[ stefan123 @ 18.07.2005. 14:59 ] @
Imam deck Technics 671.Kada upalim i pustim neku kasetu on radi i cuje se pjesma ali se cuje i neko pistanje.Takodje posle par sekundi stopira pa ja opet pritisnem play.Da nije problem do glave.Sta da radim?

[Ovu poruku je menjao stefan123 dana 18.07.2005. u 17:38 GMT+1]
[ damiru_2 @ 18.07.2005. 15:11 ] @
Probaj samu kasetu, da li se lagano vrti. Možda je zaribala, pa Capstan i Pinch Roller nemaju dovoljno snage da povuku traku (otud i "pištanje").
Ako to nije, pusti deck bez kasete pa vidi kako se ponaša.
Pozdrav.
[ pctel @ 18.07.2005. 15:27 ] @
Zar se ne kaze dek? Kad sam video naslov mislio sam da opet Pandora nesto filozofira :-)
[ vindic8or @ 18.07.2005. 15:33 ] @
^^^ takodje :)) krenuo sam da se tripujem ko bi poslao love probleme u auto-elektroniku ;-)


da ne bi bilo zabune, najbolje da ga zovemo kasetofon :-)
[ damiru_2 @ 18.07.2005. 15:43 ] @
Aaaaa, neko je pomislio da su u pitanju momci, a? C, c, c, c,...
[ stefan123 @ 18.07.2005. 16:38 ] @
Znao sam da ce ta da se zezate.Dobro ljudi zar se na engleski ne kaze deck.Nema veze ispravicu.
Damiru2:

Probavao sam sa vise kaseta i uvijek isto.Kad izbacim kasetu isto.Kad ukljucim Dolby NR jos vise se cuje.Sta da radim.

Zna li ko u koju klasu spada ovaj kasetdeck.Slabiju,srednju,jacu.

[Ovu poruku je menjao stefan123 dana 18.07.2005. u 17:39 GMT+1]
[ pctel @ 18.07.2005. 17:00 ] @
Samo nemoj ubuduce engleske recu menjati kroz srpske padeze
[ stefan123 @ 18.07.2005. 18:32 ] @
Damire bice da je ono sto si ti rekao.Kad pustim premotavanje jedva malo vrti i onda prekine.Kako da rijesim problem.Probacu da sve rastavim pa podmazem.Dudo dugo se nije koristio pa je mozda zaprljan.
[ damiru_2 @ 18.07.2005. 20:37 ] @
NE! Kakvo podmazivanje, ko ti je to rekao??? Ja sam napisao da je možda kaseta loša, da ima prevelik otpor okretanju, nisam mislio na kasetofon.
Ako se isti zvuci čuju i bez kasete, treba pažljivo proveriti mehaniku, proveriti gumice (ako postoje) i eventualno očistiti mehaniku od prašine. Nikakvo pozmazivanje!
[ stefan123 @ 18.07.2005. 22:25 ] @
To sam i mislio.Da ocistim od prasine.Ima gumica i nekako su labave i opustene.Promjenicu i glavu jer i ona vjerovatno pravi probleme.
[ codeus @ 18.07.2005. 22:32 ] @
problem sa dekom (i bakom) ... gumice su ti masne operi ih sapunom ... nista vise ... a mozes i da ih testiras ... ako ih razvuces (kao onu stvar) pa naglo pustis a ona se malo vrati (znaci da je drolja) ... dobra je .. ma menjaj gumice sta da peres... 10dinara ...
[ stefan123 @ 19.07.2005. 17:29 ] @
Pritisnuo sam par puta record dugme kad ono...pogodite: Radi pez ikakvog pistanja.Gumice cu da mjenjam jer zbog njih prekida(ima zastitu od preopterecenja ili tako nesto).Inace cuje se super.Zna li ko u koju klasu kasetdeckova spada (nizu,srednju,visu).Koliko bi se mogao prodati.
[ Horvat I @ 19.07.2005. 20:57 ] @
Predvidjeno je i mazanje sa koštanim ili lanenim uljem. Klizna mehanika-sa vazeljin
[ stefan123 @ 21.07.2005. 10:26 ] @
Sve je ocisceno kontakti naprskani sa kontakt spray-om(neki Berner).Mehaniku sam naprskao sa WD-40 pa sam onda morao svaki koturic da skidam i cistim alkoholom.Par dana sam se malo namucio(pogotovo kad sam morao da slinem svaki koturic da bi ga ocistio od masnoce) ali sad sve radi OK.Zvuk je odlican.Kad sam ga uporedio sa mojim Tensai dekom odma je Tensai isao sa police. :listen

P.S Koliko bi se mogao prodati Technics 671.
[ damiru_2 @ 21.07.2005. 19:37 ] @
Posao dostojan pravog majstora. Čestitam.
Nego, da meni taj Technics radi bolje od Tensai-ja, ne bih ga ja prodavao, nema šanse... Nemam pojma koliko bi mogao da dobiješ za njega, naročito što niko ništa ne zna o njegovom fizičkom stanju i izgledu sem tebe. Recimo - 10€? Ko daje manje? :) Još kad vlasnik foruma uzme svoj deo na osnovu reklamiranja... ;)
[ stefan123 @ 21.07.2005. 22:26 ] @
Hvala Damire.Necu ja da prodajem taj deck.Kao sto sam vec rekao da je izbacio Tensai-ja sa police.Fizicko stanje mu je dobro.Ima samo par manjih ogrebotina.Citavog sam ga ocistio.Iznutra izgleda kao nov.Postovacu neke slike ako se snadjem oko digitalca ako ne onda neke sa mobilnog.Za cijenu sam pitao jer sam vidjeo da se na nasim oglasima prodaju dekovi za deset eura.To je smjesna cijena.Znas li koliko je to kostalo u svoje vrijeme,jos je donesen i Amerike.Nikad ga ne bih dao za te pare.Vise mi se isplati da izvadim iz njega neke elemente nego da ga prodam.Slucajno trazim preko googla neke specifikacije za njega kad nadjem neki oglas iz Engleske.Prodaje ga neko iz Engleske za 250 eura.Zapitao sam se jeli normalan.
[ damiru_2 @ 22.07.2005. 11:24 ] @
Citat:
stefan123: Slucajno trazim preko googla neke specifikacije za njega kad nadjem neki oglas iz Engleske.Prodaje ga neko iz Engleske za 250 eura.Zapitao sam se jeli normalan.

Zakon ponude i potražnje, ili je taj za 250€ restauriran kompletno. Možda je i po nečemu specifičan (rađen u maloj seriji, i slično). Ko zna...
Jedno je sigurno: ako tvoj Technics radi kako treba, sigurno vredi više od 10€.
[ codeus @ 22.07.2005. 21:37 ] @
vredi mozda i manje ... to je DECK ... pa sve da je od zlata ... mozes ga prodati samo pasioniranim ljubiteljima decova... ja sam licno .. kao i svi vi koji volite muziku ... vredno godinama skupljao .. snimao...kupovao samo metalke ... narucivao iz nemacke... i kad se pojavio CD ... sve pobaco u smece ... da se cigani slade .... daj oglas u novine 100E ... videces koliko ce te ljudi zvati ! ... neisplati se da ga dajes za sicu ..cuvaj ga za sebe to ce da ti radi jos mnogo godina... jos samo da je mono .. pa da mozes i gusle da slusas ....