[ Miloje Sekulic @ 18.08.2002. 20:53 ] @
Mozda ce neko reci da ovom thread-u nije mesto ovde nego na "Novoj Srbiji" ali ne zaboravite da je covek predsednicki kandidat i da ce ukoliko pobedi krojiti politiku, pored ostalog i politiku razvoja u IT oblasti.

Kao gost emisije "Nije srpski cutati" Velja je komentarisao anketu na zvanicnom sajtu grada Cacka po kojoj zaostaje, ne preterano, za Labusom.

Komentar citiram po secanju: "Mi smo seljacka zemlja, ne bavimo se mnogo Internetom. To ovi eksperti iz G17 sede pa klikcu. Uostalom bio je petak, pazarni dan pa moji seljaci izlaze na pijacu. Videcete kako cu ga razbiti kad bude pravo glasanje. Uostalom ni na Internetu nisam lose prosao"

Pozdrav
M
[ Dragi Tata @ 18.08.2002. 21:41 ] @
Velja je moj idol. Smešniji je od Šećeroskog...
[ broker @ 18.08.2002. 22:22 ] @
Pa u pravu je covek, ko jos veruje anonimnim anketama na Internetu?
[ radovic @ 19.08.2002. 09:46 ] @
e jel moze na elitesecurity da se napravi neko ozbiljnije glasanje ?

ono da se svima trazi

Ime
Prezime
Ulica i Br
Opstina
Ms.zajednica
JMBG

pa da vidimo ? :)
[ Gojko Vujovic @ 19.08.2002. 12:00 ] @
Hm a koje da budu opcije pri glasanju Vlado ? :)
[ radovic @ 27.08.2002. 14:50 ] @
ajde gojko ti napravi ja cu ti srediti hosting :) i npr www.izbori.co.yu :))
a opcije neka ti budu svi koji se sada prijave za presednicke kandidate :)

recimo ... sta ja znam ne bavim se politikom bas toliko samo ono sto procitam u novinama...


kostunica
labus
seselj
pelevic
vuk draskovic
micunovic
vuk obradovic


i ako bude jos neki kandidat sta ga znam :)))

cisto ono kao provera pred izbore svi na internet glasanje :)
ali da svi popune sve svoje podatke iz licne karte i da nije za mladje od 18 god :))))

ajd vidimo se
[ Gojko Vujovic @ 27.08.2002. 15:18 ] @
Malo je bez veze po meni to sa unošenjem svih podataka, svako može to da izmisli a da deluje prilično realno.

Ukoliko neko baš odluči da vara na glasanju, nema baš načina da ga sprečimo. Jedino rešenje bi bilo da možemo da se povežemo na mup i proveravamo svaku unetu ličnu kartu, ali i onda je nemoguće dokazati identitet, svako može uzeti tuđi broj LK, itd.

[ radovic @ 27.08.2002. 17:16 ] @
mozda moze da se sredi baza svih JMBG-ova ... vecha je jedno vreme na Yubc-u drzao tako nesto ... ne znam za sta je to bilo ali znam da je postojalo ... eto ako procita neka se ukljuci :)))
[ Gojko Vujovic @ 27.08.2002. 19:30 ] @
Ajde ako mozes nadji tu bazu, a ostalo cemo se preko mail-a dogovoriti.

Valjda ce ispasti nesto od ovoga :)
[ Predrag Damnjanovic @ 27.08.2002. 23:11 ] @
Evo ja cu besplatno da uradim skriptu...
Ja sam na mom sajtu vec postavio anketu za predsednicke izbore, pa mozete da vidite kako radi.
Sistem zastite se svodi na to da se preko jednog emaila moze otvoriti samo jedan nalog, plus sto pratim ako se neko uloguje na neki drugi nalog.
[ seljak tasa @ 28.08.2002. 12:46 ] @
Dragi prijatelji,

da vas podsetim da će za neki dan proraditi sajt

http://www.izbori.org

posvećen svim dešavanjima oko predsedničkih i narednih izbora.
saradnici veoma poželjni.


[ Miloje Sekulic @ 08.09.2002. 23:19 ] @
Bilo je ovde par adresa sajtova predsednickih kandidata ili sajtova na kojima se ovi promovisu.
Sad ih nesto ne vidim.
Molim ljude dobre volje koji imaju ove adrese kao i adrese svih ostalih sajtova koji sluze u promotivne svrhe u tekucoj kampanji da mi ih puste na PP. Radim neku analizu koriscenja Interneta kod nas u tu svrhu.

Zahvalan
Miloje Sekulic
[ Sale81 @ 08.09.2002. 23:58 ] @
Ovi su mi spamovali email prije neki dan:

Postovani,

obavestavamo Vas da vec mesec dana radi web sajt:
www.predsednik.info

koji prati celokupnu predizbornu kampanju za predsednika
Republike Srbije koji ce se odrzati 29. septembra ove godine !

Na sajtu mozete naci najtacnije i najbrze informacije vezane
za sva desavanja i novosti predsednickih kandidata i njihove
kampanje ...


www.predsednik.info
[ seljak tasa @ 09.09.2002. 09:22 ] @
I ja sam spamovan. Zanimljivi se efekti ovog spama. Ovaj sajt je imao izuzetno malo poseta (oko 10 dnevno) i onda je vlasnik očigledno odlučio da pošalje veliki broj e-mail poruka. Efekti se vide na:

http://stats1.verat.net/predsednik.info/usage_200209.html

U međuvremenu ovaj sajt je prestao da se ažurira i broj poseta se vraća na stari broj. Slanje spam poruka je neuporedivo efikasnije od ostalih dozvoljenih vidova promocije, ali samo na kratke staze. Ako se ovakav sajt ne ažurira redovno, posetioci ga brzo napuste.