[ torbica @ 10.06.2001. 04:28 ] @
Dobio sam info da je stranac ulozio oko 250.000.000$ u ISP.
polaze optiku, kupio zgradu preko puta TK centra...
Kazu Malisa iz Beotela presao kod njih?


[Ovu poruku je menjao torbica dana 06-10-2001 u 04:41 AM GMT]
[ burca @ 10.06.2001. 10:24 ] @
[quote]torbica je napisao:
Dobio sam info da je stranac ulozio oko 250.000.000$ u ISP.
polaze optiku, kupio zgradu preko puta TK centra...
Kazu Malisa iz Beotela presao kod njih?

Da tu nije viska 3 nule?
[ stinger @ 10.06.2001. 13:19 ] @
prica se...
[ m r v a @ 10.06.2001. 16:59 ] @
ma bash "trach" .... ako neko ima URL, gde lepo pise ...to i to ........onda cu da poverujem ...
btw,
torbice ne prenosi tracheve ....ko neka zhena si l;))
sad si me bacio u razmisljanje l;))
[ torbica @ 10.06.2001. 18:40 ] @
Citat:
m r v a je napisao:
ma bash "trach" .... ako neko ima URL, gde lepo pise ...to i to ........onda cu da poverujem ...
btw,
torbice ne prenosi tracheve ....ko neka zhena si l;))
sad si me bacio u razmisljanje l;))

kazu tichice, da razvlace optiku do granica...
a sto se tice
cifre da li je 250 miliona
pa za jednog ISP-a ovde sa 150 linija trazeno je 2,5 miliona
a ovi kupili veeeeeliku zgradu + razvlace optiku +....
[ torbica @ 10.06.2001. 18:46 ] @
mrva os jos jedan trach, sta je radio Microsoft-ov potpredsednik na satanku u zgradi MUP-a u kneza Milosa 101, u petak 8. maja
sta mislish?
[ Rodd @ 10.06.2001. 19:25 ] @
Citat:
torbica je napisao:
mrva os jos jedan trach, sta je radio Microsoft-ov potpredsednik na satanku u zgradi MUP-a u kneza Milosa 101, u petak 8. maja
sta mislish?


Sta je radio, Mr. Zoran Bond-e ?
[ stinger @ 11.06.2001. 10:09 ] @
PSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSST bre....
[ MoHicAn @ 12.06.2001. 02:16 ] @
Chek chek torbice coece
govori razumljivo
koji to domaci provider vredi 2,5 miliona DEM ????????
PS:
jel znas ti sta sve moze od opreme da se kupi za 250 000 000 DEM !!!!!!
idi na www.sun.com
razgledaj malo i divi se
[ stinger @ 12.06.2001. 09:54 ] @
Citat:
MoHicAn je napisao:
Chek chek torbice coece
govori razumljivo
koji to domaci provider vredi 2,5 miliona DEM ????????
PS:
jel znas ti sta sve moze od opreme da se kupi za 250 000 000 DEM !!!!!!
idi na www.sun.com
razgledaj malo i divi se :D:D:D:D:D:D


ma za te pare moze da kupi dva "malo" bolja rutera.. ;>>>>> sta ti je bre... :)
[ MoHicAn @ 15.06.2001. 12:16 ] @
Dakle MOLIM ???????

e bre

250 miliona !!!!!!!!!!!
o kakvim to routerima ti pricas ????? za optiku ????? pa ni oni nisu tolko skupi !!!!!!!!!!!
[ stinger @ 16.06.2001. 12:00 ] @
ehhh sinko sinko...
[ torbica @ 22.06.2001. 19:58 ] @
Culi ste za emisiju veliki brat?
U planu je da se snima i u Beogradu. Kako se prica
jedna velika medijska kuca, koja ima i dnevni list i televiziju
planira emisiju tog tipa. Kuriozitet je sto se planira i internet
broadcast
[ Ivand @ 22.06.2001. 22:18 ] @
pa to je ili politika ili blic !?
[ Ivan Tanasic @ 23.06.2001. 14:33 ] @
Blic nema TV stanicu
[ Ivand @ 23.06.2001. 18:06 ] @
Blic ima TV stancu K1 odnosno kosava !
[ srle @ 25.06.2001. 08:35 ] @
Skoro sam procitao da cela nasa informaticka industrija vredi oko 100.000.000$. Ne verujem da bi neko ulozio 250.000.000 u nesto sto vredi 2.5 puta manje i nije bas profitabilno. U poredjenju sa nasim susedima mi imamo najmanji procenat stanovnistva koji koristi Internet oko 4%, Makedonija ima 8% a Bugarska cak 13%! U stvari u celoj Evropi jedino je Albanija iz nas.
[ m r v a @ 25.06.2001. 18:52 ] @
he
pa jes' al' opet nas ima ko govana ... misim pogledaj samo es.verat.net L;)))
+
da ne pricam koliko ja ljudi znam, a koriste aktivno internet usluge ...
[ Gojko Vujovic @ 26.06.2001. 00:56 ] @
Mrvo molim te.. pa mi smo toliko sitni da nemam reči.
Ne samo ES, nego na celu Jugu mislim, žalosno je koliko malo ljudi koristi internet.
[ m r v a @ 26.06.2001. 14:53 ] @
e yebga ... ondak se krecem u malom krugu ljudi ....
moja greska ...
[ malissa @ 06.07.2001. 17:39 ] @
Prvo nije 250 Mil USD nego vise, i drugo: jel mogu da zamolim da se ne prica o ovom dok se ne probijem kroz sumu politicara koji sede na raznoraznim mestima na kojima se odlucuje? Pokusavam nesto nemoguce (barem u Srbiji) da dokazem da su Srbi pametni, da zaposlimo mlade ljude ovde a da ne odlaze vise, da imamo brzi, bolji i jeftiniji internet (Torbica citat) i da KONACNO srusimo monopol Telekoma koji nista nije uradio za 4 godine. Hvala.
[ Ivan Tanasic @ 06.07.2001. 17:51 ] @
Citat:
malissa je napisao:
Prvo nije 250 Mil USD nego vise, i drugo: jel mogu da zamolim da se ne prica o ovom dok se ne probijem kroz sumu politicara koji sede na raznoraznim mestima na kojima se odlucuje? Pokusavam nesto nemoguce (barem u Srbiji) da dokazem da su Srbi pametni, da zaposlimo mlade ljude ovde a da ne odlaze vise, da imamo brzi, bolji i jeftiniji internet (Torbica citat) i da KONACNO srusimo monopol Telekoma koji nista nije uradio za 4 godine. Hvala.



Voelo bih da vidim i to cudo, al neshto nisam optimista...

Mada vec sto puta rekoh, uvek se isplati pokushati, a ovaj pokushaj ima najvece shanse da uspe

Samo mnogi su tako govorili al' su brzo promenili pricu...
[ malissa @ 06.07.2001. 23:59 ] @
Vidi, ja imam resenje (kao i svi koji se bave IT poslovima) da se spakujem i odem u inostranstvo. Kad zaradim dovoljno love i vratim se onda svi sitni pocnu da aplaudiraju i da se uvlace. Samo sto mi je to mrsko, jer mislim da posle ovih 12 godina i bombi ima jos uvek normalnih ljudi ovde. Ili sam jos uvek idealista?
Ne bih voleo da se razocaram...
[ m r v a @ 07.07.2001. 00:54 ] @
Citat:
malissa je napisao:
ima jos uvek normalnih ljudi ovde.

ja sam normalan ..... ja mislim tako ... L;)

heh,
ovai lepo je to sto ti zelis, i sto ces mozda da ostvaris za jedno 10-ak godina....
Ali sta cemo mi SAD da radimo ??
Kako da pocnemo da se vadimo iz ....cega vec ...

[ torbica @ 07.07.2001. 01:09 ] @
Citat:
malissa je napisao:
Prvo nije 250 Mil USD nego vise, i drugo: jel mogu da zamolim da se ne prica o ovom dok se ne probijem kroz sumu politicara koji sede na raznoraznim mestima na kojima se odlucuje? Pokusavam nesto nemoguce (barem u Srbiji) da dokazem da su Srbi pametni, da zaposlimo mlade ljude ovde a da ne odlaze vise, da imamo brzi, bolji i jeftiniji internet (Torbica citat) i da KONACNO srusimo monopol Telekoma koji nista nije uradio za 4 godine. Hvala.

Izuzetno mi je drago da si se pridruzio ES-u. Tako ES dobija na kvalitetu. Sto se tice projekta svi mi Vam drzimo palceve. Ako treba pomoc, trazi, jerbo sam cuo da je investitor nas covek koji jeste jak ali prema mojim izvorima bice cupavo da dobije projekat. U svakom slucaju, ako nesto treba tu smo :)
[ torbica @ 07.07.2001. 01:13 ] @
sapnula mi tichica da YUBC ozbiljno investira u pokrivanje Beograd wireless distribucionim sistemom po vrlo popularnim cenama.
[ MoHicAn @ 07.07.2001. 02:01 ] @
Kojim linkom oni misle da hrane taj wireless ????
[ malissa @ 08.07.2001. 16:34 ] @
Cela poenta je u tome da nasi ljudi treba da vode projekat i da oni odredjuju strategiju razvoja Interneta i IT industrije. Finansijeri bi dali pare i opremu (ima ih vise razlicitih tako da se izbegava vezivanje za jednog jakog). Znam da je skoro nemoguce da se ostvari to u sadasnjoj Srbiji, ali jel ima neko drugo resenje osim cekanja i gledanja? Uvek sam voleo da rusim prepreke, plus mislim da su sadasnje prepreke premostive uz jednu jasnu poruku svima koji odlucuju: hocemo da radimo, da imamo normalne servise uz povoljnu cenu i da sami sebi odredjujemo buducnost. Ako dovoljno ljudi kaze sta misli o trenutnoj situaciji u telekomunikacijama ja misllim da ce neko da stavi prst na celo....
[ torbica @ 08.07.2001. 19:54 ] @
Citat:
malissa je napisao:
Cela poenta je u tome da nasi ljudi treba da vode projekat i da oni odredjuju strategiju razvoja Interneta i IT industrije. Finansijeri bi dali pare i opremu (ima ih vise razlicitih tako da se izbegava vezivanje za jednog jakog). Znam da je skoro nemoguce da se ostvari to u sadasnjoj Srbiji, ali jel ima neko drugo resenje osim cekanja i gledanja? Uvek sam voleo da rusim prepreke, plus mislim da su sadasnje prepreke premostive uz jednu jasnu poruku svima koji odlucuju: hocemo da radimo, da imamo normalne servise uz povoljnu cenu i da sami sebi odredjujemo buducnost. Ako dovoljno ljudi kaze sta misli o trenutnoj situaciji u telekomunikacijama ja misllim da ce neko da stavi prst na celo....

danas posle OSNY-ija grupa ljudi je sela i pricala o tome... zaista bi voleli da te upoznamo, mislim da mozemo da saradjujemo. javi se ako zelis!
pogotovu zato sto imam informacije da NECETE dobiti potrebne dozvole, zato ce vam trebati sva pomoc!


[Ovu poruku je menjao torbica dana 07-08-2001 u 07:56 PM GMT]
[ stinger @ 09.07.2001. 09:42 ] @
i meni je drago sto si nam se pridruzio ovde na forumu,

a sto se tice tvojih post-ova -> ko sto rece torbica, daj boze.. :)

[Ovu poruku je menjao stinger dana 07-09-2001 u 09:42 AM GMT]
[ torbica @ 10.07.2001. 03:08 ] @
Citat:
torbica je napisao:
sapnula mi tichica da YUBC ozbiljno investira u pokrivanje Beograd wireless distribucionim sistemom po vrlo popularnim cenama.

potvrdio sam sima da ce da pravi wireless na 15 Ghz ako mu vlasti dozvole (vidi clan 33)
[ caboom @ 05.08.2003. 22:27 ] @
hahha :))) ovo je sjajan flashback :)) podseti me na neke skorije revolucije :))
[ ABSoftNet @ 05.08.2003. 23:19 ] @
Malissa,

Zar jos nisi odustao? Eh... Kao Don Kihot...

Jos uvek u ovoj zemlji vladaju neki cudni ljudi i principi... malo se toga promenilo... nemoj da nasedas na pricu o IT razvoju i otvaranju prilika. Jedine prilike koje se ovde otvaraju su one koje omogucavaju bogacenje malog kruga ljudi bliskih vlasti ili onih koji su i sami na vlasti... mozda gresim... daj Boze... ali...

Pozdrav...

Sad sam video datum... da... bilo je to u jednoj zemlji na...

Nema veze...
[ Miloje Sekulic @ 06.08.2003. 17:16 ] @
Citat:
torbica:
danas posle OSNY-ija grupa ljudi je sela i pricala o tome...


Sta je OSNY?

Citat:
pogotovu zato sto imam informacije da NECETE dobiti potrebne dozvole


Zasto ne bi dobili? Gde je zapelo?
Kakve dozvole su potrebne, sta je uslov za dobijanje dozvola i da li ih imaju ostale firme koje se bave slicnom delatnoscu?

Citat:
zato ce vam trebati sva pomoc!

Na koji nacin mediji mogu da pomognu?

Pozdrav Miloje
[ caboom @ 06.08.2003. 21:54 ] @
miloje... pogledaj datume postova
[ radovic @ 07.08.2003. 16:12 ] @
probudili ste temu 2 godine staru ? :)))))))))))) sto je dobar ES a ? :))
[ Dragan Varagic @ 07.08.2003. 19:26 ] @
Eto, što se lepo vidi kako inicijative kao što su prethodne, veoma uspele :)

Kao što se može videti ovih dana, kompletna vlast se zahuhtala čineći dobre stvari da bi se obistinio njihov strateški plan da do 2008. g. jedna od četiri najbitnije poluge razvoja bude elektronsko poslovanje :)
[ xtraya @ 09.08.2003. 05:54 ] @
250 milja?

a koliko ce, po vasoj proceni, burazeri da traze za aminovanje svega toga?

jel opet stranacka pripadnost No.1?

a koju je zgradu kupio?

preko puta imas DIF i deciju bolnicu?

i ispred imas parkic, i pored imas neke kuce... i iza imas zgrade kod drenika..

e sad jedino ostaje ona ZUTA zgrada u deligradskoj? ona lici na poslovni prostor.
naravno ako je kupio CJELU zgradu.

jel to znaci da ce torbica sa wi-fi ekipom ubrzo da da oglas za prodaju n AP-a , 24dbi antena i slicno, jer su mu postale vishak?

OOO NEEE! OVO JE JOS JEDNA AVIONI-KAMIONI PRICA! ajde torbice pa rename-uj temu u AVIONI-KAMIONI STRANA ULAGANJA U ISP SEKTOR.
[ caboom @ 09.08.2003. 11:40 ] @
aman vise ljudi... napisem vam da je u pitanju bio FLASHBACK i da je ovo bio osvrt na proslost u svetlu skorasnjih kamion/avion prica i vi opet ponavljate istu gresku. i meni je koncentracija na nivou cufte, ali zaboga pogledajte DATUM pre nego sto nesto napisete. vezbajte moc zapazanja.
[ 155FreeSpaceOptics @ 10.08.2003. 01:18 ] @
Citat:
torbica:
Citat:
m r v a je napisao:
ma bash "trach" .... ako neko ima URL, gde lepo pise ...to i to ........onda cu da poverujem ...
btw,
torbice ne prenosi tracheve ....ko neka zhena si l;))
sad si me bacio u razmisljanje l;))

kazu tichice, da razvlace optiku do granica...
a sto se tice
cifre da li je 250 miliona
pa za jednog ISP-a ovde sa 150 linija trazeno je 2,5 miliona
a ovi kupili veeeeeliku zgradu + razvlace optiku +....


Tichice cvrkucu....
U igri su dva provajdera, jedan je Verat a drugi je SBB. Veratu samo treba da premosti Dunav. SBB provlaci opticki kabal kroz kanalizacione cevi koriscenjem jednog malog robota. U centru optiku su vec postavili!

CILJ? Sta mislis?
[ xtraya @ 10.08.2003. 02:28 ] @
ovo postaje sve zanimljivije...

ova prva firma sto rece 155fso i nije toliko nepoznata stvar...radi se na tome odavno i odlican je fazon ceo, kamo lepe srece da se ostali otvore ko oni....
ali bojim se da je pilicarenje u srbiji odlicna disciplina....

a za drugu firmu ne bih da komentarisem (ko, sta , kako, ko daje pare, ko je gazda i slicno) iz razloga poslovnog principa....
[ caboom @ 10.08.2003. 07:58 ] @
odustajem...