[ dubrava @ 18.07.2005. 12:08 ] @
Imam jedan interesantan problem u lokalnoj mrezi firme. Naime, na jednom racunaru bio je instaliran ZoneAlarm i pomocu njega je bio omogucen pristup samo jednom racunaru iz mreze doticnom racunaru. Medjutim, kada sam promenio podesavanja ZoneAlarma i omogucio svim racunarima iz mreze pristup tom racunaru, odjednom ovaj koji je do tada jedini mogao da mu pristupi vise ne moze. Racunar na kome je bio ZoneAlarm moze da pristupi ovom, dakle nije takva situacija u obrnutom smeru komunikacije. Je li nekom poznat ovaj problem i kako se resava?
[ Shadowsong @ 18.07.2005. 16:18 ] @
Moje laicko misljenje jeste da je ZoneAlarm napravio switch. Iskljucio jedini koji je radio, a ukljucio one koji nisu. Moj savet jeste da napravis nove konekcije za celu mrezu iz pocetka. I da li ti je zaista potreban ZA?
[ dubrava @ 18.07.2005. 16:45 ] @
Potreban mi je da zabranim pristup grupi racunara u lokalnoj mrezi firme koji sluze za finansije. Svi racunari su podeljeni u dve grupe, ne postoji centralna uprava preko kontrolera domena pa mi je ovo najlogicnije resenje!?
[ AleksandarNS @ 20.07.2005. 01:56 ] @
a da obrishesh sva podeshavanja u zone alarm i ispochetka dodelish prava pristupa?
[ dubrava @ 20.07.2005. 07:32 ] @
To sam radiom, medjutim problem se ponovo javlja. Sve mi lici na neku zackoljicu u operativnom sistemu.
[ AleksandarNS @ 20.07.2005. 12:22 ] @
ne verujem da je u pitanju OS. deinstaliraj ZA i ponovo instaliraj.
[ Shadowsong @ 22.07.2005. 18:06 ] @
Ako treba da se potpomogne sa najnovijim "legalnim" ZA ti mi javi.