[ miki80 @ 18.07.2005. 12:57 ] @
Sta kazete po pitanju toga da li je neko u stanju da prisluskuje pozive preko VOIP-a? Mnogo prosto zvuci da su Ameri i EU digli ruke tako lako i recimo sad svi predju na VOIP od onih koji se bave "rizicnim" stvarima i eto reseni svi njihovi problemi jer kako kazu na sajtu Skype-a:
Citat:
Skype uses AES (Advanced Encryption Standard) – also known as Rijndael – which is also used by U.S. Government organizations to protect sensitive, information. Skype uses 256-bit encryption, which has a total of 1.1 x 1077 possible keys, in order to actively encrypt the data in each Skype call or instant message. Skype uses 1024 bit RSA to negotiate symmetric AES keys. User public keys are certified by the Skype server at login using 1536 or 2048-bit RSA certificates.

Kako su to lepo napisali ispade sigurno i za slanje vojnih tajni Jel zna neko nesto vise o tome? Jel stvarno toliko sigurno tj mnogo sigurnije od obicnog telefona ili mobilnog telefona koji se prate lako, eto cisto mi pade na pamet ta tema posto su danas poceli sa pricom kako od napada u Londonu EU ce doneti novi zakon po kojem ce svaka EU clanica cuvati sve tel razgovore, mailove i verovatno i samo surfovanje od 1 do 5 godina jos nisu odlucili koliko konkretno... Eto nasli dobar izgovor da svi budemo pod kontrolom
[ kiwy82 @ 18.07.2005. 18:15 ] @
Koliko ja znam Ameri su do pre par godina prisluskivali celu EU privredu a svakako su u mogucnosti i za VoIP. Naravno enkripcija pomaze da se to spreci ali da li je to 100% moguce spreciti nisam siguran.