[ Jimi Hex @ 16.07.2005. 20:40 ] @
Elektronske knjige iz serije "C Programming for Hackers" by Lovepump, svih 8 delova

Part I
Part II
Part III
Part IV
Part V
Part VI
Part VII
Part VIII

Iskreno, mislim da su knjige odlicne. Meni su puno pomogle oko nekih stvari koje ranije nisam kapirao, a verovatno ce jos nekome...

poz...
[ Sundance @ 16.07.2005. 20:52 ] @
Svaka knjiga koja ima "hackers" u nazivu je za qrac...

Otprilike je jednako glupa kao istoimeni film.
[ Exoduks @ 17.07.2005. 06:06 ] @
Ne mora bas biti tak :) Pogledaj Hacking: Art of explotation dosta dobra knjiga, ima isto serial hacking exposed knjiga...
[ zvrba @ 17.07.2005. 07:18 ] @
Citat:
Exoduks: Ne mora bas biti tak :) Pogledaj Hacking: Art of explotation dosta dobra knjiga, ima isto serial hacking exposed knjiga...


Sundance opet po obicaju bezveze generalizira. Hacker's Delight (http://tinyurl.com/ex58y) npr. je isto odlicna knjiga.

[Ovu poruku je menjao zvrba dana 17.07.2005. u 08:20 GMT+1]
[ Jimi Hex @ 17.07.2005. 12:35 ] @
Na ove knjige sam slucajno natrcao pre nekoliko dana i iskreno, nije mi ni bila namera da postujem linkove, ali kada sam procitao topic "Mrtav forum...", izgeldao mi je pametno.
Naime, na Security Coding dolazi puno "klinaca" koji bi da kao nesto "hakuju", a do juce su mislili da ne postoji drugi OS osim Windowsa, pa sam mislio da bi mozda moglo da ih zanima ovo "... for Hackers".
Ne kazem da su knjige nesto "super-pro", ali pocetniku mogu dosta da pomognu, a mozda i doticni ukapiraju da koriscenje tudjih exploita u destruktivne svrhe nema smisao i shvate lepotu programiranja...

Poz...

[Ovu poruku je menjao Jimi Hex dana 17.07.2005. u 13:36 GMT+1]
[ Sundance @ 17.07.2005. 14:41 ] @
Citat:
Exoduks: Ne mora bas biti tak :) Pogledaj Hacking: Art of explotation dosta dobra knjiga


Što u toj knjizi ima originalno?

Originalno as in da ne možeš naći na netu besplatan papir u kojem je isto to objašnjeno 1-10 godina ranije nego što je dana knjiga izdana?

Mogu ja odgovorit na pitanje: Ništa.

Ima par iznimki, ali 99.9% takvih knjiga su preformulirani tuđi radovi zamotani u celofan.
[ dejx @ 01.08.2005. 05:50 ] @
Citat:
Jimi Hex: Elektronske knjige iz serije "C Programming for Hackers" by Lovepump, svih 8 delova

Part I
Part II
Part III
Part IV
Part V
Part VI
Part VII
Part VIII

Iskreno, mislim da su knjige odlicne. Meni su puno pomogle oko nekih stvari koje ranije nisam kapirao, a verovatno ce jos nekome...

poz...


ovo ti je hackerska knjiga? kao sto se meni cini ovo je samo Basic in C and Asm, vse ovo sto je v ovih osam pfd-ja naucili smo mi u skoli... jer to znaci da sam hacker? :) :) joke...
kao prva knjiga (pomojem) koja mora da jo "hacker" i ostali procitaju je Beej's Guide to Network Programming
[ `and @ 12.08.2005. 22:21 ] @
E ako vec hocete da hackate iz C-a onda procitajte i naucite sve sa :
http://www.cplusplus.com/ref/ tu cete naci sve potrebne naredbe\funkcije\sta vec koje ce vam zatrebati i + socket programming koga ima u izobilju kod cika Googleta :)
[ Shatterhand @ 12.08.2005. 23:02 ] @
Citat:
kao prva knjiga (pomojem) koja mora da jo "hacker" i ostali procitaju je Beej's Guide to Network Programming

Ti ispade gori od autora teme ;)
Beejov vodic je cisto uvod u socket programiranje, ko zeli bas da se posveti network
neka procita sve stivensove knjige ;p

[ Jimi Hex @ 13.08.2005. 23:12 ] @
jao,jao,jao....

ode tema u tri lepe
Jedini razlog zbog koga sam otvorio temu je cisto psiholoske prirode...
kao sto sam vec rekao, knjige ne smatram za nesto posebno, ali
imaju ono "...for Hackers" u naslovu
i kao sto je vec opste poznato da na forum dolazi gomila osoba koje nemaju veze sa programiranjem, a hoce nesto da "hakuju" i kojima je dosadno da citaju neke profi knjige, mislio sam da bi ovo mozda mogao da ih zainteresuje naslov...

P.S.
Citat:
Ti ispade gori od autora teme ;)


hmmm....
sta bi to trebalo da znaci?