisnes na slikulijevom tipkom i drzis(u mom slucaju 111111.mpv) i preneses na mjesto za sliku. slika (4a zvuk) isto napravis sa zvukom i stavis na mjesto za zvuk

isto napravis sa svim clipovima samo svaki mora biti u svojem MOVIE, dakle MOVIE 1 - clip 111111, MOVIE 2 - clip 222222

5 slika (compile) odes na PROJECT - COMPILE DVD i oznacis sve kao na slici 5 compile dvd i start

zadnje ti preostaje snimanje na DVD sto radis sa Nerom. sve sto si dobio u Video TS folderu snimis sa nero pomocu opcije BURN DVD VIDEO FILES i to je to

javi kako ide

pozdrav
[ tehnolog @ 18.07.2005. 11:42 ] @
Ok dosao sam do dijela kad pravi demultiplexing videa od zvuka i stavio prvi clip.MPEG-2 clipove sam pravio sa Intervideo WinDVR ( za capture preko tv kartice direktno) i sa InterVideo WinDVD Creator 2 vrsio konverziju raznih avi i wmv clipova koje sam downloadovao sa neta u MPEG-2 i znam dobro da sma oznacio MPEG audio.Medjutim kada sam krenuo sa prva 3 clipa nakon demultiplexinga DVD-lab mi je izbacio prozor sa sljedecim upozorenjem:
The file doesn't seems to be MPEG audio.Check if it's not wrongly named ac3,iako znam da sam u InterVideo WinDVD Creator 2 oznacio da bude MPEG audio.ne znam sad sta da radim da li da pustim da odradi svih 12 clipova ili ima neka greska koju treba da ispravim prije ovoga
[ tehnolog @ 18.07.2005. 20:10 ] @
Ok ono je bio ociti bug sada sam sve filmove stavio prema upustvu i dosao do compile dvd ali kada odem na compile dvd pojavi mi se prozor sa porukom:
The menu Menu1 has no buttons and infinity time out
The First Play links to it-this will lockup player
[ speedman @ 18.07.2005. 22:17 ] @
tehnolog wrote:
Ok ono je bio ociti bug sada sam sve filmove stavio prema upustvu i dosao do compile dvd ali kada odem na compile dvd pojavi mi se prozor sa porukom:
The menu Menu1 has no buttons and infinity time out
The First Play links to it-this will lockup player
----------------------------------------------

kao sto sam ti napisao i oznacio na slici trebao si na samom pocetku napraviti ovo:
1 slika (1 movie only) oznacis PAL, simple(movie only) i OK

dakle:NE "normal(VTS menu+movie)"
NE "advanced(VMG, VTS menu + movie)"
DA "simple(movie only)"
NE "open a template"

BTW: sry ako ne odgovorim odmah. ne radi mi "Obavestavanje emailom o novim odgovorima?" pa 2-3 puta na dan, kada imam vremena, pogledam nove poruke
[ mobster_1930 @ 21.10.2007. 19:33 ] @
VirtualDub

File - Open Video
Compression - DivX ili XVid
Audio - Direct streaming
Video - Full processing mode
File - Save File As Avi
Pričekaj jedno 20min, zavisno od veličine file-a.

Sprži sa nerom kao add data