[ KEMIX @ 17.07.2005. 23:30 ] @
Ovako:Ja sam novi ovde,ne znam koliko cete mi pomoci oko mog problema,unapred zahvalan...
Ponudjena mi je cnc glodalica Heidenhain tnc 145(bridgeport interact 4) za jako povoljne pare,ona ima pokvareno upravljanje tnc 145,ali je prodavac obezbedio upravljanje tnc 155 koje nije povezano,dali je moguce prebaciti istu na tnc 155 i dali je neko u stanju to da odradi-cena???
Potrebno je povezati i pustiti u rad.
hvala
[ sabrina @ 18.07.2005. 15:24 ] @
na Heidenhain -ovim stranicama imaš točno sve kako se spaja...

nekakav pdf dokumenat je to gde ima sve sheme spajanja, ovisno o opremi....

malo je bilo zeznuto za pronaći

[ tdjokic @ 18.07.2005. 15:42 ] @
http://www.cadem.com/ncnet/ncnet_dncdetails-41.htm ovde imas oba tvoja - i taj sto ne radi i taj sto radi, pa si uporedi. Iznenadilo me koliko toga ima na Google, ocigledno da su to ozbiljne stvari.
[ KEMIX @ 18.07.2005. 23:11 ] @
OK,hvala na pomoci pronasao sam nesto,sto bi moglo da pomogne,vec sam bio na site-u heidenhaina i nisam nasao,sad sam nasao nesto.Usput ja sam iz okoline Bg,ima li neko ko bi to mogao da odradi?
[ BoxXxoN @ 16.08.2005. 18:22 ] @
Pretpostavljam da ta tnc155 upravljacka jedinica je bila na ko zna kojoj masini posto je taj model odavno izbacen iz proizvodnje (i nema rezervnih delova verovatno),
tako da nije jedino resenje povezati upravljacku i masina ce proraditi.

U masinskim parametrima masine (MODE dugme kod Heideinhein-a) je definisana veza up. jed. i masine (broj osa, oznake osa, upravljanje motorom vretena, upravljanje hidrulikom za izmenu alata... i jos mnogo toga.

Prvo proveri da li je vec bila pripremljena upravljacka za tvoju masinu, i ako nisi kupio masinu jos,mozda i bolje da ne uzimas tu upravljacku (za 5000evra mozes uzeti sa ugradnjom modernu i kvalitetnu Heideinhein 310, ili Sinumerika 402 mislim da je oznaka), nemoj da padnes na pricu moze ta upravljacka a ustvari ce biti jos peripetija povezati je (sigurno bi je oni vec povezali da nije komplikovano)

A sama tnc155 je vrlo siromasna mogucnostima (imao sam prilike da je dosta koristim),
-mane: nema cikluse za helikoidnu glodanje otvora (samo G77 i G78),
ima veoma malu memoriju (oko 140kb zavisi od revizije upravljacke),
u MDI rezimu podrzava samo G07 tj pravolinijske hodove paralelne osama,
za izmenu alata i paljenje/gasenje vretena ne postoji jedno dugme vec se kucaju komande rucno (M6, M3/M5),
-prednosti: Ima mogucnost DNC transfera u (DRIP FEED-u) sa besplatnim Heideinheinovim programom za konekciju (TNCremo), ali nazalost samo brzinom od 9600kb/s sto bitno umanjuje mogucnost pustanja nekih malo brzih posmaka (masina brze izvrsi blok nego sto stigne sledeci)
Citat:
tdjokic: http://www.cadem.com/ncnet/ncnet_dncdetails-41.htm ovde imas oba tvoja - i taj sto ne radi i taj sto radi, pa si uporedi. Iznenadilo me koliko toga ima na Google, ocigledno da su to ozbiljne stvari.

To nije shema upravljacke vec uputstvo za konfigurisanje Cadem-ovog DNCnet-a za povezivanje u DNC vezu za upravljackom, ali sa Heidenhain-ovim TNCremo dobijas mnogo vise a besplatan je za sve korisnike njihovih upravljackih (Cadem naplacuje verziju koja podrzava drip feed), sto doduse ne sprecava mnoge kod nas da ga koriste i sa drugim upravljackim :)

Elem da ne davim vise,
imas moj broj na PP mogu ti pomoci, a i mogu te povezati sa kod nas najiskusnijim serviserom Heidenhain-a
PozzZZZZZZZZZ
[ RVR @ 02.09.2005. 19:36 ] @
Ako si zainteresovan posle cele priče da
izvršiš zamenu javi mi se privatnom porukom
da ti pošaljem neke adrese.

[ bojan84x @ 07.05.2007. 19:42 ] @
ako se neko razume dobro u rukovanje sa Heidenhain TNC 150 glodarice... nek se javi na moj majil [email protected]
nece bizi za djabe ...
[ cnczoki @ 12.11.2011. 13:21 ] @
Pozdrav svima imam problem kupio sam cnc glodalicu BRIDGEPORT INTERACT 520-HEIDENHAIN TNC 155,pa me zanima da li neko ima slicnu masinu da mi pomogne oko upravljanja... ako neko zna moj mail je [email protected]


[Ovu poruku je menjao cnczoki dana 13.11.2011. u 19:37 GMT+1]