[ Gojko Vujovic @ 18.08.2002. 15:58 ] @
Zdravo svima

Ima li zainteresovanih za osnivanje Regular Expressions fan club-a? :)
[ Dragi Tata @ 18.08.2002. 18:28 ] @
Evo ja, verovali ili ne. Prošle godine sam imao prilike da koristim Boost regex++ biblioteku za procesiranje HTML teksta i oduševio sam se. Nažalost, od tada sam malo "zarđao", ali bih baš voleo da se ponovo bavim time.
[ Gojko Vujovic @ 19.08.2002. 11:41 ] @
Super!

Ok, ne mora baš fan club, ali ovaj forum da aktiviramo, smišljanjem problema i rešavanjem istih isključivo korišćenjem regexp-a. Predlažem da se ograničimo na dostupne unix alate, bilo sa NFA ili DFA regexp engine-ima. Dakle grep, egrep, sed, awk i naravno Perl koji ima najrazvijeniju podršku za regular expressions.

Možemo i da počnemo da razvijamo regexpove za standardne probleme, na primer prepoznavanje ispravnosti unete email adrese (moze se uneti sa imenom ili bez imena, sa zagradama, navodnicima ili bez svega toga, i jos mnogo kombinacija, dakle nije jednostavna provera ako se radi kompletna!) i slicno. Za ovo je najbolje koristiti perl zbog modifikatora x koji ignorise whitespace u samom regexpu pa ga je moguce razdvojiti na vise redova pri pisanju radi bolje citljivosti. Posebno ako vise ljudi radi na istom, da se ne gubi mnogo vremena. Isto tako , #komentari rade i u samom regexpu tada,.. Kasnije ga samo skupimo kada je gotov.
[ alex @ 19.08.2002. 13:28 ] @
E, glupe li ideje.. Nemam nista protiv Regexp foruma, ali fan club.. Come on, get real!
[ Gojko Vujovic @ 19.08.2002. 17:14 ] @
HAh ma šala.. nego poenta je da aktiviramo diskusiju na tu temu u ovom forumu, pošto su regexp spomenuti u njegovom opisu.
[ caboom @ 20.08.2002. 21:41 ] @
Citat:
Možemo i da počnemo da razvijamo regexpove za standardne probleme, na primer prepoznavanje ispravnosti unete email adrese (moze se uneti sa imenom ili bez imena, sa zagradama, navodnicima ili bez svega toga, i jos mnogo kombinacija, dakle nije jednostavna provera ako se radi kompletna!) i slicno. Za ovo je najbolje koristiti perl zbog modifikatora x koji ignorise whitespace u samom regexpu pa ga je moguce razdvojiti na vise redova pri pisanju radi bolje citljivosti. Posebno ako vise ljudi radi na istom, da se ne gubi mnogo vremena. Isto tako , #komentari rade i u samom regexpu tada,.. Kasnije ga samo skupimo kada je gotov.


hmm... pa veci deo standardnih problema je vec resen, mozda bi samo bilo zgodno skupiti ih na jedno mesto, posto izmisljati vec izmisljeno bilo bi prilicno trosenje vremena.
[ dukenukem @ 26.08.2002. 04:04 ] @
ma, ideja bi bila totalno super (steta sto je samo posalica u pitanju)... pritom ne mislim da u sklopu takve akcije treba napisati ijedan regexp - cilj je samo puka totemizacija jedne tako genijalne stvari.

btw, otkud uopste sala kao topic? mozda je to dopusteno samo moderatorima?
... svaki put kad svratim (ruku na srce, retko) nadjem na neka nova upozorenja/ogranicenja/pravila etc - otprilike, kao table u konclogoru u jeku sezone (sa sve gothic true type fontom).

opusteno?(!?!?!?)
[ Gojko Vujovic @ 26.08.2002. 11:40 ] @
Hm misli ti šta hoćeš, ali ja ću ovo osnovati kada sakupim dovoljno pristalica regexpova.

Nema šale.. a ovaj forum je i onako vrlo neaktivan, moramo neku diskusiju da započnemo, makar ovako..
[ dukenukem @ 26.08.2002. 23:01 ] @
salu na stranu, ja stvarno jesam regexp die-hard-fan. istina, tih par linija koda odnose ubedljivo najvise vremena i nerava, ali odradjuju posao par stotina "obicnih"... divota! a korisne su i za zastrasivanje/paralizovanje lamera... : )

da saljem dve slike za clansku kartu? ; )
[ Jovan Marjanovic @ 27.08.2002. 14:51 ] @
*lol
count me in.
sto bi rekli - nista bez regexpa!